Nové
 • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
  Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Osyčina

Popis

Osyčina (9j)

Krátký popis, kontakty a foto přejaté z
www.gko.cz:

Golf Klub Osyčina nabízí znormované 9 jamkové hřiště, driving range délky 270 m a cvičné plochy. Občerstvit a ubytovat se můžete ve stylové roubené klubovně. V mimosezóně nabízíme hru na golfovém simulátoru aboutGolf. Znormované 9 jamkové golfové hřiště, jehož výstavba byla zahájena v roce 2007, nevyniká délkou (3214 m ze žlutých a 2910 z červených odpališť), pro množství přírodních i modelovaných nástrah je ale výzvou pro každého hráče. Na jeho ploše se rozprostírají mokřady a hřiště lemují potoky. Dominantou hřiště je skupina přes 200 let starých památných dubů.

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg

Kontakty:

Nová hodnocení

Velký posun
Datum mojí hry
3.6.2023
Moje úroveň HI (HCP)
Elite (19,9 - 10 HI)
Na hřišti hraju
výjimečně
Pochválil bych
 • Milý personál
 • Kvalitní umělé grýny a odpaliště
 • Upravené všechny hrací plochy
Dle mého - LAYOUT HŘIŠTĚ
hvězdičky: 3,00
Dle mého - GRÝNY
hvězdičky: 4,00
Dle mého - FERVEJE
hvězdičky: 5,00
Dle mého - BUNKERY
hvězdičky: 3,00
Dle mého - RAFY
hvězdičky: 4,00
Dle mého - ODPALIŠTĚ
hvězdičky: 4,00
Dle mého - PERSONÁL
hvězdičky: 5,00
Vrátil jsem se po 6 letech a byl velmi mile překvapen!
Osyčinu pamatuju jako vyschlou louku, kde by člověk pohledal stébla trávy a příhry na grýn končily daleko za ním...
Hlavní změnou byly grýny a odpaliště z umělé trávy. Jasně, je to trochu trampolína, ale není to nic hrozného a umělá tráva mi přišla velmi kvalitní. Na odpllalisti šlo zapíchnout i týčko.
Zbytek hracích ploch krásně upraven a vysekán.
Hřiště je kratší a s ohledem na klubovnu=roubenku, kde se dá ubytovat, si dokážu tady strávit víkend s dětmi a párkrát si hřiště zahrát.
A i po 6 letech jsem zde potkal velmi milý personál, které udělají i něco menšího, ale o to lepšího k snědku.

20230602_123833.jpg 20230602_123421.jpg 20230602_120211.jpg 20230602_120050.jpg 20230602_115603.jpg
4 Jamkaři/ů označili toto hodnocení jako velmi užitečné.
DJHolmes
DJHolmes
To by mě zajímalo, co je to za materiál ty odpaliště, že jde zapíchnout i týčko. Nikdy jsem o tom neslyšel. Nevíte někdo něco bližšího ???
U
ulilee
Bližšího víc nevím, ale např. v Machníně je na 14. odpališti, které je tam od loňska rohožka, která je perfektní a týčko se tam dá zapíchnout úplně bez problémů. Už mne taky napadlo zjistit, co to je. Zeptám se.
TP_79
TP_79
JO, ubytování je tam super, panuje tam velká důvěra typu "po zaviračce si natočte, kolik piva chcete a napište si to na lístek". Akorát, pokud nedoplnili klimošky, je pod tou střechou brutální vedro.
My tam byly v létě, pravda, bylo dusno a průtrže mračen, ale i tak tam bylo hrozivě, spát se skoro nedalo. Ale venku se sedělo příjemně.
Datum mojí hry
22.8.2021
Moje úroveň HI (HCP)
Elite (19,9 - 10 HI)
Na hřišti hraju
poprvé
Pochválil bych
 • cenu
Nelíbilo se mi
 • umělé greeny
 • stav některých přírodních greenů
Dle mého - LAYOUT HŘIŠTĚ
hvězdičky: 4,00
Dle mého - GRÝNY
hvězdičky: 2,00
Dle mého - FERVEJE
hvězdičky: 3,00
Dle mého - BUNKERY
hvězdičky: 3,00
Dle mého - RAFY
hvězdičky: 3,00
Dle mého - ODPALIŠTĚ
hvězdičky: 3,00
Dle mého - PERSONÁL
hvězdičky: 4,00
Tohle je fakt těžké hodnotit.
Zkusím si nejdřív odmyslet negativa. Ten layout vlastně není špatný, jamky jsou celkem zajímavé i když krátké. Je to s parem 31 spíš tréninkové hřiště. Personál je fajn. Cena je dobrá.
Ale 2 greeny jsou umělé a fungují jako trampolína, zahrajete na začátek, skončíte za. Rychlost je taky úplně jiná než u ostatních. Dva ze tří dabláčů které jsem zahrál vzniky na umělých greenech. Několik ostatních přírodních je opravdu mizerných. Nemám rád umělá odpaliště, ale tady jsou to ta lepší. Obrovské rohožky, čisté a asi kvalitní. Kde nebyly, bylo odpaliště mizerné. Bunker na fotce byl normálně ve hře, já bych tam ten modrej kolík asi dal..
Být greeny v dobrém stavu, nebýt tam ty umělé, tak to za ty peníze klidně doporučím. Takhle bych tam už nešel.

Přílohy

 • tempImageobu7Wz.jpg
  tempImageobu7Wz.jpg
  232,5 KB · Zobrazení: 216
 • tempImageKBo3QX.jpg
  tempImageKBo3QX.jpg
  277,8 KB · Zobrazení: 209
 • tempImagenhGlE5.jpg
  tempImagenhGlE5.jpg
  295,4 KB · Zobrazení: 215
 • tempImageRxLGAX.jpg
  tempImageRxLGAX.jpg
  284,4 KB · Zobrazení: 225
 • tempImagenbQ8gs.jpg
  tempImagenbQ8gs.jpg
  274 KB · Zobrazení: 207
 • tempImagedt2YZN.jpg
  tempImagedt2YZN.jpg
  248,4 KB · Zobrazení: 205
 • tempImage9DyUyO.jpg
  tempImage9DyUyO.jpg
  255,7 KB · Zobrazení: 206
1 Jamkař označil toto hodnocení jako velmi užitečné.
 • Wow
Reactions: requo a Izanagi
TP_79
TP_79
No, nevím, co se stalo, ale já tam byl minulý rok a greeny vypadaly absolutně jinak. Je pravda, že bylo hodně mokro, ale tohle je o 180° jiné.
JardaK
JardaK
No, vyfotil jsem ty nejhorší. Asi 3 odpovídaly kategorii hřiště. Proto nechápu stav těch na fotkách…
Indiánská devítka
Datum mojí hry
10.8.2020
Moje úroveň HI (HCP)
Amateur (36-20 HI)
Na hřišti hraju
výjimečně
Pochválil bych
 • pohodové hřiště
 • klubovnou - cedrový srub
 • umělý tréninkový grýn
 • pohoda od provozovatelů
Nelíbilo se mi
 • večer komáři
 • grýny + praporkové tyče
Dle mého - LAYOUT HŘIŠTĚ
hvězdičky: 3,00
Dle mého - GRÝNY
hvězdičky: 2,00
Dle mého - FERVEJE
hvězdičky: 4,00
Dle mého - BUNKERY
hvězdičky: 3,00
Dle mého - RAFY
hvězdičky: 3,00
Dle mého - ODPALIŠTĚ
hvězdičky: 3,00
Dle mého - PERSONÁL
hvězdičky: 5,00
Dle mého - JÍDLO
hvězdičky: 5,00
Bydleli jsme tady 4 dny v rámci výletů po okolních hřištích. Bydlí se v cedrovém penziónu, dole klubovna plus bar, kde jsme si po domluvě s personálem v podstatě sami čepovali večer pití a psali na list papíru útratu. Ubytování příjemné, pohodlné - bohužel hodně vrzající a to jsme při naší pánské jízdě nedělali na pokojích žádnou neplechu, ale prostě dřevo tam vrže i při přetočení v posteli na bok. Při našem pobytu probíhal příměstský týdenní tábor, o čemž jsme věděli dříve a měli jsme to vymyšlené tak, že přes den pojedeme na jiné hřiště a večer se doděláme (golfově samozřejmě) na přilehlé devítce, když děcka uz zmiznou. Btw. téma příměstského tábora bylo "indiáni" - postavili si na hřišti i totemy, vypadají tam parádně, viz foto, vůbec by nevypadalo zle, kdyby je tam měli natrvalo. :) A díky táboru jsme měli připravenou i večeři - když se vařil oběd pro ně, tak zbylo na večeři i pro nás. Jinak jsou snad jen utopenci, hermelín a tak. Pivo točená Plzeň a točená kofola se taky najde na čepu.

K hřišti - polní devítka, jamky nejsou dlouhé, pětipar chybí. Vše vysekané, v podstatě heváče téměř nejsou, maximálně ostrůvky různých překážek, stromů a tak. Ferveje průměr, nenadchnou, ale ani neurazí. Je to prostě hřiště jiného druhu - vesnická devítka. Layout jamek se mi těžko hodnotí, pocitově žádný není, prostě se to naskládalo, jak to vyšlo, ale díky tomu, že to není příliš nahnácané, tak prostoru je dost, což je prima - žádná velká stísněnost. Pěkné jsou jamky 3 - 5, které jsou přes takovou cestu trochu bokem (asi dodělány později). Grýny jsou obecně relativně ve špatném stavu, hratelné, ale tráva na nich úplně hezká není, častou jsou docela dost modelované, resp - celý grýn, jedna větší boule. Ale díky tomu, že to moc nejede, tak to není problém. Vyložené ošklivé jsou praporkové tyče, které to nejlepší ale i to nejhorší mají za sebou - možná tam byly vytažené nějaké staré po dobu dětského příměstského tábora, což by logiku dávalo. Hratelné hřiště je, pohodové taky, obejít se to dá za chvilku. Driver apod v podstatě není pro delší hráče potřeba s výjimkou devítky. Btw. tahle jamka překvapila.. v podstatě od grýnu 8mé jamky jdete skoro celou dobu po ferveji devítky o jejímu odpališti. Až poslední večer jsme zjistili, jak se to místně asi při hře jen tak hraje - odpálíte míček z odpaliště číslo 7., pak si odpálíte z vedlejšího odpaliště 9. míček do hry, vrátíte se na 7, kde to domlátíte, krátký tří par osmička a dojdete k těm svým míčkům původně umístěným na devítce a ušetříte půlku cesty - zajímavý. :-D

Specialitou, co tu mají - je umělý cviční grýn. Je parádní - velký, rychlý, dá se na něm celoročně trénovat jak patování, tak i čipování. Rozhodně zajímavý zážitek. Je to zvláštní, že je tu. Ale bavilo nás to. Ještě k tréninkovým plochám - slabší drivingové míče: mix naprosto všeho. A připravte se na vlaky, sice je to kus od hřiště, ale slyšíte je. A jezdi tu furt. Někdy i častěji. :) Personál v pohodě, ztráta hvězdičky oproti dokonalosti jen kvůli slečně, u které to vypadalo, že to moc nebaví - ale chápu, po celém dni s dětmi: taky by mě to nebavilo. Ostatní personál a jejich ochota to naopak nahrazovala, takže hvězdička zase zpátky a všem tam patří velký dík.

Celkově? Spokojenost, při spojení s ubytováním a golfovou dojížděčkou - není co vytknout. Jít si zahrát sem tam s rodinou, pokud je to kousek, jasně, proč ne. Pohodové country hřiště stylem větší akademie s hodně domácím přístupem. Nečekejte víc a nebudete zklamáni. :up:

IMG_6091.jpg IMG_6161.jpg IMG_6164.jpg IMG_6165.jpg IMG_6167.jpg IMG_6169.jpg IMG_6170.jpg IMG_6172.jpg IMG_6175.jpg IMG_6176.jpg IMG_6179.jpg IMG_6180.jpg IMG_6181.jpg
1 Jamkař označil toto hodnocení jako velmi užitečné.
Upraveno:

Info o položce

Kategorie
ČR - Východ
Přidáno
requo
Zobrazení
2.852
Hodnocení
3
Upraveno
Hodnocení
hvězdičky: 3,67 3 hodnocení

Více v ČR - Východ

 • Havlíčkův Brod
  Havlíčkův Brod (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z...
 • Nebeská Rybná
  Nebeská Rybná (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z...
 • Golf Prosečné
  Prosečné (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z...
 • UNO - Ústí nad Orlicí
  UNO - Ústí nad Orlicí (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z...
 • Hrádek
  Hrádek (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z www.golfhradek.cz...

Více od requo

 • Zbraslav - 9j - GOLF PARK PRAHA (ČGK)
  ZBRASLAV / GOLF PARK PRAHA (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté...
 • Tri Duby
  Tri Duby (18j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z...
 • Tále
  Tále (18j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z https://www.tale.sk...
 • Lhotka (6j)
  Golf Park Lhotka (6j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z...
 • Vinoř
  GOLF VINOŘ (18j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z...

Sdílet položku

VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom