Dobrouč

Popis

Dobrouč (18j)

Krátký popis, kontakty a foto přejaté z
www.golfdobrouc.cz:

Golf Dobrouč je rodinným projektem, pro který se nadchl Petr Kolář se svou ženou Hankou. Jejich obdiv k malebné krajině a záliba v golfu dala vzniknout tomuto golfovému hřišti. K realizaci jejich krásného snu se připojila jejich mladší dcera Petra Rychetská. Sportovní 18. jamkové hřiště se rozkládá na 65 ha zvlněné krajiny podhůří Orlických hor. Hra golfistu povede údolími mezi lesy a na výše položených jamkách nadchne krásnými výhledy. Naše nadšení a pohodovou rodinnou atmosféru bychom rádi sdíleli se všemi, kteří se stanou členy našeho klubu, ale i s těmi, kteří se u nás zastaví třeba jen na jednu příjemnou hru.

1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg


Kontakty:

Nová hodnocení

Datum mojí hry
23.8.2021
Moje úroveň HI (HCP)
Elite (19,9 - 10 HI)
Na hřišti hraju
poprvé
Pochválil bych
 • layout
Nelíbilo se mi
 • tvrdé greeny a fairwaie
 • restaurace
Dle mého - LAYOUT HŘIŠTĚ
hvězdičky: 5,00
Dle mého - GRÝNY
hvězdičky: 3,00
Dle mého - FERVEJE
hvězdičky: 3,00
Dle mého - BUNKERY
hvězdičky: 4,00
Dle mého - RAFY
hvězdičky: 3,00
Dle mého - ODPALIŠTĚ
hvězdičky: 4,00
Dle mého - PERSONÁL
hvězdičky: 4,00
Dle mého - JÍDLO
hvězdičky: 1,00
Tohle hřiště je opravdu krásné, minimálně na pohled prostě nemá chybu. Vysoká očekávání jsem měl už než jsem na něj dorazil, ještě to po příjezdu podpořil milý personál a pohled z prvního odpaliště.
A pak to začalo. Chytil jsem se do každé pasti která byla nachystána, ať jsem riskoval nebo se snažil hrát opatrně. Nutno podotknout, že jsem hrál mizerně a to se tady neodpouští. I dobré rány jsou potrestány, míček vždycky má možnost odjet někam, kam nechcete. Podobný pocit zmaru si pamatuju snad jen z Oaks, které mi taky vyprášilo kožich. Ale Dobrouč byla ještě víc škodolibá, i skvěle zahranou jamku odměnila míčkem visícím na hraně jamky po patu do birdie.
Co se stavu týče, nepotěšily tvrdé fairwaie, ocitl jsem se i na místě, kde travou prosvítaly kamínky. Greeny taky poměrně tvrdé a při navrtání za bunkery a na začátcích greenu bylo pro mě nemožné udržet míč u jamky.
Podle hodinek i stavu mých končetin po hře je to asi nejkopcovitější hřiště, které jsem u nás hrál, plně srovnatelné s Kácovem v kombinaci Forest+Meadows.
Chci se určitě vrátit a srovnat účty, ale 3h cesta mě dost odrazuje.
Dojem byl značně pokažen restaurací, v pondělí kolem 14.hodiny měli zbytek vývaru a guláše. Ohřát to jim trvalo snad půl hodiny a to, co bylo vydáváno za guláš, byla vlastně jen řídká polévka s jedním mini kouskem masa a chlebem. Nebýt unaven, asi by se to bez konfliktu neobešlo, takto vím, že podruhé moje peníze za jídlo nechám jinde.

Přílohy

 • tempImagea4eqRK.jpg
  tempImagea4eqRK.jpg
  131,9 KB · Zobrazení: 34
 • tempImage4R0TkC.jpg
  tempImage4R0TkC.jpg
  131,8 KB · Zobrazení: 33
 • tempImagej3eUos.jpg
  tempImagej3eUos.jpg
  187,8 KB · Zobrazení: 33
 • tempImageh2cXty.jpg
  tempImageh2cXty.jpg
  157,3 KB · Zobrazení: 32
 • tempImage4lvdkc.jpg
  tempImage4lvdkc.jpg
  258,3 KB · Zobrazení: 31
 • tempImagemHTZxF.jpg
  tempImagemHTZxF.jpg
  179 KB · Zobrazení: 34
 • To se mi líbí, Shot!
Reactions: requo
macdav
macdav
@JardaK ty pouzivas Golfpad, ne? Je tam tohle hriste?
JardaK
JardaK
Ano je.
Konec prázdnin a příchod babího léta
Datum mojí hry
28.8.2020
Moje úroveň HI (HCP)
Master (<10)
Na hřišti hraju
poprvé
Pochválil bych
 • příroda
Nelíbilo se mi
 • cena fee
Dle mého - LAYOUT HŘIŠTĚ
hvězdičky: 5,00
Dle mého - GRÝNY
hvězdičky: 3,00
Dle mého - FERVEJE
hvězdičky: 3,00
Dle mého - BUNKERY
hvězdičky: 4,00
Dle mého - RAFY
hvězdičky: 2,00
Dle mého - ODPALIŠTĚ
hvězdičky: 3,00
Dle mého - PERSONÁL
hvězdičky: 5,00
Hřiště je zasazené v opravdu krásné krajině a je zde několik risk/reward jamek, což miluju.

Bez předchozí znalosti hřiště je ale lepší hrát "na jistotu" třeba jen železa, protože pokud netrefíte správné místo, míček skončí v roughu a nemáte šanci ho najít.
Navíc dnes byly FW dost vyschlé (hlavně na druhé devítce), tvrdé a míček kolikrát putoval z FW do zmíněného roughu.
Greeny byly také velmi tvrdé, uválcované, ale bohužel místy hrbolaté - takže dost blbá kombinace.

Upoutaly mě taky vlajky na greenech :)

Přílohy

 • IMG_1346.JPG
  IMG_1346.JPG
  170,8 KB · Zobrazení: 152
 • IMG_1347.JPG
  IMG_1347.JPG
  198 KB · Zobrazení: 175
 • IMG_1348.JPG
  IMG_1348.JPG
  110,6 KB · Zobrazení: 178
P
Paldagram
Vlajky sila maminka majitele :).
 • To se mi líbí, Shot!
Reactions: requo
Orlická Ypsilonka
Datum mojí hry
11.8.2020
Moje úroveň HI (HCP)
Amateur (36-20 HI)
Na hřišti hraju
poprvé
Pochválil bych
 • layout a rozmanitost hřiště
 • zasazení v krajině, nádhera
 • personál a jeho usměvavost
 • vertikální jamky, časté výzvy
 • ideální pro target golf
 • velké a vcelku dobře hratelné grýny
Nelíbilo se mi
 • chybějící navigační cedule (ale už snad budou)
Dle mého - LAYOUT HŘIŠTĚ
hvězdičky: 5,00
Dle mého - GRÝNY
hvězdičky: 4,00
Dle mého - FERVEJE
hvězdičky: 4,00
Dle mého - BUNKERY
hvězdičky: 4,00
Dle mého - RAFY
hvězdičky: 4,00
Dle mého - ODPALIŠTĚ
hvězdičky: 4,00
Dle mého - PERSONÁL
hvězdičky: 5,00
Dle mého - JÍDLO
hvězdičky: 5,00
Já se sem tak těšil. Miluju kopcovitá hřiště, miluju hory. Mám pocit, že kdo žije v horách, nemůže být špatný člověk, protože ty hory sami o sobě každému dávají najevo - já jsem tady a ty si tady, protože já, hora, jsem ti to dovolila a ty si toho važ, že tu můžeš být se mnou. Já tu budu pořád. Ty ne. A s místním hřištěm je to stejné - je to pro golfistu výzva. Přijdeš s pokorou? Odmění tě. Jinak přijmy zasloužený trest. Dobrouč je hřiště, které krásně využívá kopců, žádné zběsilé vyrovnávání, nic, že se půjde pořád po vrstevnici. Nene, tady se to tak krásně využilo terénu, že se mi tomu až skoro nechce věřit. Díky tomu, jak je vše prostorné a obrovské - tak byť málokdy vyjma odpališť vlastně stojíte na rovině, nějak to ani nevadí. Skoro každá jamka je nádherná a každou si pak s radostí (ve výsledku vzpomínky na ty zkažené rány vyblednou) promítáte. Výhledy a panorámata jsou úžasné.

Trochu jsem se ale i obával, infa od kamarádů měsíc dva byly různé a spíše zdůrazňovala tu nevyzrálost hřiště, slabší ferveje - cítil jsem od mnohých spíše zklamání. Tak v době mé návštěvy i díky dokonalému slunečnému počasí bylo toto v pořádku. Ferveje celistvé, hezky hratelné. Grýny kompaktní, čitelné, velké - dávalo smysl se snažit je číst. Ale ano, není to úplně top, jako někde jinde, ale to přijde. Ještě snad na žádném hřišti jsem neměl tak usilovný pocit, že tolik záleží, kam zahrajete první ránu z odpaliště. Chce to znát. A tím se dle mého vysvětluje občasná frustrace mých přátel - pokud to jdete bez cedulí, případně jedno či dvouflajt, kdy tam ani jeden z vás nebyl, zahrajete spoustu ran někam, kam fakt nechcete. A kde druhá či třetí rána, i když skončí "jen" na tom nesprávném kraji ferveje, je zbytečně obtížná. My jsme šli ve 4 a dost jsme si koukali, kam kdo střílí, takže to bylo lepší. Ano, džihády tam jsou také a je jich poměrně dost (nemá smysl tam míček hledat), ale nějak to sem k tomu patří. Btw. birdie kartu doporučuju si tady koupit. A to i když budou cedule. Fakt se bude hodit. Tří par 9j. je výzva, to už tu padlo. Mně se líbila i jamka číslo 1, pětipar na rozehrání s fervejí, která by uživila přistávající airbus. Ale zatáhnout do lesa se to dá, ne že ne. Ale to panorama je naprosto exkluzivní. No a kdybych měl hledat jamku, která se mi nelíbila: možná snad dvojka (znovu pětipar), ta je dle mého na pětipar modelovaná na mě skoro až moc a chce to přesné rány - především druhou.

Jediné, co mě ke stavu hřiště na několika jamkách netěšilo, bylo, že kolem pár grýnů a sem tam i jinde na pár místečkách chybí tráva, jsou tam malé "holinky", tak snad se to podaří dosít a tráva se chytne. Ale to co jinde je naprosto běžné, tak tady zaujme, protože celek a 99% hracích ploch je v pořádku. A když si pak domluvíte na těch pár místeček stavění, není problém naprosto žádný. Dobrá rada majitele resortu: "Nechvátejte při přechodech. Choďte v klidu, v pohodě, užívejte a rozhlížejte se." A má pravdu, přechody jsou skutečná kamzíkárna, ve vedru hodně náročné. Zvlášť druhá devítka. Jít první na odpal, když máte plíce ještě někde o 20 metrů níž, nemusí dopadnout zrovna nejlépe. Takže tohle je hřiště, kde bugynu chápu. Připravíte se ale o půlku prožitku.

Usměvavý personál, čepovaná limonáda, pivo Plzeň a guláš s karlovarským knedlíkem naprosto v pořádku. A byť je vidět, že zázemí se ještě "dovyrábí", je tu vše a zbytek se doladí časem. Cítil jsem se tu moc dobře. A tohle je hřiště, kam si výlet s dostatečnou zásobou míčků představit dokážu a vždy, když bude možnost, pojedu rád. Ideálně v týdnu, když bude prázdno, abych si to s přáteli či rodinou užil a nemusel se nikam hnát. Líbilo, moc.

IMG_6108.jpg IMG_6110.jpg IMG_6111.jpg IMG_6113.jpg IMG_6115.jpg IMG_6117.jpg IMG_6123.jpg IMG_6132.jpg IMG_6137.jpg IMG_6142.jpg IMG_6143.jpg IMG_6148.jpg
5 members found this helpful.
Upraveno:
WebGolf.cz

Info o položce

Kategorie
ČR - Východ
Přidáno
requo
Zobrazení
887
Watchers
3
Hodnocení
6
Upraveno
Hodnocení
hvězdičky: 4,50 6 hodnocení

Více v ČR - Východ

 • Nebeská Rybná
  Nebeská Rybná (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z...
 • Golf Prosečné
  Prosečné (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z...
 • UNO - Ústí nad Orlicí
  UNO - Ústí nad Orlicí (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z...
 • Osyčina
  Osyčina (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z www.gko.cz: Golf...
 • Hrádek
  Hrádek (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z www.golfhradek.cz...

Více od requo

Sdílet položku

Velký dík za spolupráci a podporu 19.jamky v roce 2021 patří (více info):
Nahoru