Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Anketa Zimní nebo letní čas?

Zimní nebo letní čas?

  • Nechat, jak to je

    Hlasy: 9 19,1%
  • Zimní čas je lepší

    Hlasy: 3 6,4%
  • Letní čas je lepší

    Hlasy: 31 66,0%
  • Je mi to úplně fuk

    Hlasy: 1 2,1%
  • Chtěl bych posunout čas o 3 hodiny a 33 minut severozápadně!

    Hlasy: 3 6,4%

  • Hlasovalo
    47
ja doufam, ze nechaji letni nebo zustane stridani :)
Jestli jsem to pochopil správně, střídání se ruší. Jaký čas nechají je nejisté, jestli si to každý stát určí sám, nebo se budou dohadovat netuším.
Taky bych bral letní.
 
Ano vypada, to tak, ze se dohodli na zruseni stridani ..... ted jen jak se dohodnou staty v EU
Zde jsou podrobnosti.
Konec střídání v r. 2021, každý stát EU si může zvolit, který čas si ponechá. To bude bordel 🤔🤭

 
Zde jsou podrobnosti.
Konec střídání v r. 2021, každý stát EU si může zvolit, který čas si ponechá. To bude bordel [emoji848][emoji2960]

Jo, co taky čekat od EU jiného než bordel. Včera jsem omylem pustil přenos z českého parlamentu, vydržel jsem asi 10 minut, než mi došlo, že si nedělají srandu, ale myslí to vážně.
Teď to umocni na druhou a máš EU...
 
V létě je letní čas fajn kvůli delším večerům. Ale v zimě letní čas peklo, protože okolo Vánoc ráno tma ještě v 9 hodin. Co si z toho vybrat? Babo raď.
 
V létě je letní čas fajn kvůli delším večerům. Ale v zimě letní čas peklo, protože okolo Vánoc ráno tma ještě v 9 hodin. Co si z toho vybrat? Babo raď.
A při “zimním” čase je okolo Vánoc tma odpoledne už ve 4 hodiny :mad::down:
 
V létě je letní čas fajn kvůli delším večerům. Ale v zimě letní čas peklo, protože okolo Vánoc ráno tma ještě v 9 hodin. Co si z toho vybrat? Babo raď.
V zimě je mi to fuk. Vstávám za tmy a z práce odjíždím za tmy.
V létě chci co nejdéle světlo na golf i jiné aktivity.
 
Charakter práce mě umožňuje vstávat vždy až se rozední. Ale ležet v zimě až do 9?:(
 
Charakter práce mě umožňuje vstávat vždy až se rozední. Ale ležet v zimě až do 9?:(
Netuším co děláš, ale pokud nejsi kohout, určitě by pomohla brutální čelovka :p:D:D:D
 
Btw. máme před sebou další změnu času. V noci na neděli 29.3.2019 posuneme ručičku o hodinu dopředu. Ve dvě ráno budou kouzlem tři.

Pozitivní zpráva je - že nočních vlaků se změna nedotkne. Žádné totiž nejezdí. Hm. Chtělo by se dodat... poslední ať prosím zhasne. Nic, dost s cynismem... :)

Europoslanci loni odhlasovali plány na zrušení střídání standardního a letního času v zemích Evropské unie. Takže je možné, že to zažíváme letos naposled. Členské státy unie mají do letošního dubna informovat Evropskou komisi, jakou variantu chtějí. Což se tedy asi moc řešit teď nebude. Ale uvidíme.

Takže nezapomeňte o víkendu vše přeřídit! 2 -> 3
 
Btw. máme před sebou další změnu času. V noci na neděli 29.3.2019 posuneme ručičku o hodinu dopředu. Ve dvě ráno budou kouzlem tři.

Pozitivní zpráva je - že nočních vlaků se změna nedotkne. Žádné totiž nejezdí. Hm. Chtělo by se dodat... poslední ať prosím zhasne. Nic, dost s cynismem... :)

Europoslanci loni odhlasovali plány na zrušení střídání standardního a letního času v zemích Evropské unie. Takže je možné, že to zažíváme letos naposled. Členské státy unie mají do letošního dubna informovat Evropskou komisi, jakou variantu chtějí. Což se tedy asi moc řešit teď nebude. Ale uvidíme.

Takže nezapomeňte o víkendu vše přeřídit! 2 -> 3
změna času pro mě byla odjakživa filosoficky naprosto neuchopitelná kategorie 😝 ale díky za upozornění, źe se 29.3. pohnou nebesa:up:
 
To jako že budu vstávat až po obědě? 🤔😂
 
Když to dnes připomínali v rádiu, říkali, že snad poprvé nám to nebude tolik vadit 😁
 
jsem nějaká natvrdlá... help o_O
Čas bude posunut o hodinu dopředu, takže pokud vstanu ve 12h dopoledne SEČ tak už bude po obědě letního času 🙈
 
Pro mne je nepochopitelna snaha odstranit stridani casu (nemam s tim nejmensi problem) a stejne volby skonci podle toho jak se rozhodne Nemecko (Alespon Rakusaci k tomu takto pristupuji z vetsi casti)
 
Pro mne je nepochopitelna snaha odstranit stridani casu (nemam s tim nejmensi problem)

Pokud pominu důvody, že několika lidem v mém okolí, zpravidla starším dělá problémy (ne ale zdaleka všem), tak já jako největší přínos zrušení nějaké násilné změny vidím v technice. Dále pak v jízdních řádech - ne že bych tedy v noci někam jezdil, nebo lítal, ale nejsem na světě sám atd. A na nějakém pravidelném přeřizování hodin, které nejsou dálkově radiem ovládané taky žádné kouzlo nevidím. Ubude prostě vyjímka - která, která se musí minimálně dvakrát do roka ošetřovat a řešit, pokud se v daném čase něco stane - jaký je to vlastně čas a zajistit správnou konzistenci dat a navazujících procesů. Nějaký smysl to mělo v určité době, teď už to smysl nemá - domnívám se, že je to tedy "zahladit". Ideálně tedy tak, aby to bylo v nějakém územním celku jednotné. Jestli to bude zimní - standardní nebo letní je mi vcelku jedno.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom