Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Poškození hole oprava a výměna

- Ano odpovida. Nicmene na reseni teto situace pravidla pamatuji.
- Ano, je to ma domenka. Nicmene zalozena na popisu te situace, kdy se resilo ono lepidlo.

Moc nerozumim, co se vlastne snazis rici. Nicmene ctu to tak, ze "si za to mohl sam", "meli ho s tim poslat do <>" a nebyl nijak poskozen. S tim se uplne nestotoznuji. :)

Snažím se říci toto:
Kdyby se to stalo mému dítěti, přijal bych zodpovědnost za to , že se náš patr polámal a dítěti řekl, že teď ať dopatuje jinou holí, že to je vlastně výzva. Rozhodně bych tím neotravoval nikoho jiného. Varianta, že bych žádal, aby mi zalepili patr v klubovně by mne ani nenapadla. Kdyby mne napadla, nežádal bych o ni, protože bych věděl, že by to bylo na úkor ostatních.
Pokud by se mi to stalo jako rozhodčímu, řekl bych hráči, aby si opravil patr ihned, jestli to dokáže. Opravu v klubovně bych mu okamžitě zamítl, protože je časově náročná a eticky nespravedlivá vůči ostatním účastníkům turnaje.
 
Snažím se říci toto:
Kdyby se to stalo mému dítěti, přijal bych zodpovědnost za to , že se náš patr polámal a dítěti řekl, že teď ať dopatuje jinou holí, že to je vlastně výzva. Rozhodně bych tím neotravoval nikoho jiného. Varianta, že bych žádal, aby mi zalepili patr v klubovně by mne ani nenapadla. Kdyby mne napadla, nežádal bych o ni, protože bych věděl, že by to bylo na úkor ostatních.
Pokud by se mi to stalo jako rozhodčímu, řekl bych hráči, aby si opravil patr ihned, jestli to dokáže. Opravu v klubovně bych mu okamžitě zamítl, protože je časově náročná a eticky nespravedlivá vůči ostatním účastníkům turnaje.
Že ty si myslíš, že kvůli opravě hole v klubovně by zastavili turnaj a pokračovalo by se až po dodání té opravené hole hráči? [emoji23] protože jinak nechápu, proč s tím máš problém. Pokud to pravidla povolují nevidím důvod proč toho nevyužít. Ok. Nechám si to opravit a než se tak stane pokračuji ve hře a patuji něčím jiným.
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Snažím se říci toto:
Kdyby se to stalo mému dítěti, přijal bych zodpovědnost za to , že se náš patr polámal a dítěti řekl, že teď ať dopatuje jinou holí, že to je vlastně výzva. Rozhodně bych tím neotravoval nikoho jiného. Varianta, že bych žádal, aby mi zalepili patr v klubovně by mne ani nenapadla. Kdyby mne napadla, nežádal bych o ni, protože bych věděl, že by to bylo na úkor ostatních.
Pokud by se mi to stalo jako rozhodčímu, řekl bych hráči, aby si opravil patr ihned, jestli to dokáže. Opravu v klubovně bych mu okamžitě zamítl, protože je časově náročná a eticky nespravedlivá vůči ostatním účastníkům turnaje.
Ty jsi vrátil diskuzi zase na začátek ;) No, nevím proč by to měl být problém, nechat si hůl opravit a mělo by to být na úkor ostatních hráčů. Jednak je v pravidlech dané, že to nesmí zdržovat hru, což jde vyřešit - píše to např. doktordee, a pravidla to dovolují - dobrali jsme se k tomu tady po docela výživné diskuzi.
No, a že hochovi upadla hlava putteru na hřišti, před tím nic na něm nepozoroval...mě to tak divné nepřijde, kluk s ním nic nevyváděl co by neměl, jestli to bylo už nějak "načnuté" nemusel vůbec rozpoznat.
A já nevím jak strašně je náročná oprava hlavy putteru, aby to bylo perfektní, tak to asi chvilku trvá, ale tady šlo o to, to alespoň zakápnout vteřiňákem, nebo čímkoliv, aby to prostě vydrželo nějak do konce turnaje.
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Snažím se říci toto:
Kdyby se to stalo mému dítěti, přijal bych zodpovědnost za to , že se náš patr polámal a dítěti řekl, že teď ať dopatuje jinou holí, že to je vlastně výzva. Rozhodně bych tím neotravoval nikoho jiného. Varianta, že bych žádal, aby mi zalepili patr v klubovně by mne ani nenapadla. Kdyby mne napadla, nežádal bych o ni, protože bych věděl, že by to bylo na úkor ostatních.
Pokud by se mi to stalo jako rozhodčímu, řekl bych hráči, aby si opravil patr ihned, jestli to dokáže. Opravu v klubovně bych mu okamžitě zamítl, protože je časově náročná a eticky nespravedlivá vůči ostatním účastníkům turnaje.
Máš děti?

Jinak k tomu co jsi napsal výše, taky jsem zažil u dětského patru, že se rozpadl - při normálním lehkém patu na půl metru vzdálenou jamku. Naštěstí jen v tréninku.
A neradil bych nikomu mě nazývat bordelářem nebo tvrdit, že za to mohu. Materiál bývá nekvalitní (v našem případě se zlomil krček), lepidlo povolí úplně klidně. Mě se tak stalo na wedgi, železe i driveru. Pokaždé jiná značka. Špatný mohl být servis, lepidlo, technologický postup atd.
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Že ty si myslíš, že kvůli opravě hole v klubovně by zastavili turnaj a pokračovalo by se až po dodání té opravené hole hráči? [emoji23] protože jinak nechápu, proč s tím máš problém. Pokud to pravidla povolují nevidím důvod proč toho nevyužít. Ok. Nechám si to opravit a než se tak stane pokračuji ve hře a patuji něčím jiným.

Turnaj by samozřejmě nikdo nepřerušil, akorát by na něm cca 45 minut chyběl rozhodčí. ( jede k hráči, konzultace s hráčem, do klubovny s patrem, zajištění zalepení 3. osobou, zpět na hřiště a po opravě to stejné kolečko znova )
 
A kde jsi vzal, že rozhodčí musí být nutně na hřišti? Když už jsme u toho. Hráči mají problém primárně řešit mezi sebou a pokud neví tak hrát druhý míč a dodatečně dořešit s rozhodčím. Ano, rozhodčí musí být na turnaji ale nikoliv nutně na hřišti. To samé zdržení by mohlo nastat kdyby bylo potřeba řešit 2 3 věci na různých jamkách. To budu všichni čekat až to postupně objede a vyřeší? To asi ne, viď.
 
Máš děti?

Jinak k tomu co jsi napsal výše, taky jsem zažil u dětského patru, že se rozpadl - při normálním lehkém patu na půl metru vzdálenou jamku. Naštěstí jen v tréninku.
A neradil bych nikomu mě nazývat bordelářem nebo tvrdit, že za to mohu. Materiál bývá nekvalitní (v našem případě se zlomil krček), lepidlo povolí úplně klidně. Mě se tak stalo na wedgi, železe i driveru. Pokaždé jiná značka. Špatný mohl být servis, lepidlo, technologický postup atd.

- malé dítě mám, dětské patry 3
- ano, hráč může být pořádný a přesto se mu může rozlepit patr. To nic nemění na faktu, že za svojí výbavu nese plnou ( pravidlovou ) zodpovědnost. Slovo nepořádný bylo myšleno ve smyslu, že hráč neměl svojí výzbroj v pořádku ( ne, že nutně musel být bordelář )
 
- malé dítě mám, dětské patry 3
- ano, hráč může být pořádný a přesto se mu může rozlepit patr. To nic nemění na faktu, že za svojí výbavu nese plnou ( pravidlovou ) zodpovědnost. Slovo nepořádný bylo myšleno ve smyslu, že hráč neměl svojí výzbroj v pořádku ( ne, že nutně musel být bordelář )
Ok, pokud se odvoláváš na odpovědnost hráče za výbavu vyplývající z pravidel, nemůžeš odmítat jeho právo na opravu hole vyplývající z těch samých pravidel, na tom se jistě shodneme.
Pokud i u malých dětí trváme na striktním dodržování pravidel (za mě ok), tak ale všech a vždy.
 
Mam odpoved od Michaela Jona a vice mene potvrdil to, k cemu jsme dosli:
"rovnou muzu rict ze "pomoc" v podobe pujceni lepidla ( jestli jsem dobre precetl detaily) je absolutne v pohode.".
 
Zastanu se České Lípy, kde jsem nikdy nebyl a dokonce ani netušil, že tam hřiště je...
1. celý začátek problému byl v tom, že hráč přišel na turnaj s nekvalitně připravenou výbavou. Hlava patru je minimálně namáhaná a neupadává jen tak.
2. to, že někdo hráči chtěl patr vůbec vzít na opravu je vysoký nadstandard. Na to hráč nemá v žádné případě nárok. Je nutné si i uvědomit, že pokud si hráč něco takové vůbec nárokuje, je to na úkor ostatních hráčů v turnaji ( chybí rozhodčí ) a to díky hráčově nepořádnosti. Už to, že volám ( zcela zbytečně ) rozhodčího ( marschalla ) lze považovat za zdržování hry. Pokud si hráč nebyl vlastními prostředky schopen opravit hůl v souladu s pravidly, měl pokračovat ve hře s tím, co mu zbývalo...
3. hráč nebyl výrokem rozhodčího nijak poškozen ( nikdo mu neřekl, že hůl nesmí opravit sám ). Ten mu měl ale ihned odmítnout opravit hůl v klubovně s odkazem na to, že měl mít vybavení v pořádku a že by to bylo na úkor ostatních v turnaji, kterým by se nemohl věnovat. V reálu to asi bylo tak, že chtěl asi hráči vyjít vstříc a až pak zjistil, že to je časově i technicky náročné, a proto zvolil, nešťastně , vysvětlení o cizí pomoci... Za dobrotu na žebrotu...
BTW jedna poznámka mimo mísu. Na tom hřišti, o kterém netušíte, že existuje, se tento víkend hraje otevřené mistrovství ČR handicapovaných. Hezký víkend.
 
BTW jedna poznámka mimo mísu. Na tom hřišti, o kterém netušíte, že existuje, se tento víkend hraje otevřené mistrovství ČR handicapovaných. Hezký víkend.
Přála bych jim k tomu lepší počasí ;)
 
Přála bych jim k tomu lepší počasí ;)
Dneska to tady bylo jak v dubnu, liják,slunce,liják, slunce...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom