Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Poškození hole oprava a výměna

Na druhou stranu, klidne jim to posli, at vedi pro priste. Preci jen, tezko to v budouznu nezopakuji, kdyz je naplno to nikdo neupozorni. Jak s tim nalozi, je uz pak na nich, ale sanci dostanou.
Mohla by jim to tam tlumočit Dana.;)
 
Mohla by jim to tam tlumočit Dana.;)

Žádná Dana. Tys byla svědkem události, která byla zjevně v neprospěch někoho špatně řešena. Já bych jako svou morální povinnost cítil potřebu informovat zodpovědné osoby o chybě. Minimálně já, v pozici rozhodčího, bych o své chybě vědět chtěl, abych ji, jak píše @requo příště neopakoval.
 
Žádná Dana. Tys byla svědkem události, která byla zjevně v neprospěch někoho špatně řešena. Já bych jako svou morální povinnost cítil potřebu informovat zodpovědné osoby o chybě. Minimálně já, v pozici rozhodčího, bych o své chybě vědět chtěl, abych ji, jak píše @requo příště neopakoval.
OK, mohu to udělat. To není problém. ;)
 
Tak jsem na to jeste koukal a nasel rozhodnuti, ktere asi pomuze vyresit tuto zahadu.

http://www.randa.org/Rules-of-Golf/...ged-Clubs-Repair-and-Replacement#alldecisions

4-3/2
Meaning of "Repair"
Q.During a round, a player may repair a club damaged in the normal course of play, or he may have it repaired by someone else. What does the term "repair" mean within the context of Rule 4-3a(ii)?

A.The term "repair" in Rule 4-3a(ii) means to restore the club, as nearly as possible, to its condition prior to the incident that caused the damage. In doing so, the player is limited to the grip, shaft and clubhead used to comprise the club at the beginning of the stipulated round or, in the case of a club later added, when the club was selected for play.

When a club is damaged to the extent that the grip, shaft or clubhead has to be changed, this change exceeds what is meant by the term "repair." Such action constitutes replacement and is only permitted if the club was "unfit for play" - see Rule 4-3a(iii).

Jak to vnimam, tak pravidla davaji hraci moznost hul opravit, nicmene musi pouzit stavajici komponenty. Teprve, kdyz toto udelat z nejakeho duvodu nelze, pak se hul stava "unfit for play". Dava to smysl: pokud to umi hrac nejak vyresit, nebude to zdrzovat a vysledkem je tataz hul, pak je dovoleno to opravit. Pokud je treba vymenit komponenty nebo nemam material, pak tak ucinit nelze, a prichazi na radu mozna vymena. Tyka se to pouze zavad, ktere vznikly "damaged in the normal course of play" (tedy ne umyslne, ve vzteku atp.).

Toto je asi i duvod, proc je povoleno prisroubovat hlavu driveru. Technicky totiz upadla hlava putteru ci driveru (sroubovy spoj) je to same, nicmene lisi se mozna narocnost opravy, a tedy i realne reseni situace.

Nyni se tedy dostavame k moznosti lepeni cizim lepidlem.
Pravidla jasne zakazuji uzit komponenty holi nesene jinym hracem. Nicmene toto pravidlo plati pro bod 4-3a iii, ktere resi jiz vymenu hole za jinou. Nikoliv samotnout opravu a mluvi se o komponentach! Nenasel jsem nic k materialu na opravu, a tak se domnivam, ze lze uzit lepidlo kohokoliv. Dalsim dukazem muze byt, ze dle 4-4a/15 je zrejme, ze oprava v clubhousu je mozna pomoci vsech prostredku. V treti casti otazky se uvadi priklad, kdy jsou komponenty privezeny hraci na hriste, a primo na hristi se sestavi hul. I zde je vse v poradku a bez trestu. Zadne reci o lepidlech, paskach nic. Resi se pouze to, ze nahradni komponenty nesmi pochazet od nikoho z turnaje (neb jde o onu vymenu). Komponenty jsou shaft, hlava a grip.

V turnaji dle meho doslo ke spatne aplikaci 4-3a iii, kde je zakazano uzit komponent od jinych hracu urcenych na replacement hole. Lepidlo navic neni nikde zmineno jako komponent.

Pro zajimavost jeste dodam, ze dle 4-3/3 kdy je puvodne hul ohnuta, a pri pokusu o opravu zcela rozbita. I tato situace je povazovana za "occurred in the normal course of play" a je mozne ji zkusit pouzit jak je, opravit nebo vymenit. Tim lze opet ilustrovat, ze unfit for play je stav, ktery nastava az na konci vsech pokusu o napravu.

@Yahuu dava smysl?

A jeste tu mam pro @doktordee k tematu vychazkove hole:

4-3/7
Club Broken While Used as Cane
Q.
A player uses one of his clubs as a cane while climbing a hill and the shaft breaks. May he replace the club during the round?

A.
Yes. A club broken in such circumstances is considered to have become “damaged in the normal course of play” as its use as a cane is considered a reasonable act – see Decision 4-3/1.

Hul uzita jako vychazkova (coz je "Cane") nahodne zlomena pri teto cinosti je povazovana za "damaged in the normal course of play".
Mohu prosím tě použít citace z tvého příspěvku v upozornění rozhodčích z Golf clubu v České Lípě?
 
Mohu prosím tě použít citace z tvého příspěvku v upozornění rozhodčích z Golf clubu v České Lípě?
Jasne
 
Tak přátelé, konečně jsem se dostala k tomu, abych napsala do té České Lípy. Chodím na net většinou z tabletu a pak mé psaní dle toho vypadá - takže email do golf resortu v Lípě jsem chtěla napsat na notebooku, ať to proboha nevypadá jak od dementa.:rolleyes:
Jakmile mi odpoví, určitě sem hodím info.:)
 
Tak mám odpověď od paní Solfronkové....;) :


Velice děkuji.

Hezký den


Ing. Zuzana Solfronková
GOLF Česká Lípa a.s.
 
Nevím co jsem čekala....:oops: a kdoví co si o tom myslí....:eek: Snad se tam budu moci ještě ukázat....
 
Tak mám odpověď od paní Solfronkové....;) :


Velice děkuji.

Hezký den


Ing. Zuzana Solfronková
GOLF Česká Lípa a.s.

Tohle je reakce na špatné posouzení situace golfovým rozhodčím? To je hodně...ledabylé...?
 
Tohle je reakce na špatné posouzení situace golfovým rozhodčím? To je hodně...ledabylé...?
No, nevím no...taky na to tak nějak koukám...o_O ale tak co asi teď nadělá? Myslím, že si me už v Lípě ale zcela jistě zapamatují, pamatovali si mě z jara i bez toho, tak teď tuplem :D:D
 
Tak mám odpověď od paní Solfronkové....;) :


Velice děkuji.

Hezký den


Ing. Zuzana Solfronková
GOLF Česká Lípa a.s.
Tohle spíš vypadá jako velmi univerzální odpověď na všechny emaily, které dorazí, bez ohledu na jejich obsah. Neurazí, nenadchne:D
Asi bych taky čekal nějakou obšírnější odpověď s jejich pohledem na věc:oops:
 
Pánové, ale já vám děkuji, protože příště budu jistá v kramflecích. ;)
 
Upraveno:
To je odpověď stylu - a nevím, co na to říct, řešit to nebudu, a když poděkuju, snad už nebudu otravovat. Taky bych čekal něco trochu jiného. Takže reakce resortu České Lípy - zklamání pro mě. Ale chálím @Marta - supr, že si to dala dohromady a dala jim vědět. Zbytek je na nich!
 
To je odpověď stylu - a nevím, co na to říct, řešit to nebudu, a když poděkuju, snad už nebudu otravovat. Taky bych čekal něco trochu jiného. Takže reakce resortu České Lípy - zklamání pro mě. Ale chálím @Marta - supr, že si to dala dohromady a dala jim vědět. Zbytek je na nich!
A zasloužilo by si to nějaký odznáček pro @Marta :D
"Náprava nesprávností na golfu" stejně tak i @DzejBee
 
Zastanu se České Lípy, kde jsem nikdy nebyl a dokonce ani netušil, že tam hřiště je...
1. celý začátek problému byl v tom, že hráč přišel na turnaj s nekvalitně připravenou výbavou. Hlava patru je minimálně namáhaná a neupadává jen tak.
2. to, že někdo hráči chtěl patr vůbec vzít na opravu je vysoký nadstandard. Na to hráč nemá v žádné případě nárok. Je nutné si i uvědomit, že pokud si hráč něco takové vůbec nárokuje, je to na úkor ostatních hráčů v turnaji ( chybí rozhodčí ) a to díky hráčově nepořádnosti. Už to, že volám ( zcela zbytečně ) rozhodčího ( marschalla ) lze považovat za zdržování hry. Pokud si hráč nebyl vlastními prostředky schopen opravit hůl v souladu s pravidly, měl pokračovat ve hře s tím, co mu zbývalo...
3. hráč nebyl výrokem rozhodčího nijak poškozen ( nikdo mu neřekl, že hůl nesmí opravit sám ). Ten mu měl ale ihned odmítnout opravit hůl v klubovně s odkazem na to, že měl mít vybavení v pořádku a že by to bylo na úkor ostatních v turnaji, kterým by se nemohl věnovat. V reálu to asi bylo tak, že chtěl asi hráči vyjít vstříc a až pak zjistil, že to je časově i technicky náročné, a proto zvolil, nešťastně , vysvětlení o cizí pomoci... Za dobrotu na žebrotu...
 
Upraveno:
Zastanu se České Lípy, kde jsem nikdy nebyl a dokonce ani netušil, že tam hřiště je...
1. celý začátek problému byl v tom, že hráč přišel na turnaj s nekvalitně připravenou výbavou. Hlava patru je minimálně namáhaná a neupadává jen tak.
2. to, že někdo hráči chtěl patr vůbec vzít na opravu je vysoký nadstandard. Na to hráč nemá v žádné případě nárok. Je nutné si i uvědomit, že pokud si hráč něco takové vůbec nárokuje, je to na úkor ostatních hráčů v turnaji ( chybí rozhodčí ) a to díky hráčově nepořádnosti. Už to, že volám ( zcela zbytečně ) rozhodčího ( marschalla ) lze považovat za zdržování hry. Pokud si hráč nebyl vlastními prostředky schopen opravit hůl v souladu s pravidly, měl pokračovat ve hře s tím, co mu zbývalo...
3. hráč nebyl výrokem rozhodčího nijak poškozen ( nikdo mu neřekl, že hůl nesmí opravit sám ). Ten mu měl ale ihned odmítnout opravit hůl v klubovně s odkazem na to, že měl mít vybavení v pořádku a že by to bylo na úkor ostatních v turnaji, kterým by se nemohl věnovat. V reálu to asi bylo tak, že chtěl asi hráči vyjít vstříc a až pak zjistil, že to je časově i technicky náročné, a proto zvolil, nešťastně , vysvětlení o cizí pomoci... Za dobrotu na žebrotu...

Ad 1) Nesouhlasim, resp. to je jen tva domenka.
Neni respektive nemusi to byt vina hrace, kor u ditete. Btw. sam jsem zazil detsky putter, co se proste nejak sam rozpadl a nic se s nim nedelalo. Btw. detske puttery velmi casto nemaji cover, takze ta hul dostane v aute zabrat (mlati do ni dalsi hole)...
Ad 2) Nesouhlasim a opravdu nerozumi, proc zde stale podsouvas, ze je nekdo neporadny. To je cisty predsudek k te situaci.
Ad 3) "ten mu mel odmitnout"... opravdu nerozumim, proc zde nabadas, aby se lidi nesnazili ucastnikum turnaje pomoci, kdyz mohou.

Cele je to o tom, ze spoluhrac mel reseni, ktere to mohlo vyresit, ale rozhodci zabranil aplikaci tohoto legalniho reseni. Tzn. hrac poskozen dle meho byl. Ano, nemuseli nabidnout opravu v klubovne, nebo taky nemusel mit spoluhrac lepidlo atp. Ale to je jiny pribeh.
Pokud by to zdrzovalo, jiste by dali vedet, ze se tak deje.

Myslim, ze je prima, ze se lidi na miste snazili tu situaci resit a putter opravit. Jedina chyba je, ze si mylne vylozili, co je a co neni komponent hole. Pravidlova drobnost, nicmene na prvni dobrou v tom nemel jasno nikdo a kolik nam trvalo to dohledat? Hodne jsme se tu o tom hadali sami.
Neni asi cilem tu nekoho veset na strom.
 
Upraveno:
Tak mám odpověď od paní Solfronkové....;) :


Velice děkuji.

Hezký den


Ing. Zuzana Solfronková
GOLF Česká Lípa a.s.
Uplne to nechci soudit, neb neznam zneni tveho dopisu.
Tezko i soudit, jak je to mysleno. Pokud dekuji za upozorneni, a priste budou vedet, pak asi fajn.
Predpokladam, ze nechteli ublizit, to by asi nezkouseli opravu v klubovne.
 
Ad 1) Nesouhlasim, resp. to je jen tva domenka.
Neni respektive nemusi to byt vina hrace, kor u ditete. Btw. sam jsem zazil detsky putter, co se proste nejak sam rozpadl a nic se s nim nedelalo. Btw. detske puttery velmi casto nemaji cover, takze ta hul dostane v aute zabrat (mlati do ni dalsi hole)...
Ad 2) Nesouhlasim a opravdu nerozumi, proc zde stale podsouvas, ze je nekdo neporadny. To je cisty predsudek k te situaci. Navic on samozrejme pokracoval...
Ad 3) "ten mu mel odmitnout"... opravdu nerozumim, proc zde nabadas, aby se lidi nesnazili ucastnikum turnaje pomoci, kdyz mohou.

Malinko pominas, ze hrac pokracoval s tim co mel. Spoluhrac mel reseni, ktere to mohlo vyresit, ale rozhodci zabranil aplikaci legalniho reseni. Tzn. hrac poskozen dle meho byl. Ano, nemuseli nabidnout opravu v klubovne atp. Ale to je jiny pribeh. Pokud by to zdrzovalo, jiste by dali vedet, ze se tak deje.

Myslim, ze je prima, ze se lidi na miste snazili tu situaci resit a putter opravit. Jedina chyba je, ze si mylne vylozili, co je a co neni komponent hole. Pravidlova drobnost, nicmene na prvni dobrou v tom nemel jasny nikdo a kolik nam trvalo to dohledat? Neni asi cilem tu nekoho veset na strom.

- Hráč plně zodpovídá za svoji výstroj v jakémkoliv sportu. Je jedno jestli je to dítě nebo není a není důležité z jakého důvodu se mu vybavení rozpadne.Samozřejmě, že pokud je dítě malé, za stav jeho holí nese odpovědnost doprovod.
- podle mne tam nikdo o žádném komponentu hole nic nevykládal a nic neřešil, to je Tvoje domněnka. Ta moje je, že si nakonec mysleli, že se v tomto případě jedná o výraznou pomoc několika lidí zvenčí pro jediného hráče na úkor všech ostatních účastníků turnaje. Bylo to sice dítě, ale ostatní účastníci byli také děti... Lepit hlavu patru v průběhu hry je opravdu krajně neobvyklé. Pokud by si hráč řekl o jiný patr bylo by to něco jiného...
 
- Hráč plně zodpovídá za svoji výstroj v jakémkoliv sportu. Je jedno jestli je to dítě nebo není a není důležité z jakého důvodu se mu vybavení rozpadne.Samozřejmě, že pokud je dítě malé, za stav jeho holí nese odpovědnost doprovod.
- podle mne tam nikdo o žádném komponentu hole nic nevykládal a nic neřešil, to je Tvoje domněnka. Ta moje je, že si nakonec mysleli, že se v tomto případě jedná o výraznou pomoc několika lidí zvenčí pro jediného hráče na úkor všech ostatních účastníků turnaje. Bylo to sice dítě, ale ostatní účastníci byli také děti... Lepit hlavu patru v průběhu hry je opravdu krajně neobvyklé. Pokud by si hráč řekl o jiný patr bylo by to něco jiného...
- Ano odpovida. Nicmene na reseni teto situace pravidla pamatuji.
- Ano, je to ma domenka. Nicmene zalozena na popisu te situace, kdy se resilo ono lepidlo.

Moc nerozumim, co se vlastne snazis rici. Nicmene ctu to tak, ze "si za to mohl sam", "meli ho s tim poslat do <>" a nebyl nijak poskozen. S tim se uplne nestotoznuji. :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom