mGolf by 19.jamka - osobní golf. statistiky pro každého Jamkaře. Zdarma.

TP_79

Mazák fóra
Jméno
Tomáš
Přijmení
Pour
Rok ZK
2015
Klub
GCSVJ
HI (HCP)
21,5
P/L
  1. Pravák
Značka
Callaway
19.jamka:
Představení
WITB

Feedback
+0 / 0 /-0
No já to dal taky jen tak, ale počítal jsem všechny rány, včetně těch darovaných. Protože i když ji dostanu, většinou je to relativně pár centimetrů, tak to tam doklepnu.
A zase aby jsi s tím měl starosti, to asi ne, není to zase tak častý formát, si myslím.

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 21
P/L
  1. Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze

Feedback
+1 / 0 /-0
A zase aby jsi s tím měl starosti, to asi ne, není to zase tak častý formát, si myslím

Technické řešení bude pravděpodobně poměrně jednoduché. Přijde mi užitečné mít poznamenáno - že se jedná o jamkovku.

To, že ve výsledku pro mnohé z nás je jamkovka akorát jiné počítání při jinak běžné hře, kdy se snažíme hrát až do konce všechny jamky je jedna věc. Ale formát Jamkovky s reálným skotem v počtu ran na konci nemá význam. Jde o to porazit soupeře. Tzn. Jak zapsat v počtu ran, když z odpaliště skončí v autu včetně třetí a druhý kousek 100 m od fangle. Tam to pak plus jedna prostě není. Tzn. můžeš hrát jinak - než na skore.

Zase, nemá smysl to moc komplikovat. Takže napadlo mě právě jen jiný typ hry, kde si to každý zadá jak chce. S tím, že do výkonnostních statistik bych to nezahrnoval.

mkopcak

Guru fóra
Rok ZK
2010
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
9,2
P/L
  1. Pravák
Rozhodčí ČGF
II.třída
Golf. trenér
ČGF 3.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
Mé recenze

Feedback
+0 / 0 /-0
Technické řešení bude pravděpodobně poměrně jednoduché. Přijde mi užitečné mít poznamenáno - že se jedná o jamkovku.

To, že ve výsledku pro mnohé z nás je jamkovka akorát jiné počítání při jinak běžné hře, kdy se snažíme hrát až do konce všechny jamky je jedna věc. Ale formát Jamkovky s reálným skotem v počtu ran na konci nemá význam. Jde o to porazit soupeře. Tzn. Jak zapsat v počtu ran, když z odpaliště skončí v autu včetně třetí a druhý kousek 100 m od fangle. Tam to pak plus jedna prostě není. Tzn. můžeš hrát jinak - než na skore.

Zase, nemá smysl to moc komplikovat. Takže napadlo mě právě jen jiný typ hry, kde si to každý zadá jak chce. S tím, že do výkonnostních statistik bych to nezahrnoval.
Pokud se to nebude pocitat do statistik, tak to pro mne moc vyznam nema. Respektive nebudu to pak zadavat jako jamkovku. Jsem schopen si vyhodnotit jamky, ktere tam chci zapocitat a ty zadam, ty ostatni, kde jsem hral z nejakeho duvodu jinak nez na nejlepsi score, tam davat nebudu...

Ferrry

Mazák fóra
Jméno
Fanda
Rok ZK
2018
HI (HCP)
18
P/L
  1. Levák
Značka
Cobra
19.jamka:
Představení
WITB

Feedback
+0 / 0 /-0
Pokud se to nebude pocitat do statistik, tak to pro mne moc vyznam nema. Respektive nebudu to pak zadavat jako jamkovku. Jsem schopen si vyhodnotit jamky, ktere tam chci zapocitat a ty zadam, ty ostatni, kde jsem hral z nejakeho duvodu jinak nez na nejlepsi score, tam davat nebudu...
Souhlasím, byla by škoda o "normálně" zahrané jamky přijít.
Už včera, co to ten otrava @TP_79 zmínil 😂, jsem přemýšlel, jak bych to zadal já a udělal bych to přesně takhle. :up:

TP_79

Mazák fóra
Jméno
Tomáš
Přijmení
Pour
Rok ZK
2015
Klub
GCSVJ
HI (HCP)
21,5
P/L
  1. Pravák
Značka
Callaway
19.jamka:
Představení
WITB

Feedback
+0 / 0 /-0
Po chvilkovém přemýšlení souhlasím s @mkopcak že by to asi mělo být takhle s tím, že si u hry můžu zaškrtnout/poznamenat, že se jednalo o jamkovku.
Je pravda, že to, aspoň já, hraju v podstatě jako každou jinou hru jen s tím rozdílem, že sleduji skore obou a max. daruji jamku.
Tu nedělní hru mám napsanou jen tak komplet, přiznávám, že už si nepamatuji, kterou jamku jsem dostal darovanou (ale třeba si ještě vzpomenu), tzn., příště si to budu psát vedle na skorku.

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 21
P/L
  1. Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze

Feedback
+1 / 0 /-0
Miniupdate: Nový typ hry: jamkovka + oprava odehraných hřišť
Přidán nový typ hry k evidenci "jamkovka". Opravena chyba, kdy se při zadávání her neaktualizovala odehraná hřiště v ČR.

---
Ad Jamkovka: Díky @mkopcak, @Ferrry, @TP_79 za názory. Udělal jsem to nakonec na základě vašich příspěvků co nejjednodušeji. "Pouze" jako nový typ na stejné úrovni, jako Turnaj, Jen-tak atp. pro evidenci druhu. Projeví se to v zadání, výpisu a v jedno grafu, viz screen. Chvíli jsem přemýšlel, že by se mohlo poznamenávat i výhra, prohra, případně - ale k tomu může sloužit poznámka. A nebo ještě můžu dodělat (jen výhra/prohra nebo i počet jamek do konce atp, případně?)

Jamkovka-zadani.JPG

Jamkovka-vypis.JPG

Jamkovka-Kolac.JPG

Jinak byla opravena chyba, kdy při zadávání her to sice vypsalo, že byl aktualizován i seznam odehraných hřišť v ČR/SR, ale reálně tak od nějaké doby se nedělo (zapomenutá podmínka). To kdo používá, prosím, případně si zkontrolujte. Automatická aktualizace na základě vyplněných her v Moje hra zpětně neprobíhá. Jen v okamžik zadání (úpravy hry).
---

https://www.19jamka.cz/mgolf/

Upraveno:

TP_79

Mazák fóra
Jméno
Tomáš
Přijmení
Pour
Rok ZK
2015
Klub
GCSVJ
HI (HCP)
21,5
P/L
  1. Pravák
Značka
Callaway
19.jamka:
Představení
WITB

Feedback
+0 / 0 /-0
Miniupdate: Nový typ hry: jamkovka + oprava odehraných hřišť
Přidán nový typ hry k evidenci "jamkovka". Opravena chyba, kdy se při zadávání her neaktualizovala odehraná hřiště v ČR.

---
Ad Jamkovka: Díky @mkopcak, @Ferrry, @TP_79 za názory. Udělal jsem to nakonec na základě vašich příspěvků co nejjednodušeji. "Pouze" jako nový typ na stejné úrovni, jako Turnaj, Jen-tak atp. pro evidenci druhu. Projeví se to v zadání, výpisu a v jedno grafu, viz screen. Chvíli jsem přemýšlel, že by se mohlo poznamenávat i výhra, prohra, případně - ale k tomu může sloužit poznámka. A nebo ještě můžu dodělat (jen výhra/prohra nebo i počet jamek do konce atp, případně?)

Zobrazit přílohu 24585
Zobrazit přílohu 24584

Zobrazit přílohu 24583

Jinak byla opravena chyba, kdy při zadávání her to sice vypsalo, že byl aktualizován i seznam odehraných hřišť v ČR/SR, ale reálně tak od nějaké doby se nedělo (zapomenutá podmínka). To kdo používá, prosím, případně si zkontrolujte. Automatická aktualizace na základě vyplněných her v Moje hra zpětně neprobíhá. Jen v okamžik zadání (úpravy hry).
---

https://www.19jamka.cz/mgolf/
No já bych to klidně nechal takto, mě fakt jen šlo o to to odlišit ;)

Dana

Guru fóra
Jméno
Dana
Rok ZK
2015
Klub
Česká Lípa
HI (HCP)
32,7
P/L
  1. Pravák
Značka
Tour Edge, Cobra
19.jamka:
Představení
WITB

Feedback
+0 / 0 /-0
Mám dotaz. Chápu, že to nikoho jiného zajímat nebude, ale mě to trápí. (ale taky je možný, že jsem to celé nepochopila i když jsem pečlivě pročetla všech 14 stránek). Chtěla jsem zadat výsledek z turnaje, jenže tam mám skrtnutou jamku. Když sečtu jen ty zapsaný, tak mi vyjde falešně lepší počet ran než je skutečnost. Jak si to mám zapsat, aby to bylo fér?

Ferrry

Mazák fóra
Jméno
Fanda
Rok ZK
2018
HI (HCP)
18
P/L
  1. Levák
Značka
Cobra
19.jamka:
Představení
WITB

Feedback
+0 / 0 /-0
Mám dotaz. Chápu, že to nikoho jiného zajímat nebude, ale mě to trápí. (ale taky je možný, že jsem to celé nepochopila i když jsem pečlivě pročetla všech 14 stránek). Chtěla jsem zadat výsledek z turnaje, jenže tam mám skrtnutou jamku. Když sečtu jen ty zapsaný, tak mi vyjde falešně lepší počet ran než je skutečnost. Jak si to mám zapsat, aby to bylo fér?
Dančo, to by mělo vyřešit vyplnění údajů ve screenu. Je to v roletce, tak když klikneš na +, rozbalí se ti to. Zkus. 😉

Přílohy

• Screenshot_20210609-070750_Chrome.jpg
    Screenshot_20210609-070750_Chrome.jpg
    22,7 KB · Zobrazení: 22

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 21
P/L
  1. Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze

Feedback
+1 / 0 /-0

Přesně jak říká @Ferrry. Na konci řádku s polem pro zadaní ran je "+". Při kliknutí na něj je tam nabídka pro zadání počtu nedohraných jamek a jejich celkového paru. V mgolf se uplatňuje logika pro počet ran pro každou škrtnutou jamku (par nedohrané jamky * 2 + 1). Tzn. v případě, že by hráč škrtl dvě jamky, jeden 3 par a jeden 4 par, vyplní:

nedohrané jamky: 2, jejich celkový par: 7 (3+4)

tzn. po uložení se to vypočte takto: (3*2+1) + (4*2+1) = 7 + 9 = 16 ran navíc k zadanému počtu ran dohraných jamek

---
Další možnostmi mohou být (pokud by se ti ten způsob nezdál):
a) samostatně si dopočítat k svým ranám svoji metrikou libovolný počet ran navíc (vím, že někdo uplatňuje pro zadávání u sebe mechanismus par+5)
b) případně si evidovat pouze menší počet hraných jamek při řádku u hřiště

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 21
P/L
  1. Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze

Feedback
+1 / 0 /-0
Miniupdate: Přidáno ČR hřiště
Mezi Odehráno v ČR byly přidána chybějící akademie: Ještěd - akad (6j., PAR 18); Skalka (4j.). Hančova bouda (6j.) byla zařazena mezi zaniklé hřiště (vše v Libereckém kraji).

sc-liberec.jpg

Díky agentovi @Romano za nahlášení a report. :)
Report z návštěvy hřišťátka u hotelu Skalka viz: Jak jste naposledy hráli, #514.

---

A víte že se můžete v mgolf podívat, jaká jsou Jamkaři nejhranější hřiště ve vašem kraji? Tak když už jsme byli na severu, tak se podívejme na námi nejhranější hřiště Libereckého kraje:

Liberec.png

Letošní+loňskou návštěvnost ukazuje sloupec Návštěv. Nepočítá frekvenci, ale pouze ty, kteří u sebe zaškrtli, že hřiště naštívili v tomto, nebo loňském roce (automaticky se i propisuje, pokud si i evidujete hry v modulu MojeHra). Je to velmi orientační, ale může to sloužit jako určitá inspirace, jaké hřiště si vybrat, když nestihnete v kraji všechny. :)

Evidovat svá odehraná hřiště si může v mGolf zdarma každý uživatel 19.jamky. Stačí si je zaškrtnout tu: https://www.19jamka.cz/mgolf/hriste/CR ⛳

Upraveno:

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 21
P/L
  1. Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze

Feedback
+1 / 0 /-0
MiniUpdate: Přidána ČR hřiště + oprava chyby

Mezi Odehráno v ČR byly přidány 2 chybějící akademie:
Opraveno:
  • při ukládání odehraných hřišť v ČR/SR se blbě zapsalo do žebříčkových statistik, pokud jste pro uložení odehraných hřišť použili filtr. Zapsala se špatně jen vyfiltrovaná množina místo všech záznamů. Nyní opraveno. Díky za report @mkopcak

goto: https://www.19jamka.cz/mgolf/ :up:

Upraveno:

Jerry

Guru fóra
Rok ZK
2015
Klub
ČGK, GC Bítozeves
HI (HCP)
15 +-
P/L
  1. Pravák
Značka
Cobra
19.jamka:
Představení
WITB

Feedback
+0 / 0 /-0
Dnes jsem si z nudy projíždě statistiky a zaznamenané hry a napadla mě přitom otázka. Jak vlastně hraju venku v porovnání s domácím hřištěm? A tak jsem tu myšlenku v hlavě rozvíjel, něco mě napadlo. Nový parametr a nová funkce. Parametr by byl CvHI (Course vHI). Index posledních 20 her na konkrétnim hřišti. Počítal by se stejně jako vHI ale s filtrem na konkrétní hřiště. Funkce by se pak chovala tak, že po kliknutí na vHI se rozbalí tabulka, ve které bude v prvním sloupci název hřiště, ve druhém CvHI a ve třetím datum poslední hry. V prvním řádku tabulky by bylo "Všechna hřiště" a místo CvHI vlastně vHI. Řadky s CvHI by bylo možné přetřídit dle jména hřiště nebo CvHI. Po kliknutí na řádku se vylistuje seznam her na daném hřišti sestupně dle data. U každé hry bude v prvním sloupci datum, ve druhém sloupci její vHI, v dalším zaškrtávátko, zda je započtena v CvHI a v dalším sloupci, zda je započtena v celkovém vHI.

Jsem moc velkej hračička, nebo vám to ještě někomu přijde interesantní?😜

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 21
P/L
  1. Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze

Feedback
+1 / 0 /-0
Tady jsem ztratil nit... 😂🤷‍♂️

Já to zvládl o kousek dál. :) v podstatě si myslím, že @Jerry navrhuje vypočítat vHI i jen pro konkrétní hřiště. Prostě jak hraju samostatně na Zbraslavi, jak na Černém Mostě atp. Mohlo by to být poměrně zajímavé - pro ty, co pravidelně hrají více hřišť.

Já třeba mám vHI velmi rád. Čím dál tím mám pocit, že velmi přesně mi ukazuje, jak vlastně skutečně hraju - většina hřišť mi pomáhá, tohle číslo mi i díky tomu, že je vyšší, dává za půl roku reálnější obrázek a velmi mi pomohlo/ulevilo se nemít na sebe nereálná očekávání.

Návrh @jerryho mi přijde dobrý. Já už nějaký čas uvažoval o vHI, resp o jeho variante navíc, kde by se nezapocitavalo nejčastěji hrané hřiště (často domácí, ale ne vždy).

?

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 21
P/L
  1. Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze

Feedback
+1 / 0 /-0
Rozpracováno: upgrade vHI

Mám rozpracovaný upgrade vHI, něco jsem už nasadil na ostrou verzi, tak ten kdo v mGolf používá evidenci zahraných her - nelekněte se. Ještě to budu dodělávat, jak dovolí čas. Co se prozatím změnilo:

vHI.jpg

• podbarven sloupec vHI - světle modře těch 20 výsledků, které se započítávají do vHI
  • přidán vHI-8 - nejlepších 8 výsledků z 20 (inspirace WHS, velmi základní - ale ukazuje to lepší číslo, než vHI -> dobré pro ego ;)
  • v navigaci nahoře nový button s ikonou "karty" - tady budou všechny statistiky ohledně vHI - aktuálně je tam přesunut jeden graf ze statistik, pod ním počítám s nějakou analýzou pro jednotlivá hřiště (podnět by @Jerry )
  • přeuspořádány statistiky - rozděleny na hru a náklady
Pořád platí a platit bude, že celé zobrazování vHI je možné si zapnout/vypnout individuálně v Nastavení. Pokud nevidite všechny barvy jak na obrázku, je potřeba obnovit pamět prohlížeče (ctrl+f5, případně znovunačíst data - dle platformy).

Budu na tom postupně dál pracovat, dám vědět, až bude něco s tímto většiho dalšího. Kdyby něco někoho napadlo (nebo něco zlobilo), dejte vědět.

https://www.19jamka.cz/mgolf/mojehra

Upraveno:

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 21
P/L
  1. Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze

Feedback
+1 / 0 /-0
Jak chces vlastne pocitat HI, kdyz nikde nevidim a nemuzu zadat u zahranicniho hriste SR a CR? U CZ hrist je jsou tyto hodnoty nadefinovane?

Nijak. ;) Nejedná se o HI, ale vHI. Jeho vysvětlení a myšlenka/záměr viz např tento dřívější post:

@Ullysses: Ještě dovysvětlím. Ten vHI je cíleně koncipován mimo HI. Je striktně a cíleně držen jen pomocí těch úplně základních a snadno zjistitelných parametrů daného hřiště. Hráčský HI je už nějaké vyčíslení úlevy, hrací HI konkrétní osoby na daném hřišti ještě o to víc - a k tomu poplatné době, kdy se provádělo normování hřiště (malé stromky atp). vHI je pouze pomocný ukazatel. Samozřejmě lze argumentovat, že není 3PAR jako 3PAR, a že obtížnost hřišť je rozdílná. To je jistě pravda. vHI v této filozofii osekává všechny ty statistiky a přepočty až na dřeň. Prostě jak ten den zahraješ na daném hřišti na rány (ne na STB), tak takový ti to vypočte vHI, takhle si to prostě zahrál. A je úplně jedno, jestli si velkej, malej, nováček, nebo profík, jestli pršelo, foukalo, svítilo sluníčko, jestli vedle hulákaly stroje, přerušeno kvůli bouřce atp. Prostě jen počet jamek, jejich PAR a ty (tím pádem ti to umožní tuto stejnou metriku používat na libovolné skladbě hřiště, libovolného pořadí jamek, nedohraného hřiště, vynechat jamku v rekonstrukci, nebo hrát hřiště kdekoli v zahraničí atp. Nebo třeba o tři jamky víc zpátky ke klubovně - což reálné hrací HI nereflektuje a ani nemůže).

Vím o několika, kterým se tento výpočet příliš nelíbí (ti, kterým to ukazuje horší vHI než mají reálný), a pak taky o pár těch, kterým se to líbí, protože je to u nich přesně naopak. Uvědomuji si, že to nemusí být přesné - ale cílem tohoto konceptu není suplovat reálné HI. A právě kvůli tomu, aby to bylo doopravdy úplně pro každého "stejně směrodatné", není v tomto brán ohled na žádný HI, ani ten hrací - který z reálného vychází.

Můj osobní dojem jako uživatele v tomto je, že je to poměrně přesné (ale ego to bolí). Prostě zahrané výsledky mluví o tom, že jsem v minulém roce dlouhodobě byl spíše na úrovni HI někde k hranici 30, než uhraných a zapsaných 22,5, nebo kolik to bylo díky pár shodám okolností na několika turnajích, které mi sedly. Mně díky tomu, že mi ukazuje vyšší vHI, pomáhá snížit má egoistická očekávání s ohledem na svůj kartičkový HI na hřišti běžné hře a ve výsledku jsem se zahranou hrou mnohem spokojenější. Protože tak prostě teď hraju.

Jinak, pokud to příliš rozptyluje, můžeš si vHI u sebe vypnout v Nastavení. Ale doporučuju tomu dát dlouhodobě šanci a až tam budeš mít více her (desítky), posoudit, jestli ti to v této podobě je užitečné, nebo ne. :)

Upraveno:
WebGolf.cz
Velký dík za spolupráci a podporu 19.jamky v roce 2021 patří (více info):