Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

mGolf by 19.jamka (ARCHIV, UZAMČENO)

Stav
Uzamčeno.
Asi je to číslo, které ne každého bude zajímat. Pro mě ale je užitečné velmi. Hodně trénuju, hodně hraju a nemám potřebu chodit na jeden turnaj týdně. Zároveň ale nemám úchylku na statistiky. Nepotřebuju si evidovat FIR, GIR, počty patů, výsledky dle jamek. Chci prostě jen vědět jestli se někam posouvám. Proto je pro mě aplikace mGolf a vHI s jeho naprosto jednoduchou konstrukcí to nejlepší řešení. Je to taková hra na profíka 😜😂. Je to čistej souboj proti hřišti, bez jakýchkoliv kliček a výhybek.
 
@Ullysses: Ještě dovysvětlím. Ten vHI je cíleně koncipován mimo HI. Je striktně a cíleně držen jen pomocí těch úplně základních a snadno zjistitelných parametrů daného hřiště. Hráčský HI je už nějaké vyčíslení úlevy, hrací HI konkrétní osoby na daném hřišti ještě o to víc - a k tomu poplatné době, kdy se provádělo normování hřiště (malé stromky atp). vHI je pouze pomocný ukazatel. Samozřejmě lze argumentovat, že není 3PAR jako 3PAR, a že obtížnost hřišť je rozdílná. To je jistě pravda. vHI v této filozofii osekává všechny ty statistiky a přepočty až na dřeň. Prostě jak ten den zahraješ na daném hřišti na rány (ne na STB), tak takový ti to vypočte vHI, takhle si to prostě zahrál. A je úplně jedno, jestli si velkej, malej, nováček, nebo profík, jestli pršelo, foukalo, svítilo sluníčko, jestli vedle hulákaly stroje, přerušeno kvůli bouřce atp. Prostě jen počet jamek, jejich PAR a ty (tím pádem ti to umožní tuto stejnou metriku používat na libovolné skladbě hřiště, libovolného pořadí jamek, nedohraného hřiště, vynechat jamku v rekonstrukci, nebo hrát hřiště kdekoli v zahraničí atp. Nebo třeba o tři jamky víc zpátky ke klubovně - což reálné hrací HI nereflektuje a ani nemůže).

Vím o několika, kterým se tento výpočet příliš nelíbí (ti, kterým to ukazuje horší vHI než mají reálný), a pak taky o pár těch, kterým se to líbí, protože je to u nich přesně naopak. Uvědomuji si, že to nemusí být přesné - ale cílem tohoto konceptu není suplovat reálné HI. A právě kvůli tomu, aby to bylo doopravdy úplně pro každého "stejně směrodatné", není v tomto brán ohled na žádný HI, ani ten hrací - který z reálného vychází.

Můj osobní dojem jako uživatele v tomto je, že je to poměrně přesné (ale ego to bolí). Prostě zahrané výsledky mluví o tom, že jsem v minulém roce dlouhodobě byl spíše na úrovni HI někde k hranici 30, než uhraných a zapsaných 22,5, nebo kolik to bylo díky pár shodám okolností na několika turnajích, které mi sedly. Mně díky tomu, že mi ukazuje vyšší vHI, pomáhá snížit má egoistická očekávání s ohledem na svůj kartičkový HI na hřišti běžné hře a ve výsledku jsem se zahranou hrou mnohem spokojenější. Protože tak prostě teď hraju.

Jinak, pokud to příliš rozptyluje, můžeš si vHI u sebe vypnout v Nastavení. Ale doporučuju tomu dát dlouhodobě šanci a až tam budeš mít více her (desítky), posoudit, jestli ti to v této podobě je užitečné, nebo ne. :)
Ne, v pohodě, spíš jsem jen předtím nepochopil, jak to je koncipované :) ale díky za takovej informační výtah, mám to v lepším kontextu a dává to tak smysl :)
Doraz zitra do Horehled, dame si kryodevitku:)
Kdyby to nebyla cesta na 7 hodin, tak bych přijel hrát i klidně na sněhu 😀
 
Upraveno moderátorem:
Drobná aktualizace/oprava: - MojeHry: Opraveny žebříčky/Síň slávy
Do žebříčků u her jsou nyní zahrnuty pouze započítané hry (tzn. bez her skrytých, zimních grýnů atp). Do statistik vlastních her jsou zahrnuty všechny hry.

---

"Započítané hry" jsou běžné venkovní hry, tzn. ne hry na zimní grýny, indoor atp. Ve výpisu her jsou hry, které nejsou započítány, označeny zákazovou značkou, viz screen. U takovýchto her nedochází k výpočtu "Score", nezapočítávají se do výsledku do porovnávacích žebříčků (Síň slávy). Ale pro potřeby některých statistik jsou zachovány (například výpočet nákladů spojených se hrou atp).

Výstřižek.PNG

PS: U většiny se nic nezměnilo, protože žádnou hru na zimních grýnech atp. si nezapsali. :)
Díky @Ferrry za nalezení a nahlášení chyby! :up:

---
https://www.19jamka.cz/mgolf/mojehra/zebricek
 
Upraveno:
mGOLF: Nový modul - Golfová výzva 2021
https://www.19jamka.cz/mgolf/

Golfová výzva - jednotlivec proti hřišti. Na celou sezónu si přidáte jedno nebo více hřišť a v průběhu sezóny se snažíte zahrát všechny jamky co nejlépe. Cílem je na každé jamce hřiště ulovit během všech her v daném roce alespoň birdíka! Bodově to hlavní:
  • možnost přidat neomezený počet ČR/SR i zahraničních hřišť
  • u každé výzvy (hřiště) sbírání score v podobě: Součet zahraných jamek hřiště vynásobený bonusem, tzn.
    • (Bogey * 1 + PAR * 2 + Birdie * 3 + Eagle * 4 + Albatross a lepší * 5)
  • Moje TOP score - automaticky vypočítáváne TOP SCORE ze všech hřišť v dané sezóně
  • Možnost evidence MIX hřišť (bez rozlišení na jednotlivé hřiště)
  • Možnost skryté (soukromé) výzvy
  • celkové žebříčky a samostatné žebříčky pro každé ČR/SR hřiště
  • možnosti nastavení (turnajové jamky, poznámka, omezit výpis na jen letošní...)
Screenshoty s popisky napoví víc:

vyzva 01.jpg vyzva 02.jpg vyzva 03.jpg vyzva 04.jpg vyzva 05.jpg

... a na mobilu to funguje plnohodnotně taky.

mobil 01.jpg mobil 02.jpg

Koukněte na obrázky, snažil jsem se v nich funkčnost a možnosti graficky naznačit. Logika ovládání je podobná, jako např. v zadávání Moje hry. Podstatné info je, že ČR/SR hřiště se při přidání vyberou z číselníku (díky tomu pak u nich lze řešit žebříček). Všechny ostatní zahraniční zadaná textem jsou bez porovnávacího žebříčku, ale do celkového TOP score vstupují. Já např. hodlám mít asi pět hřišť, kde v sezóně pravidelně hraju (Hostivař, Hoře, Zbraslav, Černý Most, Hodky - poslední tři kvůli sunsetu Jamky). A zapisovat si pro zájem tam své nejlepší jamky. V některých případech budu zapisovat jen prvních devět jamek. V mém případě na všechny ostatní své hry si založím (mám založeno) jedno MIX hřiště, kam budu psát vše ostatní a do poznámky k tomuto hřišti si pro sebe napíšu, kde zrovna jsem tu danou jamku zahrál...

Zkuste, vyzkoušejte, podněty a případné nedostatky sem nebo pomocí SZ.
Ať dobře slouží těm, co využijí :up: A hezkou VýzvoHru!

https://www.19jamka.cz/mgolf/

PS: Jakmile si to trochu sedne, dodělám propisování statistik na Jamku, a pak budu motivovat i uživatele současné golfové výzvy, aby přešli na tento modul. Ale klidně využívejte už nyní, o data by se přijít nemělo.

Edit: Problém, o kterém vím, je zadávání hry na u těch pár 27j. resortů v ČR - tam si musi člověk sám vybrat a nebude to úplně v žebříčku porovnatelné - když se střídají pravidelně na hřišti devítky, ale to bohužel je potřeba chvíli brát jako nepříjemnou vlastnost.
 
Upraveno:
Hele, koukám, že nejhorší možný výsledek na jednotlivé jamce jde zadat bogey, docel přísný. Já jsem včera na poslední jamce topnul do vrbiček, a bylo z toho +3 pro tuto jamku. Jelikož je to první zadaný výsledek pro toto hřiště, je to zároveň nejlepší výsledek.
Druhá připomínka/dotaz, nešel by výsledek hry na jednotlivých jamkách zapsat již na kartě moje hra a do výzvy případně propojit?
 
PS: Jakmile si to trochu sedne, dodělám propisování statistik na Jamku, a pak budu motivovat i uživatele současné golfové výzvy, aby přešli na tento modul. Ale klidně využívejte už nyní, o data by se přijít nemělo.
Takže tu původní na Google Drivu už nemusíme vyplňovat, stačí ta "nová"?
Večer na to mrknu, tyhle kraviny miluju... 😂👏
 
Hele, koukám, že nejhorší možný výsledek na jednotlivé jamce jde zadat bogey, docel přísný. Já jsem včera na poslední jamce topnul do vrbiček, a bylo z toho +3 pro tuto jamku. Jelikož je to první zadaný výsledek pro toto hřiště, je to zároveň nejlepší výsledek.

Ok, proč ne. Zrealizováno. Nový rozsah: +3, +2, +1, E(PAR), -1, -2, -3 s tím, že triple a double je bez bonusového bodu. Kdo chce, evidovat může a kdo ne, bude si psát jenom ty hezké. ;)

score.JPG


Druhá připomínka/dotaz, nešel by výsledek hry na jednotlivých jamkách zapsat již na kartě moje hra a do výzvy případně propojit?

Šlo by. Poznamenám si do seznamu k budoucí realizaci. Díky za nápad. :up:

Takže tu původní na Google Drivu už nemusíme vyplňovat, stačí ta "nová"?

Ano.
 
V následujících týdnech budu postupně dělat další aktualizace mGolf. Mám radost, že je tu už víc uživatelů, které mgolf používají. Pokud máte nějaké nápady, nebo víte o nějakých nedostatcích, prosím, dejte mi vědět. Pokud to bude realizovatelné, provedu, opravím.

Z těch větších věcí, co v nejbližší době mám v plánu se to týká nejvíce evidence vlastní hry v modulu

Moje Hry
  • přidat filtrování vlastních her
  • propojit zadávání MojíHry s Golfovou výzvou v jednom kroku
  • šablony pro zadávání vlastních her (předvybrat nejčastější mnou hraná hřiště pro rychlý výběr)
  • silnější a volitelně automatizovaný propis zadaných dat o hře na Jamku
Nastavení
  • přepis odznaků z Mgolf na 19.jamku (k ikoně/patička - tam kde jsou teď u některých odehraná hřiště)

---
Prozatím v plánu není:
  • napojení na externí zdroje a automatický import dat o odehraných hrách např. z Garmin, Hole19 atp prozatím ne. Až později.
 
Drobný update: Přidáno ČR hřiště
Mezi Odehráno v ČR v mGolf byla přidána chybějící akademie: Mariánské lázně - akad (9j., PAR 27).

Tak kdo tam hrál, tak si může poznamenat další zářez. :)
Web hřiště: http://www.mlgolf.cz/

Díky @Romano za echo :up:
 
nebylo tam drive tlacitko na zkopirovani hry?

Máš na mysli v zadávání her - v modulu MojeHry ve výpisu? Jj, bylo... přesunul jsem ho někdy dřív do detailu hry. Když klikneš na "upravit", tak ho najdeš u té hry dole, vedle tlačítka "Uložit hru". Ten přesun je především kvůli mobilu - "méně ohrabané prsty" (případně na zařízeních s menší citlivostí displejů) u těch malých ikonek podle logů příliš často omylem klikly místo edit "na kopírovat".

Ale chápu, že v tvém případě především zahraničních kol mimo hřiště v číselníku je to klikání navíc. Zkusím to vymyslet a nějak tam tu "kopii" prakticky vrátit.

Píšu si. :up:
 
nebylo tam drive tlacitko na zkopirovani hry?
Máš na mysli v zadávání her - v modulu MojeHry ve výpisu? Jj, bylo... přesunul jsem ho někdy dřív do detailu hry. Když klikneš na "upravit", tak ho najdeš u té hry dole, vedle tlačítka "Uložit hru". Ten přesun je především kvůli mobilu - "méně ohrabané prsty" (případně na zařízeních s menší citlivostí displejů) u těch malých ikonek podle logů příliš často omylem klikly místo edit "na kopírovat".

Ale chápu, že v tvém případě především zahraničních kol mimo hřiště v číselníku je to klikání navíc. Zkusím to vymyslet a nějak tam tu "kopii" prakticky vrátit.

Píšu si. :up:

Byla chvíle, takže jsem to teď upravil. Ve větším rozlišení (pc, tablety a na šířku i některé mobily atp) mají v Moje hry zpět vyjma buttonu tužky pro "úpravy" i menší buttonky "kopie" a "smazat" (tak to bylo dřív, akorát jsou trošku větší rozestupy).

Výstřižek.JPG


Na mobilním zařízení v redukovaném zobrazení na výšku je tam jenom tužka. Takže buď otočit a nebo kliknout na tužku a nahoře v tabulce, kde se upravuje je kopie možná i z hlavičky té tabulky (tzn. bez rolování dolu, viz obr níže). Dole pak je button pro případné smazání záznamu/hry (mazání se používá minimálně, nejvíc já při testech). Přibude tím v tomto případě při mobilu na výšku jeden klik, ale v tom zúženém zobrazení je to s ohledem na problémy mnou zmíněné výše poměrně jednoduché řešení. Mělo by to fungovat (?). Díky, že si se ozval! :up:

Mobil.JPG
 
Upraveno:
Malý Update: MojeHry - Šablony z posledních her
Při zadávání her je možné si v nové roletce nad zadávacím formulářem vybrat a nechat předvyplnit některé údaje z několika posledních her i pro novou hru.

obr.jpg

Asi je to z obrázku zřejmé. Do roletky se každému, kdo daný modul používá, nabídne 10 posledních unikátních hřišť, seřazených abecedně. Ta logika za tím je obtížnější - aby tam jedno hřiště nebylo vícekrát, tak se nabízí unikátně vždy kombinace "Hřiště + jamky + jejich par + typ hry" . Tzn. že pokud hrajete jedno hřiště vícekrát v různých kombinacích, bude tam vícekrát, dokud to novější hry nepřebijou. Jinak to funguje podobně, jako když kliknetete na "kopírovat" u některé již existující hry. Předvyplní se v podstatě jen hřiště, jamky, jejich par, typ hry... (vše ostatní se vynuluje), takže používat na začátku, nebo ručně hodnotit měnit, ne pomocí "šablon". Zkuste.

https://www.19jamka.cz/mgolf

Btw. Původně jsem to chtěl udělat podle frekvence hraní, ale ono se to prakticky nevyhodnocuje u všech pak úplně správně a použitelně s ohledem na rozdílné frekvence hraní. Ale pro ty, co hrají pravidelně a opakovaně určitý okruh hřišť by to mělo být k pomoci. :) Funguje i na mobilu. A šablony si případně lze vypnout v nastavení.

Kdyby něco nefungovalo, prosím o echo.
 
Upraveno:
Přiznávám, že nevím, jestli je to do tohoto vlákna, ale chtěl si doplnit poslední hru a dostal jsem se pro mě prekérní situace.
Hrál jsem jamkovku, což podle mě není ani turnaj, ani hra jen tak, ani nesoutěžní výsledek.
Mohu poprosit dobré duše zde o radu, jaký typ hry zaškrtnout?:rolleyes:

Mě to samozřejmě hned generuje filozofickou otázku, co je vlastně tedy jamkovka. Osobně bych to spíše viděl ke hře jen tak, ale....

Děkuji za podnětné odpovědi ;)
 
Přiznávám, že nevím, jestli je to do tohoto vlákna, ale chtěl si doplnit poslední hru a dostal jsem se pro mě prekérní situace.
Hrál jsem jamkovku, což podle mě není ani turnaj, ani hra jen tak, ani nesoutěžní výsledek.
Mohu poprosit dobré duše zde o radu, jaký typ hry zaškrtnout?:rolleyes:

Mě to samozřejmě hned generuje filozofickou otázku, co je vlastně tedy jamkovka. Osobně bych to spíše viděl ke hře jen tak, ale....

Děkuji za podnětné odpovědi ;)

Kouknu na to. Pravděpodobně jako samostatnou volbu na úrovni výběru Turnaje, Jen tak... A případně zapsaný výsledek nebude zahrnut do některých statistik a výpočtu na vHI. Přeci jen - darovaná jamka není to samé, jako reálně dohraná.

Druhá možnost je to udělat jako samostatný přiznak - k libovolnému typu hry (turnaj, jen tak) ale to se mi moc nezdá. Takže asi první možnost.

Někdo nějaký jiný nápad? Např @Ferrry, @Jerry? Jak se zaznamenáním Jamkovky?
 
Kouknu na to. Pravděpodobně jako samostatnou volbu na úrovni výběru Turnaje, Jen tak... A případně zapsaný výsledek nebude zahrnut do některých statistik a výpočtu na vHI. Přeci jen - darovaná jamka není to samé, jako reálně dohraná.

Druhá možnost je to udělat jako samostatný přiznak - k libovolnému typu hry (turnaj, jen tak) ale to se mi moc nezdá. Takže asi první možnost.

Někdo nějaký jiný nápad? Např @Ferrry, @Jerry? Jak se zaznamenáním Jamkovky?
Řešil jsem to také a dal jsem to jako "jen tak". A zadal jsem jen jamky, které jsem komplet dohrál.
 
Řešil jsem to také a dal jsem to jako "jen tak". A zadal jsem jen jamky, které jsem komplet dohrál.

Jasny. To je ke konkrétním jamkám - par, bogey... Atp. Ale celkový počet ran si zadal nebo ne? Případně jaký?
 
Jasny. To je ke konkrétním jamkám - par, bogey... Atp. Ale celkový počet ran si zadal nebo ne? Případně jaký?
Jj, odečetl jsem ty nedohrané jamky, tzn. zadal jsem počet ran a puttů k odpovídajícímu počtu jamek....

Snímek obrazovky 2021-06-01 v 14.49.12.png
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom