Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Novinka: mGolf - Přátelé

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Novinka: mGolf - Přátelé

Pro mGolf jsem dnes do pilotního/beta provozu pustil možnost sledování her Přátel (myslím, že s tímto podnětem přišel jako první @Ferrry. Díky!) Výsledná realizace viz screeny (kdyžtak si refreshujte pro stejné zobrazení v mGolfu paměť svého prohlížeče, ctrl+f5 atp):

Obecné:

Přátelé 2.png Pratele 1.png

Přihlášený jako přítel:

Přátelé 3.png Přátelé 4.png


Pár souvisejících a užitečných info
  • každé přátelství je potřeba přítelem potvrdit - tzn. pošlete žádost o přátelství, přítel buď přijme, nebo nepřijme (viz screens výše, kde se mu to zobrazí). Žádost o přátelství je pouze v mGolf, neposílá se ani žádná notifikace, v tuto chvíli info ani potvrzení přátelství (to ještě dodělám). Bez potvrzení přítelem není možné se za kohokoli přihlásit.
  • přátelství není automaticky reciproční - pokud někomu vy schválíte přátelství, říkáte tím, že mu dovolujete sledovat Vaše hry, Vaše herní statistiky atp. Pokud chcete sledovat vy jeho hry, musíte mu poslat vy svojí žádost (toto se možná ještě upraví...)
  • přátelství je určeno v tuto chvíli pro možnost přihlásit se za přítele - a podívat se, jak to v golfu válí, při přihlášení za přítele je dostupno:
    • odehrané hry (včetně herních statistik, žebříčků)
    • odehraná hřiště ČR/SR/Svět (plus žebříčky...)
    • bez (NENÍ DOSTUPNO):
      • nákladů (financí)
      • nastavení, přátel a dalších soukr. údajů nesouvisejících s hrou
      • možnosti cokoli editovat, přidávat nové atp.
  • přátelství je možné z obou stran kdykoli odebrat - kliknutím na koš za jménem přítele, o odebrání se nezasílá žádné upozornění
---

Je to v pilotu (beta verze), chvíli budu sledovat, jestli se to osvědčí, nebo ne, případně upravovat. Funkcionalita je připravena na budoucí případné rozšíření, pokud bude zájem - potřebuji v tomto podněty. Za sebe mám poznamenáno něco jako budoucí rozšíření do skupin, partiček kamarádů, společné žebříčky, porovnání přátel atp. Spíše dejte vědět, co by se komu hodilo. A zároveň, pokud si všimnete, že něco nefunguje, tak jak má, dejte mi pls. vědět.

Pokud máte chuť si vyzkoušet, můžete jako přítele nastavit mě (requo) - počkat na mé schválení (pošlu zároveň o tom i soukr. zprávu), následně se za mě přihlásit a uvidíte, jak se to chová.

Nápady, chyby a podněty k tomuto sem! Ať nám dobře slouží. ⛳🏌️‍♂️🏌️‍♀️

https://www.19jamka.cz/mgolf

---

Více info pro nové Jamkaře, co je mGolf, viz např. tu: https://mgolf.cz/
 
Upraveno:
Michale, super!!! Přidal jsem si i tebe, ale pokud tam budeš mít moc hezký výsledky, zase tě odeberu. Sebemrskačství nemám zapotřebí... 😂
Díky moc, tohle přesně jsem myslel! 😍👌
 
Ukončen pilot (beta verze). V praxi = zmizel nápis BETA u odkazu Přátelé. :-D

Jinak: dodělal jsem, aby žádost o přátelství už chodila i emailem (resp. do schránky tu na 19.jamku), stejně tak případné potvrzení. Upraveno i v úvodním příspěvku.
 
Ahoj, přišla jsem na tuto funkci snad teprve tento týden. A navrhuji pozměnit jednu část viz na konci.

Ono to celkem vyděsí, když tam je a není možnost editovat odehrané hry. Musela jsem si to před chvílí nasimulovat s @Tom512, abych se ujistila, že to je tak bezpečný, že si vzájemně nebudeme moci upravovat odehrané hřiště. Na první dobrou to totiž vyděsí. Je to jen návrh, ale aby i ostatní nebyli tak vyděšeni jako já.

Co to tam upravit tak, že třeba ty fajfky nechat zašednout a defaultně je nechat zaškrtlý při přihlášení "za přítele"? Tedy bez možnost fajfknout, odfajfknout. Já vím, že tam chybí tlačítko uložit, ale na první pohled pak má člověk chuť si všechny přátele radši z tohoto bezpečnostního důvodu smazat. Nemyslím, že každý si to chce a bude simulovat s "přítelem" na mgolfu.
  • přátelství je určeno v tuto chvíli pro možnost přihlásit se za přítele - a podívat se, jak to v golfu válí, při přihlášení za přítele je dostupno:
    • bez (NENÍ DOSTUPNO):
      • možnosti cokoli editovat, přidávat nové atp.
 
@Tereza Harmatová: Přečetl jsem tvůj námět vícekrát, ale abych pravdu řekl, vůbec netuším, o čem mluvíš - jaké fajfky? :) Zkus mi jednoduše (jako pro chlapa) napsat, co, resp. kde-co máš prosím na mysli (ideálně screen). ;)
 
Upraveno:
@Tereza Harmatová: Přečetl jsem tvůj námět vícekrát, ale abych pravdu řekl, vůbec netuším, o čem mluvíš - jaké fajfky? :) Zkus mi jednoduše (jako pro chlapa) napsat, co, resp. kde-co máš prosím na mysli (ideálně screen). ;)
Ahoj @requo, mám na mysli tyto fajfky po pravé straně.

Takto to vypadá, když se podívám k sobě.
Screenshot 2023-03-19 at 21.16.38.png


A takto to vypadá, když se podívám na přátele, které jsem si přidala. Tedy naprosto totožně.
Screenshot 2023-03-19 at 21.33.26.png


U přátel můžu "upravovat" fajfky napravo. Přidávat a odebírat. To na mě nepůsobí důvěryhodně. Ono se to sice nepropíše - neuloží, protože dole chybí tlačítko uložit změny viz screeny níže, ale tohle celkem vyděsí, že by teoreticky někdo mohl upravovat mnou odehraná hřiště. Byť reálně nemůže. Moje první reakce na to byla, že přátele smažu. Abych zjistila, že se změny u přátel nepropíší, tak jsem si to musela nasimulovat. A to si nemyslím, že bude dělat běžný uživatel fóra.

Tlačítko "uložit změny" u mě.
Screenshot 2023-03-19 at 21.40.51.png

(Správně) chybějící tlačítko uložit změny u přátel.
Screenshot 2023-03-19 at 21.40.12.png


Přijde mi, že to nikdo nereportoval jednoduše proto, že si toho ještě nikdo moc nevšiml, protože si možnost přihlásit se za přátele a konkrétně - proklikávat si jejich hřiště atd. nikdo moc nezkoušel.

Návrh řešení: Modré fajfky při prohlížení v účtech přátel nechat zašednout a odstranit možnost je odškrtávat/zaškrtávat.
 

Přílohy

  • Screenshot 2023-03-19 at 21.40.51.png
    Screenshot 2023-03-19 at 21.40.51.png
    7,1 KB · Zobrazení: 58
Návrh řešení: Modré fajfky při prohlížení v účtech přátel nechat zašednout a odstranit možnost je odškrtávat/zaškrtávat.

Ok, mělo by být upraveno. Checkboxy (fajfky) jak v modulu odehraných Hřišť v "ČR/SR", tak i totéž v modulu "Svět" jsou vizuálně nově zešednuté/vypnute při prohlížení za přítele. Zároveň odebraná akční tlačítka u her - která v případě prohlížení za přítele neměla žádný efekt (Vypsala se hláška, že na tuto akci není oprávnění). Jinak nemožnost editace je v Golfu primárně řešena na straně serveru, protože obejít vizuál se dá snadno pomocí nástrojů v prohlížeči - ale je pravda, že to zešednutí je dobře viditelný prvek a dobrý nápad. Díky za screeny. :up:


checkbox.png
 
Ok, mělo by být upraveno. Checkboxy (fajfky) jak v modulu odehraných Hřišť v "ČR/SR", tak i totéž v modulu "Svět" jsou vizuálně nově zešednuté/vypnute při prohlížení za přítele. Zároveň odebraná akční tlačítka u her - která v případě prohlížení za přítele neměla žádný efekt (Vypsala se hláška, že na tuto akci není oprávnění). Jinak nemožnost editace je v Golfu primárně řešena na straně serveru, protože obejít vizuál se dá snadno pomocí nástrojů v prohlížeči - ale je pravda, že to zešednutí je dobře viditelný prvek a dobrý nápad. Díky za screeny. :up:


Zobrazit přílohu 35194
Děkuji, to je super. :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom