Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak jste naposledy potrénovali?

Už jsi se někdy natočil zepředu? Pokud ano , označ polohu míče a pomalým krokem , políčko po políčku sleduj , kdy je úderová plocha kolmá ke směru cíle! A toto je tvá poloha míče při úderu ( rovná)neřídí se radami, má to být více u levé nebo pravé nohy.. Dokončení švihu má taky vliv na zataženo a vyhozeno.
Potom jestli budeš chtít hrát droo posuň míč k levé noze( kolik to si musíš vyzkoušet) a opačně k patě . U mne je to cca +- 5cm. Dále si vem drive bag( krabici) tu si postav na místo týčka a provedl údery , tak dlouho až ti bude krabice chodit rovně. Začni s polovičním nápřahem, budeš ho mít pod kontrolou., potom 3/4 až 100%.
Doporučení: mými radami se neřídl, ty jsem vysledovat u sebe a platí u všech, kteří měli tento problém, proto mám hodně přátelských spoluhráčů z řad amatérů.
Chlape, já se omlouvám že to nějak nechápu. Napíšeš pár rad, docela podrobně je popíšeš a na závěr přidáš radu: mými radami se neřiď !!!!! Sorry, ale to fakt nedávám o_Oo_Oo_Oo_O
 
Nikdy jsem pořádně nebyl u trenéra, tak tomu letos chci dát šanci - je lepší mít trénink 2x týdně nebo jednou stačí a mezitím si pilovat drily z minula? Jaké jsou vaše zkušenosti?

Já v tomto klasicky jednou trenér, jednou nebo dvakrát mezitím sám. Bohužel jsem dost tvrdohlavý a špatných návyků jsem si vybudoval spoustu a dlouho se mi opouští. Takže já hodinu s trenérem - a pak se snažím alespoň trochu minimálně jednou v mezičase si to zažít sám. Musí si to u mě sednout a musím se v tom najít sám, "bez vyrušování trenéra". Ne vždy jsem schopen hned cítit takový ten správný pocit, co dělám, když mě něco trenér opraví - ale později se to nakonec alespoň na chvíli seskládá.

A neleze mi to tak do rozpočtu a spíše si to trénování s trenérem rozložím na déle v čase, průběžně (než nárazově měsíc a pak nic). Ale i podrobná a důsledná nálož tréninků pod dohledem může mít něco do sebe. Jenže stejně je to hlavně o každém z nás - a na hřišti taky budeme bez dohledu.
 
Upraveno:
Já v tomto klasicky jednou trenér, jednou nebo dvakrát mezitím sám. Bohužel jsem dost tvrdohlavý a špatných návyků jsem si vybudoval spoustu a dlouho se mi opouští. Takže já hodinu s trenérem - a pak se snažím alespoň trochu minimálně jednou v mezičase si to zažít sám. Musí si to u mě sednout a musím se v tom najít sám, "bez vyrušování trenéra". Ne vždy jsem schopen hned cítit takový ten správný pocit, co dělám, když mě něco trenér opraví - ale později se to nakonec alespoň na chvíli seskládá.

A neleze mi to tak do rozpočtu a spíše si to trénování s trenérem rozložím na déle v čase, průběžně (než nárazově měsíc a pak nic). Ale i podrobná a důsledná nálož tréninků pod dohledem může mít něco do sebe. Jenže stejně je to hlavně o každém z nás - a na hřišti taky budeme bez dohledu.
Já to fakt nechci zlehčovat :D ale na hřišti jsme skoro vždycky z nějakým dohledem, třeba spoluhráčů, a podle mě je to ještě větší průšvih :D:D
Přece se neztrapním, nezahraju topinku, nezatáhnu, nebudu hrát jako .....;)

Ale co se týká tréninku, určitě se přikláním k variantě, střídat hodiny s trenérem a bez.
 
Byl sem dnes na Albatrossu, i kdybych se vyzul nedostanu se na více jak 102 mph u driveru, jednou 103 ale více nedám. Vic me ale sere, ze se nemůžu zbavit toho svihu "out to in" takze vse je lehky fade a přechází to do slice u driveru.


Zobrazit přílohu 15996
Trochu teorie nejen ze sportu. Na to abys zvýšil impaktovou rychlost musíš pochopit z čeho se tato rychlost sestává.
Je tam i trocha teorie z Oblasti relativity. Konečná rychlost je součtem návazných úhlových rychlostí “ ramene+lokte+zápěstí” a podpořené dopředným pohybem boků ve směru cíle jež vychází z paty zadní nohy.( úder boxera ). Ano není to jednoduché skloubit tyto pohyby proto doporučuji začít odzadu.
Nejprve uvolníš zápěstí , s holí v ruce budeš komíhat sem a tam , tj budeš cvičit rozhodující uvolnění zápěstí před impaktem, to je uvolnění od kolena do impaktu. Potom přidáš delší nápřah , tj drive bude vodorovně , líc hlavy vzhůru.
To je ta druhá úhlová rychlost lokte, toto je rozhodující cvičení = hlava vzhůru - projdeš k impaktu ( úderová plocha kolmá ke měru) - dokončíš úder hlava dolů. Toto je třeba opakovat do zblbnutí = až se vryje svalová paměť do automatizace. Tyto návazné pohyby je třeba provádět slazené ne jako korejské golfistky, kde v jednotlivých částech úderu jakoby zůstali chvíli , nemají to “učesané”.
Opět musím připomenout , mými radami se nemusíš řídit protože, co funguje u jednoho nemusí fungovat u druhého.
 
Docela funkční se zdá být tento drill s tou tyčí, je tam okamžitá odezva co ta hůl dělá, najednou cítím úplně jiné svaly když se snažím to replikovat a lze to zkoušet doma.

 
Chlape, já se omlouvám že to nějak nechápu. Napíšeš pár rad, docela podrobně je popíšeš a na závěr přidáš radu: mými radami se neřiď !!!!! Sorry, ale to fakt nedávám o_Oo_Oo_Oo_O
Ty „rady” ohledně posunu míčku mohou pomoci jako rychlá „oprava”, když se ti na hřišti rozsype švih. Dlouhodobě si takto zafixuješ další chyby.

A ta rada ohledně „droo” (že by draw) resp. fade? Na tu zapomeň, takto to zvládnou jen ranaři typu „bum bác rána míč leží”.
 
Tyto návazné pohyby je třeba provádět slazené ne jako korejské golfistky, kde v jednotlivých částech úderu jakoby zůstali chvíli , nemají to “učesané”.
Opět musím připomenout , mými radami se nemusíš řídit protože, co funguje u jednoho nemusí fungovat u druhého.
Hlavně ty pohyby nepřesolit 🤭

Které korejské golfisty myslíš?
Já si v televizi u nich ničeho takového nevšiml.
Švihají jak roboti, vše plynule navazuje.
 
Docela funkční se zdá být tento drill s tou tyčí, je tam okamžitá odezva co ta hůl dělá, najednou cítím úplně jiné svaly když se snažím to replikovat a lze to zkoušet doma.

Mám toto, nemusím tu tyč držet, mám tak stejný úchop a pocit na gripu.
Taky jsem to zkoušel nejdřív se zaměřovací tyčkou, ale vadilo mi to a soustředil jsem se na to, abych tu tyčku správně držel.

52A73103-7241-459C-849A-2A76072244C5.jpeg
 
Jak říkáš, vyřešil sem to pomocí izolepy a dětského golfové setu, kde sem z "železa" odšrouboval hlavu a shaft nalepil na svůj :)
 
@Seppper Me osobne s tim vyse zminenym out to in pomohl trener Mike Bender na instagramu. Kdyz mu projedes feed, najdes nekolik levaku, coz vizualne pomaha vic, ale na prakticky pochopeni filozofie jeho svihu a drilu staci i videa pravaku. Mam jich par i ulozenejch tak kdyby se ti to libilo tak ti muzu i poslat i odkazy. A jak psal @mkopcak , pomohlo mi i trenovani prehnanejch hooku, hlavne k pochopeni co tech vztahu draha hole, smer hlavy.
 
Byl sem dnes na hřišti, přenést ten drill výše do plného švihu je tězké, asi 7x z toho byl shank, paradoxně to jde lépe u driveru, dnes asi jediný slice, zbytek buď rovné rány nebo gagarin. od 14. do 18. sem trefil každou fairway. Přijde mi, že není čas tu hůl dostat víc na plocho nebo mám špatný tempo, nevím.
Každopádně je to asi cesta kudy se vydat pro další zlepšení. Na sobotu odpoledne sem si domluvil lekci, tak uvidíme.
 
Tento drill sem včera praktikoval na hřišti a celkem úspěšně, podle řízku pořád lehce out to in ale jak u želez tak hlavně u driveru je výsledek v nejhorším takový baby fade, nicméně jak si psal Mirku ten pohyb toho ramena bude asi u mě klíč k tomu to dostat tam, kam potřebuju.

 
Tento drill sem včera praktikoval na hřišti a celkem úspěšně, podle řízku pořád lehce out to in ale jak u želez tak hlavně u driveru je výsledek v nejhorším takový baby fade, nicméně jak si psal Mirku ten pohyb toho ramena bude asi u mě klíč k tomu to dostat tam, kam potřebuju.

Tady jsem nahrával kolegy (pro tebe jsem to zrcadlově otočil). Ten vlevo hraje šlajsy, ten vpravo víceméně rovné rány. Všimni si právě pozice ramene těsně před impaktem. Hůl vlevo jde out, ruce prostě tu hůl dovnitř nedostanou - rameno je tam nepustí.
AAEC9C4D-2608-4FEA-B926-23557031A861.jpeg
 
Zamrzlo peklo a já šel na driving. Naordinoval jsem si trest za svou strašidelnou hru v posledních dnech a zároveň jsem chtěl ošuntit nové rohožky a vobouchat míče. Po prvních 30 míčích se mi chtělo plakat a cítil jsem skutečnou fyzickou bolest ze své existence, tak strašlivé to bylo. Měl jsem problém trefit 90m široký driving. Pak jsem si ale vzpomněl na @Trenér a jeho exhibici v Hodkovičkách . Uvědomění si, že jsou lidé, kteří trpí ještě mnohem víc než já, mi pomohlo a rány se začaly rovnat. Za posledních 30 ran už jsem se stydět nemusel a 5 zásahů bunkeru na 65 m vzdálenosti za sebou mi zanechalo úsměv na tváři.

IMG_2960.jpg
 
Dneska konečně jarní sluníčko, takže jsem prostě musel vypadnout z toho debilního a nekonečného HO - kdo na to má z okna koukat. Driving v Hostiku a bylo to super. Ne že by mi to moc šlo, ale zelená tráva a poměrně i teplo už od osmi... Prima to bylo. 4 koše krátké hry, potom dva koše poslat do světa...

Jo, i hezký počasí má ale nevýhodu. Je to jak u oken. Budu muset ty hlavy holí umejt konečně. S tímhle jsem hrál v úterý Zbraslav? Aaaaach jo. :)

C829C04F-CFB4-4740-A10B-E040D7FF7A43.jpeg 38AE7B87-1EAD-47BA-9863-BA2B435FB31F.jpeg
 
Upraveno:
Jo, i hezký počasí má nevýhodu. Je to jak u oken. Budu muset ty hlavy holí umejt konečně. S tímhle jsem hrál v úterý Zbraslav? Aaaaach jo. :)
Offtopic:
Doporučuji kartáček s měděnými štětinkami, nepoškrábe a čistí jak drak. Instantní a dokonalé. V Dekáči za 60: https://www.decathlon.cz/kartac-na-hole-cerny-id_8362307.html

Ontopic:
Na driver se po zimním odpočinku vrátil slice, na hybrida a dlouhá železa zase hook a wedge se snaží prokopat do Austrálie. Alespoň že existují ty krátká železa :D
 
7i se po trenérově úpravě švihu dostala na klidných a neurvaných 97Mph a přes 160m - to by člověk nevěřil, jak rychle umí švihnouta přitom to letělo na cíl :oops:o_O. Tak a teď zpátky na zem k pocitu, že ze 100-150m netrefím ani green o velikosti letiště :D
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom