Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak jste naposledy potrénovali?

Dnes po nějaké době trénink v Hostiku. Po cestě jsem uvažoval, že bych si i tam koupil roční členství (jen 18 tisíc včetně drivingu, indooru...)...po příjezdu jsem ale vystřízlivěl. Všechny rohozky plné hlučných Vietnamců nebo obsazené jejich holema...chiping to samé...(podotýkám, že nejsem rasista, pár Vietnamců zaměstnávám a jsou skvělí lidsky i pracovně!)
Tak jsem si uvědomil, že pro případnou koupi členství/hrací karty není pro mě důležitá jen vzdálenost a kvalita ale i to, zda najdu volnou rohozku či teetime...
 
Dnes po nějaké době trénink v Hostiku. Po cestě jsem uvažoval, že bych si i tam koupil roční členství (jen 18 tisíc včetně drivingu, indooru...)...po příjezdu jsem ale vystřízlivěl. Všechny rohozky plné hlučných Vietnamců nebo obsazené jejich holema...chiping to samé...(podotýkám, že nejsem rasista, pár Vietnamců zaměstnávám a jsou skvělí lidsky i pracovně!)
Tak jsem si uvědomil, že pro případnou koupi členství/hrací karty není pro mě důležitá jen vzdálenost a kvalita ale i to, zda najdu volnou rohozku či teetime...
Dá se ještě pořád koupit s bonusem 3000, takže za 15. A před koncem roku to bylo i za 12. Ale obávám se, že to tam tu situaci ještě zhorší. Už takhle se na víkendovou hru muselo rezervovat tak maximálně v úterý, pak od středy už to bylo plný. Kromě ranních časů 7-8, což je prostě brzo.

Ty cvičný plochy už tam tomu provozu trochu přestávají stačit, navíc tam mají ve zvyku trénovat stylem "znič co nejvíc plochy za co nejmíň ran" a zbytek je samozřejmě udupaný, takže pruh vyhrazený pro odpalování z trávy je první den pomalu nepoužitelný a běžně se posouvá tak +- jednou za 3 dny.

2020-08-24 19.25.40.jpg


Patovací green byl na podzim už taky dost zničený, tak ho nechávali trochu delší, vůbec to nejezdilo a to jsem se pak na hřišti vždycky divil, jak to jezdí a jak daleko jsem přehrál jamku.

Ale abych jen nehanil, jezdím trénovat kolem 5 hodiny a zatím jsem podložku pod střechou vždycky našel. A ty infrazářiče byly teď v zimě bezva.
 
Mám v podstatě stejné pozorování jako ty 👍
K tomu členství...je to jak píšeš, ale sleva platí jen pro bývalé či současné členy. Já si tu kupoval vždy jen roční tréninkovou kartu, popř balíček fee, což mě ke slevě neopravňuje...
Ale i tak...18 tisíc za 18j hřiště, akademii, driving a indoor, to je super cena...jen už se nedá devítka většinou stihnout za 1:15, protože je hřiště plné 4flajtů...😕
 
Aha, já přecházel ze členství basic a tréninkové karty, tak jsem měl zkreslenou představu.

Cena je nesrovnatelná. Důležitý je pro mě hlavně ten neomezený trénink a to v Praze jinde myslím nemají.

Teď jak budou rozdělovat na dvě části 12+6 jamek by se to mohlo trochu uvolnit a rozprostřít.
 
Zobrazit přílohu 15987
Zkouším zkrotit vztek. Po každé nepodařené ráně dám 4 rány do toho pitomce v červeným triku co se mi za zády směje:sleep:

Hele, nebylo by lepší mít to hriště na tom plátně? Není to na monitoru zbytečně malé? :)

PS: sorry, jenom závidím, mám dojem, že si psal, ze někde reklamuješ lampu, ale tak mě to tak napadlo... a už to nešlo zastavit :)
 
Upraveno:
Hele, nebylo by lepší mít to hriště na tom plátně? Není to na monitoru zbytečně malé? :)

PS: sorry, jenom závidím, mám dojem, že si psal, ze někde reklamuješ lampu, ale tak mě to tak napadlo... a už to nešlo zastavit :)
V pohodě. Reklamoval jsem LED reflektory co osvecuji podložku. Už je mám nové, nešly kupodivu OPRAVIT. Když trénují, tak si většinou projektor nepouštím. Šetřím lampu a tím, že mám monitor za zády (když hrají nalevo), tak se ani nekoukám za míčem
 
Byl sem dnes na Albatrossu, i kdybych se vyzul nedostanu se na více jak 102 mph u driveru, jednou 103 ale více nedám. Vic me ale sere, ze se nemůžu zbavit toho svihu "out to in" takze vse je lehky fade a přechází to do slice u driveru.

20210205_174838.jpg
 
Byl sem dnes na Albatrossu, i kdybych se vyzul nedostanu se na více jak 102 mph u driveru, jednou 103 ale více nedám. Vic me ale sere, ze se nemůžu zbavit toho svihu "out to in" takze vse je lehky fade a přechází to do slice u driveru.

Zobrazit přílohu 15996
Měl jsem to (fade->slajz) stejne. Pomohla kombinace vice veci:

1. Prestat se stavet na levou stranu fw, ale prave naopak, na pravou.
2. Na drivingu pracovat na rotaci zapesti kolem osy a to prehnane, tzn. cilene hrat zatahy
3. Jit do mice skutecne po oblouku od zadu dopredu, jakoby od pat do spicek, a v momentu impaktu zapojit to nacvicene zapesti
 
Nikdy jsem pořádně nebyl u trenéra, tak tomu letos chci dát šanci - je lepší mít trénink 2x týdně nebo jednou stačí a mezitím si pilovat drily z minula? Jaké jsou vaše zkušenosti?
 
Je asi lepší když máš čas na tom pracovat i sám. Ale každému to může vyhovovat jinak.
 
Byl sem dnes na Albatrossu, i kdybych se vyzul nedostanu se na více jak 102 mph u driveru, jednou 103 ale více nedám. Vic me ale sere, ze se nemůžu zbavit toho svihu "out to in" takze vse je lehky fade a přechází to do slice u driveru.

Zobrazit přílohu 15996
Je třeba si hlídat levé rameno (u praváků pravé), musí ti začít ve švihu k míči "padat dolu" k bokům - nesmí jít "ven a dolu". Čím víc to chceš narvat, tím spíš ti rameno uteče ven, je pro přirozený pohyb vyvolaný potřebou vyvinout sílu. Jakmile se to rameno dostane přes švihovou rovinu, tak už nemáš šanci to srovnat a hůl jde "out to in". Pokud k tomu ještě necháš otevřenou líc, tak je z toho šlajs.
 
Dal bych za začátku 1x s trenérem a 1x bez
Nikdy jsem pořádně nebyl u trenéra, tak tomu letos chci dát šanci - je lepší mít trénink 2x týdně nebo jednou stačí a mezitím si pilovat drily z minula? Jaké jsou vaše zkušenosti?
Za začátku bych střídal jednou s a jednou bez, ať to trenér hlídá, ale zároveň je čas to procvičit samostatně.
 
Dnes po obědě indoor a konečně jsem zase po týdnu trefoval železa (objevil jsem chybku - taková blbost, která mi generovala příliš velký levý boční spin), takže to lítalo tam, kam jsem chtěl. Ještě občas ulítne driver, ale snad si to taky sedne.
Navečer jsem vytáhl Exputt a trénoval patování, zatím denně dávám 100-150 patů. Dost se mi zlepšily paty do 10m, s delšími zatím bojuji. To ostatně potvrdila „Challenge”, právě dlouhé paty mi výsledek zhoršily.
AE71005F-A068-44F3-B172-5B47AF301999.jpeg
 
Ja dnes poprve. Hostivar, hodina a pul. Vse ok krome driveru, tam se musil jeste dost srovnat... tesim se na sezonu :)
 
Je třeba si hlídat levé rameno (u praváků pravé), musí ti začít ve švihu k míči "padat dolu" k bokům - nesmí jít "ven a dolu". Čím víc to chceš narvat, tím spíš ti rameno uteče ven, je pro přirozený pohyb vyvolaný potřebou vyvinout sílu. Jakmile se to rameno dostane přes švihovou rovinu, tak už nemáš šanci to srovnat a hůl jde "out to in". Pokud k tomu ještě necháš otevřenou líc, tak je z toho šlajs.
Sem to schopný zastavit na vrcholu naprahu, tu hul si "shodit za sebe" a pak v mensi rychlosti odpálit ale nejde mi to v tempu a plne rychlosti.

Ale s tímhle bojuju od te doby co hraju, proto sem nikdy nehral draw, nejsem toho schopen.
 
Sem to schopný zastavit na vrcholu naprahu, tu hul si "shodit za sebe" a pak v mensi rychlosti odpálit ale nejde mi to v tempu a plne rychlosti.

Ale s tímhle bojuju od te doby co hraju, proto sem nikdy nehral draw, nejsem toho schopen.
Chtělo by to vidět, může to souviset i s nesprávným přenosem váhy zpět, pokud boky „neuhnou” rukám, tak ty pak nemohou jít zevnitř a to rameno pak jít dolu také nemůže.
Ale pokud to stíháš v menší rychlosti, tak to trénuj v ní, vybuduješ si ten správný pocit a pak můžeš postupně zrychlovat.
 
Sem to schopný zastavit na vrcholu naprahu, tu hul si "shodit za sebe" a pak v mensi rychlosti odpálit ale nejde mi to v tempu a plne rychlosti.

Ale s tímhle bojuju od te doby co hraju, proto sem nikdy nehral draw, nejsem toho schopen.
Taky s tím mám problém a taky toho nejsem schopen. Vyřešil jsem to posunutím míče k/před pravou nohu a odpaluji virtuální míč uprostřed postoje, takže i když tam co odpaluje většina lidí to rukama nesrovnám, o ten kousek dále už se to srovná samo a navíc mám Attack angle +7° :)
 
Taky s tím mám problém a taky toho nejsem schopen. Vyřešil jsem to posunutím míče k/před pravou nohu, takže i když tam co odpaluje většina lidí to rukama nesrovnám, o ten kousek dále už se to srovná samo a navíc mám Attack angle +7° :)
Jenže pokud chodí „out to in” tak s extrémním posunutím míčku směrem k cíli začne rány zatahovat.
 
Sem to schopný zastavit na vrcholu naprahu, tu hul si "shodit za sebe" a pak v mensi rychlosti odpálit ale nejde mi to v tempu a plne rychlosti.

Ale s tímhle bojuju od te doby co hraju, proto sem nikdy nehral draw, nejsem toho schopen.
Už jsi se někdy natočil zepředu? Pokud ano , označ polohu míče a pomalým krokem , políčko po políčku sleduj , kdy je úderová plocha kolmá ke směru cíle! A toto je tvá poloha míče při úderu ( rovná)neřídí se radami, má to být více u levé nebo pravé nohy.. Dokončení švihu má taky vliv na zataženo a vyhozeno.
Potom jestli budeš chtít hrát droo posuň míč k levé noze( kolik to si musíš vyzkoušet) a opačně k patě . U mne je to cca +- 5cm. Dále si vem drive bag( krabici) tu si postav na místo týčka a provedl údery , tak dlouho až ti bude krabice chodit rovně. Začni s polovičním nápřahem, budeš ho mít pod kontrolou., potom 3/4 až 100%.
Doporučení: mými radami se neřídl, ty jsem vysledovat u sebe a platí u všech, kteří měli tento problém, proto mám hodně přátelských spoluhráčů z řad amatérů.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom