Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Drivingové míče

Tak v diskuzi tu bylo uvedeno, že resorty mají v oběhu (dle velikosti a vytížení) 2 - 5. tis míčků. Nový drivingový míček je za 10-15 Kč/kus. Takže při tebou uvedené „zrátovosti” je to 1300 - 2000 míčů/měsíc. Z toho mi vyplývá, že každé cca 3 měsíce by došlo nutně k přirozené obnově míčků. To by znamenalo, že bychom se neměli tedy setkávat s výrazně ohranými míčky.

Nebo je to jinak?
pocitam to dle resortu, kde o obehu micu vim hodne a mam na starosti jejich doplnovani atd, mame v obehu 15tis micu a prvni mesic po doplneni novych se jich ztrati neco pres 2K, pote cca 1000-1500 za mesic, coz je samozrejme velky prazsky driving, kde se protoci v prumeru 150-170 50ks kosu denne, asi to bude jine na malem hristi na morave nebo u varu
 
pocitam to dle resortu, kde o obehu micu vim hodne a mam na starosti jejich doplnovani atd, mame v obehu 15tis micu a prvni mesic po doplneni novych se jich ztrati neco pres 2K, pote cca 1000-1500 za mesic, coz je samozrejme velky prazsky driving, kde se protoci v prumeru 150-170 50ks kosu denne, asi to bude jine na malem hristi na morave nebo u varu
Musíte víc ty číňany kontrolovat 🤭
 
Omlouvam se za teatralnost sveho vyjadreni, avsak urcita tvrzeni si drobne pritazeni za vlasy zaslouzi.

Sam dozajista vnimas to, ze celorocni provoz drivingu se “ziskem” 10 000 kc, neni neco co by poslalo rodinu na dovolenou do Krkonos.

Ano, je to jen jedna z casti provozu a zapada do celeho ekosystemu resortu, ale rozhodne to neni tak, ze je to zlatej dul kde resorty nemusej hnout prstem.
To, že to je na rozmařilý život a dovolený na Bahamách, jsem nepsal (a ani si to nemyslel). Jen jsem konstatoval, že pravidelná obnova opotřebených a poškozených míčků, je ekonomicky únosná.
V té kalkulaci je navíc tréninkový grýn, což by vydalo na debatu, zda jej do nákladů na driving započítávat celý, z nějaké části nebo vůbec.
Ono je třeba se zamyslet i na tom, jestli by právě pravidelná obnova míčků nepřinesla větší výběr půjčovného. Nevím, zda sis dělal nějakou analýzu po výměně míčků.
Já osobně si např. na Malevilu koupím před hrou jen jeden košík (20ks) směsky 💩 na rozhýbání. Pokud by tam byly lepší míče, tak si koupím 2 košíky.
 
No, když se otevřelo hřiště CG LIPINY tak dostat se na driving v odpoledních hodinách bylo štěstí a protočilo se denně i více než 200 košíků. Osobně jsem udal 3-4 košíky , než jsem začal hrát .
Vzledem k tomu jaké drivingové míče nacházím na hřišti , tak musím dát za pravdu , že jich je většina odjinud a asi místní nechodí jinde pro míče.
 
  • To se mi líbí
Reactions: Ott
zase vedle, do tretice vseho dobreho :)
Že by Čerňák 🤔 a tam číňani nechodí? Nojo, když vy v Praze máte tolik hřišť jako ve zbytku republiky 😂 to se pak špatně hádá 🙈
 
To, že to je na rozmařilý život a dovolený na Bahamách, jsem nepsal (a ani si to nemyslel). Jen jsem konstatoval, že pravidelná obnova opotřebených a poškozených míčků, je ekonomicky únosná.
V té kalkulaci je navíc tréninkový grýn, což by vydalo na debatu, zda jej do nákladů na driving započítávat celý, z nějaké části nebo vůbec.
Ono je třeba se zamyslet i na tom, jestli by právě pravidelná obnova míčků nepřinesla větší výběr půjčovného. Nevím, zda sis dělal nějakou analýzu po výměně míčků.
Já osobně si např. na Malevilu koupím před hrou jen jeden košík (20ks) směsky 💩 na rozhýbání. Pokud by tam byly lepší míče, tak si koupím 2 košíky.
Tak ono těch proměnných v té rovnici je velmi mnoho - kdo a za kolik koupil pozemky? Čím se to seká? Jak se to zalévá? Kdo vybírá peníze za tréninky? Obecně se určitě dá tvrdit, že pokud budeš mít vše v dobré kvalitě za rozumné peníze, tak k tobě asi budou lidé chodit raději. Ale ono to tak také vůbec být nemusí, takže babo raď. Myslím že má zevrubná kalkulace jasně říká, že s tou ekonomickou únosností je to spíše nahraně, avšak já na drivingu odtrénuji stovky až tisíce hodin pro děti, dospělé a hotelové hosty a příjmy z těchto aktivity se generují zase jinde nebo jinou formou. Vytrhnout jen driving z provozu areálu prostě nelze a tudíž ani jakákoli přesná analýza není dost dobře možná...aktuálně eviduji zhruba 20% nárůst v počtu odpálených míčů oproti minulému roku, zároveň proti roku 2011 je propad takřka 30%. Nemám nejmenší tušení proč:).
 
  • To se mi líbí
Reactions: Ott
Nemám nejmenší tušení proč:).
Vezmu to podle sebe, normální čelověk hrající golf jako odreagování a zábavu. Po tvrdém drivingovém samovýcviku jsem začal hrát golf a drivingu se vyhýbám , ale o to více času strávím na patingu a čipingu. A tam už košíky nekupuji.
Stačilo by bezplatné trénování např v so/ne trenérem pro clubisty v časech kdy tito nechodí hrát. Každý si koupí min košík jednou to bude driving potom čiping a může být i hra z bunkru
 
Stačilo by bezplatné trénování např v so/ne trenérem pro clubisty v časech kdy tito nechodí hrát.
Zdarma trénujeme každou sobotu od půlky června do konce září a to včetně míčků i půjčení vybavení. Cílem je zisk nových hráčů a členů, určitě ne zvýšení počtu prodaných míčků na drivingu. Hodina práce trenéra stojí 500 Kč, to bych musel prodat 25 košíků, aby se mi to vůbec zaplatilo:-D
 
Vezmu to podle sebe, normální čelověk hrající golf jako odreagování a zábavu. Po tvrdém drivingovém samovýcviku jsem začal hrát golf a drivingu se vyhýbám , ale o to více času strávím na patingu a čipingu. A tam už košíky nekupuji.
Stačilo by bezplatné trénování např v so/ne trenérem pro clubisty v časech kdy tito nechodí hrát. Každý si koupí min košík jednou to bude driving potom čiping a může být i hra z bunkru
Konečně jsem pochopil proč kluby zavádějí poplatek za užívání tréninkových ploch pokud trénuješ svými míčky. Díky čelověče !!!! :up::up:
 
Konečně jsem pochopil proč kluby zavádějí poplatek za užívání tréninkových ploch pokud trénuješ svými míčky. Díky čelověče !!!! :up::up:
Dříve bylo běžné, že bylo „vstupné” na tréninkové plochy, pak to konkurenční prostředí změnilo na volný vstup a dle mého je to rozumné řešení.
Na hodně hřištích máš naopak zákaz trénovat s drivingovými míčky na čipingu a patingu.
 
Konečně jsem pochopil proč kluby zavádějí poplatek za užívání tréninkových ploch pokud trénuješ svými míčky. Díky čelověče !!!! :up::up:
Lipiny , máme volný vstup na tréninkové plochy , můžeš trénovat do zblbnutí svými míči a to máme dobré tréninkové zázemí. Kupuješ pouze drivingové míče.
Na hodně hřištích máš naopak zákaz trénovat s drivingovými míčky na čipingu a patingu
Lipiny to mají jak píšeš , vstup na tréninkové plochy pouze se svými míči, zákaz drivingových.
 
Konečně jsem pochopil proč kluby zavádějí poplatek za užívání tréninkových ploch pokud trénuješ svými míčky. Díky čelověče !!!! :up::up:
Jaký poplatek a jaké kluby??....asi žiju někde jinde. Vstupný snad platíš v míčkách a těch pár jedinců (jedtli vůbec existují) co chodí pouze čipovat a patovat je naprosto zanedbatelný počet. A jinak je přeci naprosto běžné (i bez jakýchkoli zákazů) trénovat na čiping a hlavně puting greenu vlastními míči.......v životě jsem to jinak nedělal.
 
Třeba na Albatrossu má green u recepce na drivingu cedule, že je hra vlastními míčky zakázána. Proč, netuším.
 
Jaký poplatek a jaké kluby??....asi žiju někde jinde. Vstupný snad platíš v míčkách a těch pár jedinců (jedtli vůbec existují) co chodí pouze čipovat a patovat je naprosto zanedbatelný počet. A jinak je přeci naprosto běžné (i bez jakýchkoli zákazů) trénovat na čiping a hlavně puting greenu vlastními míči.......v životě jsem to jinak nedělal.
zkus navštívit i jiná hříště, rozšíříš si obzory :D https://www.grcm.cz/cs/hriste/cenik/#trenink
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom