Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Čtenářský kroužek aneb jak se naučit lépe číst grýny

Jaké používáte techniky při čtení grýnu?
ja se modlim a doufam :D jinak cteni podle roviny putteru, z obou stran jamky a kdysi jsem se snazil o Aim point, ale nejak to neprineslo vytouzeny uspech :(
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Aim point jsem nějak nepochopil. Stejně tak "švěšení patru". Koukám přes prsty a netuším co hledat... mám problém s leností. Fungují mi 2 věci - obejít grýn a podívat se ze všech stran a pak projít se kolem dráhy patu. Celkem to cítím v nohách. Náklon. To první mám problém podceňovat. Jakmile stojím na balónem a "vidím" jak to teče tak už se nejdu podívat kolem. A pak se divím! [emoji38]
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Jako nekdy sam sebe prekvapim, jak to blbe prectu :)
 
No já číst neumím, jen někdy mám záchvat a dám skoro vše. Blbý je, že je to třikrát za sezónu a nevím, jak to dělám :(
 
Já doufám, že něčí míček skončí kousek za mnou, abych to viděl při jeho putu :D:D:D. Jinak jen dělám, že čtu, abych vypadal důležitě...;)
 
Já greeny asi nečtu. Asi dělám chybu, ale vysvětluji si to tak, že:
  • má hra není na takové úrovni, aby to mělo výrazný výsledek +- jedna rána je vcelku asi jedno
  • i když už vidím, jak green teče (koukám zhruba za míčkem), tak nejsem schopen tomu přizpůsobit ránu
  • a za třetí - poslední dobou, letos, hraju bohužel na hřištích, kde mi přijde, že každý green stejného hřiště je jinak rychlý, jinak upravený, jinak skákavý atp, asi to bude tím, že nechodím větší turnaje, kde snad je to víc upravené a připravené, ale při tréninkové hře bohužel mi přijde, že mi to moc nijak nepomáhá
Nicméně, nějakou jednoduchou, rychlou poučku, jak nejenom přečíst, ale i jak hrát a taktiku na greenu bych uvítal taky. Například třeba, jak se přestat soustředit na trefení jamky z velké vzdálenosti, ale spíše na rychlost a úder tak, abych skončil poblíž jamky na jednoduchíé doklepnutí atp... :(
 
Já greeny asi nečtu. Asi dělám chybu, ale vysvětluji si to tak, že:
  • má hra není na takové úrovni, aby to mělo výrazný výsledek +- jedna rána je vcelku asi jedno
  • i když už vidím, jak green teče (koukám zhruba za míčkem), tak nejsem schopen tomu přizpůsobit ránu
  • a za třetí - poslední dobou, letos, hraju bohužel na hřištích, kde mi přijde, že každý green stejného hřiště je jinak rychlý, jinak upravený, jinak skákavý atp, asi to bude tím, že nechodím větší turnaje, kde snad je to víc upravené a připravené, ale při tréninkové hře bohužel mi přijde, že mi to moc nijak nepomáhá
Nicméně, nějakou jednoduchou, rychlou poučku, jak nejenom přečíst, ale i jak hrát a taktiku na greenu bych uvítal taky. Například třeba, jak se přestat soustředit na trefení jamky z velké vzdálenosti, ale spíše na rychlost a úder tak, abych skončil poblíž jamky na jednoduchíé doklepnutí atp... :(
Neděláš dobře. Jedna rána na jamku ovlivní výsledek opravdu hodně... Vyhrává se na greenech a kolem nich. Většinu turnajů i celou túru jsem na nich a kolem nich letos nechal :(
 
Neděláš dobře. Jedna rána na jamku ovlivní výsledek opravdu hodně... Vyhrává se na greenech a kolem nich. Většinu turnajů i celou túru jsem na nich a kolem nich letos nechal :(

Ale to já vím, že nedělám dobře, ale vzhledem k tomu, že nehraju moc na výsledek, tak mě to zas tak moc netrápí - jsem líný. Jde mi spíše o tom, že bych v tom viděl větší smysl, pokud by to byly greeny dobře připravené, čisté a neskákavé, pokud možno stejné rychlosti. A na takové greeny na hřištích, kam chodím a která navštěvuji, moc štěstí nemám.
 
Ale to já vím, že nedělám dobře, ale vzhledem k tomu, že nehraju moc na výsledek, tak mě to zas tak moc netrápí - jsem líný. Jde mi spíše o tom, že bych v tom viděl větší smysl, pokud by to byly greeny dobře připravené, čisté a neskákavé, pokud možno stejné rychlosti. A na takové greeny na hřištích, kam chodím a která navštěvuji, moc štěstí nemám.
Nj, tak asi změň hřiště:)
 
Základní poučka - nevěřte zcela tomu co vidíte a nebuďte líní se projít a podívat se ze všech stran!
Čím víc chodím, tím zmatenější bývám. Asi nevím, jak na to koukat. Čím víc mířím a špekuluju, tím horší bývá výsledek.
 
Základní poučka - nevěřte zcela tomu co vidíte a nebuďte líní se projít a podívat se ze všech stran!
A chceš říct, že když se podíváš ze všech stran, tak pak můžeš věřit tomu cos viděl? :eek: Mě se ti kolikrát stane, že to z různý strany vidím různě. A teď dělej machra ... :cool::D
 
A chceš říct, že když se podíváš ze všech stran, tak pak můžeš věřit tomu cos viděl? :eek: Mě se ti kolikrát stane, že to z různý strany vidím různě. A teď dělej machra ... :cool::D
Přesně, nejdůležitější je si věřit[emoji6]
 
A chceš říct, že když se podíváš ze všech stran, tak pak můžeš věřit tomu cos viděl? :eek: Mě se ti kolikrát stane, že to z různý strany vidím různě. A teď dělej machra ... :cool::D
Nechci. Jen si pak nemohu říct - proč jsem si to nešel přečíst z druhé strany! Udělal jsem co jsem mohl a určitě pak pat hraju klidněji. [emoji23] a je pravda, že po cestě zpět k míčku mnohdy zapomenu kam to teklo. Na tohle si ještě potřebuji najít pomůcku. [emoji424] [emoji422] [emoji302]
 
Já bych uvítal nejvíc radu, jak obecně postupovat a přistupovat k rychlosti. Fakt to nevím, jedna věc je se rozpatovat na cvičném greenu, ale pak na těch reálných to prostě jezdí jinak. A často je rychlostně rozdílná i každá jamka - s ohledem poměr cena/výkon/čas. Jak to řešit?

Optimální by bylo si zahrát jednou předtím nanečisto a poznat hřiště, den dopředu, dva, ale to prostě časově mi nevyjde. Takže, jak poznám na jamce, jak to pojede rychle, když už tam jsem?
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Já bych uvítal nejvíc radu, jak obecně postupovat a přistupovat k rychlosti. Fakt to nevím, jedna věc je se rozpatovat na cvičném greenu, ale pak na těch reálných to prostě jezdí jinak. A často je rychlostně rozdílná i každá jamka - s ohledem poměr cena/výkon/čas. Jak to řešit?

Optimální by bylo si zahrát jednou předtím nanečisto a poznat hřiště, den dopředu, dva, ale to prostě časově mi nevyjde. Takže, jak poznám na jamce, jak to pojede rychle, když už tam jsem?
Den dva dopředu ti nepomůže, když se to mění každou hodinu. Když hraju turnaj v Hořehledech na devítce, chovají se greeny v druhém kole jinak než v prvním :)
Ráno to bývá mokré, pak to postupně schne (každý green jinak rychle) :)
 
Já bych uvítal nejvíc radu, jak obecně postupovat a přistupovat k rychlosti. Fakt to nevím, jedna věc je se rozpatovat na cvičném greenu, ale pak na těch reálných to prostě jezdí jinak. A často je rychlostně rozdílná i každá jamka - s ohledem poměr cena/výkon/čas. Jak to řešit?

Optimální by bylo si zahrát jednou předtím nanečisto a poznat hřiště, den dopředu, dva, ale to prostě časově mi nevyjde. Takže, jak poznám na jamce, jak to pojede rychle, když už tam jsem?
To já vím naprosto přesně, jak na to, a poradím ti ... hraj to vždy přesně na střed jamky a pak ti nějaké to tempo může být +- ukradený :D:D:D:p:p:p
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Ale teď vážně , já osobně si myslím, že naprosto zásadní možnost, jak zlepšit patování (a tím myslím stabilně), né-li jediná, je patovat do zblbnutí. V různém počasí, na různě kvlaitních grýnech,... Je to jako se vším. Když se učíš jezdit na kole, pekelně se soustředíš na to abys udržel rovnováhu, když začínáš hrát pinčes pekelně se soustředíš na to jak natočit pálku, jak to seknout atd. A vypadá to jako příšerný problém. Po jistém čase najednou zjistíš, še ta rovnováha se drží nějak sama a ta ruka, že tou pálkou taky hejbe vlastně sama. Prostě se to zautomatizuje a mozek umí tělo sám řídit a přizpůsobovat okolní situaci aniž by jsi mu k tomu dával jakýkoliv vědomý impulz (impuls nebo impulz ???). Je to jen potázka toho, kolikrát na to kolo nasedneš, kolikrát tou pálkou máchneš, kolikrát ten put provedeš. V golfu je to jen složitější to to, že je tam víc proměnných, než v ostatních sportech.
TAkže moje rada zní, patuj do zblbnutí...
 
Když byl ještě driving v Praze - Letňanech, pořádali tam patovací turnaje na 18 jamkovém cvičném greenu. A předtím jsem dělal přesně to, co píše @Jerry - jezdil tam třeba 3 x týdně po práci a puttoval do zblbnutí:)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom