Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Černá hra

To mas asi pravdu, ale minimalne stejny opruz je to pro me. A vzhledem k par zkusenostem se znicenim vybaveni hoteloveho pokoje si nedelam iluze o tom, ze i zde je vymahatelnost v podstate nulova.

CGF to ani resit nemuze, toto je provozni, nikoliv klubovy problem...
Rozumim ti... me proste toto strasne vytaci...
Ad CGF, zde jsem mel na mysli onen eticky rozmer cele veci. Ale tez rozumim proc to asi nemuzou resit. :(
 
Rozumim ti... me proste toto strasne vytaci...
Ad CGF, zde jsem mel na mysli onen eticky rozmer cele veci. Ale tez rozumim proc to asi nemuzou resit. :(
No mě to vytáčí naprosto stejně.
Ten etický rozměr má samozřejmě své opodstatnění, bohužel se v reálu ukazuje, že si ho každý ohýbáme jak se nám hodí. A jak je vidět na odpovědích výše, ten člověk prostě absolutně nevnímá, že by se vlastně dopustil něčeho špatného. Naopak já jsem v roli zbytečného hrotiče a prudiče, který vše řeší a rozmazává. A i proto, jak už koneckonců psal @requo , nemá nějaký blacklist objektivní šanci na fungování. Každý by to totiž posuzoval subjektivně jinak...
 
Ale tak přece min. k sobě mu dát stopku můžeš ne? Kdybych provozoval třeba bazén a borec mi to lezl přes plot plavat zadarmo, tak ho pošlu někam se slovy ať už se tu neukazuje. Přijde mi z toho co píšeš, že se ti do toho nechce.
 
Podle mě je to obtížné.

Český golfový rybníček je malý, a každý platící zákazník se počítá. Pokud někoho dáš na černou listinu, která se promítá jen u tebe - ve výsledku pravděpodobně na tom budeš byt jen ty, resp. tvůj resort. Takový člověk má v sobě pocit, že se nedopustil ničeho zlého - a už k tobě nejspíš nepřijde. Bude jezdit pak utrácet peníze na jiná hřiště v okolí, kam třeba přetáhne i někoho dalšího. Nemluvě o pověsti, kterou o tobě bude šířit - málokdy bude začínat informaci stylem: Šel jsem hrát na černo, poslal mě do pr... a vyvěsil na nástěnku. Ale to hřiště za to stojí, určitě tam jeď. Ono ve výsledku, kdyby byl provozovatel takového resortu důsledný, tak by mu pak mohlo být takto odejita velká spousta lidí (mnoho lidí poruší něco, co nepovažují z jakýchkoli důvodů za podstatné). A to už pak může být znát na příjmech, ze kterých se platí náklady na personál, provoz atp. Přitáhne tato důslednost nové hráče? Nevím, řekl bych, že spíš ne.

Na druhou stranu, občasný exemplarní případ dostatečně medializovaný může být i výchovný vůči ostatním, kteří tím mají šanci si uvědomit, že tohle je špatně. A nepředpokládat, že to každému dojde, proč je to špatně a ve všech souvislostech. Nedojde a nedochází a nebo je jim to jedno.
 
Podle mě je to obtížné.

Český golfový rybníček je malý, a každý platící zákazník se počítá. Pokud někoho dáš na černou listinu, která se promítá jen u tebe - ve výsledku pravděpodobně na tom budeš byt jen ty, resp. tvůj resort. Takový člověk má v sobě pocit, že se nedopustil ničeho zlého - a už k tobě nejspíš nepřijde. Bude jezdit pak utrácet peníze na jiná hřiště v okolí, kam třeba přetáhne i někoho dalšího. Nemluvě o pověsti, kterou o tobě bude šířit - málokdy bude začínat informaci stylem: Šel jsem hrát na černo, poslal mě do pr... a vyvěsil na nástěnku. Ale to hřiště za to stojí, určitě tam jeď. Ono ve výsledku, kdyby byl provozovatel takového resortu důsledný, tak by mu pak mohlo být takto odejita velká spousta lidí (mnoho lidí poruší něco, co nepovažují z jakýchkoli důvodů za podstatné). A to už pak může být znát na příjmech, ze kterých se platí náklady na personál, provoz atp. Přitáhne tato důslednost nové hráče? Nevím, řekl bych, že spíš ne.

Na druhou stranu, občasný exemplarní případ dostatečně medializovaný může být i výchovný vůči ostatním, kteří tím mají šanci si uvědomit, že tohle je špatně. A nepředpokládat, že to každému dojde, proč je to špatně a ve všech souvislostech. Nedojde a nedochází a nebo je jim to jedno.
Ja ti nevim... ten clovek imho proste krade. A resit pak, ze u me nekupuje kofolu? Imho tech hrist kolem zas tolik neni a at si pekne projezdi vice km.
Mj. myslis, ze takovy clovek bude hriste chvalit? Neco ala “je to tam super a zdarma”? :)
 
Mj. myslis, ze takovy clovek bude hriste chvalit? Neco ala “je to tam super a zdarma”? :)

Ne, nemyslím. Ale pokud ho veřejně nějakým způsobem dehonestuju, případně nějak negativně pošlu do háje, tak určitě ani později nepřijede třeba s rodinou na prodloužený víkend. Chybuje každý. Při opakovaném porušení - věc jiná. A určitě jsem daleko obhajovat černou hru, jako takovou. Ale vnímám poměrně rozdílně černou hru jako cílovou aktivitu a mezi tím jít jednu, dvě jamky navíc po tréninku na drivingu večer na prázdném hřišti (nevím, jestli to tady tak bylo, beru to jako příklad). Asi jako vnímám obdobně rozdílně krádež v obchodě - balíček žvýkaček strčených děckem do kapsy vs nálet kohokoli, kdo si cíleně krade chlast, elektroniku ve velkém do všech kapes. Ano, obojí je krádež. To nepopírám a ani neomlouvám. Ale obojí si dle mého zaslouží individuální řešení. To dítě taky, i když kradlo, prostě po prvním přestupku nevyvěsím na dveře obchodu.
 
Upraveno:
Já chápu především provozovatele, že je velmi "ošemetné" se k podobným situacím radikálně postavit. A moc bych si přál (ne, nemám návod, jak toho docílit), aby hřiště nebyly finančně závislé na podobných typech "golfistů" a neřešily dilema peníze vs slušnost.
Vždyť zejména u hry, jako je golf, je slušnost na nejvyšším místě . A to v uvedeném případě evidentně chybí :(
 
Ale tak přece min. k sobě mu dát stopku můžeš ne? Kdybych provozoval třeba bazén a borec mi to lezl přes plot plavat zadarmo, tak ho pošlu někam se slovy ať už se tu neukazuje. Přijde mi z toho co píšeš, že se ti do toho nechce.
Po zhruba 10 minutách vysvětlování, proč je to co udělal špatně jsem to už nevydržel a řekl mu, ať se sebere a táhne, že už ho v Hořehledech nechci nikdy vidět. Teprve v ten moment se zastavil a naznačil omluvu, takže to nakonec dopadlo smírem.

Já u sebe principielně takové lidi skutečně nechci a není mi líto peněz, které u mne možná neutratí. Blbá je ta pozice, kterou správně popisuje @requo - ono to na sebe dost pravděpodobně naváže řadu dalších lidí a věcí a to už mne mrze může. A nikdo nebude řešit, kde je vlastně pravda. Ale uplně stejně mne může mrzet, pokud se o mém resortu bude vyprávět, že se u mě platit nemusí, že stačí si načerno zajet zahrát z drivingu. Takže babo raď.
 
Tohle asi ani baba nerozsekne. Z mého pohledu, pomluv bych se nebál. Ono co 100 lidí, to 100 charakterů, někdo na podvádění ani nepomyslí, někdo pomyslí, ale svědomí mu to nedá, někdo to nezkusí protože se bojí ostudy, a pak jsou ti co to zkusí a s ostudou odtáhnou, nebo se budou vracet oknem jako ten pověstný vyhozenec dveřmi. A kdo chce pomlouvat, pomluví i kdy mu budete servírovat Dom Perignon "na dům". Já bych se spíš klonil k variantě dát najevo, že podvádět může jen agent Bureš, ale kmánům to neprojde. Bez zbytečného divadla, jen sbal se padej a s podobnými choutkami se nevracej. Na cestu by dostal nabídku ke smíru, že pokud příště přinese slečně recepční květinu jako omluvu, nebo panu managerovi tekutou švestku, vše se maže a dál se jede s čistým štítem a dle pravidel. Kdo tohle neuchopí, o toho bych asi nestál.
 
Ne, nemyslím. Ale pokud ho veřejně nějakým způsobem dehonestuju, případně nějak negativně pošlu do háje, tak určitě ani později nepřijede třeba s rodinou na prodloužený víkend. Chybuje každý. Při opakovaném porušení - věc jiná. A určitě jsem daleko obhajovat černou hru, jako takovou. Ale vnímám poměrně rozdílně černou hru jako cílovou aktivitu a mezi tím jít jednu, dvě jamky navíc po tréninku na drivingu večer na prázdném hřišti (nevím, jestli to tady tak bylo, beru to jako příklad). Asi jako vnímám obdobně rozdílně krádež v obchodě - balíček žvýkaček strčených děckem do kapsy vs nálet kohokoli, kdo si cíleně krade chlast, elektroniku ve velkém do všech kapes. Ano, obojí je krádež. To nepopírám a ani neomlouvám. Ale obojí si dle mého zaslouží individuální řešení. To dítě taky, i když kradlo, prostě po prvním přestupku nevyvěsím na dveře obchodu.
Fakt chceme srovnavat dospeleho s ditetem?
Ano, vnimam i ja jinak, ze platici clovek si misto 9 jamek zahraje o 1-2 vice neb je volno a nechce se mu dom. Je to tento pripad?
Fakt resime, ze nejaky ojebar/zlodej neprijde na vikend ci me pomluvi?
Mam to asi nastavene jinak... ale chapu Martina, ze nema silu, cas a chut se s tim s*at.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom