Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Změny čísel hráčů?

A budou běhat na vzdálenou recepci

Mluvíme o těch 250 krocích navíc?:) Mohu uvést opačný příklad - do loňského roku si u nás přes zimu mohl zahrát člověk jen při rezervaci po telefonu a musel mít přesný obnos, který hodil na recepci pod psí misku. A taky se mu mohlo stát, že dorazil na hřiště a čekal 40 min, než se na něj dostane řada, protože bylo plno. Já běhal 10x denně na recepci řešit nějaké vracení a rozměňování. A celé to bylo vlastně možné jen díky tomu, že tu bydlím a místo volna to řeším. Díky moderním technologiím si teď ten člověk čas rezervuje z pohodlí domova, zaplatí si ho kartou a odbaví se jedním kliknutím na mobilu přesně v čas, kdy dorazí na 1. tee. Ale zároveň si pořád může zavolat a vyřešíme to. Nevidím v tom žádnou komplikaci, jen přínosy.
 
Mluvíme o těch 250 krocích navíc?:) Mohu uvést opačný příklad - do loňského roku si u nás přes zimu mohl zahrát člověk jen při rezervaci po telefonu a musel mít přesný obnos, který hodil na recepci pod psí misku. A taky se mu mohlo stát, že dorazil na hřiště a čekal 40 min, než se na něj dostane řada, protože bylo plno. Já běhal 10x denně na recepci řešit nějaké vracení a rozměňování. A celé to bylo vlastně možné jen díky tomu, že tu bydlím a místo volna to řeším. Díky moderním technologiím si teď ten člověk čas rezervuje z pohodlí domova, zaplatí si ho kartou a odbaví se jedním kliknutím na mobilu přesně v čas, kdy dorazí na 1. tee. Ale zároveň si pořád může zavolat a vyřešíme to. Nevidím v tom žádnou komplikaci, jen přínosy.
Jak říkám, mě je to fuk. Ale věř, že spousta lidí bude mít kecy, i kdyby to bylo 50m.
By mě zajímalo, jakej přínos v tom je? Ne pro tebe, ale pro hráče, který nenosí na hřiště žádnou elektroniku? A neříkej, že takoví nejsou. Nebo pro klub, kterej investoval do nějakého řešení a teď ho bude muset zase za prachy měnit? Řeším jen tenhle konkrétní případ, chápu, že tobě to ušetřilo běhání...a hráčům v Hořehledech nutnost mít tři stovky a dávat je pod květináč..
 
... V březnu se vyrobí 150 000 plastových karet,
To už máme tolik registrovaných golfistů? 🤭

Ale jinak máš v podstatě pravdu.
Já ji letos využil jednou na Kácově, když mi na ni nahráli driving, jinak ji po mě nikdo nikde nechtěl.
Ale syn si je od začátku své golfové kariéry schovává a dělá si tak sbírku, bude smutný 🤔
 
Nemyslím si, že udržuješ 2 systémy - aktuálně žádný systém neexistuje. V březnu se vyrobí 150 000 plastových karet, které jsou v naprosto drtivé většině zcela k ničemu. Vím o čem mluvím, protože 300 z 550 mi jich tu pořád leží na stole.

A ani si nemyslím, že někdo k něčemu někoho nutí. Pokud si chceš jen pinkat golf, tak si pinkej. Pokud chceš čerpat nějaké benefity, registruj se.

Myslel jsem to tak, že to bude potřeba udělat tak, aby za vším byl jeden systém - jak k němu přistupuješ, je už jedno. Ale aby každý měl elektronickou (a pro sebe dostupnou) identitu. Pokud ji využije nebo nevyužije je už na něm. Ale ne - aby fungovala část na elektronické identitě a část "mimo" offline. Nicméně to je spíše teoretická diskuse, protože stejně se každému zakládá jeho identita už teď, ať chce nebo ne.

Ad benefity: Nesouhlasím. Je to jak v té písničce Láska v housce. Podmíněné benefity. S tebou řečeným argumentem nemám problém - ale nemyslím si, že správa HI a možnost hrát turnaje za plné ceny je nutné mít podmíněnou členstvím v nějakém klubu. A tím neříkám, že by se za to neměl platit nějaký poplatek přímo čgf. Je to o možnostech. Ostatní benefity - jako reciprocity, hra na hřišti se slevou nebo v ceně členství ok. Ale to je bonus, k tomu klubové členství je za mě v pořádku.
 
To už máme tolik registrovaných golfistů? 🤭

To byl odhad, vyrábí se ke každému členství a vím, že řada lidí má 2-3 členství.
 
Jak říkám, mě je to fuk. Ale věř, že spousta lidí bude mít kecy, i kdyby to bylo 50m.
By mě zajímalo, jakej přínos v tom je? Ne pro tebe, ale pro hráče, který nenosí na hřiště žádnou elektroniku? A neříkej, že takoví nejsou. Nebo pro klub, kterej investoval do nějakého řešení a teď ho bude muset zase za prachy měnit? Řeším jen tenhle konkrétní případ, chápu, že tobě to ušetřilo běhání...a hráčům v Hořehledech nutnost mít tři stovky a dávat je pod květináč..

Kecy budou u každé změny, ať je objektivně sebelepší, protože subjektivně bude zrovna pro toho daného hráče negativní. Obecný přínos vidím ve:

- dramatické rozšíření funkčnosti pro ty, co to využijí
- snížení provozních a administrativních nákladů hřišť -> možnost investovat tuto energii a peníze jinde
- zmenšení možnosti systém obcházet (kartičku si od kamaráda půjčím, telefon už hůře)
- snížení ekologické stopy vyráběním dalších zbytečných plastových karet

Beřovice buď zainvestují do jiné čtečky kódů (ať už bude jakákoli) nebo tento systém nahradí. A nebo si budou pro své členy nadále vyrábět plastové karty.
 
Nicméně to je spíše teoretická diskuse, protože stejně se každému zakládá jeho identita už teď, ať chce nebo ne.

Už nyní je hráč elektronicky evidován, přesně jak píšeš. Jde jen o technické doladění, reálně se dle mého prostě nic nemění. To, že by byl někdo online a někdo offline vůbec nepřipouštím, to je samozřejmě nesmysl.

Ad benefity: Nesouhlasím. Je to jak v té písničce Láska v housce. Podmíněné benefity. S tebou řečeným argumentem nemám problém - ale nemyslím si, že správa HI a možnost hrát turnaje za plné ceny je nutné mít podmíněnou členstvím v nějakém klubu. A tím neříkám, že by se za to neměl platit nějaký poplatek přímo čgf. Je to o možnostech. Ostatní benefity - jako reciprocity, hra na hřišti se slevou nebo v ceně členství ok. Ale to je bonus, k tomu klubové členství je za mě v pořádku.

Aktuálně je to tak, že za nejlevnější registraci platíš virtuálním klubům stokoruny. Jaký je rozdíl v tom, že tyto stokoruny budeš platit přímo ČGF? Existence Mimoklubové centrální registrace (to po čem voláš) byla mimo jiné zrušena právě proto, že v podstatě nedávala smysl - využívalo ji čím dál méně hráčů. Byla dražší než řada virtuálních členství a bez zmíněných benefitů.
 
To byl odhad, vyrábí se ke každému členství a vím, že řada lidí má 2-3 členství.
Takže, ke každému členství má jiné číslo a samo sebou kartičku, já si ji taky vyzvedávám až mi ji recepční vnutí, nikdy jsem ji nepotřeboval, protože když jdu hrát, tak recepční se zeptá na jméno a rok narození a vše ji vyskočí i bez kartičky a když jsem byl hrát Hodkovičky, tak kvůli drivingu jsem si musel koupit/záloha jejich driving kartu , po hře jsem ji vrátil oni vrátili peníze , na mou kartu mi to nenahráli, že mají své.
Zajímalo by mne kolik je hráčů golfu , kteří mají oprávnění (ZK) a nejsou nikde registrování , ví o nich CGF a jsou někde vedeni, nebo mají jen folii , že složili ZK a nazdar.
Tady utíkají golfisté , negolfisté a nebo , kdo to jsou podle CGF, když o ně nestojí alespoň do statistik. Jelikož nejsou v žádném klubu , tak jim ani nemohou přiřadit nějaké číslo a přitom mohou hrát golf , ale mohou ho hrát na to potvrzení o ZK i v zahraničí?
 
To byl odhad, vyrábí se ke každému členství a vím, že řada lidí má 2-3 členství.
Tak je mi jasný, žes to číslo střelil od boku 🤭
Já jen, že při tebou uvedém množství by musel mít 3 členství skoro každý registrovaný golfista ;)
Prostě holt žiješ ve velkých číslech a nějaký drobný tě nezajímají 😂
 
... ale mohou ho hrát na to potvrzení o ZK i v zahraničí?
Už se to tu probíralo x-krát. V zahraničí je jim nějaká federační karta ukradená (nota bene když je jen v češtině).
A to samé platí i „potvrzení o ZK” (čili „osvědčení o způsobilosti” či jak se to teď jmenuje).
 
Tak je mi jasný, žes to číslo střelil od boku 🤭
Já jen, že při tebou uvedém množství by musel mít 3 členství skoro každý registrovaný golfista ;)
Prostě holt žiješ ve velkých číslech a nějaký drobný tě nezajímají 😂

No asi sem to přehnal, na druhou stranu znám lidi co maj 4-5:)
 
Zajímalo by mne kolik je hráčů golfu , kteří mají oprávnění (ZK) a nejsou nikde registrování , ví o nich CGF a jsou někde vedeni, nebo mají jen folii , že složili ZK a nazdar.
Tady utíkají golfisté , negolfisté a nebo , kdo to jsou podle CGF, když o ně nestojí alespoň do statistik. Jelikož nejsou v žádném klubu , tak jim ani nemohou přiřadit nějaké číslo a přitom mohou hrát golf , ale mohou ho hrát na to potvrzení o ZK i v zahraničí?

Jen letos jsme v Hořehledech takhle vytvořili určitě 15 golfistů, co mají jen ZK a nemají členství. Dle mého je takových lidí určitě 20 000, možná i víc. Ale nevidím důvod v tom je nějak registrovat či evidovat. Já taky hraju volejbal, tenis, fotbal,...a nikde nejsem registrován.

Za klub není problém vytvořit potvrzení o složení ZK v anglickém jazyce, zrovna před týdnem jsem ho pro jednoho hráče dělal, chtěl si zahrát v Tunisku.
 
Dle mého je takových lidí určitě 20 000
To je docela zajímavé číslo , teď jde o to , jsou-li to fee-čkaři nebo platící roční hrací poplatky , každopádně stojí za úvahu i pro ostatní resorty , tyto otevřít pro širokou veřejnost( tj bez omezení ZK) , ty taky hraješ volejbal, tenis a možná i jiné sporty a nemusíš tam mít nějaké oprávnění ke hře , ano vždyť tu jsou akademie, ale ty na tenis taky nechodíš ke cvičné zdi nebo asfaltový kurt, ale na normální kurt. O kolik by se zvedl počet hrajících platících hráčů a nepřineslo by to ten kýžený efekt se zvýšením členské základny, kdyby zjistili, že se jim hra líbí a když budou registrování tak budou mít i nějaké výhody?
 
To je docela zajímavé číslo , teď jde o to , jsou-li to fee-čkaři nebo platící roční hrací poplatky , každopádně stojí za úvahu i pro ostatní resorty , tyto otevřít pro širokou veřejnost( tj bez omezení ZK) , ty taky hraješ volejbal, tenis a možná i jiné sporty a nemusíš tam mít nějaké oprávnění ke hře , ano vždyť tu jsou akademie, ale ty na tenis taky nechodíš ke cvičné zdi nebo asfaltový kurt, ale na normální kurt. O kolik by se zvedl počet hrajících platících hráčů a nepřineslo by to ten kýžený efekt se zvýšením členské základny, kdyby zjistili, že se jim hra líbí a když budou registrování tak budou mít i nějaké výhody?

To pleteš dohromady 2 věci - tito lidé mají oprávnění ke hře, tzn. žádné omezení pro ně neplatí a chodí normálně hrát. Ty mluvíš o lidech bez ZK a těch mnoho nebude...
 
Jj, to já taky. Ale to je to nejmenší.
Pin na kartě nebo pin na odemčení telefonu. To vyjde nastejno. Neodmyka každý svůj telefon ksichtem nebo prstem... A i to je nějaká činnost, kterou musíš udělat...
 
Pin na kartě nebo pin na odemčení telefonu. To vyjde nastejno. Neodmyka každý svůj telefon ksichtem nebo prstem... A i to je nějaká činnost, kterou musíš udělat...
Tak pokud to bereš takhle, tak ano. Nicméně já jsem to pochopil od @Ferrry jinak.
 
Ale to s tím pinem, to se obávám, že není pravda. Právě že platby skrze NFC jsou bezpinové, protože většinou nezadáváš pin ani při větších částkách.
Funguje to obráceně, než platební karta. Nejdřív musíš zadat pin (na hodinkách ho normálně naťukám, na mobilu musím odemknout telefon, otisk prstu je taky pin ;) ) a pak teprve můžeš platit. Obejít to nejde. Je pravda, že jakmile na hodinkách zadám pin ráno a během dne je nesundám z ruky, tak odpoledne jen kliknu na ikonku a platím. Takže když mi někdo usekne ruku, tak zaplatí, to je pravda. 😂
 
docela pěkným "upomínkovým" předmět
Souhlasím. Sice mám teprve druhou, ale i tu si schovám. Bohužel nic víc mi ta kartička nepřináší, resp. v dnešní době mi to přijde prostě zbytečnost. 🤷‍♂️ I moje máma (68), používá internet. bankovnictví, platební kartu, smartphone, tak myslím, že to dá fakt každej. ;)
 
Takže když mi někdo usekne ruku, tak zaplatí, to je pravda. 😂
Neboj, nezaplatí. Je to SW ošetřený ;)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom