Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Změny čísel hráčů?

Jirka 4

Aktivní člen
HI (HCP)
28
Ahoj, narazil jsem na


Nikde jinde jsem o tom nečetl. Tak asi budou jiná čísílka
 
Ahoj, narazil jsem na


Nikde jinde jsem o tom nečetl. Tak asi budou jiná čísílka
Teď koukám na Teetime - a změna evidentně provedena centrálně. Přesně, jak je uvedeno v článku - přibyla „0“ na 4. místě zleva.
Ale je docela divné, že to ČGF neprezentovala už dřív. Asi to nebylo důležité :mad:
 
neboj Mirku, na funkci to nebude mit vliv 😂
 
neboj Mirku, na funkci to nebude mit vliv 😂
Myslíš funkci rostlináře? 🤭

Nicméně si myslím, že to ČGF komunikovat směrem ke svým členům měla.
 
Zajímalo by mne , který klub má více než 9999 aktivních domovských členů, možná virtuálové , kde je asi fluktuace veliká a číslo jednou vydané není možno znovu použít.
Proč CGF nekomunikuje se svými členy, vidíte a toto by se mohlo, mělo změnit !
 
Zajímalo by mne , který klub má více než 9999 aktivních domovských členů, možná virtuálové , kde je asi fluktuace veliká a číslo jednou vydané není možno znovu použít.
Proč CGF nekomunikuje se svými členy, vidíte a toto by se mohlo, mělo změnit !

ČGK a pražské Hostivař a Hodkovičky se blíží číslům 9999. A z ČGF mail přišel, tak nevím co je za problém:).
 
ČGK a pražské Hostivař a Hodkovičky se blíží číslům 9999. A z ČGF mail přišel, tak nevím co je za problém:).
Vzhledem k tomu, že jednou přiděléné číslo (nejspíš) nejde už použít, což má logiku s ohledem na historii her hráče, tak jsou určitě kluby s prakticky vyčerpanou číselnou řadou.

Je fajn, že ti přišel mail z ČGF - aspoň, že to dali vědět klubům.
Ale proč se neobjevila alespoň zmínka na serveru ČGF? To je ten problém - komunikace 👎
 
Na stránky to asi dát mohli, ale jako problém to nevidím. Není to zas tak nic důležitého. Spíše mi přijde zajímavé, že jsou kluby, kterými prošlo téměř 10 000 různých hráčů, pokud totiž jednou hráč dostane číslo v klubu je stejné i kdyby v něm hrál opět až po několikaleté pauze. Podle technického serveru má těchto hráčů nejvíce Hostivař 9739 historicky / 2312 je jejich členů aktuálně, Český golfový klub 9259/4683 a Hodkovičky 7348/1533. Z těchto čísel je navíc patrná vysoká fluktuace členů v Hodkovičkách ( členem zůstal jen každý 4,79 hráč, který klubem prošel ) i v Hostivaři ( 4,2 ).
 
Tak už se ČGF probudila 🤭
 
Nebylo potom jednodušší zavést šestimístné číslo , to by měl každý své a za lomítkem trojmístné domovského klubu. A nikdy by se nic nemuselo měnit.
 
Nebylo potom jednodušší zavést šestimístné číslo , to by měl každý své a za lomítkem trojmístné domovského klubu. A nikdy by se nic nemuselo měnit.
Evidentně nic nevíš o programování, protože bys takovou blbost nenapsal. 🙈
 
Evidentně nic nevíš o programování, protože bys takovou blbost nenapsal. 🙈

A tahle reakce pomohla @bohumil.koval jak? A jak pomohla mě nebo komukoli jinému?

Pokud víš odpověď, tak ji napiš a klidně doplň peprným rýpnutím. Pokud ji nevíš, tak drž zobák. Dělat blbce z někoho jen proto, že něco neví, je tak na úrovni 2. třídy. Považuju tě za chytrého a schopného člověka, tak se takhle zbytečne neshazuj...
 
Nevím o jaké blbosti hovoříš, když jsme registrování u CGF, takto by měl hráč pouze jedno číslo a ne hned x pokud by měnil kluby , jako ponožky. Hráči je pro statistiku historie her podstatná hra a ne kde byl v tu dobu registrován.
 
Nevím o jaké blbosti hovoříš, když jsme registrování u CGF, takto by měl hráč pouze jedno číslo a ne hned x pokud by měnil kluby , jako ponožky. Hráči je pro statistiku historie her podstatná hra a ne kde byl v tu dobu registrován.

No ono je to z hlediska evidence hrace u CGF trochu jinak - hlavnim identifikatorem totiz je rodne cislo, nikoliv clenske...
 
A tahle reakce pomohla @bohumil.koval jak? A jak pomohla mě nebo komukoli jinému?

Pokud víš odpověď, tak ji napiš a klidně doplň peprným rýpnutím. Pokud ji nevíš, tak drž zobák. Dělat blbce z někoho jen proto, že něco neví, je tak na úrovni 2. třídy. Považuju tě za chytrého a schopného člověka, tak se takhle zbytečne neshazuj...
Vždy je jednodušší pracovat s proměnnou typu „číslo” než „text” (zjednodušeně řečeno). Ať už jde o kontrolu vstupních dat na jejich validitu, kontrolu integrity, možnost třídění, indexování atd.
Navíc rozšíření položky databáze ze 7 pozic na 8 je jednodušší, než změna typu proměnné (což by Bohoušovo řešení nejspíš vyžadovalo). A ještě by to byl o 1 pozici delší řetězec.
S tím pak souvisí nutnost změn ve výstupních formátech, tiskových sestavách atd.
Snažil jsem se to napsat co nejjednoduššeji (ve skutečnosti je problematika daleko širší a problematičtější), tak mne snad „ajťáci” nebudou kamenovat 🤭
Řešení zvolené ČGF je dle mého nejméně bolestivé.
 
Vždy je jednodušší pracovat s proměnnou typu „číslo” než „text” (zjednodušeně řečeno). Ať už jde o kontrolu vstupních dat na jejich validitu, kontrolu integrity, možnost třídění, indexování atd.
Navíc rozšíření položky databáze ze 7 pozic na 8 je jednodušší, než změna typu proměnné (což by Bohoušovo řešení nejspíš vyžadovalo). A ještě by to byl o 1 pozici delší řetězec.
S tím pak souvisí nutnost změn ve výstupních formátech, tiskových sestavách atd.
Snažil jsem se to napsat co nejjednoduššeji (ve skutečnosti je problematika daleko širší a problematičtější), tak mne snad „ajťáci” nebudou kamenovat 🤭
Řešení zvolené ČGF je dle mého nejméně bolestivé.
Nechci se Bohouše nijak zastávat, ale to co říká je, že mohli prohodit dvě čísla v řetězci, první prodloužit. Žádná změna na text. Má to logiku a fungovalo by to. Že by to bylo víc práce je možné, programování nerozumím. Z programátorů mám vždy pocit, že stráví spoustu času kecáním, jakej je problém něco udělat, než aby to udělali.
 
Nechci se Bohouše nijak zastávat, ale to co říká je, že mohli prohodit dvě čísla v řetězci, první prodloužit. Žádná změna na text. Má to logiku a fungovalo by to. Že by to bylo víc práce je možné, programování nerozumím. Z programátorů mám vždy pocit, že stráví spoustu času kecáním, jakej je problém něco udělat, než aby to udělali.
Zhledem k Bohoušem navrhovanému použití lomítka se už nejedná o proměnnou typu „číslo”.
A v čem by změnu zjednodušilo „prohodit” číselný kód klubu a dát ho nakonec? Nějak mi stále uniká smysl.
Jak už jsem psal - použité řešení mi přijde nejelegantnější, logické a rychle (s min. potřebami na úpravu programových kódů, vč. databází a jejich update) realizovatelné.

Chápu, že lidem, kteří nemají povědomí o programování může připadat „kecání” o problému jako zbytečné. Jenže to „kecání” a důkladná analýza může v konečném důsledku celý projekt urychlit. On není problém napsat kód (to už je obvykle jen rutina), ale pokud nejsou včas a správně analyzovány všechny konsekvence, tak se pak kód stále opravuje, přepisuje a dokončení projektu prodlužuje.

Nicméně ke změně čísel došlo, ČGF to nakonec i komunikovala směrek k veřejnosti, takže už asi netřeba další diskuze k uvedenému tématu.
 
  • To se mi líbí
Reactions: Ott
Zhledem k Bohoušem navrhovanému použití lomítka se už nejedná o proměnnou typu „číslo”.
A v čem by změnu zjednodušilo „prohodit” číselný kód klubu a dát ho nakonec? Nějak mi stále uniká smysl.
Jak už jsem psal - použité řešení mi přijde nejelegantnější, logické a rychle (s min. potřebami na úpravu programových kódů, vč. databází a jejich update) realizovatelné.

Chápu, že lidem, kteří nemají povědomí o programování může připadat „kecání” o problému jako zbytečné. Jenže to „kecání” a důkladná analýza může v konečném důsledku celý projekt urychlit. On není problém napsat kód (to už je obvykle jen rutina), ale pokud nejsou včas a správně analyzovány všechny konsekvence, tak se pak kód stále opravuje, přepisuje a dokončení projektu prodlužuje.

Nicméně ke změně čísel došlo, ČGF to nakonec i komunikovala směrek k veřejnosti, takže už asi netřeba další diskuze k uvedenému tématu.
Nechytej se lomítka, to je slovíčkaření. Teď je tam pomůcka.
Mít každej hráč svoje číslo nezávislé na klubu celý život, asi by čísla ubývala pomaleji ne?
Kdyby každej kecal, jak je to složité, ani ti programátoři by neměli co žrát.
Btw. Evidentně někdo na začátku tu analýzu podcenil, když to nastavili tak, že to teď musí měnit.
Nemyslím, že bylo nutné rejpat do Bohouše, protože kdyby to na začátku nastavili jak on říká, nemuseli by to teď měnit. Ať už tu chybu na začátku udělal bafuňář nebo ajťák, není Bohouš ten blbej jak se snažíš dokázat.
 
Já spíš moc nechápu, proč se s tím dělají, když:

1. Každý hráč je u ČGF prioritně veden pod svým RČ a členské číslo je jen doprovodný parametr, stejně jako třeba jméno nebo titul.
2. Připravuje se elektronická členská karta

Proč se to celé nespojí a neudělá se jednotná identifikace, která s hráčem půjde bez ohledu na to, kde má členství...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom