Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf.cz Změna z HCP na HI v roce 2020 (uzamčeno)

Stav
Uzamčeno.
Laicky bych řekl kvůli kontrole. Z oblasti softwaru vím, že to není jenom o tlačítku On/Off. Podle mne to doteď zkoušeli na testovacích serverech. Nyní to je o tom vypnout současný systém. Odinstalovat / nainstalovat nový software. Import databáze (nejspíš přes noc) a pak testování jestli vše proběhlo správně a je to stabilní :) plus rezervu

Já nevím, taky laicky mám zkušenost, že vždy, když se ve firmě přecházelo na něco nového, vždy to běželo paralelně v testovacím režimu, včetně importu databáze a testování. Ostré i testovací ve virtuálu. Přepnout to pak trvalo pár minut. Tohle na mě působí jako z dob před 20 lety.
 
Já nevím, taky laicky mám zkušenost, že vždy, když se ve firmě přecházelo na něco nového, vždy to běželo paralelně v testovacím režimu, včetně importu databáze a testování. Ostré i testovací ve virtuálu. Přepnout to pak trvalo pár minut. Tohle na mě působí jako z dob před 20 lety.
Právě o to mi jde, o přechodu se vědělo bůh ví jak dlouho, spíš mi přijde, že ČGF počítala s tím, že se to stejně odloží, a když pak po novým roce bylo jasné, že ke změně dojde, tak to teprve začala řešit. Na mě to působí naprosto laxním přístupem.
 
Já nevím, taky laicky mám zkušenost, že vždy, když se ve firmě přecházelo na něco nového, vždy to běželo paralelně v testovacím režimu, včetně importu databáze a testování. Ostré i testovací ve virtuálu. Přepnout to pak trvalo pár minut. Tohle na mě působí jako z dob před 20 lety.
Právě o to mi jde, o přechodu se vědělo bůh ví jak dlouho, spíš mi přijde, že ČGF počítala s tím, že se to stejně odloží, a když pak po novým roce bylo jasné, že ke změně dojde, tak to teprve začala řešit. Na mě to působí naprosto laxním přístupem.

Zrovna v tomto případě mi to osobně nijak kritické nepřijde. Je to jen číslo - nejsou to peníze, není na to navázaná finanční podpora, netočí se kolem toho svět. A není sezóna. Tzn. nemusí to běžet online. S laxním přístupem to nemusí mít nic společného. Prostě - pokud si bez ztráty čehokoli kritického mohu zajistit vypnutí a za dva, tři dny naběhnutí... je to terno a přál bych si tyto možnosti mít taky. Přijde mi to zodpovědnější dát takovouto zprávu, než obráceně při v tomto případě za honbou minutového výpadku, a pak z pár minut budou polovičaté služby, někdy, někde a složité napravování nekonzistencí dat.

Jasně, že by se to dalo rozběhnout někde jinde, a přepnout směrování - ale v tomto případě k tomu možná není důvod. Není to žádná kritická infrastruktura.

A když to budou mít dřív, tak to určitě zprovozní dříve a budou spokojeni všichni. :)
 
Upraveno:
Zrovna v tomto případě mi to osobně nijak kritické nepřijde. Je to jen číslo - nejsou to peníze, není na to navázaná finanční podpora, netočí se kolem toho svět. A není sezóna. Tzn. nemusí to běžet online. S laxním přístupem to nemusí mít nic společného. Prostě - pokud si bez ztráty čehokoli kritického mohu zajistit vypnutí a za dva, tři dny naběhnutí... je to terno a přál bych si tyto možnosti mít taky. Přijde mi to zodpovědnější dát takovouto zprávu, než obráceně při v tomto nesmyslném případě za honbou minutového výpadku, a pak z pár minut budou polovičaté služby, někdy, někde a složité napravování nekonzistencí dat.

Jasně, že by se to dalo rozběhnout někde jinde, a přepnout směrování - ale v tomto případě k tomu možná není důvod. Není to žádná kritická infrastruktura.

A když to budou mít dřív, tak to určitě zprovozní dříve a budou spokojeni všichni. :)
Já primárně nezpochybňuju to vypnutí, jen nechápu, proč k tomu nedošlo k 2.1. nebo podobnýmu datu na začátku roku. Vždyť od kdy ta změna vlastní platí??
 
Upraveno moderátorem:
Právě o to mi jde, o přechodu se vědělo bůh ví jak dlouho, spíš mi přijde, že ČGF počítala s tím, že se to stejně odloží, a když pak po novým roce bylo jasné, že ke změně dojde, tak to teprve začala řešit. Na mě to působí naprosto laxním přístupem.
Jo, jo ... je vidět, že to tady je samej odborník. :up:
Ještě jeden pokus a vzdávám to ... jsem z oboru a věřte, že i to co se na první pohled zdá tak jednoduché, že už to ani jednodušší být nemůže se vždy zkomplikuje samo od sebe. A to neberu v potaz komplikace způsobené nejasnými či dodatečně měněnými požadavky zadavatele nebo nedejbože zásahy vyšší moci.
Ano je klidně možný, že to podcenili, ale taky je možný, že na tom trávili bezesný noci, aby se pak dočkali zaslouženého nevděku.
 
Právě o to mi jde, o přechodu se vědělo bůh ví jak dlouho, spíš mi přijde, že ČGF počítala s tím, že se to stejně odloží, a když pak po novým roce bylo jasné, že ke změně dojde, tak to teprve začala řešit. Na mě to působí naprosto laxním přístupem.
Já primárně nezpochybňuju to vypnutí, jen nechápu, proč k tomu nedošlo k 2.1. nebo podobnýmu datu na začátku roku. Vždyť od kdy ta změna vlastní platí??
1. konečné rozhodnutí o všech aspektech padlo někdy na podzim 2019
2. naprogramovat to zabere nějaký čas (určitě ne za víkend za pomoci 50 programátorů), nikdo nevíme kolik programátorů se tomu věnovalo a kolik by to stálo navíc za „expresní” vytvoření
3. na přechod k novému systému mají jednotlivé federace čas do konce roku 2021 (pokud si to dobře pamatuji) - takže období pro přechod je od 1.1.20 do 31.12.21
4. ČGF se rozhodla provést změnu v roce 2020. Chybou je, že ČGF hned neřekla, že to bude V PRŮBĚHU roku 2020 a spousta lidí si tak myslela, že to bude hned 1. ledna
5. Změnila by se nějak tvá hra, pokud by přepočet byl k 1.1. a ne polovině března?

Tak už se tím netrap, za týden už budeš hrát lepší golf ;)
 
Zrovna v tomto případě mi to osobně nijak kritické nepřijde. Je to jen číslo - nejsou to peníze, není na to navázaná finanční podpora, netočí se kolem toho svět. A není sezóna. Tzn. nemusí to běžet online. S laxním přístupem to nemusí mít nic společného. Prostě - pokud si bez ztráty čehokoli kritického mohu zajistit vypnutí a za dva, tři dny naběhnutí... je to terno a přál bych si tyto možnosti mít taky. Přijde mi to zodpovědnější dát takovouto zprávu, než obráceně při v tomto případě za honbou minutového výpadku, a pak z pár minut budou polovičaté služby, někdy, někde a složité napravování nekonzistencí dat.

Jasně, že by se to dalo rozběhnout někde jinde, a přepnout směrování - ale v tomto případě k tomu možná není důvod. Není to žádná kritická infrastruktura.

A když to budou mít dřív, tak to určitě zprovozní dříve a budou spokojeni všichni. :)
Ale jasně že to není vůbec kritické. Spíš mě zaujala ta konstrukce jak se něco testuje na jiném stroji, pak něco přeinstalovává, ladí a importuje během vypnutí při přechodu. Podle mě cesta jak si zadělat na problém. Přičemž neříkám, že to tak dělají, jen to tady někdo zmínil.
Ale jasně, nejsem úplně z oboru, takže o tom nemůžu vědět vůbec nic, jak tu bylo naznačeno :(
 
1. konečné rozhodnutí o všech aspektech padlo někdy na podzim 2019
2. naprogramovat to zabere nějaký čas (určitě ne za víkend za pomoci 50 programátorů), nikdo nevíme kolik programátorů se tomu věnovalo a kolik by to stálo navíc za „expresní” vytvoření
3. na přechod k novému systému mají jednotlivé federace čas do konce roku 2021 (pokud si to dobře pamatuji) - takže období pro přechod je od 1.1.20 do 31.12.21
4. ČGF se rozhodla provést změnu v roce 2020. Chybou je, že ČGF hned neřekla, že to bude V PRŮBĚHU roku 2020 a spousta lidí si tak myslela, že to bude hned 1. ledna
5. Změnila by se nějak tvá hra, pokud by přepočet byl k 1.1. a ne polovině března?

Tak už se tím netrap, za týden už budeš hrát lepší golf ;)
Tak to jo, ja myslel ze na to maji vsichni hned v novem roce najet 😀 v tom pripade beru puvodni povzdech zpet a sdeluji svuj udiv nad tim, jak to zvladli v tak kratkym case 😀
 
JE TO TUUU
Tak Shikanzen má zpoždění.
Zatím na ČGF nic - i když - zdá se mi trošku pozměněná struktura webu (zatím jsem koukal na turnaje) - sekce "přihlášení" mi přijde upravená.
Ale zase - není kam spěchat, tak snad ten "posázavský express" dojede, než se zase obnoví hra na hřištích 🤭
 
Kontroloval jsem si to a mám tam jednu nejasnost. Vůbec do těch posledních 20-ti turnajů nemám zahrnuty turnaje, které jsou označeny "Jen na zlepšení". To je v pořádku???? Nejsem si jistý, že bych někde četl, že tyto výsledky se nezapočítávají. Pokud se mají započítávat i nesoutěžní výsledky, tak proč ne tyto soutěžní???

Je tu někdo znalý problematiky, který mi to osvětlí?
 
Kontroloval jsem si to a mám tam jednu nejasnost. Vůbec do těch posledních 20-ti turnajů nemám zahrnuty turnaje, které jsou označeny "Jen na zlepšení". To je v pořádku???? Nejsem si jistý, že bych někde četl, že tyto výsledky se nezapočítávají. Pokud se mají započítávat i nesoutěžní výsledky, tak proč ne tyto soutěžní???

Je tu někdo znalý problematiky, který mi to osvětlí?
mel by se ti zapoctavat je v pripade, ze bys s novyh hcp udrzel nebo zlepsil, jinak ne
 
Dík za odpověď.
Ale přijde mi to jako hovadina ... kdybych tam měl uložený nesoutěžní výsledek, započte se mi ať jsem zhoršil či ne, nebo taky jen při udržení či zlepšení?
 
Dík za odpověď.
kdybych tam měl uložený nesoutěžní výsledek, započte se mi ať jsem zhoršil či ne, nebo taky jen při udržení či zlepšení?
zapocte se vzdy
 
Na Teetime jsem nenašel tabulku svých posledních dvaceti výsledků s výpočtem HI, musel jsem jít na server CGF. Jsem kopyto, co neumí hledat, nebo tam ještě není, nebo tam nikdy ani nebude ...?
 
Na Teetime jsem nenašel tabulku svých posledních dvaceti výsledků s výpočtem HI, musel jsem jít na server CGF. Jsem kopyto, co neumí hledat, nebo tam ještě není, nebo tam nikdy ani nebude ...?
na cgf je, na teetimu bych rekl, ze nebude, v mobilni app urcite ne
 
Kontroloval jsem si to a mám tam jednu nejasnost. Vůbec do těch posledních 20-ti turnajů nemám zahrnuty turnaje, které jsou označeny "Jen na zlepšení". To je v pořádku???? Nejsem si jistý, že bych někde četl, že tyto výsledky se nezapočítávají. Pokud se mají započítávat i nesoutěžní výsledky, tak proč ne tyto soutěžní???

Je tu někdo znalý problematiky, který mi to osvětlí?
Tady jsou pravidla pro výpočet HI
 
na cgf je, na teetimu bych rekl, ze nebude, v mobilni app urcite ne
Proč v mobilní appce určitě ne?

Na tom výpisu na ČGF mi chybí označení výsledků, které "padají" do výpočtu.
Člověk by hned před hrou věděl, jaký výsledek mu vypadne - aspoň by se mohl víc nervovat 😂
 
mel by se ti zapoctavat je v pripade, ze bys s novyh hcp udrzel nebo zlepsil, jinak ne
Nezapočítávají se ani historické výsledky turnajů, kde byl následně použit parametr CBA s mínusovou hodnotou
 
Tak nový hendikepový systém přinesl i novou (alespoň pro mne) definici PAR. Místo Professional Average Result je to:
„Výsledek, který by měl scratch hráč zpravidla dosáhnout na dané jamce za běžných herních podmínek a počasí, přičemž se počítá se dvěma ranami na jamkovišti. Za stanovení paru odpovídá oprávněný orgán, případně golfový klub podle rozhodnutí oprávněného orgánu .”
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom