Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf.cz ČGF Aleš Libecajt – co nás čeká v roce 2020?

Jamka R. Reader

Admin
19.jamka
Robot 19.jamky
ČGF Aleš Libecajt – co nás čeká v roce 2020? (Golf.cz)

Česká golfová federace má za sebou bohatý a plodný rok 2019. Vedle domácích mistrovství, vrcholných soutěží, reprezentačních výjezdů a mezinárodních turnajů spolupracuje na mnohých propagačních nebo osvětových akcích ve prospěch golfu a jeho pronikání do školních osnov.
Nedávno byla zveřejněna lednová verze kalendáře akcí, kde ČGF představila přehled sportovních akcí. Organizace sportovního golfu je jednou z nosných činnosti federace nikoli však jediná.
Požádal jsme generálního sekretáře ČGF Aleše Libecajta o celkový přehled toho, co federace připravuje a co nás v tomto roce čeká.






The post ČGF Aleš Libecajt – co nás čeká v roce 2020? appeared first on Golf.cz.

Pokračovat ve čtení...
 
Normálně mám takový pocit jako by a nebo je vidět, že fórum 19.jamky je čteno napříč celým golfovým českým spektrem, proč nezačlenit výuku golfu jako TV do osnov výuky a ono je to tady ”jeho pronikání do školních osnov”. A ejhle je to v “pronikání”, to je jenom dobře, ještě aby si přečetli články/ diskusi ohledně nízkonákladových šestijamkových hřištích a ty by mohli taky spolu s pronikáním do osnov,začlenit i tyto hřiště do tohoto pronikání , aby ti co se budou podle osnov učiti golfu měli, kde hrát.
 
... ještě aby si přečetli články/ diskusi ohledně nízkonákladových šestijamkových hřištích a ty by mohli taky spolu s pronikáním do osnov,začlenit i tyto hřiště do tohoto pronikání , aby ti co se budou podle osnov učiti golfu měli, kde hrát.
Bohoušova „Never ending story” 🤭
 
Hlavně aby to už začali řešit, tady v Chýni chtějí za m2 3500-4000 Kč a stejně se tu staví tak rychle, že tu na to hřiště za chvíli nebude místo a já zase budu muset čekat na víkend abych vyrazil do Beřovic. Ale vzhledem k tomu, že tu není ani fotbalový hřiště tak tu 6 jamku moc nevidím.
 
Hlavně aby to už začali řešit, tady v Chýni chtějí za m2 3500-4000 Kč a stejně se tu staví tak rychle, že tu na to hřiště za chvíli nebude místo a já zase budu muset čekat na víkend abych vyrazil do Beřovic. Ale vzhledem k tomu, že tu není ani fotbalový hřiště tak tu 6 jamku moc nevidím.
Zajdi na zastupitelstvo, přečti (a přelož) jim Bohoušovo výplody a hřiště máš do roka a do dne. Kdyby sis nebyl přece jenom jistej, obejdi sousedy, budou nadšený a půjdou s tebou.
 
Bohoušova „Never ending story” 🤭
Stejně jsem zde čítával, že to nebude a ono už to “proniká”, pronikneli , tak se zjistí, že není kde řádně cvičit , pokud má ještě škola travnaté školní hřiště , tedy pokud z něj neudělali parkoviště, tak to by na dvoj jamku při troše vůle stačilo.
A jestli si někdo myslí, že to jsou výplody , tak jak Mi někdo vysvětlí to pronikání do školních osnov výuky. Jakmile to bude v osnovách , kde asi budou hrát , na simulátoru?? Že tam nehrají fotbal?? Mají postavené u nás pro svoji výuku celoroční malé fotbalové hřiště , v létě otevřené v zimě vytápěná nafukovačka. Kdo si mysli , že to nepůjde ať zahodí mobil , počítač chdí pěšky a v kůži kolem pasu. Protože tyto vymoženosti jsou kvůli těm “ výplodům” ano dnes výplody zítra skutečnost.
 
V tomhle máš pravdu, nevůle škol (když pominu ostatní aspekty) i z důvodu dostupnosti hřiště v lokalitě a dopravě dětí na hřiště. Dva roky zpátky jsem to s pár školami řešil a většinou to ztroskotalo na tomhle - a to jsme v Praze....
 
Stejně jsem zde čítával, že to nebude a ono už to “proniká”, pronikneli , tak se zjistí, že není kde řádně cvičit , pokud má ještě škola travnaté školní hřiště , tedy pokud z něj neudělali parkoviště, tak to by na dvoj jamku při troše vůle stačilo.
A jestli si někdo myslí, že to jsou výplody , tak jak Mi někdo vysvětlí to pronikání do školních osnov výuky. Jakmile to bude v osnovách , kde asi budou hrát , na simulátoru?? Že tam nehrají fotbal?? Mají postavené u nás pro svoji výuku celoroční malé fotbalové hřiště , v létě otevřené v zimě vytápěná nafukovačka. Kdo si mysli , že to nepůjde ať zahodí mobil , počítač chdí pěšky a v kůži kolem pasu. Protože tyto vymoženosti jsou kvůli těm “ výplodům” ano dnes výplody zítra skutečnost.

Bohouši ty si zase vylez z jeskyně? Už minimálně rok ti tu předkládám důkazy o tom jak se golf učí ve školách, jak hraju s dětma na jejich hřišti po vyučování a ty to teď vytáhneš jako horkou novinku a důkaz toho, že to jde?
 
Bohouši ty si zase vylez z jeskyně? Už minimálně rok ti tu předkládám důkazy o tom jak se golf učí ve školách, jak hraju s dětma na jejich hřišti po vyučování a ty to teď vytáhneš jako horkou novinku a důkaz toho, že to jde?
Kolik, těch hřišť je postaveno u škol a co si pamatuji tak výuka golfu místo v rámci TV tj řádného vyučování je jako normálně v každém městě od kolika T obyvatel. Kolik jich je v Praze? A kde mají ty “ jejich hřiště” . A ano jestli je to v rámci kroužku “ po vyučování”tak to s pronikáním do školních osnov nemá nic společného. Ani nevíš jak by mi bylo někde na samotě byť v jeskyni dobře a ještě nejlépe v pralese nebo u moře.
 
Kolik, těch hřišť je postaveno u škol a co si pamatuji tak výuka golfu místo v rámci TV tj řádného vyučování je jako normálně v každém městě od kolika T obyvatel. Kolik jich je v Praze? A kde mají ty “ jejich hřiště” . A ano jestli je to v rámci kroužku “ po vyučování”tak to s pronikáním do školních osnov nemá nic společného. Ani nevíš jak by mi bylo někde na samotě byť v jeskyni dobře a ještě nejlépe v pralese nebo u moře.
A v Lipinách trénuje kolik škol?

A pokud se budeš stěhovat do té jeskyně, neber si sebou internet 🤭
 
Normálně mám takový pocit jako by a nebo je vidět, že fórum 19.jamky je čteno napříč celým golfovým českým spektrem, proč nezačlenit výuku golfu jako TV do osnov výuky a ono je to tady ”jeho pronikání do školních osnov”. A ejhle je to v “pronikání”, to je jenom dobře, ještě aby si přečetli články/ diskusi ohledně nízkonákladových šestijamkových hřištích a ty by mohli taky spolu s pronikáním do osnov,začlenit i tyto hřiště do tohoto pronikání , aby ti co se budou podle osnov učiti golfu měli, kde hrát.

Myšlenka "golfu do škol" je v Česku relativně stará a nemá s 19. jamkou co do činění. Poprvé byla reálně zaváděna do praxe ve Slavkově , někdy v letech 2009-2010 ( krátce potom na Kaskádě ), tedy v době kdy Federace ještě vehementně propagovala akci Hrej golf změn život. Projekt HGZŽ však Federace začala po pár letech utlumovat a naopak, "přivlastnila" si projekt Golf do škol, který nyní vydává za svůj a který teď podporuje...
Obecně - největším problémem tohoto projektu je zřejmě logistika dětí, tedy jejich přeprava na hřiště. Slavkov v jeho prvopočátcích využil faktu, že místní ZŠ je vzdálena pár set metrů od školy, takže tento problém je tam minimální . Jinde je to však mnohem složitější.

Historické odkazy :

 
A v Lipinách trénuje kolik škol?
Když jsem to zjišťoval jak to je vlastně tady , tak zde , myšleno Karviná , je primárně FOTBAL, tak proto máme fotbal akademii a ta funguje(dokonce internátně),golf je s velkou pompou taky na této škole , jen to je pouze kroužek, nikoli v rámci výuky, jako u fotbalu.
Samo, že na hřiště taky sem tam jedou, Resort/Club má své mladé , takže není snaha o konkurenci.
Nevím, jen se mi zdá, že Golf do škol nemá a nebo není , možná zatím, totéž co je u fotbalu, fotbal má” štábní” kulturu, zajištěnou s pomocí ouřadu školství . Od a do z. Internátní ubytování, stravování , 2 fázový trenink, úprava vyučování, celoroční sportoviště přímo u školy. Tj žádné soukromé hřiště , ale v areálu školy. Až toto bude i pro golf a takto to pronikne tak potom bude Ono a nebudeme muset tady o tom psát.
Jsem šťastný za vaši energii, kterou tomu dáváte 😀😄😊
 
V roce 2009 jsme učili golf v rámci tělocviku v Trutnově na základní škole V Domcích, děti dostávaly už tehdy známku z golfu na vysvědčení. V létě je vozil školní autobus dvakrát týdně na hřiště GC Mladé Buky. Bylo to super a zůstalo z toho pár dnes již plnoletých golfistů a golfistek. Je to totiž asi jediná cesta "co se v mládí naučíš..."

Nicméně velké poděkování srdcaři a dobrému parťákovi Jardovi Beranovi (dnes ho najdete na Grosshofu), a také rodině Grundů za financování a pomoc.
 
Golfu do škol fandím, ale u nás v ČR bude zřejmě Golf vždy jen zajímavým kroužkem, jak se seznámit s tímto krásným sportem. V našich podmínkách (a to to je můj soukromý názor) nemá v nejbližších letech výraznou šanci výrazně uspět … AVŠAK KDYŽ SE NEBUDE DĚLAT ALESPOŇ NĚCO, tak se situace nezlepší.

Mimochodem - statistiky ČGF hovoří jasně, i když hráčů ubývá, tak mladých přibývá - COŽ JE VELICE POZITIVNÍ. Ale přisuzovat to jen programu Golf do škol nelze.
 
Když jsem to zjišťoval jak to je vlastně tady , tak zde , myšleno Karviná , je primárně FOTBAL, tak proto máme fotbal akademii a ta funguje(dokonce internátně),golf je s velkou pompou taky na této škole , jen to je pouze kroužek, nikoli v rámci výuky, jako u fotbalu.
@bohumil.koval až věnuješ část energie, se kterou zde svou „vizi” školních golfových hřišť stále dokola prosazuješ, tomu aby na té škole byl golf jako vyučovací předmět a prosadíš výstavbu školních jamek (je jedno v jakém počtu) a jejich následný provoz, tak opět můžeš oživit toto téma. Do té doby je zbytečné o tom ZDE na 19. jamce psát stále dokola. Všichni tu vědí, že by to bylo pro rozvoj golfu správné a užitečné. Ale všichni (kromě tebe) také vědí, že je to za současného stavu naší společnosti utopie.
Ae třeba se mýlíme a ty nám svými KONKRÉTNÍMI kroky a činy ukážeš tu cestu, jak na to.
Držím ti palce, aby se ti jak zavedení golfu do školních osnov, tak výstavba školního golfového hřiště co nejdříve povedla.
 
@bohumil.koval až věnuješ část energie, se kterou zde svou „vizi” školních golfových hřišť stále dokola prosazuješ, tomu aby na té škole byl golf jako vyučovací předmět a prosadíš výstavbu školních jamek (je jedno v jakém počtu) a jejich následný provoz, tak opět můžeš oživit toto téma. Do té doby je zbytečné o tom ZDE na 19. jamce psát stále dokola. Všichni tu vědí, že by to bylo pro rozvoj golfu správné a užitečné. Ale všichni (kromě tebe) také vědí, že je to za současného stavu naší společnosti utopie.
Ae třeba se mýlíme a ty nám svými KONKRÉTNÍMI kroky a činy ukážeš tu cestu, jak na to.
Držím ti palce, aby se ti jak zavedení golfu do školních osnov, tak výstavba školního golfového hřiště co nejdříve povedla.
Děkuji @Mirek_62 za podporu správné věci. Čím více lidí to TAKHLE podpoří, svou energii , tak se správná věc povede. DĚKUJI
 
Golfu do škol fandím, ale u nás v ČR bude zřejmě Golf vždy jen zajímavým kroužkem, jak se seznámit s tímto krásným sportem. V našich podmínkách (a to to je můj soukromý názor) nemá v nejbližších letech výraznou šanci výrazně uspět … AVŠAK KDYŽ SE NEBUDE DĚLAT ALESPOŇ NĚCO, tak se situace nezlepší.

Mimochodem - statistiky ČGF hovoří jasně, i když hráčů ubývá, tak mladých přibývá - COŽ JE VELICE POZITIVNÍ. Ale přisuzovat to jen programu Golf do škol nelze.
K nám na hřiště (Roudnička) v loňském roce pravidelně docházeli
studenti Střední podnikatelské školy.
Přijeli HMD, 16ka staví přímo u hřiště. Po 2 hodinách s trenérem zase z5 do
lavic. Školní rok zakončili turnajem.
Ti to nejspíš měli jako klasifikovaný
předmět.
Takže ono to jde.
 
K nám na hřiště (Roudnička) v loňském roce pravidelně docházeli
studenti Střední podnikatelské školy.
Přijeli HMD, 16ka staví přímo u hřiště. Po 2 hodinách s trenérem zase z5 do
lavic. Školní rok zakončili turnajem.
Ti to nejspíš měli jako klasifikovaný
předmět.
Takže ono to jde.
Já vím, že to jde. Ve Slavkově to mají ze školy 3 minuty chůze, v Kuřimi to mají na Kaskádu ze školy 5 minut busem. Leckde to jde, avšak vychází to pouze pro malý zlomek populace. Třeba na Vysočině jsou všeho všudy 2 hřiště. Naopak v Praze a okolí by ty možnosti byly, taktéž Ostravsko.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom