Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf.cz Změna z HCP na HI v roce 2020 (uzamčeno)

Stav
Uzamčeno.
Údaje na serveru ČGF jsou „směroplatné” ;)
Pokud si přečteš definici CR a SR tak pochopíš, že musí být rozdílné pro obě pohlaví - jinak bys měl stejnou normu ze stejného odpaliště pro obě pohlaví.

Když už jsme u těch pohlaví - jak to řeší ti, co mají třetí, čtvrté, ..., pohlaví. Už aby zasáhla nějaká ta neziskovka a golf kvůli genderové nevyváženosti dala na černou listinu 🤭
Další pohlaví (mimo dvě standardní) mě taky napadla, ale nechtěl jsem tím zaplevelovat vlákno :)
Že je víc CR a SR je jasné, můj příspěvek směroval na to, že nemusí být úplně jednoduché to stáhnout do jedné tabulky. Navíc některá hřiště mají znormované různé verze hřiště (napadají mě třeba Poděbrady a jejich varianty hřiště podle toho, jaké lesní jamky se hrají).
Navíc třeba pro Kácov je myslím 6 kombinací osmnáctijamkových hřišť (podle toho, jaké devítky se hrají). To už je 24 různých CR a SR na jedno hřiště :cool:

Rád tu práci nechám na federaci, když si jí platíme

Jen mě baví Procházkova poznámka, že každý hráč je zodpovědný za správnou hodnotu HCP, když to v podstatě až na pár "bláznů" nikdo nedokáže spočítat. A že bych po sobotním turnaji čekal na půlnoc, abych si přepočítal správný HCP a na nedělním turnaji se ujistil, že ho mám správně na serveru, to se na to klidně vybodnu.
 
Jen mě baví Procházkova poznámka, že každý hráč je zodpovědný za správnou hodnotu HCP, když to v podstatě až na pár "bláznů" nikdo nedokáže spočítat. A že bych po sobotním turnaji čekal na půlnoc, abych si přepočítal správný HCP a na nedělním turnaji se ujistil, že ho mám správně na serveru, to se na to klidně vybodnu.
On sice na jedné straně píše, že je každý zodpovědný za správnost svého HI, ale také dodává, že pokud bude někdo hrát s nesprávným HI, který mu spočítal server, tak to nebude důvod k DQ.
Ostatně zde to vysvětluje:
„Stále ale zůstává odpovědnost hráče za to, že do turnaje nastupuje se správným handicapem.
Pokud by k opaku došlo chybou serveru, nebude za to trestán. Ovšem je čistě na hráči, aby si ohlídal, že má započteny všechny výsledky, které započteny mít má. To se týká zejména kol odehraných v zahraničí.”
 
On sice na jedné straně píše, že je každý zodpovědný za správnost svého HI, ale také dodává, že pokud bude někdo hrát s nesprávným HI, který mu spočítal server, tak to nebude důvod k DQ.
Ostatně zde to vysvětluje:
„Stále ale zůstává odpovědnost hráče za to, že do turnaje nastupuje se správným handicapem.
Pokud by k opaku došlo chybou serveru, nebude za to trestán. Ovšem je čistě na hráči, aby si ohlídal, že má započteny všechny výsledky, které započteny mít má. To se týká zejména kol odehraných v zahraničí.”
Souhlas, ale když si ty dvě věty dáš fakticky vedle sebe, tak by bylo fér to postavit, ze hráč je povinen nahlásit své hendicapove autoritě výsledky/změny a počkat si na úpravu na serveru.....stejne to vyjádření jako celek nic jiného neznamená. Jenže to zní ještě hůř :)
 
Souhlas, ale když si ty dvě věty dáš fakticky vedle sebe, tak by bylo fér to postavit, ze hráč je povinen nahlásit své hendicapove autoritě výsledky/změny a počkat si na úpravu na serveru.....stejne to vyjádření jako celek nic jiného neznamená. Jenže to zní ještě hůř :)
Myslím, že pro běžnou hru (i turnajovou) to stejně v podstatě nic nemění. Nebo snad někdo kontroluje výši HI jednotlivých hráčů? A pokud nehraji turnaje mimo ČR, tak vlastně ani není důvod se tím nějak „stresovat”.
 
Poslal jsem prosbu na ČGF, aby mi poslali výpis z databáze pro soukromé účely. Pan Libecajt přeposlal můj email panu Procházkovi k vyjádření.
Upřímně řečeno, data z ČGF ručně opisovat kvůli výpočtu HI určitě nebudu, ale bylo by to fajn je mít k dispozici. Udělat program by byla hračka :)
 
Poslal jsem prosbu na ČGF, aby mi poslali výpis z databáze pro soukromé účely. Pan Libecajt přeposlal můj email panu Procházkovi k vyjádření.
Upřímně řečeno, data z ČGF ručně opisovat kvůli výpočtu HI určitě nebudu, ale bylo by to fajn je mít k dispozici. Udělat program by byla hračka :)
Dle mého názoru, to Loužecký a spol. už mají, jen se nemohou dohodnout, za kolik to bude.
 
Upraveno:
Nevíte, zda nějakou formou poskytne ČGF posledních 8 výsledků počítaných pro HI, aby si člověk mohl udělat představu, jak se mu tato sada změní po aktuálně hraném nebo příštím turnaji apod.?
 
Nevíte, zda nějakou formou poskytne ČGF posledních 8 výsledků počítaných pro HI, aby si člověk mohl udělat představu, jak se mu tato sada změní po aktuálně hraném nebo příštím turnaji apod.?
Vzhledem k tomu, že jsi zodpovědný za výši svého (HI) a započítání všech relevantních výsledků, tak by to mělo být nějakou formou přístupné. Ale uvidíme.
 
Na co chcete data od ČGF? Já se teda kouknul na TeeTime, a vzal jsem posledních 20 turnajů a udělal si tabulku sám. Spíš by mě zajímalo, jestli už to mají a jestli na nové kartě na rok 2020 budu mít už nový HI (hergot, na tu zkratku si snad nezvyknu :) )
 
Na co chcete data od ČGF? Já se teda kouknul na TeeTime, a vzal jsem posledních 20 turnajů a udělal si tabulku sám. Spíš by mě zajímalo, jestli už to mají a jestli na nové kartě na rok 2020 budu mít už nový HI (hergot, na tu zkratku si snad nezvyknu :) )
Už to tu bylo v odkazu na článek Dalibora Procházky - předpoklad přepočtu nového HI je do poloviny března.
 
Vzhledem k tomu, že jsi zodpovědný za výši svého (HI) a započítání všech relevantních výsledků, tak by to mělo být nějakou formou přístupné. Ale uvidíme.
Tomu nerozumím. Já jsem vyšší autorita než svaz? Já umím spočítat HI lépe, než jím provozované programové vybavení pro 50 000 členů svazu? Když se moje domněnka a jejich vypočítané číslo bude lišit, tak mám na startu turnaje prudit, že nenastoupím, dokud mi rozhodčí neřekne s jakým HI do turnaje jdu?
 
Tomu nerozumím. Já jsem vyšší autorita než svaz? Já umím spočítat HI lépe, než jím provozované programové vybavení pro 50 000 členů svazu? Když se moje domněnka a jejich vypočítané číslo bude lišit, tak mám na startu turnaje prudit, že nenastoupím, dokud mi rozhodčí neřekne s jakým HI do turnaje jdu?
Server ti spočítá jen relevantní výsledky zadané do systému. Za to, že tam máš všechny zodpovídáš ty. Když např. hraješ turnaj v zahraničí, tak máš po návratu povinnost předat výsledky klubovému STK, aby výsledek ručně zadal na server ČGF.
 
Tomu nerozumím. Já jsem vyšší autorita než svaz? Já umím spočítat HI lépe, než jím provozované programové vybavení pro 50 000 členů svazu? Když se moje domněnka a jejich vypočítané číslo bude lišit, tak mám na startu turnaje prudit, že nenastoupím, dokud mi rozhodčí neřekne s jakým HI do turnaje jdu?

Je to v podstatě jednoduché. Pokud hraješ na úprvavu HCP ( HI) jen a pouze v ČR. Tak ti Tvůj HI spočítá server a určitě to bude správně, protože má server všechny data úplná a správná. Pokud však hraješ na úpravu HI v zahraničí je tvoje povinnost oznámit výsledek této hry ve tvém domovském klubu. Tento výsledek tvůj klub dopíše na český server. Jen a právě v případě nenahlášení takového výsledků ti hrozí postih. Český server totiž samozřejmě nemůže zjistit, kdo hrál v zahraničí a bez zahraničích výsledků jsou data neúplná a nesprávná ( nutně ne hned HI, na něm se to může projevit později)
 
Někdo ví něco aktuálního? Už by se to pomalu mělo blížit...
 
Někdo ví něco aktuálního? Už by se to pomalu mělo blížit...
Kontroluji každé ráno na teetime. Psali, že předpokládají polovinu března, nejpozději konec.
Takže ještě mají čas, ale i kdyby to nestihli, tak "na funkci rostlináře to nemá vliv" 🤭;)
 
Jen mi přijde smutným že na letošní federační kartičce je ještě starý a neplatný číslo s HCP...nechápu
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Jen mi přijde smutným že na letošní federační kartičce je ještě starý a neplatný číslo s HCP...nechápu
A to něčemu vadí? Tak vzhledem k tomu, že ještě není HI přepočítaný, je to logické.
Nebo myslíš, že je tam místo HI napsáno HCP? Pak je to "administrativní" nedopatření 🤭
Ale vzhledem k tomu, že kartičku vždy po obdržení založím do peněženky a vyndám ji až na konci roku,
tak mi to zas tak nevadí.
Apropo - po kom chtěli naposledy vidět tuhle kartičku?
 
V Beřovicích na nich jsou nahrané míče na DR a lze se s ní odbavit u prvního odpaliště bez nutnosti chodit na recepci, takže používám každý týden ale jinak vidět ji po mě snad nikdy nikdo nechtěl.
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom