Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf.cz Změna z HCP na HI v roce 2020 (uzamčeno)

Stav
Uzamčeno.
mihl bys mi, prosím, nastínit, jak se můj HI bude chovat, když půjdu teprve na druhý turnaj? Ať bych zahrála sebelépe, tak se HI změní kdy? (o variantě nahoru se není třeba při mých 54 rozepisovat 😀)
děkuji R
Pokud zahraješ lépe než 36STB tak hned. Koukni tady do vlákna o novém systému, jsou tam i odkazy na články od hendikepové autority ČGF D. Procházky. Je to tam rozepsané poměrně do detailu.
 
děkuji - turnaje na jamky se ale asi podle STB nevyhodnocují... nebo v tom mám hokej ? :rolleyes: děkuji R
Co myslíš turnajem na jamky? Jamkovku? Pokud ano, tak je to typ hry, u kterého se úprava HI neprovádí.
 
Pokud zahraješ lépe než 36STB tak hned. Koukni tady do vlákna o novém systému, jsou tam i odkazy na články od hendikepové autority ČGF D. Procházky. Je to tam rozepsané poměrně do detailu.
děkuji, Mirku. Tak jsem to počítala a na hřišti s parem 72 je 37 stb při 140 ranách :D
tak to vidím dost pozitivně, že nějaký posun by se na jaře mohl při prvním turnaji uskutečnit
 
Tak jsem to počítala a na hřišti s parem 72 je 37 stb při 140 ranách :D
No tak úplně to zas neplatí, záleží jak na kterém hřišti a z jakých odpališť ;)
 
Nevíte někdo, jestli už přepočetli HCP dle nového systému a kde se to případně dá najít? Jsem nějakej línej to počítat....;)
 
Nevíte někdo, jestli už přepočetli HCP dle nového systému a kde se to případně dá najít? Jsem nějakej línej to počítat....;)

Informace z ČGF říká, že to chtějí stihnout do března 2020. Podpultová informace je, že by to mělo být do 3 týdnů. Jsem si jist, že jakmile to proběhne, tak se ta informace objeví na všech golfových mediích, FCBucích atd.
 
Nevíte někdo, jestli už přepočetli HCP dle nového systému a kde se to případně dá najít? Jsem nějakej línej to počítat....;)
Pokud máš účet na TeeTime, tak až to bude přepočtené, tak najdeš svůj „nový” HI tam. Ostatně stejně jako ten zatím platný „starý”.
 
Nový handicapový systém – 9. díl (Golf.cz)

Nový, celosvětový handicapový systém – díl devátý

Do nového roku s novým handicapovým systémem! V předchozích článcích jsme se věnovali, historii, genezi, hlavním principům i detailním aspektům nového celosvětového handicapového systému. Dnešní novoroční článek shrnuje to nejdůležitější a může tak sloužit jako takový stručný průvodce.


Nejdůležitější je, že se nemění způsob, jakým se hrají a počítají turnaje. Nadále se hraje podle stejných platných pravidel, ať už jde o hru na rány, Stableford, Maximální skóre nebo jakoukoli jinou formu hry. Takže i když se nově handicap počítá přes rány, o oblíbené Stablefordové turnaje určitě nepřijdete!

Na co si tedy dávat pozor a jak s novým handicapem nakládat?

Před hrou

  • Stále platí, že hráč sám je odpovědný za to, že nastoupí se správným handicapem (jinak hrozí i diskvalifikace!). Samotný výpočet samozřejmě provádí server, ale je na každém, aby se ujistil, že má správně započteny všechny výsledky, které započteny mít má, zejména odehrál-li v nedávné době nějaké výsledky v zahraničí.
  • Svůj hrací handicap zjistíte jako doposud z tabulky vyvěšené v klubu. Zde dochází k určité změně, kde se výpočet pro handicapy nad 36 sjednocuje s ostatními handicapy (což ve většině případů znamená nějaké ty rány navíc).

Při hře

  • Vřele doporučuji nesledovat, jak na tom jste. Většinou to hráče odvádí od soustředění na každou jednotlivou ránu, nebo to na něj ještě vytvoří tlak navíc.
  • Pokud už ale nedáte jinak, vězte, že nový systém vše počítá přes uhrané rány.
  • Jelikož se ale pro handicapové účely na každé jamce započte nejvýše netto double bogey, je to nakonec hodně obdobné, jako při Stablefordu. Ostatně jde o spojité nádoby.
  • Rozhodně ale kolo nevzdávejte, i když vidíte, že už neuhrajete 36 bodů či lépe. Stále může jít o dostatečně dobrý výsledek na to, aby se vám ihned nebo někdy v budoucnu započítal!

Po hře

  • Standardně si zkontrolujte skórkartu, podepište ji vy i zapisovatel a odevzdejte ji.
  • Pozor! I když se pro handicapové účely započítává nejvýše netto double bogey, v kartě musíte mít nadále na každé jamce zapsán skutečně uhraný počet ran!
  • V detailu výsledku na webu ČGF ihned najdete všechny odpovídající handicapové informace, ať už jde o upravený hrubý výsledek nebo přepočtenou odchylku, která je nejdůležitější a která vyjadřuje, na jaký handicap jste toto kolo vlastně hráli.
  • Server bude také průběžně zobrazovat neoficiální hodnotu nového handicapu, ale jeho finální hodnota bude známa až po uzavření turnaje a celého dne, kdy se dopočítá opravný faktor PCC zohledňující herní podmínky pro daný den na daném hřišti.
  • Stojí za to si také připomenout, že při vícekolovém turnaji se ve všech kolech použije vstupní handicap hráče, bez ohledu na výsledky jednotlivých již odehraných kol.
  • Změny kolo od kola mohou být ovšem oproti současnému systému mnohem nepředvídatelnější. Kromě právě uhraného výsledku také záleží, jaký výsledek právě vypadl ze sledované dvacítky. Ani relativně dobrý výsledek nemusí znamenat snížení, naopak špatný výsledek nemusí nutně znamenat zvýšení. Když už ale ke zvýšení dojde, může to být o podstatný krok, ne jen jednu desetinku.
  • Pokud máte pochybnosti o správnosti svého nového handicapu, kontaktujte svou handicapovou autoritu.

Obecně

  • Handicap se počítá jako průměr 8 nejlepších přepočtených odchylek (po započítání PCC) z posledních 20 započítávaných výsledků.
  • Není dáno žádné časové omezení, takže pro někoho to mohou být výsledky za dva měsíce, pro jiného za čtyři roky.
  • Handicap lze samozřejmě spočítat i z menšího počtu výsledků, počínaje pouhým jediným výsledkem (to se týká zejména nových hráčů).
  • V případě jednorázového výjimečného výsledku (cca 43 Stablefordů a více) systém handicap dále jednorázově sníží.
  • Na druhou stranu, pokud začnete hrát výrazně hůře než doposud, systém vám nezvýší handicap nad určitou mez odvozenou od vašeho nejlepšího handicapu za poslední rok (konkrétně nejvýše o 5 ran nad tuto hodnotu).
  • Ruší se handicapové kategorie, i v rozsahu 36 až 54 se handicapy počítají stejně, včetně uvádění hodnoty na jedno desetinné místo.

Přeji vám, aby vykročení do roku 2020 bylo po všech stránkách úspěšné, včetně zavedení a fungování nového celosvětového handicapového systému!



Předchozí díly:
Nový handicapový systém – 1. díl, Co je to handicap
Nový handicapový systém – 2. díl, Historie handicapu
Nový handicapový systém – 3. díl, Historie handicapu u nás
Nový handicapový systém – 4. díl, Jaký bude nový handicapový systém
Nový handicapový systém – 5. díl, Jak se nově počítá handicap
Nový handicapový systém – 6. díl, Kdy snížím, kdy zvýším handicap, o kolik
Nový handicapový systém – 7. díl, Praktická aplikace
Nový handicapový systém – 8. díl, Další aspekty WHS



Dalibor Procházka
předseda Hendikepové komise
České golfové federace








The post Nový handicapový systém – 9. díl appeared first on Golf.cz.

Pokračovat ve čtení...
 
Ted jiz moc turnaju v CZ nehraju, ale v minulosti jsem opravdu mival problemy s aktualnim handicapem. Obcas to chvili trvalo, nez si udelali cas a zavedli mi ho. Nevim jak bych mel postupovat, kdyz to zjistim pred turnajem. Kleknout v klubovne a nehnout se dokud mi to neopravi?

S tim pocitanim ma pravdu. Minule na turnaji jsem mel 2 jamky pred koncem 36... a tak jsem se snazil, az jsem na dvou jamkach uhral 0
 
  • Server bude také průběžně zobrazovat neoficiální hodnotu nového handicapu, ale jeho finální hodnota bude známa až po uzavření turnaje a celého dne, kdy se dopočítá opravný faktor PCC zohledňující herní podmínky pro daný den na daném hřišti.
  • ....
  • Handicap se počítá jako průměr 8 nejlepších přepočtených odchylek (po započítání PCC) z posledních 20 započítávaných výsledků.
Takže i když bylo původně v materiálech ČGF (viz příloha) napsáno, že ČGF nebude PCC používat, tak dle výše uvedeného je opak pravdou.
7925A54E-CE4C-4129-B333-EB4E1AEFB80C.jpeg
 
Takže i když bylo původně v materiálech ČGF (viz příloha) napsáno, že ČGF nebude PCC používat, tak dle výše uvedeného je opak pravdou.

Taky jsem se nad tím pozastavil .. asi se necháme překvapit ..

Slovy klasika "Už tam budem?" :)
 
na FB na mne vyskocilo kratke video, od nasich byvalych bratru, ktere vysvetluje nove vypocty. O pripustnem vysledku ani slovo, dalsi vec co mne prekvapila, ze muzou kluby evidivat i pratelske hry, jamky z hry, kdy byl hrac diskvalifikovan ( tomu uz vudec nerozumim nebo nerozumim po SK ), a vysledkyz jinych formatu hry - treba texas?
Myslel jsem si, ze vseci by zo meli pocitat stejne :)

 
na FB na mne vyskocilo kratke video, od nasich byvalych bratru, ktere vysvetluje nove vypocty. O pripustnem vysledku ani slovo, dalsi vec co mne prekvapila, ze muzou kluby evidivat i pratelske hry, jamky z hry, kdy byl hrac diskvalifikovan ( tomu uz vudec nerozumim nebo nerozumim po SK ), a vysledkyz jinych formatu hry - treba texas?
Myslel jsem si, ze vseci by zo meli pocitat stejne :)

Tak on spíše informoval „tak nějak obecně”, proto se nedivím, že tam nezazněl např. „přípustný” výsledek”. Já nějak nerozuměl zmínce o dřívější nemožnosti zhoršovat pro hendikepy 18,5 a více.
Co se týče „přátelské hry” - je to vlastně „nesoutěžní výsledek”. Je jen otázkou jak by se takové hry zadávaly na server kromě již zavedeného způsobu (vč. poplatku). Pokud by si to hráč mohl zadávat sám přes appku (tato možnost ve videu zmíněna jako „možno”), přišly by hřiště o určitý zdroj příjmů. Osobně si myslím, že v tomto případě to zůstane „při starém”.
Co se týče DQ, tak to tam bylo letmo vysvětleno. Vzhledem k tomu, že lze (a bude) nově počítán HI i jen z části odehraného kola (např. ukončení kvůli bouřce, odstoupení během hry), tak u DQ se započítají jamky odehrané do prohřešku.
Jiné formáty hry - nejspíš nemyslel texas, ale např. „hra s max. výsledkem na jamce”. Co se týče jamkovky, tak tam by pro započítání museli hráči odevzdat výsledky (počet ran) z jednotlivých jamek a navíc by nebylo možné „darování rány” - to by postrádalo smysl. Takže „teoreticky to možné je, v praxi se to používat nebude” - toť můj názor.
 
V Rakousku (DE a CH) maji, ze pokud stale zhorsujes a mas nad 18.1, tak po 3 spatnem vysledku zustava HCP furt stejne. Na SK asi meli stejne pravidlo

Taky jsem si myslel, ze veznou prvni devitku z diskvalifikace ale prijde mi to jako divocina :)
 
V Rakousku (DE a CH) maji, ze pokud stale zhorsujes a mas nad 18.1, tak po 3 spatnem vysledku zustava HCP furt stejne. Na SK asi meli stejne pravidlo

Taky jsem si myslel, ze veznou prvni devitku z diskvalifikace ale prijde mi to jako divocina :)
Tak to o tom nezhoršování jsem nevěděl.
Co se týče té DQ, tak mohou vzít jakýkoliv počet jamek, ten systém výpočtu to umí např. pro 6 nebo 14 jamek. Prostě uděláš DQ na x-té jamce, tak vezmou x-1 jamek.
 
dotázek: :)Jelikož se ale pro handicapové účely na každé jamce započte nejvýše netto double bogey, je to nakonec hodně obdobné, jako při Stablefordu.
rozumím dobře zvýrazněnému textu tak, že
u paru jamky 3 mi při reálných 10 ranách započítají pro HI 5 ran
u paru 4 - 6 ran?
nebo je to ještě jinak?
Děkuji tomu, kdo se bude mořit s vysvětlením a přeji mu hezký den:up::)

proč se vůbec na HI ptám:
systémem výpočtu jsem se s ohledem na kondici zatím nezabývala a spoléhala na automat (server)
myslím, že bych na jaře mohla mít zadržený HI a že by se mi mohlo stát, že v několikadenním turnaji bych mohla narazit na situaci, že deklarovaný výsledek neodpovídá skutečnému :(
a pak by mi hrozila DQ, že jsem neoznámila správný HI

jestli mě někdo uklidní, že je na netu apka, co mi to spolehlivě večer po turnaji pro kontrolu spočítá, tak další dotazy padají a budu to louskat průběžně a v klidu :)
 
Upraveno:
Škoda jen, že celosvětový systém nepřebral náš výpočet HCP (HI), chápu, že pro zaostalé země by bylo složité to pochopit, ale Tee Time byl fakticky nejvíc propracovaný, rychlý a přes různé aplikace dostupný všem.. Nu což, celosvětově krok zpět...

P. S. Jedná se o můj subjektivní názor.

Co má TeeTime společného s novým nebo starým výpočtem HCP? A jak souvisí zaostalost země s výpočtem HCP?
 
@NaBednu
Můj názor je takový, že si děláme moc velké starosti .. vzhledem k tomu, že to bude systém napříč světem, tak to nějak fungovat musí ..

Ohledně tvých dotazů, co jsem tak pochopil z článků a prezentací
1) nejvyšší výsledek je par jamky + tvé rány k dobru + 2 rány navíc - stejně jako funguje STB, jenom jiný výpočet ke stejnému výsledku
2) u vícedenních turnajů ti určitě nebude hrozit DQ za to, že druhý den jsi neoznámila správný HI. Někde v článku zazněla věta, že u vícedenních turnajů se bude počítat HI, který jsi měla první den turnaje.

Celý systém je postavený na tom, aby jsi měla víc starostí s hrou a ne s výpočtem HI. Běž na turnaje, užij si je a čísla nech na serveru ČGF ;-)
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom