Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Samostojící putter na profi tour?

To bylo zakázané vždy, jen se nemohli dohodnout, ostatně jsem zažil diskvalifikaci na turnaji, hráčka si dala putter k nohám šla se podívat, jestli míří dobře. Dle mého názoru je putter na stojáka to samé.

1. jen pro upřesnění - obkročmo patovat na grýnu je zakázáno dlouho. Obkročmo hrát jakoukoilv ránu ( třeba záchranou od stromku apod. ) je zakázáno až novými ( loňskými ) pravidly
2. Obecně- za přestupek se směrováním pomocí hole není trestem DSQ, ale všeobecný trest..
3. navíc tímto způsobem by to trestné být nemělo - vysvětlení pravidla je zde -

10.2b(3)/1 – Setting Clubhead on Ground Behind Ball to Help the Player Take a Stance is Allowed
Rule 10.2b(3) does not allow a player to set down an object (such as an alignment rod or a golf club) to help the player take a stance.

However, this prohibition does not prevent a player from setting his or her clubhead behind the ball, such as when a player stands behind the ball and places the clubhead perpendicular to the line of play and then walks around from behind the ball to take his or her stance.
 
Upraveno:
Opravdu nejsem fundovaný rozhodčí,ale jestli v okamžiku úderu neleží na zemi hůl nebo její otisk tak to trestné není,ale třeba je pro green nějak jinak?

Podle starých pravidel to tak bylo. Nové pravidla to ale zpřísnila a nyní platí, že ve chvíli, kdy jsi hůl položil na zem za účelem míření, trestu se již nelze vyhnout.

10/2b
(3) Žádný předmět nesmí být položen na zem tak, aby pomáhal při zaujímání postoje. Při zaujímání postoje pro ránu nesmí hráč využít žádný předmět, který by položil na zem nebo který by si nechal položit na zem, aby mu pomohl s nasměrováním nohou nebo těla, jako třeba hůl položenou tak, aby ukazovala směr hry. Jestliže hráč zaujme postoj v rozporu s tímto Pravidlem, nemůže se vyhnout trestu tím, že odstoupí od míče a daný předmět odstraní.
 
Podle starých pravidel to tak bylo. Nové pravidla to ale zpřísnila a nyní platí, že ve chvíli, kdy jsi hůl položil na zem za účelem míření, trestu se již nelze vyhnout.

10/2b
(3) Žádný předmět nesmí být položen na zem tak, aby pomáhal při zaujímání postoje. Při zaujímání postoje pro ránu nesmí hráč využít žádný předmět, který by položil na zem nebo který by si nechal položit na zem, aby mu pomohl s nasměrováním nohou nebo těla, jako třeba hůl položenou tak, aby ukazovala směr hry. Jestliže hráč zaujme postoj v rozporu s tímto Pravidlem, nemůže se vyhnout trestu tím, že odstoupí od míče a daný předmět odstraní.
Souhlas, video s vychytávkou je tedy za trest. Vidím to od začátku stejně.
 
Souhlas, video s vychytávkou je tedy za trest. Vidím to od začátku stejně.

Podle vysvětlení pravidla viz výše ( a mé kvality angličtiny ), to trestné není. Ten hráč hůl nepoložil a navíc si ani nekontroloval postoj, ale směr ( linii ) patování. Pravidlově jsou to rozdílné příběhy.
 
Podle vysvětlení pravidla viz výše ( a mé kvality angličtiny ), to trestné není. Ten hráč hůl nepoložil a navíc si ani nekontroloval postoj, ale směr ( linii ) patování. Pravidlově jsou to rozdílné příběhy.
Jenže ten putter položený je, podle něj se pak postaví. Je to rozhodně na diskuzi, protože s ním míří, aniž by hod držel.
 
Jenže ten putter položený je, podle něj se pak postaví. Je to rozhodně na diskuzi, protože s ním míří, aniž by hod držel.

Pro posouzení, zda je to podle pravidel je klíčový fakt to, že hráč měl hlavu hole založenou kolmo a těsně za míčem. To, zda hůl při tom drží, či nedrží je irelevantní ( pokud by nebylo, musel by dostat trestné i pokud by si např. oběma rukama setřel pot )

 
Podle starých pravidel to tak bylo. Nové pravidla to ale zpřísnila a nyní platí, že ve chvíli, kdy jsi hůl položil na zem za účelem míření, trestu se již nelze vyhnout.

10/2b
(3) Žádný předmět nesmí být položen na zem tak, aby pomáhal při zaujímání postoje. Při zaujímání postoje pro ránu nesmí hráč využít žádný předmět, který by položil na zem nebo který by si nechal položit na zem, aby mu pomohl s nasměrováním nohou nebo těla, jako třeba hůl položenou tak, aby ukazovala směr hry. Jestliže hráč zaujme postoj v rozporu s tímto Pravidlem, nemůže se vyhnout trestu tím, že odstoupí od míče a daný předmět odstraní.
Díky za vysvětlení, věděl jsem že něco takového existovalo, netušil jsem že už nee.. :up:
 
Můj názor je ten, že pokud jsou pravidla pro putery tak volná co do váhy tak velikosti. Po rozšíření tohoto videa můžeme očekávat “DO-DO” domácí výroby a budou stojící putery hitem. Tak jako jsou průhledné a jiné nezvyklé tvary a provedení.
 
Tak po precteni jsem zmaten jak lesni vcela .....
Musim to napsat uplne polopate :)
Kdyz si postavim putter za micek, drzim ho, postavim se dozadu, pokleknu, zamirim putterem kam chci, vratim se, srovnam si postoj, zvednu a udelam puttovaci svih tak dostanu trest?
 
Tak po precteni jsem zmaten jak lesni vcela .....
Musim to napsat uplne polopate :)
Kdyz si postavim putter za micek, drzim ho, postavim se dozadu, pokleknu, zamirim putterem kam chci, vratim se, srovnam si postoj, zvednu a udelam puttovaci svih tak dostanu trest?
Ne - viz odpověď @wasp výše
 
Díky za vysvětlení, věděl jsem že něco takového existovalo, netušil jsem že už nee.. :up:

Já rozumím tomu, že se to změnilo, pokládání hole zdržovalo hru. To, že se trestu se nelze vyhnout nápravou ( případ kdy hůl už je položena, hráč ale ještě nezačal s kontrolu postoje a chybu si ihned uvědomí nebo je na ni upozorněn ) považuji za velice přísné.
Můj názor je ten, že pokud jsou pravidla pro putery tak volná co do váhy tak velikosti. Po rozšíření tohoto videa můžeme očekávat “DO-DO” domácí výroby a budou stojící putery hitem. Tak jako jsou průhledné a jiné nezvyklé tvary a provedení.

Nemyslím si, že vyrobit dobrý patr který je vyvážen tak, aby stál na hlavě je úplně jednoduché vyrobit. Předpokládám totiž, že je velice těžké jej dobře vyvážit. Rozvržení hmotnosti pro stabilitu, aby sám stál je v rozporu s rozvržením hmotnosti, která má napomáhat patovacímu pohybu.
 
Dle mého vnímání golfu (amatér, hraji necelý rok) si myslím, že by toto nemělo být povoleno. Obecně chápu golf jako hru, která má být spravedlivá pro všechny, od úplného amatéra po profíka. Zjednodušeně - je to jen o tom, co umí hráč. Už čára na míči dost pomáhá, ale tu si může udělat každý. Stojící putter je přece jenom něco, k čemu jednoduše nepřijde každý hráč a tím si oproti jiným zjednodušuje puttování. Hráči by měli stačit nohy, oči, ruce, čárka na míči a cit.
 
Dle mého vnímání golfu (amatér, hraji necelý rok) si myslím, že by toto nemělo být povoleno. Obecně chápu golf jako hru, která má být spravedlivá pro všechny, od úplného amatéra po profíka. Zjednodušeně - je to jen o tom, co umí hráč. Už čára na míči dost pomáhá, ale tu si může udělat každý. Stojící putter je přece jenom něco, k čemu jednoduše nepřijde každý hráč a tím si oproti jiným zjednodušuje puttování. Hráči by měli stačit nohy, oči, ruce, čárka na míči a cit.
Nevím, co je na tom nespravedlivého, pokud je to k dostání. Stejné to je s hodinkami, lasery, novými holemi.
Ano, někomu to může pomoci s mířením, ale stejně nakonec musí ten pat zahrát po naměřené linii tempem, které odpovídá předpokládané dráze patu. A také musí tu linii správně „přečíst”.
Takže hlavní váhu mají jiné schopnosti a dovednosti.
Já jsem si dříve také dělal čárku na míči, teď využívám jen potisk na míči. Je to spíš psychologická záležitost. Stejně potom na tu čárku koukám jen při založení, při vlastním úderu koukám kousek před míč a představuji si linii patu, po které má míček startovat.
 
Nevím, co je na tom nespravedlivého, pokud je to k dostání.
Tohle je na dlouhou diskuzi.. Je k dostání vodováha? Je.. Je k dostání měřič síly větru? Je.. A může se to používat? No nesmí.. Je to můj osobní názor, ale stojící putter do golfu prostě nepatří..
 
Nemyslím si, že vyrobit dobrý patr který je vyvážen tak, aby stál na hlavě je úplně jednoduché vyrobit. Předpokládám totiž, že je velice těžké jej dobře vyvážit. Rozvržení hmotnosti pro stabilitu, aby sám stál je v rozporu s rozvržením hmotnosti, která má napomáhat patovacímu pohybu.
[/QUOTE]
Když se tak člověk dívá na tu reklamu na ten stojící pater, tak pro těžší patry s rovnou podstavou mající rovné shafty, tento vyměnit za ultralehký by neměl být problém.
 
Tohle je na dlouhou diskuzi.. Je k dostání vodováha? Je.. Je k dostání měřič síly větru? Je.. A může se to používat? No nesmí.. Je to můj osobní názor, ale stojící putter do golfu prostě nepatří..

Tipuji, že kdyby se tento patr příliš rozšířil na tour, řešilo by se to. Nicméně zakázat vodováhu, měřič větru apod. je poměrně velice snadné. Vymyslet jak zakázat takový typ patru, zas tak jednoduché nebude. Určitě by se to nedalo zakázat jen na základě faktu, že je stabilní na hlavě . Zakazovalo by se to zcela jistě na základě faktu, že je používán jako nápomocný předmět. A tohle definovat, aby k tomu nebylo 50 doplňujících rozhodnutí bude docela kumšt...
 
Tipuji, že kdyby se tento patr příliš rozšířil na tour, řešilo by se to. Nicméně zakázat vodováhu, měřič větru apod. je poměrně velice snadné. Vymyslet jak zakázat takový typ patru, zas tak jednoduché nebude. Určitě by se to nedalo zakázat jen na základě faktu, že je stabilní na hlavě . Zakazovalo by se to zcela jistě na základě faktu, že je používán jako nápomocný předmět. A tohle definovat, aby k tomu nebylo 50 doplňujících rozhodnutí bude docela kumšt...
myslím, že pokud se bude chtít, tak se zákaz provede spíš negativní definicí putteru, něco ve smyslu, že není dovoleno používat hůl, u které lze poodstoupit po jejím založení bez jejího držení... nechytej mě teď ha slovo ...víš co myslím
že ten putter hru posouvá trochu jinam, je jasné
ale jde o to, kam se napře politika, a ta se napře ve směru .... peněz(?)
 
myslím, že pokud se bude chtít, tak se zákaz provede spíš negativní definicí putteru, něco ve smyslu, že není dovoleno používat hůl, u které lze poodstoupit po jejím založení bez jejího držení... nechytej mě teď ha slovo ...víš co myslím
že ten putter hru posouvá trochu jinam, je jasné
ale jde o to, kam se napře politika, a ta se napře ve směru .... peněz(?)

Tvá myšlenka je naprosto logická. Nemyslím si ale, že by se takto postupovalo. Důvod je ten, že takto definovaný zákaz patru víceméně podsouvá hráči úmysl napomáhat si při zaměřování, což nutně nemusí být pravda. Hráči může vyhovovat vysoká hmotnost hlavy, specifické vyvážení hlavy, to že si může založit patr, poškrábat se na hlavě a nemuset znovu zakládat za míč... My se na to také díváme trochu zúženě tak, že hráč získává výhodu při zaměření krátkých patů, což je asi pravda. Nicméně je otázkou jak obtížně se s tak těžkou hlavou a specifickým vyvážením do spodku hole patují paty delší.
Osobně si myslím, že pokud se to bude zakazovat, tak hlavní důvod bude ten, že takový způsob čtení patů bude zdržovat hru. Mně osobně by nevadilo, kdyby někdo hrál tímto patrem tak jak ten chlapík na videu, tedy rychle. Nicméně kleplo by mne , kdybych musel hrát ve flightu se spoluhráči , kteří si budou takto na každé jamce kontrolovat zaměření líce u všech svých krátkých patů.
Prostě, jak už někdo o tomto patru někdo napsal - hlavně patr neukazujte DeChambeauovi a jemu podobným .;)
 
Vyjádření USGA

„The USGA confirmed the putter’s legality in a statement, saying that self-standing putters, only when placed right next to the ball (as they are intended to be used), are allowed to be used to assist the player in taking a stance or to point out the line of play.”

 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom