Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jaký golfový bag za to stojí a kterému se vyhnout?

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Na začátku sezony (ale nejen) je pro některé z nás čas na nový golfový bag. Máme vše prostudované, ale ne a ne se rozhodnout. Řekněte ostatním, jaký golfový bag máte a proč se vám líbí a v čem se osvědčil a co bez třeba i jen malinko zklamalo. Bonusové body za obrázky. Nebo řekněte, proč nemáte rádi či dokonce nenávidíte svůj bag a proč by se mu takový zájemce mohl vyhnout.

Pomozme si dobrou radou a doporučením! :up:
 
Me by zajimalo, jestli bagy typu Big Max (viz obrazek) s organizatorem, kde hlava kazde hole ma svoje misto, stoji za to ci ne. Resp. jake jsou zkusenosti.
1000014044.jpg
 
Mám tenhle styl od Benington. Zároveň nepromokavej. To na co to je to plní báječně. Hole o sebe necinkají, jsou furt na stejném místě.
Můžeš na to lejt kýble vody a věci máš v suchu.
Ale má to i mínusy. Je to vyšší než normální bag, může být problém v autě na šířku. Je trochu opruz provlékat horní gumu u vozíku. A je horší přístup do kapes, ale to nesouvisí s organizérem ale s nepromokavostí. Stejné to bylo u předchozího nepromokavého motocaddy.
 
IMG_20231109_151314105_HDR.jpg

Mám od Vánoc tohoto fešáka. V podstatě mohu potvrdit vše co psal @JardaK výše o Beningtonu. Ještě bych upozornil, že ta nástavba má tendenci vystrkávat některé typy coverů z dřev a hybridů.
 
POZOR! na nepromokavé Bigmaxy!
pokud je používáte opravdu často, tak :
1) nevydrží vodotěsné zipy - začnou se při častém používání trhat, proto je lepší je raději nezapínat - pokud tedy neprší
2) dále se trhají spoje ve švech (platí u bagu na nošení - je to tou tenkou látkou)

na druhou stranu - bezproblémová reklamace (vlastní zkušenost se dvěma bagy)
 
Moje zkušenost s nepromokavými bagy je ten, že při častém používání (u mne přes sezónu prakticky denně) vydrží zipy jako nepromokavé max. rok, pak už se chovají jako normální a do kapes zatéká právě zipy.
 
Mám Benningtona jako @JardaK, vše platí, jen ty "nepřístupné" kapsy jsou mnohem větší peklo než z textu vyplývá. Takže organizér na hole je fajn, necinkají, i když já teda dřeva do k tomu určených kapes nedávám, protože to mají blbě navržené... A taky bych znovu nešel do nepromokavé verze. Plechovka skoro nejde vyndat, do malé kapsy dáš tak peněženku a tím končíš, ruku už kolem neprostrčíš, clicgear gumu skrz bag neprostrkávám, protože bych to vzteky rozkopal :D
 
Máte někdo cart bag Ping Hofer 14? Moc by mě zajímaly zkušenosti. Nebo úplně nejlevnější, ale líbí se mi. :) Tak přemýšlím. Bag často nosím na zádech, ale i na menším vozíku.

Klasický cart se mi nevejde s rodinou do auta - prakticky už 3x vyzkoušeno. A vždy musel jít o dům dál...
 
Mám od vánoc taky Benington a zatím jsem nezažil déšť tak uvidíme.
Jinak zipy jsou opravdu nic moc. Musím si na to asi zvyknout.
U starého NIKE bagu byly kapsy a zipy super ale organizér stál za prd.
Tady zatím super, jen mi cinká vyndavátko o jinou hůl, tak na něj asi budu muset pořídit cover.:)
 
Chtěl jsem si koupit nepromok, ale koukám, žádný šlágr...mám cca. 14 let normální Titleist bag a líbí se mi právě velké kapsy...máte někdo zkušenost s pláštěnkami? Např. https://www.digitalgolf.cz/golfove-...y4mO8uDKJfqA9-EcdmkR3GgzX74KQ_oaAhk7EALw_wcB#
Jak se s tím manipuluje? Skladnost? Výdrž? Díky.

Mám jednu co jsem vyhrál kdysi na Dýšině, od Jucadu, je fajn ale blbě se leze do bagu pro cokoliv. Vzhledem k tomu, jak málo teď prší, tak se to dá vydržet.
 
Chtěl jsem si koupit nepromok, ale koukám, žádný šlágr...mám cca. 14 let normální Titleist bag a líbí se mi právě velké kapsy...máte někdo zkušenost s pláštěnkami? Např. https://www.digitalgolf.cz/golfove-...y4mO8uDKJfqA9-EcdmkR3GgzX74KQ_oaAhk7EALw_wcB#
Jak se s tím manipuluje? Skladnost? Výdrž? Díky.
podle mě je nejlepší taková tam černá neprůhledná, jen občas je třeba impregnovat asi - je ale zdaleka nejskladnější !
vleze i na největší cart bag od Titleist, osobně odzkoušeno, už ji mám 3. rok a v pohodě
 
Kdysi jsem vyhrál takovou to pláštěnku.
Je super a i po několika letech nepromokne a zipy také v pohodě.
Vydrží i opravdu silný déšť.
Díky dlouhým zipům na obou stranách není problém se dostat do bagu pro cokoliv.
 
Máte někdo cart bag Ping Hofer 14? Moc by mě zajímaly zkušenosti. Nebo úplně nejlevnější, ale líbí se mi. :) Tak přemýšlím. Bag často nosím na zádech, ale i na menším vozíku.

Tak recenze přímo na stránkách výrobce jsou dost odrazující... pokud to nejsou hejty, tak to moc potěšitelné není. Že se "hodně" hole dole zasekávají. Přijde mi to zvláštní, protože v různých anketách tento bag (resp. typ ping hofer) poměrně spolehlivě se umisťuje na horních příčkách...


@Sauron - btw. nemáš ho pls náhodou? Mám dojem, že Ping bag máš?

---

Jinak potvrzuji za sebe i diskusi výše, nepromokl jsou fajn, ale ty zipy a kapsy časem nic moc. A udělal jsme blbost, koupil jsem jeden nepromok na půlset, kdysi... a nevejde se do něj už vůbec nic. Resp. jedna mikina ok, ale mikina, bunda a sváča, nic moc. :) A stejně sem to nikdy neměl viditelně zapnutý tak, aby to neprovlhlo, nenapršelo trochu zezdola a tak.
 
@requo Ping mám cart. Když jsem nosil, tak jsem měl Nike a Taylor.

Osobně doporučuju vyzkoušet vždy bag s vašim vozíkem. Mně se třeba dost odírá Ping bag o vozík Big Max,, protože je nahoře uchycen trochu výš, než bylo myšleno
 
Mám stand bag Ping Hooferlite. Chtěl jsem něco na nošení do blátivého, studeného počasí s tím, že když bude teplo, tak to posadím na vozík. Ale na vozíku jsem to za celý rok a něco (cca 60 her) měl jednou. Zjistil jsem, že mě to s vozíkem nebaví. Jinak to ale na vozíku Clickgear drží v pohodě. Nesedí to samozřejmě tak pohodlně jako klasický cart bag, ale rozhodně se člověk nemusí bát, že by to sjelo. Je trochu omezený přístup do všech kapes, ale s tím člověk musí počítat, když dá stand bag na vozík.
Stand bag jsem kupoval s tím, že ho budu používat jako hlavní a jediný bag. Takže jsem řešil dvě protichůdné věci, a sice to, aby byl co nejlehčí (nejmenší) a aby pobral všechny krámy, co tahám s sebou, a že toho někdy je. Výběr jsem zůžil na klasický Hoofer, Hooferlite a Titleist (už přesně nevím typ). Vyrazil jsem do Golfarts a zkouknul je. Titleist jsem vyřadil hned, protože se mně nelíbil (jiné barvy naživo vs stránky a překvapila mě taky nekvalita materiálu).
Zbýval Ping. Po prozkoumání a vyzkoušení na místě (dal jsem tam 14 holí a prošel se s ním po prodejně) jsem se rozhodl pro menší verzi (Hyperlite) s tím, že vše co tahám se tam nějak musí vejít. Prodavač se klonil spíš k Hooferu (více místa).
Vždy mám 14 holí, cca 10 míčků, 2 rukavice, hromadu týček, náplasti, 2x 0,75l pití a nějaké to jídlo. V aprílovým počasí tam mám navíc buď kraťasy, anebo kalhoty, vestu, mikinu, nepromokavou bundu a deštník. V létě beru další pití. Pak je tam ještě jedna lepší kapsa, kam dávám mobil. Jsem rád, že jsem se rozhodl pro menší verzi, protože nevím o ničem, co bych tam potřeboval ještě dostat.
Jediné, čeho jsem se bál, kromě teda toho, jestli to unesu 😁, byly recenze. Dlouholetí pingaři si hodně stěžovali na poslední modely, zejména na plandající nožičky při chůzi a zasekávání holí.
U mě jsou nožičky v pohodě a zasekávání holí můžu potvrdit. Ale není to něco, co by byla až taková katastrofa. Čas od času se něco kousne, ale když to člověk hodí na záda (vozík), tak si to vždy najde cestu.
Za mě jednoznačně převažují výhody a kdybych se měl vrátit zpátky v čase, tak bych si koupil zase ten stejný. Nošení a pocit pohodlí pecka. Když mám hlad, anebo žízeň, tak vše řeším za chůze, kapsy perfektně přístupné.
Má jedinou nevýhodu, není nepromokavý, ale má aspoň pláštěnku na schování holí, viz druhé foto.

PS. Nahrazoval jsem Callaway cart bag nepromok, kde se mně rozbily nepromokavé zipy.
IMG_1372.jpeg

IMG_1868.jpeg
 
@4th King - moc děkuju za užitečnou recenzi. Je moc pěkný - vybral si krásný model, to zasekávání holí mně trochu trápí, ale ne moc... to ty nožičky by mě zlobily více. Ale vyzkouším. Moc mě láká právě především ta kompaktnost. Prosím, mohl bych ještě poprosit někdy, až budeš mít chvilku, o fotku ze zhora s holemi? A pak - dá se nějakou vnitřní kapsou dostat dobře do prostoru pro hole? Když něco zapadne?
 
@requo
To zasekávání holí si raději otestuj na prodejně. Určitě to může někomu vadit. Většinou je to v pohodě, někdy se to ale kousne. Já to beru jako angry management, ale určitě jsou lidi, kteří by pak mohli házet bagem místo holí. Taky podle mě bude hodně záležet na velikosti gripů. Já používám standard. Ale třeba teď před sezónou jsem měnil grip na putteru za větší a jde to tam o poznání hůř.
Posílám fotky s holemi a taky fotku velké kapsy, kde je vnitřní zip, kterým se dostaneš do komory k holím.
IMG_1895.jpeg

IMG_1896.jpeg

IMG_1894.jpeg
 
Už druhým rokem mam tento bag Srixon Waterproof Ultradry Cart Bag. Na nošení to vůbec není, ale na vozík v pohodě. Zipy jsou zatím úplně v cajku a komory zatím odrbané od holí také ještě nejsou :)

1712222700537.png
 
Zobrazit přílohu 41977
Mám od Vánoc tohoto fešáka. V podstatě mohu potvrdit vše co psal @JardaK výše o Beningtonu. Ještě bych upozornil, že ta nástavba má tendenci vystrkávat některé typy coverů z dřev a hybridů.
Mám tenhle, ale starší model od BIG MAX a potvrzuju jak slova @JardaK, tak @Izanagi. Cinkání a bouchání holí o sebe je minulostí, to je fakt super, drží tam i na sebenerovnější cestě. Do kapes se mi zatím vešlo všechno a připínat na Clicgear jsem se ho rychle naučil. @Izanagi má pravdu, po minulé hře jsem zjistil, že nemám cover na hybridu:(
 

Podobné

VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom