Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Profesionální golfista - hráč

Ještě není vůbec jistý, že to dělení zanikne. Jistý je, že se něco stane a s největší pravděpodobností to bude to, že PRO dostane ke svému statusu HI a amatérům se zruší oněch 400 liber jako maximální příjem a budou moci brát klasické prizemoney.
konecne se svet dozvi normu Augusta National :D
 
Tak to zmizí i jejich arogance (tedy některých)? 🤭
Ale profíci existovat budou - jen nebudou mít to označení PRO. Pokud se někdo něčím živí (bere za to peníze a/nebo jinak z té činnosti profituje), tak je to profesionál (i když jeho výkon či služby tak úplně na profesionální úrovni třeba nejsou).

Předpokládám tedy, že se „zánikem” profesionálů by měl zaniknout i „amatérský status” a i „amatér” bude mít nárok na podíl z „prize money”?
Pokud by tomu tak nebylo, tak to bude jen krok na půl cesty.
Mirku jen to tvé otírání, to už asi nezmizí...
 
Upraveno:
A souvislost? Možná snad jen ve vnímání, přijde o titul/nálepku/stigma/odznáček (záleží na úhlu pohledu) - což může mít tedy i určitý efekt, že to ve vnímání "není elita", nebo? Ale pořád nerozumím, jak to danému hráči pomůže. Nejsem PRO, tak na to možná nahlížím jen z té druhé strany a ty vazby dobře nevidím. Budu rád, když mi/nám to vysvětlíš. S ohledem na případné sponzory/donátory špičkových českých golfistů.

Nálepku, stigma být terčem atd. to zmizí, protože už nebude nikdo řešit kategorie, ale zaměří se jen na výkonnost hráče, pro mne je to tak správně. Jako cyklista jsem toto ještě zažil, když na Olympiádě závodili jen pseudoamatérští sportovci z Východu proti amatérům ze Západu...

Jeden příklad za všechny je Amstrong 7 x vítěz na Tour, a pak skandální doping. Do té doby měl naprosto ukázkový marketing "Live strong"

Prezentace sportovce by měla být vždy kladná, ale ono to vždy nejde, lidé kolikrát nevědí, co chtějí. Z mé trenérské zkušenosti je u všech sportů jedno staré pořekadlo jako zákon; "Ambice jedince, nesmí převyšovat jeho schopnosti" slyšel jsem to od jednoho výborného hráče minulosti (C. Rocca). Osobně jsem to ještě nikomu do očí neřekl, ale někteří by si to fakt zasloužili!

Například moje současná ambice je odehrát turnaje "seniorské tour PGA" a nebýt poslední, protože jak tu někdo psal, jsem realitní makléř a italštinář, mou práci mám rád a golf miluji, i když se mu nemohu naplno věnovat (do důchodu daleko).

Můžete mne opět kamenovat, ale komentář je od srdce.
 
Prezentace sportovce by měla být vždy kladná

Z mého pohledu je především vlivem sociálních sítí naleštěné a bezchybné PR přežité. Já daleko radši sleduji lidi, kteří krom klasického proma dokáží do své bubliny pustit i obyčejné informace nebo dokonce i poznatky o tom, co se jim nepovedlo a proč. Dává jim to mnohem lidštější rozměr a člověk se pak lépe ztotožní i s tím zbožňovaným idolem. Jistě, je důležité vědět že Jágr jezdí Bentley. Ale je taky dobrý vědět, že na D1 píchnul a musel si kolo vyměnit uplně stejně, jako my všichni ostatní.

"Ambice jedince, nesmí převyšovat jeho schopnosti"

Jak Ambice, tak Schopnosti jsou v čase proměnné. Své Schopnosti upravuji a rozvíjím tak, abych dosáhl svých Ambicí. A jakmile tak učiním, stavím si Ambice nové, pro které opět musím vyvinout své Schopnosti...
 
A souvislost? Možná snad jen ve vnímání, přijde o titul/nálepku/stigma/odznáček (záleží na úhlu pohledu) - což může mít tedy i určitý efekt, že to ve vnímání "není elita", nebo? Ale pořád nerozumím, jak to danému hráči pomůže. Nejsem PRO, tak na to možná nahlížím jen z té druhé strany a ty vazby dobře nevidím. Budu rád, když mi/nám to vysvětlíš. S ohledem na případné sponzory/donátory špičkových českých golfistů.
myslím, že by uvolnění financování přineslo dost překvapení - někde jsem četla nebo slyšela, že podporovaná golfová mládež s golfem sekne v podstatě ve věku kolem maturity. No jasně, musí se postupně začít živit. A kdo má z takových lidí jistotu, že ho golf uživí? A když nastoupí do práce, má čas na intenzivní trénink?
Uvolnění financování by mohlo být hodně pozitivním faktorem... 🤔
 
Jak Ambice, tak Schopnosti jsou v čase proměnné. Své Schopnosti upravuji a rozvíjím tak, abych dosáhl svých Ambicí. A jakmile tak učiním, stavím si Ambice nové, pro které opět musím vyvinout své Schopnosti...
souhlas, ony ty ambice testují kondici
kdo je ambiciózní pouze v rámci toho, co o sobě ví, je "přizdisedržící" ;)
 
Zajímavá diskuze, jen mám pocit, že se trochu zvrhla v takový "guláš", ve kterém se ztratila podstata vlákna. Možná jako první by bylo dobré si uvědomit co @requo myslel tím profíkem, protože založením tohohle vlákna určitě necílil na každého, kdo má tuhle nálepku od PGA CZ a ČGF. Ono ji samo o sobě získat ani až tak velký kumšt není i když jsou tací, kteří si myslí, že je to pasovalo do vyšší kasty.

Ale k věci, pod pojmem profesionál ve smyslu tohohle vlákna bych považoval golfistu - profesionálních sportovce, který se chce živit turnajovou hrou. A tady je ten probléme jak o takovém statusu někteří uvažují. Ono totiž profesionálního golfistu, respektive tady můžeme říct i jakéhokoliv sportovce zdaleka nedělá profesionálem jen jeho sportovní výkon a píle s tím spojená. Ta mu totiž sama o sobě nic nezaplatí, dokud tedy nezačne třeba vyhrávat takové peníze aby se tak stalo (a to trvá většinou nějakou dobu). Následně existují potenciálně 3 způsoby (v rámci ČR) jak si pokrýt kariéru:

1) Rodinné finanční zázemí, takže se musíš hodně dobře narodit
2) Program sportovní federace - jenže ten musí mít nějakou koncepci a fungovat, což se u nás jaksi neděje. Ale popravdě i kdyby to částečně fungovalo, není reálné se na federaci spoléhat. Její zdroje jsou omezené a zákonitě nemohou být pro každého.
3) Sehnat si mecenáše, partnery a sponzory

A bod č. 3 je jádro pudla tohohle vlákna, to co dělá ze sportovce skutečného profesionála. Ono totiž sponzoring není jednostranná dohoda, kdy sponzor platí a golfista si vesele švihá. Na straně profesionálního sportovce je totiž se o sponzora patřičně starat a to mám pocit v českém golfu většina těch talentů nejen že neumí, ale co je větší katastrofa tak oni to často ani nechápou, že je to potřeba. Zažil jsem několik takových "spoluprací" a vzorec byl většinou stejný, všichni by brali ale dávat se nikomu nechtělo. Prostě dobře mlátím do míčku, to stačí, že? A tohle není zdaleka jen moje zkušenost, řada prodejců má podobnou. Co ze spolupráce ze které nic nemáte? No pak se nedivte, že nikdo nechce golfistům "sypat".
 
Ještě doplním o příklad Stanislava Matůše - bez jakékoliv averze k jeho osobě a respektem k jeho výkonům. A taky nespojovat s předchozím příspěvkem - nemohu hodnotit přímo, nespolupracovali jsme, neznáme se a ani nemám reference od jiných prodejců.

Takže čistě pohledem některých dohledaných informací.
Tady je článek, nutno podotknout, že 1,5 roku starý, kde jeho manažer "pláče" nad financováním: http://www.golfextra.cz/detail/4594/dosly-finance-prague-golf-team-konci-a-matus-resi-co-dal

Mě z toho článku vyplývá, že se na ČGF spoléhat nelze (nečekaně :)) Pak čtu, že je problém sehnat partnery. Ok tak se na to podíváme, v článku stojí Titleist, Klokočka, Prague City Golf,... A tak si ho sjedu na internetu. IG 1100 folowerů - poslední příspěvek 14 dní. FB fan page cca 450 lidí, poslední post 2017!!!, osobní stránka 1300 přátel, poslední veřejný příspěvek Titleist 1. ledna. Blog jsem nikde nenašel, Youtube vlastní kanál nic. V postech docela Titleist, i tak frekvence žalostná. Klokočka skoro nula... Pak se kouknu do medií. Ve specializovaných nějaké zmínky jsou, ale třeba na Golf.cz - poslední 3 články slovo "neprošel". Hromadná media pak skoro nic.

Prostě tristní, z pohledu marketingu partnera to nestojí ani za zlomené týčko...
 
A bod č. 3 je jádro pudla tohohle vlákna, to co dělá ze sportovce skutečného profesionála. Ono totiž sponzoring není jednostranná dohoda, kdy sponzor platí a golfista si vesele švihá. Na straně profesionálního sportovce je totiž se o sponzora patřičně starat a to mám pocit v českém golfu většina těch talentů nejen že neumí, ale co je větší katastrofa tak oni to často ani nechápou, že je to potřeba. Zažil jsem několik takových "spoluprací" a vzorec byl většinou stejný, všichni by brali ale dávat se nikomu nechtělo. Prostě dobře mlátím do míčku, to stačí, že? A tohle není zdaleka jen moje zkušenost, řada prodejců má podobnou. Co ze spolupráce ze které nic nemáte? No pak se nedivte, že nikdo nechce golfistům "sypat".

Michale a kdybys měl popsat podobu spolupráce, která by pro tebe jako sponzora byla zajímavá - jak by měla vypadat? Co by měl profesionální golfista dělat, aby naplnil tvé očekávání od spolupráce? A zkus to napasovat na aktuální české podmínky, kdy shopy ve velkém krachují, golfistům se vesměs nedaří, peníze od státu nechodí,...
 
Ještě doplním o příklad Stanislava Matůše - bez jakékoliv averze k jeho osobě a respektem k jeho výkonům. A taky nespojovat s předchozím příspěvkem - nemohu hodnotit přímo, nespolupracovali jsme, neznáme se a ani nemám reference od jiných prodejců.

Takže čistě pohledem některých dohledaných informací.
Tady je článek, nutno podotknout, že 1,5 roku starý, kde jeho manažer "pláče" nad financováním: http://www.golfextra.cz/detail/4594/dosly-finance-prague-golf-team-konci-a-matus-resi-co-dal

Mě z toho článku vyplývá, že se na ČGF spoléhat nelze (nečekaně :)) Pak čtu, že je problém sehnat partnery. Ok tak se na to podíváme, v článku stojí Titleist, Klokočka, Prague City Golf,... A tak si ho sjedu na internetu. IG 1100 folowerů - poslední příspěvek 14 dní. FB fan page cca 450 lidí, poslední post 2017!!!, osobní stránka 1300 přátel, poslední veřejný příspěvek Titleist 1. ledna. Blog jsem nikde nenašel, Youtube vlastní kanál nic. V postech docela Titleist, i tak frekvence žalostná. Klokočka skoro nula... Pak se kouknu do medií. Ve specializovaných nějaké zmínky jsou, ale třeba na Golf.cz - poslední 3 články slovo "neprošel". Hromadná media pak skoro nic.

Prostě tristní, z pohledu marketingu partnera to nestojí ani za zlomené týčko...
jen poznámka... proč si partner ve smlouvě s hráčem nevymezí "podmínky" spolupráce?
 
Koukal sem, že bývalá kolegyně z práce má o cca. 11 000 víc sledujících než Mrůzek a to fotí jídlo a sebe ve fitness.
To pouze ukazuje na to, že se svět posral...
 
Ale jinak sem dal Mrůzkovi taky follow, má tam věci z posilovny a to mě zajímá co a jak cvičí člověk zaměřený na golf. Třeba se tím budu inspirovat.
 
asi OT dotaz ale: opakovaně mě Instagram posílá zprávy typu že nesmím používat branded content tools - a to vyfotím jen novou čepici :confused:
neví někdo, jak to vysvětlit a komu?
 
Dle mého pouze nesleduješ tu správnou sociální bublinu. Spojení Liesnera s Titleistem a těma vozíkama, co maj hole nastrkaný venku (takys ho měl), bije všude na sítích až nepříjemně do očí.
Souhlas, jen v tom vidím to co píše Michal. Kabrio vozíky s O.L. podle mě marketingově tlačí A.Babicky. Do doby spojení s vozíky to (v mé sociální bublině) měl Ondřej podobně jako ostatní.

Nicméně plně souhlasim i nějakým předcházejícím postem na téma že na to možná hráči nemají čas a po tréninku a ostatních povinnostech ani chuť. To, ze se najde marketingový manager, který “svou tvář” naplno využívá je pro mě ten příklad, po kterém tu @requo volal.
 
Michale a kdybys měl popsat podobu spolupráce, která by pro tebe jako sponzora byla zajímavá - jak by měla vypadat? Co by měl profesionální golfista dělat, aby naplnil tvé očekávání od spolupráce? A zkus to napasovat na aktuální české podmínky, kdy shopy ve velkém krachují, golfistům se vesměs nedaří, peníze od státu nechodí,...

Kompletní můj názor by byl možná na celý článek...a nějak "nemám slinu" to teď rozepisovat do podrobna. Ale díky tvé poslední větě mohu použít i velmi stručnou odpověď. Pokud se jedná o českého golfového profesionála, tak ať se na to rovnou vykašle a jde si hledat něco užitečnějšího na práci. Pokud sponzorovat golf, tak kohokoliv nad 18 let to v ČR nemá prostě smysl. Jako sponzor bych investoval možná tak do mládeže a někoho se snažil vychovat a pomohl mu na startu.Bude-li mít talent, podpořil bych ho v tom aby ideálně zamířil na univerzitu někam do USA - získal tam stipendium a hrál golf. Samozřejmě tohle už chce koncepční program a notnou dávku štěstí. Jakmile ale zůstane v ČR ruce pryč od něj, protože to je konec nějaké perspektivy. Když by pak prorazil v USA, tak by se dál samozřejmě vidělo.

Ale to jsem hodně odbočil od původního tématu. Podoba spolupráce samozřejmě závisí na výši plnění, ale abych to nemusel konkrétně rozepisovat dám Ti spíš příklad, kde to podle mě funguje ideálně. Byť je z jiného sportu - podívejte se na Martina Macíka (závodník Dakaru), jak to dělá - tak si představuji, že by se o mě měl jako o partnera sportovec starat a propagovat mě.
 
Kdyby bylo v řízení golfových resortů víc lidí jako je tvá maličkost, tak s tím raději seknu. Nicméně nikoho tobě podobného neznám a všichni se na rozdíl od tebe umí chovat, tak pro mě jen navždy zmizelo jedno hřiště na Plzeňsku...

Já si prostě nemůžu odpustit na tohle nezareagovat. Jedním, byť ne hlavním důvodem, proč jsem sekl se zaměstnáním v golfu bylo to, že mě už po těch letech tak nějak čím dál tím víc sr..o potkávat se s namyšlenými pupíky, co nabyly dojmu, že je hraní golfu pasovalo do vyšší kasty. Speciálně několik z nich na to mělo dokonce papír od PGA, který tvrdí, že umí mlátit do míčku líp než ostatní a proto mohou svou moudrostí obšťastňovat všechny okolo. Bohužel se stále v golfu nejedná o ojedinělé případy. I z tohoto důvody si v golfu o to více vážím výjimečných lidí jako je @mkopcak, kteří jsou sice prostořecí, ale nohama naprosto na zemi. V Hořehledech je krásně, dobře.... a koukám, že do budoucna i bezpečno.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom