Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Helper Pro začátečníky I. - Proč NEHRÁT golf? Golfové výzvy!

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Právě jsem publikoval článek: Proč NEHRÁT golf? Golfové výzvy pro začátečníky

Pro začátečníky I. - Proč NEHRÁT golf? Golfové výzvy!

Helper  Pro začátečníky I. - Proč NEHRÁT golf? Golfové výzvy!

…aneb, tomuhle stejně na začátku neuvěříte. ;) Golf je často chápán jako hra gentlemanů i elegantních dam. Zároveň je to krásný sport hraný v nádherném prostředí rozmanitých golfových hřišť. Často na první pohled působí jako idylický a snadný způsob, jak trávit volný čas. Avšak pro mnohé...

Diskuse a komentáře k článku vítány.
 
Golfový řidičák mám rok a kousek, tedy jako začátečník k tomuto mohu napsat, že to souhlasí. Něco víc, něco míň, ale to bude mít každý jinak.
Asi se rozeberou jednotlivé body jinde, proto si jen závěrem vypujcim slova sousedky, kterou jsem mijel cestou na golf - není špatné počasí na golf, pouze špatně oblečený golfista.
 
Mě se povedlo pár lidí z kanceláře dostat na driving, asi by je to i bavilo, ale končilo to zpravidla tím, že by na to neměli čas.
 
Pekne napsane!
Mozna bych doplnil, ze neznam jinou aktivitu, kde si je clovek tak “nejisty” vykonem a zaroven je zde pomerne velka volatilita: jeden den super, druhy den ani tuk. Z kola nespadnu, kopacak vzdy nejak trefim, kos tez… kurna proc jen ten golf ne :D
 
Mě se povedlo pár lidí z kanceláře dostat na driving, asi by je to i bavilo, ale končilo to zpravidla tím, že by na to neměli čas.

Tady mám já trochu lepší zkušenost s tím, že asi dvakrát jsem někoho vzal spíše jako doprovod na nějaké pěkné hřiště, pravda jen na devítku. Ne hrát, ale na procházku, tehdy myslím Štiřín - krátká devítka, vizuálně hezká... V jednom případě se dotyčný chytl, ve druhém případě bohužel ne. :)
 
Pekne napsane!
Mozna bych doplnil, ze neznam jinou aktivitu, kde si je clovek tak “nejisty” vykonem a zaroven je zde pomerne velka volatilita: jeden den super, druhy den ani tuk. Z kola nespadnu, kopacak vzdy nejak trefim, kos tez… kurna proc jen ten golf ne :D
Ono to bude totiž tím, že srovnáváme neporovnatelné. Z kola nespadneš, ale Armstrongovi bys nestačil. Kopačák trefíš, ale Rosickýho bys těžko přehrál a nemáš 10 kámošů, co s tebou budou pravidelně hrát. Koš možná trefíš, ale jak často? A na obroučku taky nedoskočíš. Zatímco to číslo, co zahraje Tiger nebo tlustej Daly se od toho tvýho zas tak moc neliší. Hole má stejný, míče taky, vypadá vlastně uplně totožně jako ty. A to je ta zkratkovitost lidské mysli...
 
... Zatímco to číslo, co zahraje Tiger nebo tlustej Daly se od toho tvýho zas tak moc neliší. Hole má stejný, míče taky, vypadá vlastně uplně totožně jako ty. A to je ta zkratkovitost lidské mysli...
Akorát, že ten Tiger nebo Daly hraje úplně jiné hřiště, než ty 😉

Pokud bys měl hrát ze stejných odpališť jako Tiger a na stejně nastaveném hřišti, tak to "číslo" by se pak hóóódně lišilo.

A to je ta zkratkovitost lidské mysli... 🤭
 
Ono to bude totiž tím, že srovnáváme neporovnatelné. Z kola nespadneš, ale Armstrongovi bys nestačil. Kopačák trefíš, ale Rosickýho bys těžko přehrál a nemáš 10 kámošů, co s tebou budou pravidelně hrát. Koš možná trefíš, ale jak často? A na obroučku taky nedoskočíš. Zatímco to číslo, co zahraje Tiger nebo tlustej Daly se od toho tvýho zas tak moc neliší. Hole má stejný, míče taky, vypadá vlastně uplně totožně jako ty. A to je ta zkratkovitost lidské mysli...
dobře Martine!!
 
Ono to bude totiž tím, že srovnáváme neporovnatelné. Z kola nespadneš, ale Armstrongovi bys nestačil. Kopačák trefíš, ale Rosickýho bys těžko přehrál a nemáš 10 kámošů, co s tebou budou pravidelně hrát. Koš možná trefíš, ale jak často? A na obroučku taky nedoskočíš. Zatímco to číslo, co zahraje Tiger nebo tlustej Daly se od toho tvýho zas tak moc neliší. Hole má stejný, míče taky, vypadá vlastně uplně totožně jako ty. A to je ta zkratkovitost lidské mysli...
Tady nesouhlasím. Nejde o srovnání se třeba s Ronaldem resp. na druhé straně s Tigerem. U golfu má člověk občas pocit takového kopyta, že to nesnese ani srovnání s "okresním přeborem" :) ...
 
Zde naopak jeden důvod proč hrát golf.

I když při pohledu na tuto skórku mne napadá otázka, zda my, amatéři, opravdu děláme stejný sport jako profíci. 🤭

Matt Wallace dnes v Dubaji na DPWT za 60 ran. Zejména bych si dovolil upozornit na 2. devítku 🙈🤩

1AD68FFC-5A4C-4E11-BFA3-C644581B7926.jpeg
 
Zde naopak jeden důvod proč hrát golf.

I když při pohledu na tuto skórku mne napadá otázka, zda my, amatéři, opravdu děláme stejný sport jako profíci. 🤭

Matt Wallace dnes v Dubaji na DPWT za 60 ran. Zejména bych si dovolil upozornit na 2. devítku 🙈🤩

Zobrazit přílohu 38465
Jj.....měl jsem to puštěný jako kulisu k nějaké práci.....a byla to od Matta jízda:up:.......Prý vyrovnal rekord ET v počtu birdie v řadě
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom