Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Měřící zařízení - zrychlují/zpomalují hru?

Rychle a v tempu jsou různé věci. Rychlí mají právě velmi často pocit, že ti před nimi jdou pomalu. A pak nadávají. Nebo něco horšího [emoji6] tedy to chce rozlišovat tyhle 2 věci. Pak je tu soudnost - pokud opravdu jdou mimo tempo - je kam pustit? Pokud vidím, že před fligtem, co jde mimo čas, jsou další 2 tak to nemá smysl. Udělal bych další špunt.

Nicméně co s tím? Pokud sám jdu s někým kdo nemá moc zkušeností s pohybem po hřišti pak mu s tím pomohu. Poradím, poučím. Je to efektivnější než jen kroutit hlavou. Pokud je problém přede mnou pak volám maršála. Pokud má možnost to nějak řešit pak to většinou vyřeší.

My zkušenější golfisti nemůžeme nic moc jiného dělat. Podělit se a vychovávat ty méně zkušené. Když je samotné to na kurzech trenéři nenaučili... [emoji19]

Nadávání a míčky do zad nikdy nic moc nevyřešilo.
 
s rychlostí hry snad pomohou nová pravidla, ale ihned by mohli aktivnější maršálové, kteří budou tempu hry napomáhat asistencí u pomalých flightů a ne obecnou buzerací za pomalou hru

ale z jiného úhlu pohledu - buďme rádi za přeplněná hřiště, bez lidí by hřiště nebyla

a stále je tu spousta hřišť, kde bývá prázdno
 
At je to jak chce. At za to muze merici zarizeni nebo ne. Shodneme se na tom, ze se golf v posledni dobe strasne zpomalil. Otazka je: CO S TIM? Co jsem tak vyrozumel, vetsina diskuteru jsou kvalitni hraci, musi Vam prece vadit, ze hraje treninkovou 18 5 hodin a turnajovou 6 hodin.
Dokonce tu je manažer z Hořehled, “Ktery ví hodne o golfu a nebojí se zeptat”, tak by nam mohl on nasdilet svuj nazor, co delat s rychlosti hry, a proc se to obecne nedari.

Je to jednoduchý a vidím v tom 2 roviny:

1. Většina z nás jsme sobecký pitomci. Tzn. pindáme, nadáváme, radíme a jsme nejchytřejší, jen když se to týká někoho kolem nás a ne nás samotných. Jinak jsme všichni uplně stejný brzdy.

2. Proč je golf o závodění? Proč je z toho najednou téma i pro běžnou hru? Jen proto, že to řeší profíci na PGA? Já když jdu na golf tak si prostě udělám čas. Je to volnočasová aktivita, název by měl napovědět, že to holt bude chvíli trvat.
 
No jo Jardo, ale on ten problem je sirsi. Kazdy teetime = penize. A je rozdil, jestli doakzu odbavit 50 flightu za den nebo jen 30 (priklad). Proto by by mel byt zajem kazdeho hriste, aby se hralo v tempu. Jednak se odbavi vice hracu a jednak si kazdy rekne, TAM SE HRAJE V TEMPU, TAM SI ZAHRAJI ZNOVU. Ano, take jsem zazil, ze marsal argumentoval, ze nemuze lidi buzerovat, ze by tam nechodili hrat, ale to je spatny pristup.
Takze otazka zni pirad stejne: MA NEKDO NAPAD, CO S TIM?
Já mám nápad. Nesrat se do toho.
Nemáš pravdu v tom, že každý řekne tam budu chodit, tam se hraje rychle.
Nesuď podle svý planety jenom. Je spousta lidí (víc než takových jako ty) kteří to mají jako procházku, jdou si těch 5 hodin užít a nechtějí se nechat honit.
Je právo resortu si určit, pro koho bude. Můžeš řvát ale to je tak vše.
Takže znova, najdi si hřiště, kde to funguje tak, jak si představuješ a tam hraj.
 
Já mám nápad. Nesrat se do toho.
Nemáš pravdu v tom, že každý řekne tam budu chodit, tam se hraje rychle.
Nesuď podle svý planety jenom. Je spousta lidí (víc než takových jako ty) kteří to mají jako procházku, jdou si těch 5 hodin užít a nechtějí se nechat honit.
Je právo resortu si určit, pro koho bude. Můžeš řvát ale to je tak vše.
Takže znova, najdi si hřiště, kde to funguje tak, jak si představuješ a tam hraj.
tak pod to se podepíšu - amen
 
Nesuď podle svý planety jenom. Je spousta lidí (víc než takových jako ty) kteří to mají jako procházku, jdou si těch 5 hodin užít a nechtějí se nechat honit.
Přesně tak, např. holky, co znám, si to jdou vyloženě užít a v klidu si popovídat:)
Já když chci jít rychle, tak to udělám tak, že si zamluvím první flajt a nikde tak nemusím čekat (na 18ce samozřejmě).
 
Rychle a v tempu jsou různé věci. Rychlí mají právě velmi často pocit, že ti před nimi jdou pomalu. A pak nadávají. Nebo něco horšího [emoji6] tedy to chce rozlišovat tyhle 2 věci. Pak je tu soudnost - pokud opravdu jdou mimo tempo - je kam pustit? Pokud vidím, že před fligtem, co jde mimo čas, jsou další 2 tak to nemá smysl. Udělal bych další špunt.

Nicméně co s tím? Pokud sám jdu s někým kdo nemá moc zkušeností s pohybem po hřišti pak mu s tím pomohu. Poradím, poučím. Je to efektivnější než jen kroutit hlavou. Pokud je problém přede mnou pak volám maršála. Pokud má možnost to nějak řešit pak to většinou vyřeší.

My zkušenější golfisti nemůžeme nic moc jiného dělat. Podělit se a vychovávat ty méně zkušené. Když je samotné to na kurzech trenéři nenaučili... [emoji19]

Nadávání a míčky do zad nikdy nic moc nevyřešilo.

Souhlasim s tebou. On je to zacarovany kruh. Sam na sobe totiz pozoruji, ze kdyz cekam na kazdou ranu a vypadnu z tempa hry, tak pak moje hra taky nestoji za nic = zdruji.
 
Já mám nápad. Nesrat se do toho.
Nemáš pravdu v tom, že každý řekne tam budu chodit, tam se hraje rychle.
Nesuď podle svý planety jenom. Je spousta lidí (víc než takových jako ty) kteří to mají jako procházku, jdou si těch 5 hodin užít a nechtějí se nechat honit.
Je právo resortu si určit, pro koho bude. Můžeš řvát ale to je tak vše.
Takže znova, najdi si hřiště, kde to funguje tak, jak si představuješ a tam hraj.


Takze tvuj navrh je, nesrat se do toho a byt sebestredny sobec. Ok. Tvuj nazor respektuji.
 
Ja si nemyslim, ze to ma byt beh ani prochazka... zkratka ma to byt dle casu, co jsou na ceduli. Coz casto neni ten pripad. Stava, se mi casto ze jsem prilis rychly... vetsinou kdyz jdu sam ci ve dvou lidech. Jakmile nas jde plna parta, je to vetsinou dost jine.

Reseni je dobra volba teetime. Ja opravdu hodne koukam, kdo je predemnou a kdo za mnou. Vypadnuti z tempa je vec, co ma vliv na vykon. Kazdopande u plneho hriste se to proste cas od casu stane vzdy, protoze staci 2x za sebou trochu hledani a zpozdeni je na svete i bez meraku.

Ad mereni laserem... pokud to nekdo uziva neustale, pak jsem nezdrzovani jeste nezazil. Vyjmka bude @JanKostalCZE, ktery puttuje na 3. greenu v dobe, kdy ja si zapichuji teecko na 1. :D

S mobily mam zkusenost, ze to vzdy par vterin sezere. Kapsa, otevreni telefonu, appka, interakce... drzak na vozik je vec jina, ale z kapsy za me spise ne. Sam jsem to drive pouzival (a nejednou jsem byl napomenut...), a proto tak rad mam dneska hodinky. Je to instant... a koukam na to uz v dobe kdy jdu k rane.

Jedna vec, co se u meraku neresi: diky mereni nyni najdu mnohem rychleji drive v roughu. Vim, kam to doleti, takze odpada chozeni 20m mimo, coz se bezne deje, kdyz clovek nezna presnou vzdalenost od mista odpalu.
 
Takze tvuj navrh je, nesrat se do toho a byt sebestredny sobec. Ok. Tvuj nazor respektuji.
Ne, chápeš to divně, rozumíš psanému textu?
Z toho co píšu každému normálnímu člověku vyleze - nebýt sebestředný sobec.
Už mám dost diskuze s tebou, tento tón a prekrucování co kdo napsal nerespektuji a respektovat nebudu.
 
Ne, chápeš to divně, rozumíš psanému textu?
Z toho co píšu každému normálnímu člověku vyleze - nebýt sebestředný sobec.
Už mám dost diskuze s tebou, tento tón a prekrucování co kdo napsal nerespektuji a respektovat nebudu.


Jaroslave, napsal jste přesně toto:

Já mám nápad. Nesrat se do toho.
Nemáš pravdu v tom, že každý řekne tam budu chodit, tam se hraje rychle.
Nesuď podle svý planety jenom. Je spousta lidí (víc než takových jako ty) kteří to mají jako procházku, jdou si těch 5 hodin užít a nechtějí se nechat honit.
Je právo resortu si určit, pro koho bude. Můžeš řvát ale to je tak vše.
Takže znova, najdi si hřiště, kde to funguje tak, jak si představuješ a tam hraj.


Na to jsem reagoval. Kde v tom Vašem textu máte napsáno, že by člověk neměl být sobecký vůči ostatním hráčům a hrát v tempu? Naopak, píšete, že SI TO JDETE UŽÍT, MÁTE TO JAKO PROCHÁZKU A ŽE SE NECHCETE NECHAT OD NIKOHO HONIT. Což znamená, že kašlete na hráče kolem a myslíte jen na sebe.

Asi fakt požádám admina, aby smazal můj účet. Sice se to tady jmenuje ČESKÉ GOLFOVÉ FÓRUM, ale spíš mi to přijde jako komunitní záležitost. Člověk tady nadhodí téma, které se řeší na celosvětové úrovni a jediné, co se od Vás Jardo dozvím je, ŽE SE DO TOHO NEMÁM SRÁT A HRÁT NA HŘIŠTÍCH, KTERÁ POŽADUJÍ OD HRÁČŮ, ABY DODRŽOVALI ČAS. Tak o takovou úroveň opravdu nestojím.
 
Je to jednoduchý a vidím v tom 2 roviny:

1. Většina z nás jsme sobecký pitomci. Tzn. pindáme, nadáváme, radíme a jsme nejchytřejší, jen když se to týká někoho kolem nás a ne nás samotných. Jinak jsme všichni uplně stejný brzdy.

2. Proč je golf o závodění? Proč je z toho najednou téma i pro běžnou hru? Jen proto, že to řeší profíci na PGA? Já když jdu na golf tak si prostě udělám čas. Je to volnočasová aktivita, název by měl napovědět, že to holt bude chvíli trvat.

Martine, o tom žádná. V zásadě máš pravdu. Hovořit o závodění nechci. Nejde mi o to odehrát hříště za 3 hodiny. Jde o to, jak donutit hráče, aby hráli hčiště v limitu, který k tomu mají vyhrazený. Každý hráč si kupuje službu, která je omezená v čase. A vadí mi, když toto nekdo nechce pochopit. Proto mě zajímá tvůj názor na toto téma z druhé strany, a to ze strany provozovatele hříště = člověka, který ta GF prodává.
 
Rychle a v tempu jsou různé věci. Rychlí mají právě velmi často pocit, že ti před nimi jdou pomalu. A pak nadávají. Nebo něco horšího [emoji6] tedy to chce rozlišovat tyhle 2 věci. Pak je tu soudnost - pokud opravdu jdou mimo tempo - je kam pustit? Pokud vidím, že před fligtem, co jde mimo čas, jsou další 2 tak to nemá smysl. Udělal bych další špunt.

Nicméně co s tím? Pokud sám jdu s někým kdo nemá moc zkušeností s pohybem po hřišti pak mu s tím pomohu. Poradím, poučím. Je to efektivnější než jen kroutit hlavou. Pokud je problém přede mnou pak volám maršála. Pokud má možnost to nějak řešit pak to většinou vyřeší.

My zkušenější golfisti nemůžeme nic moc jiného dělat. Podělit se a vychovávat ty méně zkušené. Když je samotné to na kurzech trenéři nenaučili... [emoji19]

Nadávání a míčky do zad nikdy nic moc nevyřešilo.
Už zase jsme je něco nenaučili? Stejně tak, jako mají základy golfu (hcp 54 nic jiného není) tak mají základy pravidel a základy pohybu na hřišti. Tím, že budou hrát a trénovat, tak se budou zlepšovat ve všech aspektech hry. A k tématu.... Měřím laserem, měřím někdy i celému fligtu. Nezdržuje to, zdržuje pomalá chůze a nepřipravenost na ránu.
 
Ne, chápeš to divně, rozumíš psanému textu?
Z toho co píšu každému normálnímu člověku vyleze - nebýt sebestředný sobec.
Už mám dost diskuze s tebou, tento tón a prekrucování co kdo napsal nerespektuji a respektovat nebudu.
Jardo koukám do toho jako husa do flašky a pořád mi z toho textu nic neleze....teda pokud nepočítám oči z mých očních důlků ;);)
 
Jaroslave, napsal jste přesně toto:

Já mám nápad. Nesrat se do toho.
Nemáš pravdu v tom, že každý řekne tam budu chodit, tam se hraje rychle.
Nesuď podle svý planety jenom. Je spousta lidí (víc než takových jako ty) kteří to mají jako procházku, jdou si těch 5 hodin užít a nechtějí se nechat honit.
Je právo resortu si určit, pro koho bude. Můžeš řvát ale to je tak vše.
Takže znova, najdi si hřiště, kde to funguje tak, jak si představuješ a tam hraj.


Na to jsem reagoval. Kde v tom Vašem textu máte napsáno, že by člověk neměl být sobecký vůči ostatním hráčům a hrát v tempu? Naopak, píšete, že SI TO JDETE UŽÍT, MÁTE TO JAKO PROCHÁZKU A ŽE SE NECHCETE NECHAT OD NIKOHO HONIT. Což znamená, že kašlete na hráče kolem a myslíte jen na sebe.

Asi fakt požádám admina, aby smazal můj účet. Sice se to tady jmenuje ČESKÉ GOLFOVÉ FÓRUM, ale spíš mi to přijde jako komunitní záležitost. Člověk tady nadhodí téma, které se řeší na celosvětové úrovni a jediné, co se od Vás Jardo dozvím je, ŽE SE DO TOHO NEMÁM SRÁT A HRÁT NA HŘIŠTÍCH, KTERÁ POŽADUJÍ OD HRÁČŮ, ABY DODRŽOVALI ČAS. Tak o takovou úroveň opravdu nestojím.
Ok.
Tak naposledy.
Psal jsem, že spousta lidí to tak má.
Já zrovna hraju rychle, i když špatně. Prudim i svého parťáka ve flightu aby přidal.
Jenže já se zařídil podle toho, co mi vyhovuje. Jezdím hrát na hřiště, kde mě někdo zdržuje tak dvakrát do roka. Ne proto, že by tam nebyli pomalí hráči, ale proto, že jich tam není moc a když jsou, pustí mě.
Což jsem psal i v jine diskusi s tebou, že třeba botaniku nehraju protože čekárna. Mě nikdy nemohl nikdo obvinit z toho, že bych zdržoval. Moje první hra na hřišti - Krumlov - trvala 6.5h právě proto, že jsem pustil snad 10 nebo víc flightu vědom si své pomalé hry.
Co se ti celou dobu snažím naznačit je, že ty jsi sebestředný a čekáš, že vše bude tak, jak chceš ty.
Když jsem já mohl vybrat hřiště kde mě nikdo nezdrzuje, proč nemůžeš ty a místo toho prudíš?
No nic, tohle je marný asi.
 
Jardo koukám do toho jako husa do flašky a pořád mi z toho textu nic neleze....teda pokud nepočítám oči z mých očních důlků ;);)
Ok. Mě taky ne, jsem to nenapsal tak jasně, jak jsem myslel.
Třeba to z dalšího příspěvku je jasnější.
 
Ok.
Tak naposledy.
Psal jsem, že spousta lidí to tak má.
Já zrovna hraju rychle, i když špatně. Prudim i svého parťáka ve flightu aby přidal.
Jenže já se zařídil podle toho, co mi vyhovuje. Jezdím hrát na hřiště, kde mě někdo zdržuje tak dvakrát do roka. Ne proto, že by tam nebyli pomalí hráči, ale proto, že jich tam není moc a když jsou, pustí mě.
Což jsem psal i v jine diskusi s tebou, že třeba botaniku nehraju protože čekárna. Mě nikdy nemohl nikdo obvinit z toho, že bych zdržoval. Moje první hra na hřišti - Krumlov - trvala 6.5h právě proto, že jsem pustil snad 10 nebo víc flightu vědom si své pomalé hry.
Co se ti celou dobu snažím naznačit je, že ty jsi sebestředný a čekáš, že vše bude tak, jak chceš ty.
Když jsem já mohl vybrat hřiště kde mě nikdo nezdrzuje, proč nemůžeš ty a místo toho prudíš?
No nic, tohle je marný asi.


No Jardo, díky. Teď tomu rozumím. Tuto myšlenku jsem z toho předchozího příspěvku tedy nevyluštil.
Co se týká mě, tak rozhodně nejsem sebestředný. Možná někdy ano, ale ne na golfu. Čeho chci docílit v DISKUZI je, aby se lidé hráči zamysleli nad tím, proč je hra pomalá = pomalejší než předepsané tempo. Já chodím na schůze našeho klubu a pravidelně se tam toto řeší. Vzhledem k tomu, že na té schůzi máme omezený čas, nikdy se to nevyřeší, a to i díky tomu, že mám pocit, že to majitel hřiště prostě řešit nechce. Proto jsem tuto diskuzu rozpoutal zde, a to prostřednictvím MĚŘÍCÍCH ZAŘÍZENÍ, která jsou populární a chytne se na to více diskutujících. V zásadě mi jde o to, aby se každý zamyslel a řekl NÁZOR. Třeba, když se o tom bude více mluvit, tak se něco stane a hřiště začnou hru mimo tempo řešit. Vždyť jde o jejich peníze a náš dobrý pocit ze hry a ze stráveného času.
 
Martine, o tom žádná. V zásadě máš pravdu. Hovořit o závodění nechci. Nejde mi o to odehrát hříště za 3 hodiny. Jde o to, jak donutit hráče, aby hráli hčiště v limitu, který k tomu mají vyhrazený. Každý hráč si kupuje službu, která je omezená v čase. A vadí mi, když toto nekdo nechce pochopit. Proto mě zajímá tvůj názor na toto téma z druhé strany, a to ze strany provozovatele hříště = člověka, který ta GF prodává.

Celá tahle problematika má tisíce podoblastí, které je potřeba zohlednit. Namátkou mne napadají:

- úroveň hry hráče
- jeho věk
- počet lidí na hřišti
- set up hřiště (obtížný, lehký,...)
- počasí
- záměr provozovatele
- podoba jamek (dlouhé, krátké, technické,...)
- víkend/ všední den
- přítomnost maršála/ kompetence maršála/ osobnost a povaha maršála
- ...

Tohle vše se navzájem ovlivňuje. Můžeš mít perfektně příznivě upravené hřiště, které je poloprázdné, ale 2 flighty 54ek ti ho prostě ucpou. Můžeš mít hřiště, kde nemáš o lidi nouzi a můžeš si dovolit "tvrdší" přístup maršála, protože tě to nebude bolet. A můžeš mít hřiště, kde jsou krátky 4 PARy a tudíž se čeká až ke greenu a nic s tím neuděláš.

Můžeš to převracet jak syrový hovězí v hubě, ale 100% lék nebo rada neexistují...
 
Už zase jsme je něco nenaučili? Stejně tak, jako mají základy golfu (hcp 54 nic jiného není) tak mají základy pravidel a základy pohybu na hřišti. Tím, že budou hrát a trénovat, tak se budou zlepšovat ve všech aspektech hry. A k tématu.... Měřím laserem, měřím někdy i celému fligtu. Nezdržuje to, zdržuje pomalá chůze a nepřipravenost na ránu.
Nebuď vztahovačný! Víš sám moc dobře jak to na těch rychlokurzech chodí. Většina účastníků se k pravidlům a pohybu po hřišti s trenérem vůbec nedostane. Že s tebou ano je jen dobře. [emoji11]
 
Výživná debata, od měřáků k tempu hry..:D:D:D. Řešit můžeme co chceme, samozřejmě jsme zkušenější a chytřejší než všechny hlavy z PGA a Europeantour, neb ty to řeší neustále..a...nic... Podle mého skromného názoru je pár věcí které můžou hru urychlit, ale museli(a jsme opět u toho) by to dělat všichni.. Hledání míče.. Nevím kam jsem dopadl(neznám hřiště, rough, les), okamžitě a bez keců hraju provizi.. Nee to snad najdem.. Čtyřčlenný flight přijde k přibližnému místu hledaného míče a jdou hledat.. Za mně zase špatně.. Odehraj svůj míček a pak jdi pomoct kolegovi.. 5 minut na hledání míče v přátelské hře je podle mě nesmysl.. Buď balónek je nebo není, hraju provizi nebo škrtám..odchod
Kochači.. z těch jsem taky odvařenej.. ježiši to byla nádhera co..? a minutu se nic neděje
Neskuteční čtenáři puttů.. ze všech stran pětkrát, vertikálně, horizontálně, ze vzducholodě a pak z metra.. a nakonec metrový putt dvacet vedle a deset před jamkou..

Asi by se toho našli mraky... Ale měřákem nebo hodinkama mě u hry opravdu vážně ještě nikdo nezdržoval, spíš mě ještě zrychlil.. Howgh..:):):)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom