Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Měřící zařízení - zrychlují/zpomalují hru?

Ahoj přátelé golfu a golfisté. Jsem zde nový člen. Hraji v Praze a okolí. Golf hraji od dětství, začínal jsem v době, kdy bylo v ČR 300 aktivních golfistů a plus mínus se všichni znali. Znám podhoubí českého golfu. Vzhledem k tomu, že mě golf provází takřka celý život (cca 30 let), mohu si dovolit mít radikálnější názory. Mám obrovské zkušenosti z oblasti golfu. Na golfu jsem zažil už opravdu hodně.
Golf beru jako způsob života, nikoli jako marketingový nástroj k odprezentování své osoby. Nezáleží mi na tom, kdo je jak dokonalý manažer, skvělý chirurg, dobrý hokejista, fotbalista nebo kdo je jak moc VIP, nebo kdo má kolik na účtu. Když jsem na golfu, jde mi hlavně o to, aby parťáci ve flightu byli pohodoví lidé, dobře se s nimi povídalo a hráli golf v tempu.
Můj aktuální HCP je 7,3
Co bych na golfu změnil? Zakázal bych měřící zařízení pro HCP horší než 9,9. Neskutečně to zdržuje hru a hráč s HCP 10 a více nedokáže zahrát ránu, kterou si před tím pečlivě vyměří.
Možná zním namyšleně, ale ve skutečnosti jsem člověk, se kterým ja na hřišti zábava, golf si užívám. Tak třeba někdy...
Golfu ZDAR!!!!!!!!!

Libor K.
 
Ahoj!
Takze ty mi chces vzit moje zbrusu nove garmin hodinky? :D

Ale zajimava debata. Jinak ja zazil mnoho lidi s HCP kolem toho co mas ty, a byli to strasne brzdy... protoze prave nejvice resili co a jak hrat. Idealne si vyjit za horizont, pak zpet, mrknout na pin position. Laser. A nakonec to podelali uplne stejne jako ja, a k tomu jeste kopa kecu jak foukal vitr, maji jiny micek a vcera to dal lip. :D

Pomale tempo me hodne rozciluje tez, proto chodim na drazsi hriste a idealne v dobe, kdy sneci jeste spinkaj. Dale je to duvod, proc nemusim turnaje, neb ty jsou pomale proste vzdy. :)
 
Upraveno moderátorem:
Ahoj!
Takze ty mi chces vzit moje zbrusu nove garmin hodinky? :D

Ale zajimava debata. Jinak ja zazil mnoho lidi s HCP kolem toho co mas ty, a byli to strasne brzdy... protoze prave nejvice resili co a jak hrat. Idealne si vyjit za horizont, pak zpet, mrknout na pin position. Laser. A nakonec to podelali uplne stejne jako ja, a k tomu jeste kopa kecu jak foukal vitr, maji jiny micek a vcera to dal lip. :D

Pomale tempo me hodne rozciluje tez, proto chodim na drazsi hriste a idealne v dobe, kdy sneci jeste spinkaj. Dale je to duvod, proc nemusim turnaje, neb ty jsou pomale proste vzdy. :)


Úplně s tebou souhlasim. Proto nic takového nepoužívám. Mám sice singl HCP, ale rozhodně nedokážu zahrát ránu přesně podle toho, co vyčtu z měřiče. Kdyby jo, hraju PGA. Ale abych se zastal, tak jsem hrál s člověkem, který měřící zařízení používal, změřil a zahrál to. Pak to většinou pokazil na greenu, ale ty dlouhé rány opravdu hrál dle toho, co mu vyšlo z měření. Bylo krásné na to koukat.
 
Úplně s tebou souhlasim. Proto nic takového nepoužívám. Mám sice singl HCP, ale rozhodně nedokážu zahrát ránu přesně podle toho, co vyčtu z měřiče. Kdyby jo, hraju PGA. Ale abych se zastal, tak jsem hrál s člověkem, který měřící zařízení používal, změřil a zahrál to. Pak to většinou pokazil na greenu, ale ty dlouhé rány opravdu hrál dle toho, co mu vyšlo z měření. Bylo krásné na to koukat.
Ja znam hodne lidi, co ma GPS hodinky... a ze by to zdrzovalo? Naopak, koukne a vi, co za hul vzit.
Me osobne to hru zrychlilo. Odpada lamentovani, kde je kolik a kolik to asi pak je...
 
Ja znam hodne lidi, co ma GPS hodinky... a ze by to zdrzovalo? Naopak, koukne a vi, co za hul vzit.
Me osobne to hru zrychlilo. Odpada lamentovani, kde je kolik a kolik to asi pak je...
Souhlasím, kouknu a vím. Jak ta rána ve finále dopadne, je druhá věc, ale určitě to hru zrychluje;)
 
Souhlasím, kouknu a vím. Jak ta rána ve finále dopadne, je druhá věc, ale určitě to hru zrychluje;)

Nerikam, ze vsichni zdrzuji, ale staci jeden ve flightu. Shodou okolnosti mam kamarada, co je “meric” presne takovy, jakeho popisujes. Vsechno 10x premeri, dobehne na horizont, pak zpet, znovu vymeri, vezme hul, 3x cvicna rana a stejne da topanec. Neskutecne nas to vsechny prudi, rikame mu to, ale neslysi. Zabit ho nemuzeme no [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23].


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nerikam, ze vsichni zdrzuji, ale staci jeden ve flightu. Shodou okolnosti mam kamarada, co je “meric” presne takovy, jakeho popisujes. Vsechno 10x premeri, dobehne na horizont, pak zpet, znovu vymeri, vezme hul, 3x cvicna rana a stejne da topanec. Neskutecne nas to vsechny prudi, rikame mu to, ale neslysi. Zabit ho nemuzeme no [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23].
Ja bych zakazal cvicne rany a svihy. Beztak cvicnej dam vzdy super. :)
 
Souhlasím, kouknu a vím. Jak ta rána ve finále dopadne, je druhá věc, ale určitě to hru zrychluje;)
Jo, mně se na Kuňce v neděli povedlo zprovoznit na Motocaddy usb a tím pádem nabíjení mobilu, takže jsem konečně mohla mít celou dobu zapnutý na mobilu ( v držáku, ne v ruce) Hole 19, a líp vybrat hůl a bylo to znát. ( nerozeznam 60 m od stovky, jsem na to dřevo). A nezdržovala jsem....
 
Souhlasím, kouknu a vím. Jak ta rána ve finále dopadne, je druhá věc, ale určitě to hru zrychluje;)
I já souhlasím. Taky nemám rád brzdaře a myslím, že i mojí hru hodinky zrychlují.
 
Mobilaci zdrzuji :)
Néééé ;) moje Xperia je jako blesk, aplikace funguje jako tornádo a já mám dobrý brejle a netřesou se mi ruce.:p Je to záležitost 2 vteřin. Fakt.
 
Podobně jako Dana mám horší odhad na vzdálenost jako takovou, takže mně hodinky pomohly v tomto ohledu k lepší orientaci. Mám úplně jednoduché hodinky TLinkGolf - ciferník se vyjme ze silikonového pásku a nabije před usb-kabel. Propojeno s aplikací v mobilu. Ukazují pouze vzdálenost k přednímu/zadnímu okraji a středu greenu. A počítají rány. Zcela mi postačují.
 
Jsem stejného názoru. Cokoli co hráče při ráně uklidní rozhodně přispěje k jeho rychlosti. Ať už jeho rána dopadne jakkoli. Tedy hodinky a dálkoměr do každé rodiny! Golfové. [emoji6]

Hobíci golfíci zdržují nejvíce když si vzájemně stojí u míčků a "obdivují" si rány.
 
Hobíci golfíci zdržují nejvíce když si vzájemně stojí u míčků a "obdivují" si rány.

Když já si prostě nemůžu pomoct. Když vidím tu ladnost pohybu u @requo nebo technickou dokonalost a baletní provedení úderu u @honza62 , já se prostě kochám!
 
Aplikace s mobilem mírně zdržují, zvlášť ze začátku, dokud to nemá hráč nakoukané. Špatné zpravidla je, co jsem si už na hřišti všiml, když někdo začne s aplikací experimentovat v okamžik, kdy vlastně hraje, protože mu jí někdo doporučí z flajtu a chce si to honem taky vyzkoušet. Prostě než se "zajede". Pak to u začátečníka s mobilem, pokud je přidělán na vozíku, sem tam vypadá tak, že místo toho, aby hráč došel k míčku už s připravenou holí v ruce a rozmyšlenou ránou, dojede poblíž míčku, začne sondovat vzdálenost na mobilu, potom přemýšlet, jakou hůl si vezme... ta příprava na ránu, než se zaběhne, je prostě delší. Samozřejmě, ti co jsou zaběhlí a používají pravidelně a už mají i ovládání aplikace v malílu, to mají výrazně rychlejší a taky pak už mobilem nepřeměřují každou ránu.
 
Merici zarizeni 100% urychluji hru u lepsich hracu.
Pamatuji si amaterky a ligy bez meraku. Krokovani, koukani na pinpozice, pocitani, krokovani na druhou stranu...... Ted zmeris a mas jasno :)
 
Admin edit (by @requo ): zkopírováno z jiného vlákna plus navazující diskuse.
---

Co bych na golfu změnil? Zakázal bych měřící zařízení pro HCP horší než 9,9. Neskutečně to zdržuje hru a hráč s HCP 10 a více nedokáže zahrát ránu, kterou si před tím pečlivě vyměří.


TVL.... co to jako je?? Proč ADMIN vytváří mým jménem příspěvky?????? To si dělá ADMIN legraci?? To je v pravidlech diskuze, že si admin může vstupovat do příspěvků, vytrhávat z kontextu a uměle vytvářet témata jménem jiných uživatelů?? TO JE SLUŠNÝ PSYCHO. To je nějaká severokorejská škola?
 
A dost. Nelíbí se ti tu? Odejdi.
Mně se tady líbí...

NELÍBÍ SE MI, že někdo, kdo napíše do registrace "UVEĎ SVÉ JMÉNO, JESTLI SE ZA SVOJE NÁZORY NESTYDÍŠ" sám své jméno neuvede, vstupuje do mých příspěvků a mým jménem vytváří jiné. Vytvořil jsi veřejný prostor, moderuj, dohlížej na dodržování pravidel diskuze atd. Ale NEVYTVÁŘEJ CIZÍM JMÉNEM ŽÁDNÉ PŘÍSPĚVKY. To není kámo demokracie, to je diktatura....
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom