Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Měli by profesionálové platit za hru

Měli by profesionálové na českých hřištích platit za (cvičnou) hru?

  • měli by platit vždy

    Hlasy: 6 31,6%
  • neměli by platit za hru vůbec

    Hlasy: 1 5,3%
  • neplatit pouze pokud sebou mají 2 až 3 platící hráče

    Hlasy: 12 63,2%

  • Hlasovalo
    19

Klok

Guru fóra
Jméno
Tomáš
Klub
CGCPR, GCAUS
HI (HCP)
5,6
Měli by profesionálové na českých hřištích platit za (cvičnou) hru?
 
Tohle nejsou žádné novinky, naopak jde o dávné nepsané zvyklosti. Profesionálové, stejně jako např. prezidenti golfových klubů, se historicky těšili určité profesní úctě a vážnosti. Hráčů, klubů i hřišť bylo málo a taková pozice prokazovala, že pro golfovou komunitu daný člověk odvedl a odvádí důležitou činnost a může tak čerpat určité benefity.

Kam se to v dnešní době posunulo nechám na zhodnocení každého z vás. My v Hořehledech necháváme profesionály i prezidenty, pokud se o hru zdarma přihlásí, hrát bezplatně. A žíly nám to netrhá...
 
Profesionálové, stejně jako např. prezidenti golfových klubů, se historicky těšili určité profesní úctě a vážnosti....
Kdysi jsem někde četl (snad si to pamatuju dobře .. a určitě nebyla řeč o našich končinách), že v dávných dobách profíci/trenéř nesměli do klubovny. Na to nebyli dost na úrovni - vnitřní prostory byly jen pro lepší společnost = členy a hráče. Pokaždý, když jsme v Turecku, to připominám tomu mému ... "hele já si jdu dát dovnitř něco k pití, ty zůstaň radši tady .. můžeš koukat na čističe bot jak se dělá poctivý řemeslo .. a třeba se časem profesně taky někam posuneš " :)

Jinak mi to zdarma přijde naprosto OK. Profík si asi málokdy někam přijede jen tak zapinkat. Většinou s sebou přiveze "kafky" - platící klienty. Ti ho v podstatě zaplatí už při první návštěvě. A k tomu velká pravděpodobnost, že ti lidi ty tam budou jezdit i v budoucnu - tj. to jedno fíčko zdarma pro profíka se resortu mnohonásobně vrátí. A představa, že by nějakej běžnej jouda dřel na HCP pod 5 a přestupoval k PRO jen proto, aby mohl někde hrát zdarma se mi nezdá moc pravděpodobná.
 
V anketě mi chybí možnost, že je mi to úplně jedno a klidně na každém hřišti dle názoru provozovatele, jak si to vyhodnotí.

Znám profiky a profiky. U jedněch bych podepsal kdykoli "stavovskou čest" u některých "dávačů" osvědčení bych naopak řešil nejraději něco jiného... Než hru zdarma. U těch bezvadných by se mi líbilo místní pojetí něco jako "emeritní člen". A je na daném hřišti, koho do dané skupiny u sebe tam zařadí. A na jak dlouho.

Znám pár majitelů a profiku, kteří za hru platí kdekoli, jak přijedou. A nevidí v tom problém. Protože vědí, že údržba ani pro jejich hru není zadarmo. Přijde mi, že jakékoli paušálně charakterizované trvale vyjimky dlouhodobě kazí charakter. A minimálně dělá u těch ostatních občas nedobrou atmosféru pocitu nespravedlnosti.

Nicméně z možností výše... Pokud hraje, tak hraje, tzn. platit. Pokud při hře přednostně doprovází hráče a je tam hlavně kvůli němu, a jeho hře, tak klidně zdarma. Přijde mi to fuk.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom