Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf.cz LIV Golf 2023 – první turnaj Mayakoba

Mé hodnocení LIV:
Individuální soutěž a přenos - s animacemi, pruhem, kraťasy a hudbou spíše "kolotočářský" styl. Nezaujalo mě to, dovedu si to představit na dovolené ve skupině přátel, ale ne v profi sportu. Z pohledu diváka hodně nepřehledné - není jasné, jaké jamky komu chybí, prostě problémy s canonem. Špatně se mi jednotlivé rány proti postupnému startu zařazují do kontextu soutěže - u postupného startu každý ví, že se půjde na 16, 17, 18, apod...
Týmová soutěž - úplná parodie - nevidím žádný týmový duch, infantilní názvy týmů, při vyhlášení na pódiu dostane každý hráč láhev s šampaňským a navzájem se všichni stříkají a honí po pódiu v rádoby imitaci F1.... No prostě mi za ty hráče bylo docela stydno. Opravdu ta týmová soutěž je hodně mimo, nedovedu si představit, že by se s touto komedií někdo mohl identifikovat, ani děti.
Chápu, že peníze nesmrdí ale nemyslím si, že by tato šaráda vedla ke zvýšení úrovně golfu a ke vzniku nových hvězd. Ty hvězdy musí vzniknout někde jinde a na LIV bude dle mého názoru docházet k jejich postupnému vytěžení a degeneraci.
Jinak jsem zvědav na majory, jak se asi bude vyvíjet srovnání PGA, DP World a LIV, myslím si, LIV nebudou mít reálnou šanci.
Z pohledu golfu je to nejhorší co se mohlo stát. Štěpení neprospěje nikdy. V jenom článku to přirovnávali k štěpení boxu na jednotlivé asociace v Americe, které vyústilo, že v současnosti nikdo neví, kdo je skutečný mistr v dané kategorii.... Doufejme, že OWGR bude mít rozum.
 
Mé hodnocení LIV:
Individuální soutěž a přenos - s animacemi, pruhem, kraťasy a hudbou spíše "kolotočářský" styl. Nezaujalo mě to, dovedu si to představit na dovolené ve skupině přátel, ale ne v profi sportu. Z pohledu diváka hodně nepřehledné - není jasné, jaké jamky komu chybí, prostě problémy s canonem. Špatně se mi jednotlivé rány proti postupnému startu zařazují do kontextu soutěže - u postupného startu každý ví, že se půjde na 16, 17, 18, apod...
Týmová soutěž - úplná parodie - nevidím žádný týmový duch, infantilní názvy týmů, při vyhlášení na pódiu dostane každý hráč láhev s šampaňským a navzájem se všichni stříkají a honí po pódiu v rádoby imitaci F1.... No prostě mi za ty hráče bylo docela stydno. Opravdu ta týmová soutěž je hodně mimo, nedovedu si představit, že by se s touto komedií někdo mohl identifikovat, ani děti.
Chápu, že peníze nesmrdí ale nemyslím si, že by tato šaráda vedla ke zvýšení úrovně golfu a ke vzniku nových hvězd. Ty hvězdy musí vzniknout někde jinde a na LIV bude dle mého názoru docházet k jejich postupnému vytěžení a degeneraci.
Jinak jsem zvědav na majory, jak se asi bude vyvíjet srovnání PGA, DP World a LIV, myslím si, LIV nebudou mít reálnou šanci.
Z pohledu golfu je to nejhorší co se mohlo stát. Štěpení neprospěje nikdy. V jenom článku to přirovnávali k štěpení boxu na jednotlivé asociace v Americe, které vyústilo, že v současnosti nikdo neví, kdo je skutečný mistr v dané kategorii.... Doufejme, že OWGR bude mít rozum.
Z pohledu golfu se stalo to nejlepší co mohlo, vždyť je vidět jak PGA cvaká prcina že museli využít pro propagandu i Netflix a najednou jde navýšit price money, a týmová soutěž mi přijde super a to že se ti to zdá infantilní (jinak názvy US sportovních týmů včetně NBA - nejdražší sportovní značky, jsou taky infantilní:)) je sice fajn ale ty nejsi kdo je pro LIV zajímavý, uvidíme co na to řeknou v Africe a Asii. Upřímně škoda že mají jen 14 turnajů jelikož jsem se naučil týmy a do dalšího to zapomenu :) :)
 
Z pohledu golfu se stalo to nejlepší co mohlo, vždyť je vidět jak PGA cvaká prcina že museli využít pro propagandu i Netflix a najednou jde navýšit price money, a týmová soutěž mi přijde super a to že se ti to zdá infantilní (jinak názvy US sportovních týmů včetně NBA - nejdražší sportovní značky, jsou taky infantilní:)) je sice fajn ale ty nejsi kdo je pro LIV zajímavý, uvidíme co na to řeknou v Africe a Asii. Upřímně škoda že mají jen 14 turnajů jelikož jsem se naučil týmy a do dalšího to zapomenu :) :)
Čas ukáže, co se prosadí, je pravda, že PGA Tour se snaží pod tlakem této konkurence. Ale já opravdu nejsem cílovka, mi se golf líbí v tradičnějším podání, bez těch skopičinek.
Chápu, že je snaha udělat merchandising pro ty týmy/značky, ale za mě to je strašně upocené....
Zatím do toho lijou peníze Saudi bez nutnosti jakýchkoli tržeb (v roce 2022 byly revenues LIV prakticky nulové), dlouhodobě rozhodne komerční úspěch.

Možná bude poptávka po takových přenosech, já si ale myslím, že určitě ne mezi golfisty.

Mě zase mrzí, že zanikla Golf TV a přenosy featured groups, které byly asi to nejlepší, co jsem zatím v TV zažil.
 
Já co na golfu mám nejradši je tradice ale to už dávno neplatí třeba trika bez limečku nebo mikiny s kapuci takže už to je celkem jedno (ale hudba na green mi vadí). A naopak si myslím že mezi golfisty poptávka bude jelikož pro Asii a Afriku to bude myslím ok zvlášť když tam budou hrát kluci od nich což se o PGA říct moc nedá. Hele celý LIV je upocený zvlášť když to celé vzniklo během 2-3 let tak to ani jinak nejde. A konkurence je vždy prospěšná a tohle golf jenom posune a zaměření na týmovou hru je za mne skvělé jelikož to může přitáhnout další fanoušky zvlášť když se do toho zapojí patriotismus apod viz mexický tým, nebo evropský tým a třeba si Bayern či FC Barcelona pořídí i golfový tým a to pak bude fandění....
 
Me se libilo loni kdyz to bezelo na youtube. Ted je na to web nebo aplikace, ktera funguje jen v usa. Golfchannel nemam, takze jsem se bohuzel nekoukal. Co je slabsi je urcite ta prezentace tymu, jmena a loga, tam to chtelo vic prace. Ale co vymyslet, kazdej tym v jinym sportu je svazanej s nejakym mestem, tohle se vari z vody takze tam lepsi napad nemam. Ale tymovej aspekt Liv mi nevadi, vzhledem k tomu ze se hraje i individualne, nejak me to nerusi.

Jeste by me zajimalo, jestli jsou na pgatour stejny body do zebricku za elevated event co vyhral Rahm nebo Scheffler a nebo za tu vcerejsi Hondu, ta kvalita pole je dost rozdilna.
 
Zajímavý článek ke golfovým změnám LIV/PGA od konzervativce:


Dobrý je ten závěr:
Last year, when he defended at Honda, Matt Jones missed the cut. The cut is a spectacular aspect of tournament golf. You can’t win or top-10 or do anything except practice over the weekend if you miss the cut. Jones has since gone LIV. This week, he is playing the no-cut LIV event in Mexico.

LIV will last as long as the Saudis want to fund it.

The Honda lasted for as long as Honda wanted to fund it.

Fun while it lasted.
 
Vypadá to, že šejci začínají šetřit.

Překlad google:

Zpráva: LIV Golf provádí drastické změny v cestovních výdajích a rozdělení výplat týmů​

Podle Alana Shipnucka z The Firepit Collective se vedoucí pracovníci LIV Golf snaží „udržet“ Grega Normana.

Shipnuck byl minulý týden na debutu LIV Golf 2023 v Mexiku, kde „The Shark“ nemluvil s novináři. Shipnuck věří, že to nebyla náhoda, a novinář ve svém článku tento týden uvedl, že jednatel LIV řekl:

"Každý reportér chce, aby Greg věci eskaloval, a on vždycky vezme návnadu." Změní se to na: ‚Jeď mě? Ne, do prdele!“ Téměř nemůže konverzovat, aniž by opětoval palbu. Patří nám tato eskalace? Očividně ne. Snažíme se snížit teplotu."

Shipnuck také odhalil , že ve snaze snížit přemrštěné výdaje se nyní rozhodli, že veškeré cestovní náklady budou hradit každý z příslušných týmů.

„Ve snaze vybudovat soběstačnější firmu LIV přeložila všechny cestovní náklady na každý tým, ačkoli vzhledem k tomu, že turné je stále na začátku, poskytla stipendium na tuto sezónu. (Plánem je zrušit stipendium počínaje rokem 2024.)

Hráči si stále nechávají vyhrané individuální peníze – v Howellově případě to byly čisté 4 miliony dolarů – ale 3 miliony dolarů za týmové vítězství jdou do pokladny Crusher, nikoli do kapes hráčů.

Každý hráč dostává od týmu roční plat a na konci roku jsou možné bonusy a/nebo podíl na zisku. Ale to záleží na tom, kolik tým vydělává a kolik utrácí, což do LIV přineslo třídní války.“


To je jistě mimořádný vývoj, protože každý tým se rozhodl přidělit prostředky jakýmkoli způsobem, který uzná za vhodný. Například Brooks Koepka se rozhodl dát každému hráči Smash GC příspěvek na cestování a hotely.

"Smash dává členům týmu stanovenou částku, kterou mohou utratit, jak chtějí, ale pokud hráč tuto částku propálí, bude mít své výdaje po zbytek sezóny na háku."

Rok 2023 již přinesl do LIV Golf masivní změny a zdá se, že existuje pokus o to, aby byl peněžní tok ligy dlouhodobě udržitelnější.

Zde originální zdroj:
 
Doufejme, že alespoň nezavedou ten canon start a týmové soutěže :):)
Mě by finálové kolo vanonem nevadilo.
Finálový flajt z jedničky atd k nejhorším z 18.

Podle toho, kde je první flajt by bylo jasné, kolik jamek do konce zbývá. Navíc by se až do konce něco dělo a nebyly by ty dlouhé “mezery” mezi vysílanými údery, když už jsou na hřišti jen poslední 2-3 flajty.

Navíc by všichni měli v danou chvíli stejné povětrnostní podmínky.
 
Mě by finálové kolo vanonem nevadilo.
Finálový flajt z jedničky atd k nejhorším z 18.

Podle toho, kde je první flajt by bylo jasné, kolik jamek do konce zbývá. Navíc by se až do konce něco dělo a nebyly by ty dlouhé “mezery” mezi vysílanými údery, když už jsou na hřišti jen poslední 2-3 flajty.

Navíc by všichni měli v danou chvíli stejné povětrnostní podmínky.
Já si tím tak uplně nejsem jistý. Většina hřišť co znám, jsou stavěna s nějakou myšlenkou postupné hry. Ty jamky mají nějakou logiku, obtížnost, gradaci. A jakmile je nechám hrát hráče v jiném pořadí, tak tenhle aspekt mizí. A je prostě něco jiného hrát TPC Sawgras s vědomím, že mě nakonec čekají 17ka a 18ka a nebo vědět, že už je mám za sebou jako první...
 
To s tebou souhlasím, nicméně ta gradace je třeba v tom, že na předposlední jamce můžeš udělat důležitý krok k výhře a nebo taky totálně propadnout a sjet v leaderboardu níž. A to je asi to, co je na tom fakt zajímavé.
 
Já si tím tak uplně nejsem jistý. Většina hřišť co znám, jsou stavěna s nějakou myšlenkou postupné hry. Ty jamky mají nějakou logiku, obtížnost, gradaci. A jakmile je nechám hrát hráče v jiném pořadí, tak tenhle aspekt mizí. A je prostě něco jiného hrát TPC Sawgras s vědomím, že mě nakonec čekají 17ka a 18ka a nebo vědět, že už je mám za sebou jako první...
Právě to, že by nejlepší flajt šel z 1 zajistí tu „gradaci”.
A přistupovat kr hře s tím, že už mám to „nejtěžší” za sebou je cesta do pekel.

Navíc by ten pohyb na leaderboardu mohl být dynamičtější a pro hráče i méně přehledný, což by na ně vyvíjelo další tlak.

A spousta hřišt nemá nejtěžší poslední jamku.
A to nemyslím jen Augustu ;)
 
Právě to, že by nejlepší flajt šel z 1 zajistí tu „gradaci”.
A přistupovat kr hře s tím, že už mám to „nejtěžší” za sebou je cesta do pekel.

Navíc by ten pohyb na leaderboardu mohl být dynamičtější a pro hráče i méně přehledný, což by na ně vyvíjelo další tlak.

A spousta hřišt nemá nejtěžší poslední jamku.
A to nemyslím jen Augustu ;)

Třeba i Hořehledy ;)
 
Většina turnaju(nemluvíme o canonu) se hraje z 1 připadne z 10. V turnajích nezajímá nikoho najaka dramatičnost jamek ale výsledek :)
Mě spíše zajímá ta dramatičnost. Samozřejmě že toho golfistu výsledek. Jenže těch golfistů je pár a lidí co se na to dívají podstatně více. :D
 
Právě to, že by nejlepší flajt šel z 1 zajistí tu „gradaci”.
A přistupovat kr hře s tím, že už mám to „nejtěžší” za sebou je cesta do pekel.

Navíc by ten pohyb na leaderboardu mohl být dynamičtější a pro hráče i méně přehledný, což by na ně vyvíjelo další tlak.

A spousta hřišt nemá nejtěžší poslední jamku.
A to nemyslím jen Augustu ;)
Reálně si myslím, že pak to hřiště prostě není pro každého stejné. V připadě komerčních akcí je to buřt. U vrcholných soutěží má dle mého postupný start svou logiku a opodstatnění.
 
Právě to, že by nejlepší flajt šel z 1 zajistí tu „gradaci”.
Vem si situaci, že se ti stane, že na 3 jamkách zároveň půjde o vítězství. Kam se mají soustředit diváci? Jak to vezmeš kamerama? A ta nádhera, kdy se za vítězem sbíhají diváci k poslednímu greenu, to taky nepůjde. U vyrovnaných turnajů kdy se o vítězství potenciálně perou víc než 3 hráči to na dramatičnosti ubere.
 
Právě to, že by nejlepší flajt šel z 1 zajistí tu „gradaci”.
A přistupovat kr hře s tím, že už mám to „nejtěžší” za sebou je cesta do pekel.

Navíc by ten pohyb na leaderboardu mohl být dynamičtější a pro hráče i méně přehledný, což by na ně vyvíjelo další tlak.

A spousta hřišt nemá nejtěžší poslední jamku.
A to nemyslím jen Augustu ;)
Je pravda, že by to pro hráče mohlo být méně přehledné a nemohli by kalkulovat s náskokem. To by je mohlo znejistit.
Bohužel by to bylo i trochu méně přehledné pro diváky.
Chápu snahu "zhustit" přenos do kratší doby. Myslím si ale, že na současnou délku přenosů je publikum zvyklé a využívá to jako docela dobrý doplněk během odpoledne/večera a má přehled o tom, co se děje. Přenosy jsou prostě "krásné" - dívat se celý den na Torrey Pines nebo Pebble Beach, o Augustě nemluvě stojí za to.
Za mě je to snaha přitáhnout další publikum do současného "zrychleného" světa. Tak uvidíme, co to udělá, rozhodnou diváci a prachy.
 
Vem si situaci, že se ti stane, že na 3 jamkách zároveň půjde o vítězství. Kam se mají soustředit diváci? Jak to vezmeš kamerama? A ta nádhera, kdy se za vítězem sbíhají diváci k poslednímu greenu, to taky nepůjde. U vyrovnaných turnajů kdy se o vítězství potenciálně perou víc než 3 hráči to na dramatičnosti ubere.

souhlas, konec turnaje má být na 18ce.

př.: 150. The Open, Old Course a Tiger se snaží skrýt slzy na můstu 18. jamky. Pro mě jeden z největších golfových okamžiků..... O takovéhle zážitky bychom přišli.;)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom