Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Kdy se podle Vás začne na českých hřištích a bez omezení opět hrát golf

podle me by stacilo je sundavat na odpal a tam stejne nikdo v blizkosti 2m nestoji, jinak nasazene, parkoviste atd urcite ano
rouška ma ve volném prostoru smysl jen, když je někdo blíž, než (ok) 3 metry.
Kdyby fičelo tak třeba 5 metrů...
 
Pokud se jí opakovaně dotýkáš, ztrácí to smysl.
i pokud pouze za gumicky?? a co v pripade respiracnich satku??
 
i pokud pouze za gumicky?? a co v pripade respiracnich satku??
S rouškama je to těžký. Já ji mám vlhkou jen co dojdu těch pár set metů do práce a tam vylezu do prvního patra. Pak ztrácí určitým způsobem účinnost. Nedokážu si představit, že bych měla jednu roušku na 18 jamek. Osobně si myslím, že při hře by rouška být neměla. Pokud bys měl někoho z jiného flajtu na hřišti potkat ( věčně hraju z vedlejší fairwaye) pak se to v této situaci dá řešit distancí. Nic mě nenutí se s ním potkat. A na parkovišti - ano, pokud tam budou další lidi blíž než několik metrů. I to se dá odstínit, prostě na ně jen zamávám a nepůjdu si postěžovat kolik míčů jsem zase poslala na jedničce do lesa. Takže shrnutí - nějaké krytí obličeje mít s sebou, abych ho mohla použít kdyby mělo dojíít k nevyhnutelnému konntaktu, by bylo žádoucí.
 
Já používám tunelový šátek = nákrčník, existují z různých materiálů . Běžně jsem s ním hrál loni v létě, ochrana proti větru a prachu. Asi to nebude zcela v souladu se stupni ochrany , ale hrát se s tím dá.
 
S rouškama je to těžký. Já ji mám vlhkou jen co dojdu těch pár set metů do práce a tam vylezu do prvního patra. Pak ztrácí určitým způsobem účinnost. Nedokážu si představit, že bych měla jednu roušku na 18 jamek. Osobně si myslím, že při hře by rouška být neměla. Pokud bys měl někoho z jiného flajtu na hřišti potkat ( věčně hraju z vedlejší fairwaye) pak se to v této situaci dá řešit distancí. Nic mě nenutí se s ním potkat. A na parkovišti - ano, pokud tam budou další lidi blíž než několik metrů. I to se dá odstínit, prostě na ně jen zamávám a nepůjdu si postěžovat kolik míčů jsem zase poslala na jedničce do lesa. Takže shrnutí - nějaké krytí obličeje mít s sebou, abych ho mohla použít kdyby mělo dojíít k nevyhnutelnému konntaktu, by bylo žádoucí.

Já v tomhle spatřuji několik problematických rovin, se kterými se budu muset nějak nepohodlně vypořádat:

- hra na 18 jamek na 9 jamkovém hřišti - patrně budu muset povolit jen hru na 9 jamek, protože jinak to neohlídám:(
- vznikající fronty u okénka recepce + 1. odpaliště (případně jakékoli další při zaseknutí hry)

Koukám na to z pohledu staršího hráče, který si chce vyvětrat hlavu, ale zároveň nestojí o zbytečné riziko a zároveň se snažím eliminovat takové ty prudiče, co na vás začnou řvát uprostřed lesa na vzdálenost 200 m, že nemáte roušku...
 
Já používám tunelový šátek = nákrčník, existují z různých materiálů . Běžně jsem s ním hrál loni v létě, ochrana proti větru a prachu. Asi to nebude zcela v souladu se stupni ochrany , ale hrát se s tím dá.
ten je super :) já ho taky hodně používám (kdykoli studeně foukne - jsem zmrzlina-mám nízký tlak)
 

Přílohy

  • 3C89C072-CA86-46EC-ACD2-AA8FBC1545DD.jpeg
    3C89C072-CA86-46EC-ACD2-AA8FBC1545DD.jpeg
    16,2 KB · Zobrazení: 173
Já v tomhle spatřuji několik problematických rovin, se kterými se budu muset nějak nepohodlně vypořádat:

- hra na 18 jamek na 9 jamkovém hřišti - patrně budu muset povolit jen hru na 9 jamek, protože jinak to neohlídám:(
- vznikající fronty u okénka recepce + 1. odpaliště (případně jakékoli další při zaseknutí hry)

Koukám na to z pohledu staršího hráče, který si chce vyvětrat hlavu, ale zároveň nestojí o zbytečné riziko a zároveň se snažím eliminovat takové ty prudiče, co na vás začnou řvát uprostřed lesa na vzdálenost 200 m, že nemáte roušku...
ale roušky nemusíš hlídat, to je věc jednotlivců...
 
ale roušky nemusíš hlídat, to je věc jednotlivců...

To sice ano, ale pokud někdo bude pobíhat po areálu bez roušky a "ohrožovat" ostatní, tak je to i můj problém.
 
ten je super :) já ho taky hodně používám (kdykoli studeně foukne - jsem zmrzlina-mám nízký tlak)
Tak , sice tlak mám normální , jen mi nevyhovuje v létě místy studený vítr a průvan, proto mám v bagu nákrčníky dva a větrové bonbony extrastrong
 
Dnes prezident ČGF na ČT Sport.
ČGF má připravenou úpravu pravidel pro hru.
A info pro @alda v Rakousku by se po Velikonocích také mělo hrát.
 
Takže uvolnění venkovních sportovních aktivit OD ZÍTRA - a i bez roušek při odstupu 2m
 
Takže uvolnění venkovních sportovních aktivit OD ZÍTRA - a i bez roušek při odstupu 2m

Je nutne pockat na pisemnou podobu...
 
Je nutne pockat na pisemnou podobu...
Tak ano, nicméně to by měla být už jen technikálie.
Trošku nepříjemné bude, že nemohou být otevřené společné prostory (šatny, sprchy atd.).

Zítra zazimuju indoor, vezmu hole domů a ve středu směr hřiště ;)
 
Tak ano, nicméně to by měla být už jen technikálie.
Trošku nepříjemné bude, že nemohou být otevřené společné prostory (šatny, sprchy atd.).

Zítra zazimuju indoor, vezmu hole domů a ve středu směr hřiště ;)

Technikalie, ktera je pro spravne otevreni provozu hriste naprosto zasadni. Nemohu na zitra otevrit dokud si neprectu, jak mohu otevrit.
 
Technikalie, ktera je pro spravne otevreni provozu hriste naprosto zasadni. Nemohu na zitra otevrit dokud si neprectu, jak mohu otevrit.
To chápu, teď je to na straně hřišť. Tedy pokud do dokumentu někdo nevpašuje nějakou chujovinu.
Ale i tak, aspoň že to už není zakázané.
 
No já bych si asi fakt raději počkal, jak to dopadne, ono se nikdy u těch expertů neví, dokud to nebude oficiálně písemně.
A dle vyjádření ČGF by se nejspíše muselo hrát v rouškách, což teda bude extra výživné.
Ale určitě velmi pozitivní zpráva, už je vidět světlo na konci tunelu.
 
Nová opatření:

  • Od 7. dubna 2020 od 00.00 hodin se umožňuje provozovat individuální venkovní sporty. Dále je možné vykonávat venkovní sportovní aktivity bez ochranných prostředků dýchacích cest, pokud nedochází ke kontaktu pod dva metry s jinou osobou.
 
To chápu, teď je to na straně hřišť. Tedy pokud do dokumentu někdo nevpašuje nějakou chujovinu.
Ale i tak, aspoň že to už není zakázané.

Omyl, teď je to na straně MZCR, které musí vyvěsit nové/ aktualizované Mimořádné opatření. Teprve dle něj se lze zařídit. Co když tam budou sporty vyjmenovány a golf tam nebude uveden? Teď víme, že nevíme nic:).
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom