Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jaký koupit golfový vozík?

Jo, to mě hned napadlo :) myslím že místo na trhu je hlavně v segmentu elektrických vozíků - ceny baterií v posledních 5-10 letech šíleně klesly, ale výrobci chtějí za vozíky pořád ty stejné nekřesťanské peníze. Nejlevnější Motocaddy z UK seženeš za 13.5k CZK, u nás ještě o pár desítek procent dráž. Osobně bych viděl úspěch spíš v low-endu (tj. přijdeš na trh s vozíkem na úrovni Motocaddy do 10k CZK), než high-endu (snažit se soupeřit s JuCadem). Držím palce, kdybych měl technické znalosti a schopnosti, jdu do toho sám :D

V prvom rade, sú vozíky motocaddy premňa strašne neatraktívne (nikdy by som si ho nekúpil-velká bateria,velký motor+prevodovka,...), ale dajme tomu, že by si vedel dostať kúpiť elektrický vozík v štýle a kvalite jucad za cca 20k.
..."kdybych měl technické znalosti a schopnosti"... určite máš iné znalosti schopnosti, ktoré sú potrebné.
 
V prvom rade, sú vozíky motocaddy premňa strašne neatraktívne (nikdy by som si ho nekúpil-velká bateria,velký motor+prevodovka,...), ale dajme tomu, že by si vedel dostať kúpiť elektrický vozík v štýle a kvalite jucad za cca 20k.
..."kdybych měl technické znalosti a schopnosti"... určite máš iné znalosti schopnosti, ktoré sú potrebné.
Podle mě lidi nechtěj něco jako jucad, ale o půlku levnější. Kdo má na jucad, koupi jucad. Tady souhlasím s @Ondra, prostor a zájem bych viděl ve stejném segmentu.
 
V prvom rade, sú vozíky motocaddy premňa strašne neatraktívne (nikdy by som si ho nekúpil-velká bateria,velký motor+prevodovka,...), ale dajme tomu, že by si vedel dostať kúpiť elektrický vozík v štýle a kvalite jucad za cca 20k.
..."kdybych měl technické znalosti a schopnosti"... určite máš iné znalosti schopnosti, ktoré sú potrebné.
Ve stylu a kvalitě Jucad mě nebere.
 
Ve stylu a kvalitě Jucad mě nebere.
Souhlas :) to chce poradnyho delnika.
Jako napriklad, kdyz Tvuj malej 4 letej syn uz nemuze vyslapnout 16. jamku v Bolce, jen ti skoci na bag a sup az nahoru.
Potrebujes poradnou stabilni karu, vozejk jak se patri s pekelnym HP :)
 
Kúpil by si si vozík v štýle JuCad (dajme tomu elektrický) za polovičnú cenu ak by bol českej značky?

Napíšem rovno o čo mi ide.

Pracujem ako konštruktér v stroj-elektro firme a ako pozerám na tie ceny vozíkov, tak ma napadá, vytvoriť českú značku vozíkov (zatiaľ). S tým, že sa to dá vyrábať oveľa lacnejšie v rovnakej kvalite.Manual aj elektro.
Nejsi prvni, koho to napadlo a hodne podcenujes co vse v sobe Jucad ma a jak to funguje. Vsimni si, ze nikdo nema tu tyc tak tenkou jako oni. Ani PG Power. Jinak ja mam Jucad jen manual teda.

A k otazce, zda bych dal 50K za CZ jucad? Asi nedal. Je to premium price za noname produkt. Nikdo mi nezaruci, ze tu za rok bude servisni misto atp. Proto je Davis za cenu jakou je. Za vic by byl neprodejny.
Mj. Za 40K se prodava PG Power Steel, ktery je made in germany.

Motocaddy neni zadny design zazrak, ale funguje a je za dobrou cenu.
 
Upraveno:
Zapojím se do diskuse, osobně mě taky jucad nijak dramaticky nebere. Ale na druhou stranu, proč něco nezkusit vyvinout, jen si nemyslím, že je to tak jednoduché. Já osobně mám vozík Geum Decolt, tady je k tomu obsáhla diskuse... mluvím o tom proto, že kdy jsem se šel podívat k nim do kanclu v Praze na Albertově, tak vyvinout něco použitelného a funkčního stojí hromady práce, času, testování - a spoustu prototypů, aby se to dalo dát do produkce. Na druhou stranu, držím jakkékoli aktivitě palce. Byť osobně si myslím taky, že v akumulátorech je síla, myslím, že levný, stabilní, kvalitní a funkční nonelektrik by si své místo na trhu našel. Co bych já uvítal - maximální skladnost, lehkost. Prostě něco minimalistické, ale funkční, přesně pro ty, co řeší prostor a místo. A pokud v tom bude baterka v nějaké trubce, proč ne. Nicméně uznávám, že nezastupuji většinu, která s sebou má potřebu tahat na hřišti celý obývák a šatní skříň dohromady. :) Drobné pondělní rýpnutí. :-D
 
Zapojím se do diskuse, osobně mě taky jucad nijak dramaticky nebere. Ale na druhou stranu, proč něco nezkusit vyvinout, jen si nemyslím, že je to tak jednoduché. Já osobně mám vozík Geum Decolt, tady je k tomu obsáhla diskuse... mluvím o tom proto, že kdy jsem se šel podívat k nim do kanclu v Praze na Albertově, tak vyvinout něco použitelného a funkčního stojí hromady práce, času, testování - a spoustu prototypů, aby se to dalo dát do produkce. Na druhou stranu, držím jakkékoli aktivitě palce. Byť osobně si myslím taky, že v akumulátorech je síla, myslím, že levný, stabilní, kvalitní a funkční nonelektrik by si své místo na trhu našel. Co bych já uvítal - maximální skladnost, lehkost. Prostě něco minimalistické, ale funkční, přesně pro ty, co řeší prostor a místo. A pokud v tom bude baterka v nějaké trubce, proč ne. Nicméně uznávám, že nezastupuji většinu, která s sebou má potřebu tahat na hřišti celý obývák a šatní skříň dohromady. :) Drobné pondělní rýpnutí. :-D
Protoze si jeste nikdy 4 hodiny poradne nezmokl :D

Btw. Baterku ma jucad v bagu. Do trubek to nema smysl cpat, tam uz se nic nevejde :D

Jinak souhlas. Ono je za tim strasne prace. Jucad neni zadna krasa, ale vazi to nic, lze to rozlozit na sroubek a vejde se to do kazdeho gabrioletu.
 
Martine, nenech se ale tím odradit - že takových nápadů bylo, kdo nic nedělá, nic nezkazí. Pokud máš nápad a dovednosti, tak to zkus sestrojit a uvidíš, jak ti to půjde, na co přijdeš, nepřijdeš... Zaměření na cenu mi nepřijde osobně úplně šťastné, resp. jako hlavní argument, udělat něco jako Jucad, kopie seženeš v Číně atp. Těžko s tímto bojovat, nemluvě o tom, že český trh je malý. Ale pořád si myslím, že kdyby vzniklo něco czech made kolem tisícovky, praktické, skladné, tak by to zajímavé být mohlo. Něco, na co se dá pověsit spousta noname krámů a doplňku pro sběratele atp. Své fanoušky si to najde. Já se klidně na testy rád hlásím. A směle do toho!
 
Diki za reakcie :) každý nápad,kritika vítaná.

Ale Vy tu básnite o vozíku, čo uvezie slona,má byť za pár tisíc a má byť skladný,kompaktný...:confused:
 
Diki za reakcie :) každý nápad,kritika vítaná.

Ale Vy tu básnite o vozíku, čo uvezie slona,má byť za pár tisíc a má byť skladný,kompaktný...:confused:
No dyť. Nemůžeš čekat, že někdo bude chtít velkej těžkej krám, kterej se nedá složit, nikam se nevejde, nic neuveze a bude drahej :)
Než se do něčeho pustíš, zkus popřemýšlet o nákladech na servis, reklamace, aspoň minimální marketing. Ono výrobními náklady to jen začíná.
Vývojové náklady na kus (pokud jich prodáš pár desítek za rok) budou taky slušné, musíš to spočítat na únavu, nikdo s vozíkem nezachází úplně v rukavičkách.
Vím co to všechno obnáší, můžeme někdy dát pokec.
 
Martine, nenech se ale tím odradit - že takových nápadů bylo, kdo nic nedělá, nic nezkazí. Pokud máš nápad a dovednosti, tak to zkus sestrojit a uvidíš, jak ti to půjde, na co přijdeš, nepřijdeš... Zaměření na cenu mi nepřijde osobně úplně šťastné, resp. jako hlavní argument, udělat něco jako Jucad, kopie seženeš v Číně atp. Těžko s tímto bojovat, nemluvě o tom, že český trh je malý. Ale pořád si myslím, že kdyby vzniklo něco czech made kolem tisícovky, praktické, skladné, tak by to zajímavé být mohlo. Něco, na co se dá pověsit spousta noname krámů a doplňku pro sběratele atp. Své fanoušky si to najde. Já se klidně na testy rád hlásím. A směle do toho!


Na com tieto napady stroskotali?

No dyť. Nemůžeš čekat, že někdo bude chtít velkej těžkej krám, kterej se nedá složit, nikam se nevejde, nic neuveze a bude drahej :)
Než se do něčeho pustíš, zkus popřemýšlet o nákladech na servis, reklamace, aspoň minimální marketing. Ono výrobními náklady to jen začíná.
Vývojové náklady na kus (pokud jich prodáš pár desítek za rok) budou taky slušné, musíš to spočítat na únavu, nikdo s vozíkem nezachází úplně v rukavičkách.
Vím co to všechno obnáší, můžeme někdy dát pokec.

Ďakujem za ponuku konzultacie,určite ju využijem.

Naklady na prvotne prototypy by som vedel presunut na firmu v ktorej pracujem.mame vsetko potrebne vybavenie a kolegovia mi s elektro pomozu, navrhy a prve modely by som vytvaral sam.Horsie to vidim s distribuciiou.
 
Upraveno moderátorem:
...

OK, ale jak se říká: ...komu není rady, tomu není pomoci" :)
Mě je to fuk, já si ho nekupuju, jen je fajn mít relevantní informace.. Nemá funkce které chci..
 
Když už jsme u toho, viděli jste někdo v praxi http://www.gokartgolf.eu/?
Narazil jsem na ně na webgolfu a golfiq...
Já ano, bavil jsem se o tom v Hořehledech s majitelem tohoto plastového krumplu..
V zásadě říkal že spokojenost, jen v záruce mu něco měnili. Pak taky říkal, že stačilo nepatrně najet na obrubník a prasklo kolo, takže výměna.
Mě to přišlo vyrobené ze stejného nebo podobného plastu jako zahradní nábytek. A víme všichni, jak ten vypadá po pár letech.
To snad radši ten Davies caddy, ten se dá svařit aspoň.
 
Když už jsme u toho, viděli jste někdo v praxi http://www.gokartgolf.eu/?
Narazil jsem na ně na webgolfu a golfiq...
Jeden znamy ho ma a funguje s tim. Kazdopadne jsem na tom neshledal zadne vyhody, ktere by to uprednostnili oproti jinym znackam.
 
Když už jsme u toho, viděli jste někdo v praxi http://www.gokartgolf.eu/?
Narazil jsem na ně na webgolfu a golfiq...
Viděla jsem to minule na dětském turnaji, jedna holčička ho měla...no, že by se mi to zrovna líbilo, to ne.
 
Diki za reakcie :) každý nápad,kritika vítaná.

Ale Vy tu básnite o vozíku, čo uvezie slona,má byť za pár tisíc a má byť skladný,kompaktný...:confused:
Pokaždé když skládáme golfové cajky do našeho kombíka, skládáme tři vozíky (clicgear, masters starší typ, a něco jako dunlop), tak manžel hudruje, že se dá na výrobu golfových vozíků, co jsou pořádně složit a vejdou se do auta. Že prý je to "pár" trubek a takových peněz za to...Tak že bych vás dala s manželem dohromady ;):cool:
 
Pokaždé když skládáme golfové cajky do našeho kombíka, skládáme tři vozíky (clicgear, masters starší typ, a něco jako dunlop), tak manžel hudruje, že se dá na výrobu golfových vozíků, co jsou pořádně složit a vejdou se do auta. Že prý je to "pár" trubek a takových peněz za to...Tak že bych vás dala s manželem dohromady ;):cool:
Čím se manžel živí teď? :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom