Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Článek Jak si AI poradí česky s golfovými pravidly v roce 2024?

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Právě jsem publikoval článek: Jak si AI poradí česky s golfovými pravidly v roce 2024?

Jak si AI poradí česky s golfovými pravidly v roce 2024?

Článek  Jak si AI poradí česky s golfovými pravidly v roce 2024?

Není sporu o tom, že umělá inteligence (AI) dělá v poslední měsících (tady se to moc na léta nedá ani měřit) ohromné pokroky a možná z toho jde někdy až hrůza. Jak je to všechno rychle a svižné. Sám jako v mládí vášnivý čtenář hromady scifi knížek, kde se to jen hemžilo katastrofickými budoucími...

Diskuse a komentáře k článku vítány.
 
Krásný pokus, @requo . Je vidět, že AI může být dobrým pomocníkem. Umí pracovat velmi rychle a vcelku i spolehlivě. Ale ukazuje se, a použité příklady úloh to potvrzují, že pokud je úloha poněkud "rozvinutější", bere za vděk prvním nalezeným řešením a to prezentuje jako správné. A to není dobře.

Myslím si, že (my) golfisté si z toho nemusíme nic dělat a můžeme hrát, jak nám to nejlépe jde. S pravidly si buď víme rady sami, nebo nám s nimi pomůže zkušenější spoluhráč, v krajním případě i dobrý rozhodčí. Hlavně ať nás to baví.
 
Jaká verze ChatGPT byla použita?
 
Krásný pokus, @requo . Je vidět, že AI může být dobrým pomocníkem. Umí pracovat velmi rychle a vcelku i spolehlivě. Ale ukazuje se, a použité příklady úloh to potvrzují, že pokud je úloha poněkud "rozvinutější", bere za vděk prvním nalezeným řešením a to prezentuje jako správné. A to není dobře.

Myslím si, že (my) golfisté si z toho nemusíme nic dělat a můžeme hrát, jak nám to nejlépe jde. S pravidly si buď víme rady sami, nebo nám s nimi pomůže zkušenější spoluhráč, v krajním případě i dobrý rozhodčí. Hlavně ať nás to baví.

Je to tak jak říkáš. Jsem dalek toho jakkoli tlačit AI a cokoli jako nezpochybnitelnou autoritu. Na to si příliš mnoho uvědomuji, jak to může ve výsledku být škodlivé. Ale když bych za sebe měl vidět využití, tak pro mě je to vždy (v jiných oborech) jako parťák k naťuknutí, kde hledat dál... typická ukázka, kdy jsem zkoušel něco dříve:

GPT4.png


vs screen z golf Pravidel

pravidla.png

Takže tedy je to například vyloženě v dost zásadním rozporu. Takže skutečně se na to spolehnout úplně plně nedá a složitějšími formulacemi se dá AI dost zblbnout. V další odpovědi ti bude tvrdit něco jiného a klidně obráceně (ale vždy se ti omluví :-D)

Člověk se s tím časem naučí, když víš, jak se ptát a jaké ti má poskytnout vodítka, je to fajn, ale ověřit si to musíš sám. Např. tím, že si pak to pravidlo, neznáš-li ho z hlavy, sám najdeš.
 
Jaká verze ChatGPT byla použita?

ChatGPT 4.0, resp. 4.x. (je to i někde v tom mém článku). Předchozí verze 3.5 je v tomto výrazně, ale výrazně slabší. A to si nedělám už dávno iluze o tom, co dostupné ještě není... Tuším, že ChatGPT 4.0 je běžně placená, jestli se nepletu, tak cca 20 USD / měsíčně., ale dají se sehnat i levnější programy a předplatné... no. Moc jsem toto ale nezkoumal, někde jsem zaregistroval přes třetí stranu roční platbu ve výši 60 USD atp.
 
Tohle je paráda. Zrovna v této oblasti věřím, že to může být ku prospěchu věci a zvýšit povědomí o pravidlech a způsobech řešení mezi rekreačními hráči. Byť asi pomaleji, než by se mi líbilo. Je pak otázkou, jak se postaví ČGF k hodnocení testů rozhodčích, když je k nim možné používat počítač...:eek:
 
Je pak otázkou, jak se postaví ČGF k hodnocení testů rozhodčích, když je k nim možné používat počítač...:eek:

Tak jako všude jednou v budoucnu (velmi blízkém).. předvedená praktická dovednost, písemné testy jsou jenom doprovodným podkladem. Minimálně od určité úrovně. Zakázat mobily atp můžeš, ale za chvíli to ani nepoznáš, kdo ví jaké budou hodinky, implantáty, chytré brýle atp.

Ale jak ukazuje i ten můj příklad kousek výše, bohužel není všechno zlato, co se třpytí. Spolehlivé to není, "kecá", "vymýšlí si", "formuluje individuálně".

Na druhou stranu, pokecat si s AI tvořivě lze docela slušně:
AI.png
 
ChatGPT 4.0, resp. 4.x. (je to i někde v tom mém článku). Předchozí verze 3.5 je v tomto výrazně, ale výrazně slabší. A to si nedělám už dávno iluze o tom, co dostupné ještě není... Tuším, že ChatGPT 4.0 je běžně placená, jestli se nepletu, tak cca 20 USD / měsíčně., ale dají se sehnat i levnější programy a předplatné... no. Moc jsem toto ale nezkoumal, někde jsem zaregistroval přes třetí stranu roční platbu ve výši 60 USD atp.
Bing má aplikován ChatGPT 4.0 - takže v tomto případě je to „zdarma", jen jsi odkázán na Widle.
 
Taky jsem se zeptal verze 3.5.:)

1705420062738.png
 
Kdyby mí pomohla hledat míčky,to by bylo!!!!💪
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom