Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak jste uchopili golf?

mojeheslogolf

Člen fóra
Jméno
František
Klub
Golf Club Háje
Zajímal by mě Váš pohled na golf. Velice rád čtu na fóru informace o golfu, pomáhá mě to pochopit vše kolem golfu jako sportu (zajímavosti, pravidla, systém, vybavení, hra atp.). Sám jsem začal teprve loni, ale je pravda že jsem si to slíbil již před cca 20 lety (až bude více času, financí a děti z baráku atd.). Pokud čtu příspěvky, tak jsou tady všichni opravdu velcí pacienti tak by mohli znát odpovědi. Můj HCP je velice vysoký a rád bych se dostal někam blíže první dvacítce. Cokoli níže bych vzal jako příjemný bonus.(Bereme li HCP jako odraz umu.) Stále mám ale pocit, zvláště když čtu jak řešíte hole, kvalitu míčků, atd.že to je jiný vesmír.
Kvalitu holí ,odpouštění špatně trefených ran - trefuji se tak špatně že není co odpouštět.
Kvalita míčků - je kulatej a letí ,rozdíl nepoznám.
Délka a přesnost rány - ha ha ha ha ha.
Švih jako pohybová studie - naprosto bez komentáře.
Golf beru jako něco s čím je možné začít v každém věku, ale kam až se lze zlepšovat když už jedu druhou půlku života a začal jsem později.
Je třeba dodat že nejsem výrazně soutěživý a hraju především pro procházku a pěknej čas v nádherné krajině, pro hru samotnou, nikoli pro pocit zvítězit. (Na turnaji mám ale vždy lepší výsledek než při “procházce”).
A teď k otázce. Kolik tomu dáváte? Je to pro Vás jen “procházka” nebo nutnost být nejlepší?
Kdy člověk začne vnímat jemnost úderu, směr, vítr, čtení greenu, kdy se z pokusu hrát golf stane golfová hra?
Děkuji.
 
Nazval bych to u me jednim slovem: DROGA
golfu venuju vsechen volny cas, skola, prace, spanek, golf, to jest ma zivotni napln poslednich nekolik let :D
neni pro mne dulezite byt nejlepsi, nehraju ani moc turnaju, ale pokud ano, samozrejme chci vyhrat!!
cteni greenu bys mel vnimat velmi rychle, protoze nevyzaduje um, ale dobre oko, pripadne zkusenost, smer, cistotu trefeni, vitr apod. zacnes resit kolem hcp 10-15, bez toho uz posun bude velmi slozity.
 
Zajímal by mě Váš pohled na golf. Velice rád čtu na fóru informace o golfu, pomáhá mě to pochopit vše kolem golfu jako sportu (zajímavosti, pravidla, systém, vybavení, hra atp.). Sám jsem začal teprve loni, ale je pravda že jsem si to slíbil již před cca 20 lety (až bude více času, financí a děti z baráku atd.). Pokud čtu příspěvky, tak jsou tady všichni opravdu velcí pacienti tak by mohli znát odpovědi. Můj HCP je velice vysoký a rád bych se dostal někam blíže první dvacítce. Cokoli níže bych vzal jako příjemný bonus.(Bereme li HCP jako odraz umu.) Stále mám ale pocit, zvláště když čtu jak řešíte hole, kvalitu míčků, atd.že to je jiný vesmír.
Kvalitu holí ,odpouštění špatně trefených ran - trefuji se tak špatně že není co odpouštět.
Kvalita míčků - je kulatej a letí ,rozdíl nepoznám.
Délka a přesnost rány - ha ha ha ha ha.
Švih jako pohybová studie - naprosto bez komentáře.
Golf beru jako něco s čím je možné začít v každém věku, ale kam až se lze zlepšovat když už jedu druhou půlku života a začal jsem později.
Je třeba dodat že nejsem výrazně soutěživý a hraju především pro procházku a pěknej čas v nádherné krajině, pro hru samotnou, nikoli pro pocit zvítězit. (Na turnaji mám ale vždy lepší výsledek než při “procházce”).
A teď k otázce. Kolik tomu dáváte? Je to pro Vás jen “procházka” nebo nutnost být nejlepší?
Kdy člověk začne vnímat jemnost úderu, směr, vítr, čtení greenu, kdy se z pokusu hrát golf stane golfová hra?
Děkuji.n
Už jsem se těšila, že někdo cílí vlákno na nás, děvčata ;) no, a ono evidentně ne.
Ale tak se zapojím do diskuze: golf je pro mne velký koníček, spousta nových přátel, pohyb venku, soutěže a radost z úspěchu, a ano, některé debaty zde nad holemi, švihem, jsou rovněž pro mne z jiného světa. Taky jsem ale výkonnostně jinde :D
 
Nazval bych to u me jednim slovem: DROGA
golfu venuju vsechen volny cas, skola, prace, spanek, golf, to jest ma zivotni napln poslednich nekolik let :D
neni pro mne dulezite byt nejlepsi, nehraju ani moc turnaju, ale pokud ano, samozrejme chci vyhrat!!
cteni greenu bys mel vnimat velmi rychle, protoze nevyzaduje um, ale dobre oko, pripadne zkusenost, smer, cistotu trefeni, vitr apod. zacnes resit kolem hcp 10-15, bez toho uz posun bude velmi slozity.
Díky, velice se mi ulevilo, myslel jsem že jsem úplně mimo když se stále učím pouze trefit do míčku.
 
Už jsem se těšila, že někdo cílí vlákno na nás, děvčata ;) no, a ono evidentně ne.
Ale tak se zapojím do diskuze: golf je pro mne velký koníček, spousta nových přátel, pohyb venku, soutěže a radost z úspěchu, a ano, některé debaty zde nad holemi, švihem, jsou rovněž pro mne z jiného světa. Taky jsem ale výkonnostně jinde :D
Pravopis ovládám stejně špatně jako golf. Taky jsem ale výkonnostně jinde :D
 
Nevím jestli můžu, když podle názvu vlákna to je asi pro “holky” ;) (Update - název již opraven)

Ale dobře. Někde jsem četl, že průměrně nadaný člověk, s průměrnou pohybovou zdatností je při průměrném tréninkovém úsilí schopen se dostat na úroveň bogie hráče, tj. HCP okolo 20. Prý 10% populace je schopno se dostat na single a lépe, 10% naopak nemá šanci se dostat z dosahu HCP 36 a zbytek má potenciál hrát bogie golf (prý stačí cca 10 tisíc odpálených míčků).
Chce to jen trochu času a pravidelného tréninku a hraní.
A jak je to s tím vnímáním míče, větru atd?
Otázka času a zkušeností. Někdo k tomu přijde jako “slepej k houslím”, někdo to vydře a někomu holt “není z hůry dáno” ;)
Takže nezoufej a “ vydržať “
 
Upraveno:
Nevím jestli můžu, když podle názvu vlákna to je asi pro “holky” ;) (Update - název již opraven)

Ale dobře. Někde jsem četl, že průměrně nadaný člověk, s průměrnou pohybovou zdatností je při průměrném tréninkovém úsilí schopen se dostat na úroveň bogie hráče, tj. HCP okolo 20. Prý 10% populace je schopno se dostat na single a lépe, 10% naopak nemá šanci se dostat z dosahu HCP 36 a zbytek má potenciál hrát bogie golf (prý stačí cca 10 tisíc odpálených míčků).
Chce to jen trochu času a pravidelného tréninku a hraní.
A jak je to s tím vnímáním míče, větru atd?
Otázka času a zkušeností. Někdo k tomu přijde jako “slepej k houslím”, někdo to vydře a někomu holt “není z hůry dáno” ;)
Takže nezoufej a “ vydržať “
Právě to je to co jsem chtěl vědět. Ptám se na to jak se kdo výkonostně posunuje, jak rychle a co pro to cíleně dělá. Jak cítí to jak hraje a jak si to užívá. Nezoufám jen jsem zvědavý jestli je můj přístup až moc na pohodu. Já spíš hraju proti hřišti než proti sobě nebo někomu. Snažím se odhadnout své dlouhodobé cíle nebo možnosti, Bogie hráč zní dobře .
 
Pěkné téma, díky za něj!

Asi každý to vnímá rozdílně a nemyslím, že jakýkoli přístup ke golfu je lepší nebo horší. Za cca tři roky, co běží fórum v současné podobě (mělo to před tím ještě nějaké omezené pokusy na webu levnygolf.cz) jsem poznal díky Jamce osobně desítky různých golfistů. Od singlistů přes několik PRO a samozřejmě pak mraky nás "normálních" hobíků :) Každý z nich má svůj přístup rozdílný a věřím, že mám to štěstí poznat a vidět spoustu přístupů ke golfu. Pro některé je to droga, pro druhé koníček k životu, kdy stačí být venku s přáteli, užívat si přírody a zahrát několik povedených ran.

Za mě osobně je to především koníček, nemám osobní vysoké golfové ambice, cca dva roky jsem se především trápil s tím, abych nezdržoval ostatní ve flajtu svými nepovedenými ránami. Měl jsem ale na parťáky a své golfové mentory velké štěstí (mohu jmenovat např. @doktordee, @JardaK, @mkopcak, @JanKostalCZE, @jan... a mnohé další). Nikdy mi nikdo nedával sežrat, že jsem začátečník a naopak mi trpělivostí, svými radami a přátelstvím se postupně pomohli tohoto pocitu a stresu zbavit (to některým z nim ale nebránilo a nebrání dělat si ze mě prdelky a to nejen na hřišti - v dobrém, samozřejmě). Na turnaje mě moc neužije, raději mám volnou hru. Podařilo se mi dostat ke golfu i svou ženu @kristyna a jsem moc rád, když se nám k výchově dvou dětí podaří najít chvíle, kdy můžeme vyrazit spolu na hřiště. Času mimo PC je málo, takže nějakou cílevědomou snahu k dramatickému zlepšení... třeba časem a nebo taky ne. Takže já se snažím celý golf mít hodně na pohodu, mít rány přibližně směrem k té správné jamce a prostě myslím, že bogie golf zní mým uším v aktuálním čase a mým možnostem skvěle. Alespoň mě potěší každý par a birdie je pro mě důvod k celodenní radosti. Mám se snad o tenhle pocit připravit, a mastit jedno birdie za druhým? :)
 
Upraveno:
Ahoj,jsem zastánce samouků, protože neexistuje univerzální švih ani pohyb, existuje pouze ideální impakt a jak se k němu dostaneš je jen tvoje poloha , co ti tvé dispozice dovolí. Ano, je to dlouhá cesta, řekl bych celoživotní .
Na golfu je ideální, že ke hře nepotřebuješ nic víc, než chuť si zahrát, hraješ především sám se sebou, snad proti hřišti, ale to jen virtuální . Není nad provedenou ránu, za tu se vždy pochval, z té co se ti nepovedla si nic nedělej.
A jinak , hezkou hru a šťastné odrazy.
 
Zajímal by mě Váš pohled na golf. Velice rád čtu na fóru informace o golfu, pomáhá mě to pochopit vše kolem golfu jako sportu (zajímavosti, pravidla, systém, vybavení, hra atp.). Sám jsem začal teprve loni, ale je pravda že jsem si to slíbil již před cca 20 lety (až bude více času, financí a děti z baráku atd.). Pokud čtu příspěvky, tak jsou tady všichni opravdu velcí pacienti tak by mohli znát odpovědi. Můj HCP je velice vysoký a rád bych se dostal někam blíže první dvacítce. Cokoli níže bych vzal jako příjemný bonus.(Bereme li HCP jako odraz umu.) Stále mám ale pocit, zvláště když čtu jak řešíte hole, kvalitu míčků, atd.že to je jiný vesmír.
Kvalitu holí ,odpouštění špatně trefených ran - trefuji se tak špatně že není co odpouštět.
Kvalita míčků - je kulatej a letí ,rozdíl nepoznám.
Délka a přesnost rány - ha ha ha ha ha.
Švih jako pohybová studie - naprosto bez komentáře.
Golf beru jako něco s čím je možné začít v každém věku, ale kam až se lze zlepšovat když už jedu druhou půlku života a začal jsem později.
Je třeba dodat že nejsem výrazně soutěživý a hraju především pro procházku a pěknej čas v nádherné krajině, pro hru samotnou, nikoli pro pocit zvítězit. (Na turnaji mám ale vždy lepší výsledek než při “procházce”).
A teď k otázce. Kolik tomu dáváte? Je to pro Vás jen “procházka” nebo nutnost být nejlepší?
Kdy člověk začne vnímat jemnost úderu, směr, vítr, čtení greenu, kdy se z pokusu hrát golf stane golfová hra?
Děkuji.

V podstatě jde vždy o procházku někdy dobře okořeněnou a jindy oslazenou...
 
Zajímal by mě Váš pohled na golf. Velice rád čtu na fóru informace o golfu, pomáhá mě to pochopit vše kolem golfu jako sportu (zajímavosti, pravidla, systém, vybavení, hra atp.). Sám jsem začal teprve loni, ale je pravda že jsem si to slíbil již před cca 20 lety (až bude více času, financí a děti z baráku atd.). Pokud čtu příspěvky, tak jsou tady všichni opravdu velcí pacienti tak by mohli znát odpovědi. Můj HCP je velice vysoký a rád bych se dostal někam blíže první dvacítce. Cokoli níže bych vzal jako příjemný bonus.(Bereme li HCP jako odraz umu.) Stále mám ale pocit, zvláště když čtu jak řešíte hole, kvalitu míčků, atd.že to je jiný vesmír.
Kvalitu holí ,odpouštění špatně trefených ran - trefuji se tak špatně že není co odpouštět.
Kvalita míčků - je kulatej a letí ,rozdíl nepoznám.
Délka a přesnost rány - ha ha ha ha ha.
Švih jako pohybová studie - naprosto bez komentáře.
Golf beru jako něco s čím je možné začít v každém věku, ale kam až se lze zlepšovat když už jedu druhou půlku života a začal jsem později.
Je třeba dodat že nejsem výrazně soutěživý a hraju především pro procházku a pěknej čas v nádherné krajině, pro hru samotnou, nikoli pro pocit zvítězit. (Na turnaji mám ale vždy lepší výsledek než při “procházce”).
A teď k otázce. Kolik tomu dáváte? Je to pro Vás jen “procházka” nebo nutnost být nejlepší?
Kdy člověk začne vnímat jemnost úderu, směr, vítr, čtení greenu, kdy se z pokusu hrát golf stane golfová hra?
Děkuji.
Krasne tema a spousta velmi rozlicnych otazek... trosku v tom co pises vidim i ten svuj.
Muj golfovy zacatek byl cisty hec s kolegou z prace... dostal jsem od kamarada hole, on to same. Tak jsme spolu zacali chodit temer denne na driving, deti jeste byli velmi male, takze to slo kazde rano pred praci. Prvni velka chyba... neb jsem do toho mlatil podle youtube mnoho mesicu a vysledky zadne. Jsem od prirody nesportovni typ... hlava a telo nejsou propojeny tak, jak jsem mel tu cest pozorovat u jinych jedincu. Na drivingu jsem travil volny cas a ani nepocitoval potrebu jit na hriste. Tam jsem se bal. Rany byly kratke a nepresne... vedle na rohozce to litalo vsem lepe. Po nejakem case jsem se seznamil s mistnim osazenstvem a nakonec i trenerem a zacala druha faze. Intenzivni trenink. Na konci byla karta a jakysi zaklad golfovych schopnosti. Nasledne nastala faze treti, kdy jsem zacal chodit vice na hriste a driving spise pres zimu a nebo s jasnym cilem neco resit. HCP sel dolu na soucasnou stale nehezkou hodnotu 29 s tim, ze jsem umel i hodne prekvapit. Deti povyrostly, prace zadala vice casu... a dneska jiz trenink strasne flakam a pokazde si na to na hristi nadavam. Navic se dostavila slusna davka lenosti, a jiz se mi nechce drit jako drive. Soucasny stav je takova placana, ale naucil jsem se z toho nebyt moc rozladen.

Golf se stal pro me s lyzovanim nejdulezitejsi volnocasovou aktivitou. Duvodu je mnoho, ale hlavni je relax, ktery mi prinasi... umim naprosto vypnout na X hodin. Velmi lituji, ze jsem ho neobjevil drive. Manzelka kartu ma, ale ji to moc nevzalo. Deti obcas beru s sebou a davam je pres leto na golfovy tabor. Vsude v zahranici si zajdu na mistni hriste okusit jake to tam je, a jsem rad, ze ac mam sky-high hcp, tak tam vzdy vse odehraji se cti ala bezny nemecky duchodce.

Na golfu me bavi i ona technicka stranka... mraky harampadi, vecicek, zkouseni holi ci drillu... je si o cem cist, je co zkouset a o cem debatovat. Uplne na prvopocatku jsem si dal predsevzeti, ze neinvestuji do holi ani korunu (prvni jsem dostal). Myslel jsem si, ze se to nejprve naucim a pak si neco koupim... zatim jsem se to nenaucil, ale diky neustalemu nakupu a prodeji ojetych holi drzim latku, ze jsem v tom vice mene na nule. To je takovy paralelni sport, ktery k tomu mam. Neustale si kupuji bazarove hole a nepotrebne zase prodam pryc. Jakysi life-fitting :D
 
Upraveno:
Krasne tema a spousta velmi rozlicnych otazek... trosku v tom co pises vidim i ten svuj.
Muj golfovy zacatek byl cisty hec s kolegou z prace... dostal jsem od kamarada hole, on to same. Tak jsme spolu zacali chodit temer denne na driving, deti jeste byli velmi male, takze to slo kazde rano pred praci. Prvni velka chyba... neb jsem do toho mlatil podle youtube mnoho mesicu a vysledky zadne. Jsem od prirody nesportovni typ... hlava a telo nejsou propojeny tak, jak jsem mel tu cest pozorovat u jinych jedincu. Na drivingu jsem travil volny cas a ani nepocitoval potrebu jit na hriste. Tam jsem se bal. Rany byly kratke a nepresne... vedle na rohozce to litalo vsem lepe. Po nejakem case jsem se seznamil s mistnim osazenstvem a nakonec i trenerem a zacala druha faze. Intenzivni trenink. Na konci byla karta a jakysi zaklad golfovych schopnosti. Nasledne nastala faze treti, kdy jsem zacal chodit vice na hriste a driving spise pres zimu a nebo s jasnym cilem neco resit. HCP sel dolu na soucasnou stale nehezkou hodnotu 29 s tim, ze jsem umel i hodne prekvapit. Deti povyrostly, prace zadala vice casu... a dneska jiz trenink strasne flakam a pokazde si na to na hristi nadavam. Navic se dostavila slusna davka lenosti, a jiz se mi nechce drit jako drive. Soucasny stav je takova placana, ale naucil jsem se z toho nebyt moc rozladen.

Golf se stal pro me s lyzovanim nejdulezitejsi volnocasovou aktivitou. Duvodu je mnoho, ale hlavni je relax, ktery mi prinasi... umim naprosto vypnout na X hodin. Velmi lituji, ze jsem ho neobjevil drive. Manzelka kartu ma, ale ji to moc nevzalo. Deti obcas beru s sebou a davam je pres leto na golfovy tabor. Vsude v zahranici si zajdu na mistni hriste okusit jake to tam je, a jsem rad, ze ac mam sky-high hcp, tak tam vzdy vse odehraji se cti ala bezny nemecky duchodce.

Na golfu me bavi i ona technicka stranka... mraky harampadi, vecicek, zkouseni holi ci drillu... je si o cem cist, je co zkouset a o cem debatovat. Uplne na prvopocatku jsem si dal predsevzeti, ze neinvestuji do holi ani korunu (prvni jsem dostal). Myslel jsem si, ze se to nejprve naucim a pak si neco koupim... zatim jsem se to nenaucil, ale diky neustalemu nakupu a prodeji ojetych holi drzim latku, ze jsem v tom vice mene na nule. To je takovy paralelni sport, ktery k tomu mam. Neustale si kupuji bazarove hole a nepotrebne zase prodam pryc. Jakysi life-fitting :D
Právě že podobně to cítím i já v zimě lyže jinak golf a hlavně na pohodu a nepos**t se z toho. Hodně mě mátlo že se tady hodně řeší věci o kterých se mi ani nezdá, takové ten výkonnostní golf.
 
Já byl taky zpočátku frustrovanej z odbornejch diskuzí některejch místních pacientů (např. @JanKostalCZE a spol. :p). A co teprve když jdeš s nima hřiště. To by se z toho mohl slabší jedinec taky klidně pominout, když naprosto upřímě a detailně analyzují, co bylo špatně na 150-ti metrové ráně z bankru, která skočila obludných 5 metrů od vlajky a ještě k tomu nad ní (asi jsi správně pochopil, že měla skončit do metru a pod ní :p:D) .
A po dvou letech?... nerozumim jim dál ale netrápí mě to a jdu si svou cestou. Jak říká klasik "Cesta je cíl" . Takže nehledej cíl, hledej svou cestu .;)
 
Hodně mě mátlo že se tady hodně řeší věci o kterých se mi ani nezdá, takové ten výkonnostní golf.

To se ti jen zdá. Ono to odborně vypadá, co máme taky dělat, když je venku hnusně nebo sedíme v práci. Vytahujeme statistiky, různé drobnosti a doufáme, že až dojdeme na hřiště, že to rázem bude mnohem lepší. A pak záleží na naturalu každého soudr... buď se hledají jiné statistiky, nebo se začne nadávat, případně se najde příslušné vlákno doporučených výmluv, proč to nejde (zpravidla ti největší profíci - soukromě jim říkám zapouzdření singlisti ale psst - jsou nejvíce vynalézaví v tom zdůvodnit každou debilní ránu čímkoli počínaje od větru až po odchylku Venuše od své osy, však uvidíš . :p

Celé golfové prostředí má fluidum něčeho víc, něčeho nepřístupného, až skoro takovou auru jen pro vyvolené. Prostě to tak je. No a snahou většiny z nás je fungovat a přistupovat k ostatním tak, aby to tak nebylo vnímáno. Golf je krásný sport, pevně věřím, že ho skutečně může hrát kdokoli, kdo má chuť, trochu pohybových dovedností a komu se prostě líbí a má sem tam chuť se s tím míčkem porvat a je úplně jedno kde, jestli na Molitorově, v Casa Sereně nebo třeba jen na cvičné louce. Každý z těchto více či méně aktivních fanoušku a příznivců golfu je tu vítán. Není něco jasného? Klidně se ptej, diskutuj, říkej svůj názor, polemizuj, pochybuj, pravidla, vybavení, cokoli. Všichni z nás jsme začínali a prostě golf máme rádi - a všichni jsme spolkli moudrost světa, takže získáš často pěkně rozdílné spektrum názorů... chvilku se v tom budeš snažit zorientovat a pak jak říká @Jerry, si najdeš tu svojí individuální cestu, jak tě golf bude dlouhodobě bavit. A to je fajn. Prostě ty možnosti.

Btw. Já třeba spoustu vláken docela úspěšně ignoruju, vůbec netuším, o čem se tam chlapci a děvčata baví (ale stačí pochytit pár výrazů a můžeš pak machrovat taky). ;) i když jako admin tam občas nakouknu, jestli netropí příliš neplechu.
 
Upraveno:
Právě že podobně to cítím i já v zimě lyže jinak golf a hlavně na pohodu a nepos**t se z toho. Hodně mě mátlo že se tady hodně řeší věci o kterých se mi ani nezdá, takové ten výkonnostní golf.
Vsak neboj... brzy zjistis, ze ten kecaci golf casto ma se skutecnou urovni daneho jedince pramalo spolecneho.
A pak tu mame nase terminatory, kteri z meho pohledu hraji skoro televizni golf... a svete div se... prijde mi, ze jsou stejne nespokojeni se svou hrou jak ja. :D A prima je, ze se s nimi da jit ven zahrat. Clovek se necemu priuci a nikdo te neprudi, ze to hrajes jak jelito. :D
 
Upraveno:
Ja si porad opakuju jedno uslovi
"Nic to nechce, jen hrat lehce, hlavu dolu a projit" :D
Jako osobne jsem zastance trenera. Bohuzel pokud natrefis na spatneho (coz nepoznas na zacatku), tak to je moc moc vyhozenych penez za malo muziky ale lepsi nez nic. Asi jako zakladni voditko je ze trenink musi davat hlavu a patu. Musis rozumet co po tobe chce a ne ze ti bude natacet s rukama, telem, holi a ani ti nerekne proc to delate.
Kazdy sport muzes delat jako samouk, ale udelas si navyky ktere te v urcite urovni muzou zaseknout a pak se budou spatne odstranovat. Ja sam jsem velmi pohybove nenadany, takze pro me je golf proste drina. Jenze jsem tvrdohlavej, takze slovo nejde neznam. Bude mi to trvat treba 3x dele nez nekomu jinemu, ale chci se dostat na hcp 10 (cokoliv nize je bonus). Letos mirim na 30, tak si drzim palce.
Do urcite urovne bych neresil ani moc hole nebo micky. Naopak profi nastroje ti muzou vic uskodit nez pomoct.
Zacal bych drilovat kratkou hru. Od te se odviji vsechno a pokud se dostanes na 4paru okolo greenu 2 ranama a na kratke hre ztratis 2 rany a dalsi 3 na puttu jsi na 3 ranach nad par a to je uz skoda. A navic dobre vedena kratka hra te nauci jit spravne na micek shora, tvorit spravne kompresi a jit square. Pokud uz na kratke hre budes micek dloubat, tak na dlouhe to nebude lepsi. Vim, ze palit dlouhe rany je ten pravy pozitek, ale...
Jenze tohle vsechno musi videt nekdo zkusenym okem, takze bych se nebal investovat do trenera na nejake individualni treninky.
Ja sam jsem s trenerem 1-2 hodiny tydne a pak sam si to zkousim 1-2hod tydne. Osobne uz jsem zkusil 4 trenery nez jsem zakotvil. A o vikendech pokud to jde tak hriste. A co nejvic z travy. Podlozka hodne odpusti, ale golf se hraje na trave, ne z podlozky. Na trenink drivera je to asi jedno, tycko pouzijes i na trave ale treba prave chipovani je z podlozky proste nerealne.
 
Zacal bych drilovat kratkou hru. Od te se odviji vsechno a pokud se dostanes na 4paru okolo greenu 2 ranama a na kratke hre ztratis 2 rany a dalsi 3 na puttu jsi na 3 ranach nad par a to je uz skoda. A navic dobre vedena kratka hra te nauci jit spravne na micek shora, tvorit spravne kompresi a jit square. Pokud uz na kratke hre budes micek dloubat, tak na dlouhe to nebude lepsi. Vim, ze palit dlouhe rany je ten pravy pozitek, ale...
Tohle je svatá pravda, říká se že golf začíná 50m od greenu.. Protože když zahraješ 400m na tři a pak jich na 30m necháš 5 tak vznikají obludný čísla.. Ne že bych v tom byl nějaký přeborník, ale na tenhle tréning jsou nejlepší akademie, můj domací Public na Konopišti mi toho dal opravdu hodně, bylo to pořád dokola, odpal někam do džihádu a wedge do greenu..
 
A jeste jeden takovy muj postreh. Kdyz se clovek konecne odvazi na hriste, tak nejlepe ne v plnem flightu. Chte nechte clovek nehraje jeste dostacne rychle (drble rany, rany do dzihadu, hledani micku) a ten stres kdyz na cloveka zacne tlacit dalsi flight... u me rozhodne hru nezlepsi :)
Sam za sebe se ani nebranim jit na hriste sam a zkouset si hru bez ostatnich. 1clenny flight je zpravidla rychlejsi nez 4, takze spis bude tlak na flight pred nim :D Ale pokud na me zezadu nikdo netlaci, tak si zkousim vic odpalu, opakovat rany, proste to beru jako trenink ne jako hru.
Na druhou stranu co nejdriv hrat ve vice lidech urcite taky aby si clovek zvyknul, ze ho nekdo sleduje a zvykl si na ten tlak ostatnich (nemyslim umyslne z jejich strany, ale ze sebe aby nezdrzoval hru, nezmatkoval, vyhodnotil rychle situaci podle pravidel, atd.)
A nakonec si uvedomit, ze nehraju proti ostatnim, ale je to hra me proti hristi.
 
Já osobně na cvičné plochy prakticky nepáchnu, všechno se učím na hřišti..
 
Tohle je svatá pravda, říká se že golf začíná 50m od greenu.. Protože když zahraješ 400m na tři a pak jich na 30m necháš 5 tak vznikají obludný čísla.. Ne že bych v tom byl nějaký přeborník, ale na tenhle tréning jsou nejlepší akademie, můj domací Public na Konopišti mi toho dal opravdu hodně, bylo to pořád dokola, odpal někam do džihádu a wedge do greenu..
Ano, nízká čísla jsou o krátké hře, jen bych řekl, že ne od 50m, ale cca od 100m. Pokud se ti podaří dostat pod kontrolu hru ze 100m od grýnu a blíže tak, že obvykle nebudeš potřebovat více jak 4rány, tak se začneš velice rychle přibližovat k “bogie hráči”.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom