Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Golf v Tyrolsku - SüdTirol Itálie & Tyrolsko Rakousko

HonzaKulig

Mazák fóra
Jméno
Jan
Přijmení
Kulig
Klub
Central Golf Club
HI (HCP)
6,5
Ahoj jamkaři,
po delším čase jsme se s tátou vydali na golfový trip k jeho 60tým narozeninám a jelikož letenky lezou do nesmyslných výšin, zvolili jsme oblast Jižního Tyrolska v Itálii a Tyrolska v Rakousku. 2 země, 3 dny, 7 hřišť (5x18, 2x9 jamek), nachozeno 70km, ujeto 1500km - pokusím se oblast co nejvěrněji popsat.

Den První - Itálie

Cestoval jsem k tátovi, který žije v Korutanech a následně jsme se ve stčedu v 4:30 vydali na cestu do 4 hodiny vzdáleneho Jižního Tyrolska v Itálii. Hlavní cílem bylo ikonické hřiště Golf Club St. Vigil, které jsme měli na radaru už dlouho, ale po cestě jsme se rozhodli zahrát si ještě devítku Alta Badia na rozehřátí.

Golf Alta Badia

Web:
https://www.golfaltabadia.it/en/
Greenfee: 45 EUR 9 jamek

První co Vás na hřišti zaujme je příjezdová cesta. Drápete se serpentinami neustále doleva doprava, navigace ukazuje že hřiště je už jen 1,5km a vy nechápete kde tady, v místě kde jsou světoznámé lyžařské sjezdovky, bude golf. No on je totiž částečně na sjezdovce, minimálně 2 jamky jdete po regulérních sjezdovkách a i proto jste v šoku, že hřiště které otevírá běžě až c červnu, je v takové kvalitě. Okej, jeden green byl trochu plesnivý, ale jinak naprostá pecka, jamky plastické a hlavně ty výhledy na okolní hory Vám nedají spát. Prvních šest jamek je na jedné straně, kdy chodíte nahoru dolů, další tři jsou kousek za cestou, kde přechod chvílí trvá. Každopádně na rozehřátí a ukázku toho co nás čeká následující 3 dny to byl perfektní začátek, hřiště rozhodně doporučuji!!!

553BF5EA-9E11-4D95-88AF-301035B943D1.JPG
tempImagedqOx46.jpg
IMG_1550.JPG
tempImagematYDR.jpg
tempImageU52UT6.jpg
tempImage2xLQhQ.jpg


Golf Club St. Vigil Seis

Web:
https://www.golfstvigilseis.it
Greenfee: 90 EUR, hráli jsme Sunset za 65 EUR

Na tohle jsem se těšil už 3 roky co tam hrál kamarád. Pořád mi říkal, že jestli mám rád Adamstal, tak tohle je podobná liga a měl pravdu. Hřiště má několik svých kouzel. Tím hlavním je rozhodně masiv Sciiliar, který na Vás kouká pořád a vy se nemůžete vynadívat na něj. Hřiště leží prakticky na jeho úpatí a je to hřiště dvou rozdílných devítek. Rozhodně bych nesouhlasil, že je tady nutná buggy, šli jsme hřiště pěšky, bylo 25 stupňů a byť přechody nejsou nejjednodušší, tak se to dalo. První devítka je rozhodně hezčí, ty jamky jsou každá jiná, jamky se vlní tu nahoru, tu dolů, naslepo nehrajete nikde, vše je přehledné a kvalita famózní. Zahrál jsem tam 2 birdie a neskutečně se bavil Druhá devítka je řekněme trošku horší, ale zase nechápete do jakých míst ty jamky postavili. Jsou to šílené stráně na kopcích, kde by Vás to ani náhodou nenapadlo. Vypíchl bych celkově jamky 4, 6, 8, 9, 12, 15. Třípary jsou nádherné, nejzajímavější jsou právě jamky 3 a 15, kdy hrajete dolů pod sebe. Hřiště má par 69 a ze žlutých jen těsně přes 5 km, ale celou dobu jsem si říkal, že spíš udávají výškové metry, než délku jamek :-D. Tohle je rozhodně must play hřiště, byli jsme jim uchvácení.

tempImage8WTKmc.jpg
tempImagewHJ2nn.jpg
tempImagecWlxQZ.jpg
tempImage7viRcG.jpg



Den druhý - Rakousko Zillertal a Achensee

Z Itálie jsme přejeli 2 hodinky do Tyrolska do oblasti Zillertal, kde nás čekali 2 rozdílná hřiště. Obecně v Tyrolsku je hodně hřišť, většina je kolem Kitzbuhelu a nad ním a feečka jsou drahá. Vybrali jsme ke hře to nejlepší co daná oblast nabízí, 3 hřiště jsou součástí Leading Courses Austria a jedno je ikonickou perlou. Prakticky všude vyjde na 90-110 EUR, nerozlišují všední dny a víkendy. Některá hřiště mají třeba Sunset, jiná ne. Jediná cesta jak ušetřit je zakoupit Golf Tirol Card. Nabijete si na ní 3, 4 nebo 5 feeček a jedno Vás tak vyjde na nějakých 86 EUR. Je přenosná, není na jméno, takže z ní můžete čerpat jak chcete. Koupíte ji na všech hřištích, které ji akceptují, jediné co nás překvapilo, že po nás při koupi chtěli potvrzení z hotelu, že v dané oblasti bydlíme. Což jsem si nikde na webu nevšiml, že je podmínkou. My spali v hotelu, takže pohoda.


Golf Club Zillertal - Uderns

Web
: https://www.golf-zillertal.at
Greenfee: 110 EUR, hráli jsme na Golf Tirol Card za 86 EUR

Jak bych jen tohle hřiště popsal. Příjezd pecka, parkování v garážích, moderní budova, vevnitř krása, kvalita ploch bomba, ale nějak si nemůžu pomoct. Je to prostě na jedné velké louce, hřiště není ani nijak moc plastické, nejvíc se mi líbili jamky 3, 4 a 16. Co potěší je to, že hřiště je široké, každou chybu Vám odpustí a tak je pro všechny dobře hratelné. Údolí v kterém je je hodně rozlehlé, takže hory které vidíte jsou pecka, ale je to celé takové roztáhlé. Místy mi tím údolím připomínal Schladming Dachstein, ale ten je učitě daleko plastičtější a hezčí. Chytla nás mezi jamkami 11 - 13 přeháňka, všichni zmizli z hřiště a my ho měli jen pro sebe :). Kvalita je výborná, ale podruhé bych tam asi nešel.

tempImageoNSwW9.jpg
tempImagecJ8FJb.jpg
tempImageYTuQDm.jpg




Golf Club Achensee

Web: https://www.golfclub-achensee.at
Greenfee: 105 EUR, hráli jsme na Golf Tirol Card za 86 EUR

Po UDernsu jsme přejeli 25 minut do kopců k jezeru Achensee, kde se nachází nejstarší hřiště v Tyrolsku, a to od roku 1934. Název trošku mate, jezero nevidíte ani z jedné jamky, což je možná jediná výtka co k hřišti mám. Je to nádherné místo plné lesů, které se musí hrát hodně hlavou, na druhou stranu když už to do nějakého lesa pošlete, tak se to dá hrát, najít apod., podle fotek to vypadá víc úzké než ve skutečnosti je. Dopoledne se nad hřištěm přehnali 2 mega průtrže mračen, takže hřiště bylo místy docela podmáčené, ale pořád to bylo krásně hratelné, aspoň jsme si udělali hezká videa se stříkanci vody na fairwayi :-D. Za zmínku stojí jamky 3, 4, 16, 18. 18ka je třípar, kde když to topnete můžete reálně trefit lidi na terase restaurace :-D. Na to, že to hřiště je tam skoro 100 let má neskutečnou kvalitu, myslím že takové Mariánky by se tady mohli jet podívat, jak se udržuje hřiště, které je vysoko a je staré.

tempImagewHPlv1.jpg
tempImage41rX6a.jpg
tempImageLxHxun.jpg
tempImagef9XrMA.jpg



Den třetí - Rakousko Kitzbühel

Pro poslední den našeho tripu jsme vybrali oblast kolem Kitzbühelu, kde je jednoznačně nejvíc hřišť a člověk si může vybrat co se mu zlíbí. Rakušáci říkají, že kdo nebyl v Kitzbühelu nebyl v Rakousku, tak jsme skočili na jejich ikonické náměstí s barevnými domečky, obchody jako Bogner, Louis Vuitton, dali si tam, kafčo mezi 2 hřišti a kochali se výhledem na Hahnenkamm.


Golf Club Kitzbühler Alpen Westendorf

Web:
https://www.gc-kitzbueheler-alpen.at
Greenfee: 98 EUR, hráli jsme na slevu k hotleu za 59 EUR

Jednoznačně nejtěžší hřiště, které jsme hráli v dané oblasti. Hřiště je na rovině, krásně plastické, převýšení jsou tak 3 metry, ale je úzké, všude jsou stromy, nějaké vodičky apod. a neodpustí Vám nic. Tohle hřiště nás jednoznačně nejvíc kousalo, ale ten klid, který z něj vyzařuje je pěkně nakažlivý. I vesnička Westendorf, na jejímž kraji hřiště najdete, je takové poklidné místo asi 15 minut před Kitzbühlem. Vypíchnul bych jamky 9 a 18, mají spoelčný green a končí obě u klubovny, díle pak 1 na rozehřátí krátky 4 par, 10ka je zase hezky točená doprava a 14ka je super risk reward jamka přes aut vpravo. Celkově jsme sice nehráli úplně nejlépe, ale to hřiště je famózně krásné a těžké, nic Vám zadarmo nedá.


tempImageQf31HI.jpg
tempImageMeRCAt.jpg
tempImageLmk3qL.jpg
tempImagewsLVqQ.jpg



Golf Club Eicheinheim

Web: https://www.eichenheim.com
Greenfee: 99 EUR, hráli jsme Sunset za 60 EUR plus buggy 38 EUR

Skoro na závěr naprostý unikát, úlet, krása, bomba, orgasmus. Mám u tohodle hřiště dilema, protože mi přijde ještě lepší než mnou tolik zamilovaný Adamstal. Hezčí výhledy, celková skladba jamek je asi pestřejší, ale hlavně - je to prostě nádhera. Hned na úvod mě šokl teda jeřáb u jedničky, marshall říkal, že se stav nové pokoje k hotelu, takže to tam ještě nějakou dobu takhle bude a jednička je tím pádem o pár metrů zkrácená, ale pak se před Vám začne odehrávat neskutečné divadlo. První devítka je fyzicky naprosté peklo a doporučoval bych to rozhodně nejít s bagem na zádech, ani s ručním vozíkem. S elektrickým se to dá, buggyna Vám hodně pomůže, protože výjezd na spektakulární jamku 3, pak sešup dolů, pak se zase drápete na 6ku, zase padáte dolů, no myslím že tam lidi vypustí duši. I marshall nám říkal, že buggy všem kdo nemají elektrický vozík doporučují, protože jinak budete po první devíte dead. Druhá je lehčí, nese se po vrstevnici v menší výšce, takže to už není takové peklo :). Naprostou bombou je jamka 3, ale i 1, 4, 5, 7, 9, 11, 12, 14, 16, 17 jsou pecky a 18ka, byť je to 280 metrů dlouhý čtyřpar do kopce je pecka, protože ten green a celkově ta jamka je pěkná mrcha na závěr. Jediné co bych vytkl je, že na druhé devítce slyšíte lehce auta z okolní cesty, ale to představení co Vám hřiště nabízí je nádherné. Mají krásně předělaný clubhouse s terasou a zážitek to byl neskutečný i díky skvělému číslu na scorekartě.

tempImageNk7t4z.jpg
IMG_1815.PNG
tempImageeJgZzl.jpg
tempImagephWfgI.jpg
tempImage6Wyrsb.jpg



Golf Club Lärchenhof

Web: https://www.gcclaerchenhof.com
Greenfee: 58 EUR, hráli jsme Sunset za 30 EUR

Podle mnohých jedna z nejhezčích devítek v Rakousku a já bych se pod to podepsal. Hráli jsme až v 19:30 na cestě domů, ten den to bylo třetí hřiště, ale jelikož táta v místním hotelu, který je vedle hřiště a nese stejný název, rok pracoval a rok tady chodil skoro den co den hrát, tak jsme se sem museli prostě podívat. Devítka je poměrně dlouhá, byť je to na takové velké louce mezi lesy, tak rozhodně není nudná. Kvalitativně naprostá pecka a jamky hodně na přemýšlení i díky velmi zajímavým greenům. Super jamky jsou 2, 6 a 7. Na závěr tohodle narozeninového tripu to byl super nápad.


tempImageVf8UNG.jpg
tempImagesl55K2.jpg


Celkově je Tyrolsko krásnou oblastí, horské velikány všude okolo a golfu i jiné zábavy požehnaně. Je zde dalších 6 velkých areálů, které jsme nehráli a dalších několik 9jamkových hřišť. Tak třeba někdy příště :).

A co vy a Tyrolsko v Rakousku a Südtirol v Itálii? Byli jste? Chystáte se? Co @JanKostalCZE, potvrdí moje dojmy z oblasti :-D?

Golfu zdar, dva golfoví pacienti Honza a Libor 🙃

tempImageyzHuRj.jpg
 
Upraveno:
@HonzaKulig - díky za nás všechny za nádhernou upoutávku plus tip na výlet. Prostě VAU! To je úplná paráda. Fotky nádherné, zážitky musely být fenomenální. Tak to doma navrhnu, že až budu mít kulatiny, že tohle bych si přál jako dárek. Ještě jednou díky, ani mi díky Tobě nevadí, že jsem se o víkendu nedostal na hřiště (vedro a tak). Takhle jsem si Tvým prostřednictvím zahrál naprosto nádherný kdyby golf v úplně luxusním prostředí. :)
 
@HonzaKulig - díky za nás všechny za nádhernou upoutávku plus tip na výlet. Prostě VAU! To je úplná paráda. Fotky nádherné, zážitky musely být fenomenální. Tak to doma navrhnu, že až budu mít kulatiny, že tohle bych si přál jako dárek. Ještě jednou díky, ani mi díky Tobě nevadí, že jsem se o víkendu nedostal na hřiště (vedro a tak). Takhle jsem si Tvým prostřednictvím zahrál naprosto nádherný kdyby golf v úplně luxusním prostředí. :)
Není zač Majkle :) - měli jsme taky teplo, ale 25 v horách je značka ideál :). Zážitek to byl, vřele doporučuji, byť to není úplně levný golf - každopádně když jdeš po top fairwayích a greenech, tak chápeš, že golf prostě nemůže stát 500 Kč :)
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom