Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak jste naposledy hráli (2023) - [uzamčeno]

Stav
Uzamčeno.
„Hustej začátek” aneb jak jsem byl dnes za vola 🙈

Zobrazit přílohu 36850


Jen jedno hřiště jsem hrál v životě za 80, nebyla to Ypsilonka, mělo to par 70, potřeboval jsem k tomu hrát jen bogey a pary, nebylo to na turnaji, ...atd. .... takže rád bych byl na Ypsilonce za 80 "za vola" s devítkou a sedmičkou ve scorecard :) .... jasně, že máš o dost lepší hendikep, ale i tak :)
 
Jen jedno hřiště jsem hrál v životě za 80, nebyla to Ypsilonka, mělo to par 70, potřeboval jsem k tomu hrát jen bogey a pary, nebylo to na turnaji, ...atd. .... takže rád bych byl na Ypsilonce za 80 "za vola" s devítkou a sedmičkou ve scorecard :) .... jasně, že máš o dost lepší hendikep, ale i tak :)
Tak když hraje 35 turnajů měsíčně!?😇 Kdyby měl HCP třeba 28, tak by ho to určitě nebavilo.😀 Řekl bych, že se mu doteď honí v hlavě: "Kdybych zahrál na prvních dvou jamkách aspoň ten mizernej dabláč, tak bych ..." 🤭
Ještě jednou 👏
 
Tak když hraje 35 turnajů měsíčně!?😇 Kdyby měl HCP třeba 28, tak by ho to určitě nebavilo.😀 Řekl bych, že se mu doteď honí v hlavě: "Kdybych zahrál na prvních dvou jamkách aspoň ten mizernej dabláč, tak bych ..." 🤭
Ještě jednou 👏
Tak těch turnajů za měsíc mám 60 - denně 2 😂

V hlavě se mi honil spíš ten "dabláč" na 13. :mad:

A hlavně - jsem si potvrdil, že i špatně rozehraný turnaj se dá ještě zachránit. Prostě to "špatný" hodit za hlavu a hrát dál "jako by se nechumelilo" :up:
 
27.7.2023 • Karlštejn: 96 ran (by mGolf)

Karlík.png

Dlouho jsme si nezahráli s @Romano, tak včera jsme to díky čgk napravili za 800 stovek/os, s bugynou k tomu zdarma, na Karlíku. První podzimní den, s nadsázkou, počasí místy na mikinu, pomalu abych vytahoval kulicha. No co, chvilkami studeně foukalo! Měl jsem trošku splín z práce, tak jsem nejel na Karlík s kdovíjak skvělou náladou - čekal jsem, že tam zasadím budoucí míčky po okolí na budoucí míčkovníky (už jsem vám vyprávěl, jak mě docela mrzí, že syn mi už nebaští jako devítiletý tyhlety historky? Moje oblíbena byla, že lžička je semínko bagru - akorát @kristyna jako učitelce se to moc nelíbilo, teda... :devil:). Nic, zpět ke golfu.

Jak jsem měl vztek z práce, tak jsem Romanovi navrhl, že dáme nesoutěžák, že se musím trochu soustředit na hru a dám tomu nějakou výzvu. TT jsme měli v 14:30, na odpališti vzorně připraveni 15 minut předem, těsně na 14:20 přijela jiná dvojice, že nás pustí (s Romanem hrajeme blbě, ale rychle, dvojice na to že oni prý blbě a pomalu). Tak jsme během pár vteřin s Romanem stáli na odpališti... no a Roman to poslal do autu vpravo, já, abych ho napodobil, tak do autu - pro změnu vlevo. :-D Dalo se na to skoro vsadit, že to tak dopadne. :) Druhá (třetí) rána z týčka lepší - já do bankru a v tom začal bouřkoslejvák. Desetiminutovej. Tzn. První jamka, jak vystřižena z hororu. Skvěle ten nesoutěžák začal. Ale pak to plus minus už šlo. Teda takhle, hráli jsme konzervativně, první devítka nám nešla ukázkově ani jednomu. Mě osobně trápily na první devítce grýny, předpokládám, že po tom prudkém dešti, se ale prostě chovaly divně, hrozně to zpomalovalo, tzn. furt krátké a furt trojpaty, myslím, že i jeden 4 pat se tam objevil.

Na druhé devítce to už bylo mnohem lepší, po neuspokojivém skóre 53 z první devítky jsem chtěl jako minule na OAKS... sakra, vždyť musím hrát pod 100, snaž se! A vyšlo slunce a šlo to. Teda, žádná hitparáda, ale taková pěkná hra, kdy i přes pár nepřesností se mi poměrně dařilo se udržet na těch chtěných hracích plochách a poměrně slušně i dopatovávat. Rozdíl 10 ran na devítku - samotného mě to zarazilo. A příjemný bonus - odehráno jedním míčkem. A pak příjemně překvapilo, že po zapsání do čgf z toho bylo mírné zlepšení z 17,5 na 17,2 HI (musím si trochu napracovat, za chvíli mi vypadne jeden super výjimečný výsledek, kdy mě políbili všichni svatí na Slapech v roce 2021, tak aby to neskočilo znovu nad 20).

Btw. trošku postřeh - pořád jsme tam viděli poctivě na hřišti Maršála, ale drobné doporučení: je super, že má maršál vlaječku na autíčku pro lepší viditelnost. Akorát je blbý, když má stejnou barvu, z dálky, jako praporkové tyče (žluté) a když zrovna stojí v perspektivě, kdy praporkovou tyč nevidíte díky horizontu, ale jeho vlaječku jo a hrajete místo na grýn na něj. :) Karlík mi přišel v prima stavu, v bankru jsme byl v jednom, bez problémů. Mokrý písek, ale z tohoto se hrát dalo. Pár bunkru bylo po dešti s loužemi - jako půda v opravě. Grýny viz výše, krásné, rychlost jsem čekal vyšší... ale neumím to zhodnotit, myslím, že déšť s tím hodně zamavál v ten aktuální čas. Na druhé devítce mnohem předvídatelnější po těch cca dvou hodinách, než na první. Za zmíněných 800 s dokupem paráda a prima hra.

Romane, děkuji moc za hru, užívej zbytek léta! A těším se na příště! ⛳🏌️‍♂️


0137184d-56b2-41bb-a602-bd2dea1aa4c6.jpeg IMG_4266.jpeg
 
Upraveno:
Dnes za ideálního golfového počasí Kácov......a to hřiště je kvalitou fakt pecka:up:, není tomu co vytknout. Greeny jezdily 9,5.....a byl to teda fofr:). trojpatů bylo dosti....
Hrála se kombinace R + M, River se mi teda úplně nepoved (56 ran, 13 Stb), hlavně na čtyřce jsem se pokoušel zcela nesmyslně vyhrát z kopřiv, místo abych si v klidu dropnul s trestnou mimo (takže za 9):down::vomit:.....myslel jsem, že už tyhlety "hříchy mládí" mám za sebou, ale holt jsem šel ve flightu se dvěma ženskejma, tak jsem se snažil já debil machrovat:D. Medows už byla trochu jiná píseň (48 ran, 21 Stb)....jedno birdie na šestce (30 cm od HIO) a druhé 5-6 metrovým putem na poslední jamce opravdu velmi zpřijemní cestu domů:):D
 
... začíná mě ta hra bavit. ...
Ale stejně - chce to občas trošku vzrůšo a zahrát si "Mickelsona", ta případná záchrana je pak teprve ta správná zábava a záplava endorfinů 😉

Jinak se na výsledky "okolo 80" rychle zvyká a pak ti 85 přijde jako úplný šrot a přitom se stačí podívat rok či dva zpátky (ale on stačí i začátek sezóny) 🙈
 
Jak píšeš - "můj par" je 81 u nás, takže cokoliv +-1 rána beru jako super výsledek. Poslední dobou se mi ale výrazně zvedlo procento trefených grýnů, takže tam začalo padat i více birdie ( za posledních 6 kol celkem 15 ) - můj průměr bylo 0-1 :)

Nicméně je třeba se otestovat, takže se chystám na mid tour na Karlštejn v srpnu, budeš tam taky?
 
Jak píšeš - "můj par" je 81 u nás, takže cokoliv +-1 rána beru jako super výsledek. Poslední dobou se mi ale výrazně zvedlo procento trefených grýnů, takže tam začalo padat i více birdie ( za posledních 6 kol celkem 15 ) - můj průměr bylo 0-1 :)

Nicméně je třeba se otestovat, takže se chystám na mid tour na Karlštejn v srpnu, budeš tam taky?
Ještěže tam bude jeden rozhodčí, kterej ty vaše výsledky bude korigovat...;)
 
Jak píšeš - "můj par" je 81 u nás, takže cokoliv +-1 rána beru jako super výsledek. Poslední dobou se mi ale výrazně zvedlo procento trefených grýnů, takže tam začalo padat i více birdie ( za posledních 6 kol celkem 15 ) - můj průměr bylo 0-1 :)

Nicméně je třeba se otestovat, takže se chystám na mid tour na Karlštejn v srpnu, budeš tam taky?
Pokud to bylo na mne, tak ano - Karlštejn mám v plánu.
 
Ještěže tam bude jeden rozhodčí, kterej ty vaše výsledky bude korigovat...;)
Už zase? 🙈😂
 
Nejdriv velmi spatne a pak velmi dobre. Prvni devitka v Podborankach +14. Druha +4, s jednim promenenym birdie ze tri. Na druhou jamku jsem stale nevyzral, v prvnim kole mi green 5i odrazil doleva, double. V druhym 7i tesne pred green, spatnej chip bogey. Tak treba za rok. Kam hodne sviti slunce sucho, misty zeleno a greeny paradni. Jak mam tohle hriste hrozne rad, trochu mi vadily oba petipary, pro ranu na vyvysenej green, at uz druhou nebo treti neni moc sance na micek v dobry lie, nikdy to neni rovina coz je na green do kopce dost obtizny kdyz si drevak:) V tomhle bagu mam starej putter (coz vysvetluje tu prvni devitku :D) a driver, tak sem ho po roce zkusil a asi to nema smysl pri tyhle frekvenci hrani. S 3w jsem mel 210m carry, i 240m dobeh a zkazil sem 1 z 5 ran. S driverem pomer opacnej. Asi budu hledat nejakej pouzitej minidriver, bud sldr nebo original one, to se mi zda jako dobra kombinace obojiho.
 

Přílohy

  • IMG_1067.jpeg
    IMG_1067.jpeg
    167,9 KB · Zobrazení: 46
  • IMG_1069.jpeg
    IMG_1069.jpeg
    98,5 KB · Zobrazení: 45
  • IMG_1073.jpeg
    IMG_1073.jpeg
    88,6 KB · Zobrazení: 54
Včera jsme se se ženou vrátili z naší golfové dovolené.V neděli po příjezdu do Golf resortu Kořenec jsme pak v podvečer odehráli prvních 18 jamek.
V pondělí jsme hřiště odehráli 2x. Odpoledne jsem splnil úkol z Golfové výzvy - Změna pohlaví - takže jsem hrál z červených odpališť.V úterý jsme opět
hráli 2x 18 jamek.Výsledkově jsem hrál přibližně + - na svůj HI, nejlepší výsledek byl 100 ran.
Hřiště: greeny a odpaliště zelené ,ostatní plochy vyschlé a tvrdé - což znamenalo hodně dlouhé doběhy.
Ve středu jsme chtěli ještě odehrát 9 jamek ,ale déšť nám to překazil, takže jsme se dopoledne přesunuli do golf resortu Austerlitz.
Na hřišti jsem byl poprvé takže při první hře jsem tak trochu hledal kudy-tudy. Hřiště jsme hráli 3x - každý den jednou.Dle mého názoru krásné hřiště - jinak všechno krásně zelené - náročné na přesnost ran . Tolik bunkerů jsem zatím nenavštívil jako tady za ty 3 dny.Hra z bunkerů - hlavně z těch 2m hlubokých - byla velkou zkušeností,zároveň i zážitkem Co mně velice překvapilo byla velká rychlost greenů - nejsem na ni zvyklý - takže problém při patování. Takže i malá rána znamenala přejezd jamky až o metr.Výsledkově + - můj HI - několik parů se přeci jenom povedlo - nejlepší výsledek 110 ran, i když jsem očekával horší.
Jinak mne velice překvapilo že jsem za těch 6 dní ani na jednom hřišti neviděl marschala.
 
Tak jsem byl dnes na Slapech. Když kouknu na historii, tak loni jsem tam 28.7. hrál svoje první hřiště po více než 10 letech. Takže po roce na stejném místě.
Začátek byl jak z hororu. Driving byl za mírného mrholeni. Putting už byly kapky větší. 5 minut do stranu jsem to vzdal a zamířil na recepci. Měl jsem to těsně pak 30 minut bourilo.
Začínám mít pocit ze to nějak přitahuju. Buřina na Kácově, vichr na Karlštejně a teď zase buřina na Slapech.
Při mírném uklidnění a v bundě sem vyrazil. Na páté jamce jsem už byl durch, ale pak se to uklidnilo a na sedmé jsem už šel do kraťasů. Nakonec to byl hezký den, jen při návratu do restaurace dorazila další bouřka. Bylo z toho 19 stb na první devítce a 22 na druhé. 19ku přisuzuju hře v bundě, v které jsem hrál poprvé a nejsem zvyklý na široké rukávy.
 
Tak jsem byl dnes na Slapech. Když kouknu na historii, tak loni jsem tam 28.7. hrál svoje první hřiště po více než 10 letech. Takže po roce na stejném místě.
Začátek byl jak z hororu. Driving byl za mírného mrholeni. Putting už byly kapky větší. 5 minut do stranu jsem to vzdal a zamířil na recepci. Měl jsem to těsně pak 30 minut bourilo.
Začínám mít pocit ze to nějak přitahuju. Buřina na Kácově, vichr na Karlštejně a teď zase buřina na Slapech.
Při mírném uklidnění a v bundě sem vyrazil. Na páté jamce jsem už byl durch, ale pak se to uklidnilo a na sedmé jsem už šel do kraťasů. Nakonec to byl hezký den, jen při návratu do restaurace dorazila další bouřka. Bylo z toho 19 stb na první devítce a 22 na druhé. 19ku přisuzuju hře v bundě, v které jsem hrál poprvé a nejsem zvyklý na široké rukávy.
Tak to jsme se asi potkali, my měli ten teetime 9:30😀
 
Tak to jsme se asi potkali, my měli ten teetime 9:30😀
Jo ja tam byl s dcerou od 9:40.
V hospodě sem se ptal kde ste? A recepni říká. Hrajou trojku. Tak sem se ptal jak to ví. A ono ukázala z okna a že vás vidí. Já bez brejlí neměl šanci.
Ste asi pěkně prololili co?
 
Jo ja tam byl s dcerou od 9:40.
V hospodě sem se ptal kde ste? A recepni říká. Hrajou trojku. Tak sem se ptal jak to ví. A ono ukázala z okna a že vás vidí. Já bez brejlí neměl šanci.
Ste asi pěkně prololili co?
Jojo, do sedmý jamky lilo jako z konve :-D Ale během druhý devítky jsme stačili uschnout ;-)
 
Ypsilonka v neděli, opět pochvala za kvalitu hřiště. Zmokli jsme jen za začátku, pak už ne, ačkoliv poslední 4 jamky za náma hřmělo.

Moje hra celkově nic moc, potěšilo birdie na 8. Na škrlých jamkách jsem vyhodil pokaždé dva míče a na 11 ukázková topinka z bunkru, pak na druhé straně dvě rány v bunkru a velký špatný.
1690790009948.png
 
Dnešní, letošní již/teprve 63., "šichta" (začínám před 6. ráno) v Kestřanech. A urodilo se! Konkrétně v listí pod velkým dubem na přechodu mezi 9. a 10. jamkou. Že bych odpoledne vyrazil za chalupu nakouknout do lesa? 🤔
 

Přílohy

  • 2023-07-31.jpg
    2023-07-31.jpg
    71,4 KB · Zobrazení: 69
  • IMG_20230731_072653_733.jpg
    IMG_20230731_072653_733.jpg
    120,9 KB · Zobrazení: 66
  • IMG_20230731_072448_255.jpg
    IMG_20230731_072448_255.jpg
    132,4 KB · Zobrazení: 61
  • IMG_20230731_071820_049.jpg
    IMG_20230731_071820_049.jpg
    170,3 KB · Zobrazení: 70
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom