Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak jste naposledy hráli (2023) - [uzamčeno]

Stav
Uzamčeno.
31.7.2023 • SK - Tále - Grey Bear: 103 ran, 41 patů (by mGolf)

Tále.png

Zdravíme z celorodinné dovolené od našich braťa vychodárov... z Nízkých Tater, konkrétně Tále. Včera jsme dali vrcholovku pěkně po svých nahoru i dolu - Ďumbier, Chopok - moc pěkné výčumy (syn mě naučil nové slovo) dneska za odměnu si rodina zasloužila hru na hřišti Tále. Měl jsem z toho trochu obavy, jestli to takhle ve čtyřech dáme, když Honzík je čerstvá 54... ale výsledek předčil má očekávání. Vlastně ve výsledku jsem zahrál s ohledem na úroveň hráče nejhůř asi já. 103 z místních modrých odpališť (pak už byly jen černé, měl jsme možná jít z bílých, která tady byla bližší) mě nijak celkově nepotěšilo, pokazil jsem si to ale většinou sám a to krátkou hrou a druhá devítka patování. Driver držel vlastně všude, zbytek nebyl vyloženě špatný, ale neulehčoval jsem si to druhou ranou, příhry k vlajce taky nic moc a zatímco první devítka byly grýny milosrdně "pomalé" a dle mého názoru i jednodušší, tak na druhé významně delší devítce byly rychlejší a členitější. Nemluvě o výrazně delší devítce, kde jsem se tlačil a nasbíral spoustu trestných ran z různých potůčku a tak. Neznalost hřiště se myslím tady projevila.

Každopádně - celá rodina jsme si to užili, @kristyna s Fandou kolem 120 ran, což je skoro přesně na ně a Honzík se držel statečně. Největší radost mám z toho, že jsme na mistrovském hřišti, poměrně i dlouhém dokázali to takto ve čtyřech odehrát celkem za 4:30. Došli jsme i borce na bugynách před námi! Takže super, nezdržovali jsme, pěkně v tempu i když v součtu jsme dali všichni hodně moc ran nad par hřiště. Hřiště se mi líbílo, druhá devítka výrazně více, i když jsem ji zahrál výrazně hůře. Udělám za chvíli samostatnou recenzi. A zítra zase hurá do hor! :)

Fotky pár z golfu a pár z hor, aby to nebylo tak monotónní. Všechny zdravíme a užívejte léto!

IMG_4452.jpeg IMG_4464.jpeg IMG_4465.jpeg IMG_4477.jpeg IMG_4472.jpeg 5a00e507-300d-43b3-86ad-d1961b385f44.jpeg 50f10db8-d250-482f-b505-373966021c98.jpeg 7012e72a-e4be-4846-9ffd-e1949c8e67e3.jpeg f2173aeb-0937-4bef-9501-53132c0f41e3.jpeg
 
Upraveno:
Vyrazili jsme na dovolenou do Rakouska do hotelu Sonnen Park https://www.sonnenpark.at/, který je koncipovaný vyloženě pro děti od 1 do 15 let. Mraky bazénů, tobogánů, atd. Je to na hranicích s Maďarskem a "úplně náhodou" je 100 metrů od hotelu za čárou golfové hřiště, které je pro hosty zadarmo. Klasický argument, že dcera by mohla zajít na driving, klapnul ;)

MM_01_naklad_.jpg
MM_02_klubovna_.jpg


Říkají tomu Sonnen golf, vesnice Zsira, 9 jamek + akademie 9 jamek. Od roku 2024 by měla být 18. Klubovna malinká, lidí minimum. Hřiště úplná placka, nic zajímavého. Odpaliště, ferveje, bankry v pohodě, grýny pomalé s nějakou to vadou, ale taky vlastně OK. Hodně foukalo. Primárně kvůli golfu bych toto místo nenavštívil, ale jako bonus ke všemu, co ten hotel a okolí nabízí, je to vlastně super.

Šel jsem to 2x. Jednou s celou rodinou na bugyně, vyhnala nás po šesté jamce přicházející bouřka. Podruhé sám celých 9 jamek. Za 3 EUR jsem si půjčil trolley. Obešel jsem to po ránu za 1:20, vypil jedno pivko a docela si to užil.

MM_03_vinice_.jpg
MM_04_placka_.jpg

MM_05_placka_.jpg
MM_06_voda_.jpg
 
2.8.2023 • SK - Tri Duby - Hron: 90 ran, 36 patů (by mGolf)

TriDubi.png

No vida, letošní 50. moje hra! Tak to je fajn. Nakonec jsme po druhé na naší týdenní dovolené na hřiště Tále nevyrazili, ale že objevíme další hřiště, když nám to tak hezky rodinně jde. 50 minut cesty autemje hřiště Tři Duby. Nabízelo se ještě na druhu stranu Black Stork (cca hodinu deset), ale to finančně vyšlo už dráž a taky tam dle TT bylo mnohem víc lidí přes den. Takže to vyhrálo toto hřiště - dle recenzí placka a mělo by být kratší, tzn. zlepšit si ego po tom dlouhém nářezu na Tále. Povedlo se. Na hřišti se nám líbílo, recenzi udělám za chvilku. Každopádně krátce - kratší 18tka, s parem 70, kdo má rád Terezin a Hlubokou, tak je to takový mix. Možná trošku švihnutý Poděbradami.

Každopádně hráli jsme hezky, všichni jsme zahráli lepší číslo, než na Tále a to se počítá. Mě osobně potěšilo to jedno birdie, i když vlastně ještě víc ty tři párky, které byly cíleně zahrané tak nějak hezky. To birdie byla nezasloužená náhoda, kdy jsem trefil takovou topinkou praporkovou tyč a spadlo to metr od díry. Na druhou stranu, co mě dost naštvalo, tak byla herně sekvence posledních jamek, tam jsem zahrál jak troubelín, říkal jsem si, že by to mohlo dneska být dobrý a nakonec si to na závěr vyšperkuju dabl, tripl a tripl. No, nenaštvalo by vás to? Ani jsem se pak nedivil, když mi nejmladší syn - má teďka za úkol nám jako druhák sčítat vždycky zahrané skóre na výsledkovém lístku, hlásil rovných sto (nepočítám si to v průběhu, i na hodinkách mám zadávání skóre vypnuté). Ale... byla tam milosrdná chyba, chtěl mi klučina jeden udělat určitě radost... takže správně to bylo 90! :) A to už jde, takže zase je sluníčko na nebi. Ale stejně jsem trdlo... triple a triple, dvě poslední jámy! 😢

IMG_4636.jpeg IMG_4628.jpeg IMG_4616.jpeg IMG_0133.jpeg IMG_4604.jpeg IMG_4575.jpeg
 
Upraveno:
Odehráli jsme včera Karlštejn v dešti a větru, nehrál jsem ho z bílých, tak bylo potřeba to zkusit. Největší challenge jsou ty pary 3, ty mají kromě jednoho 200m, tam jsem nabral nejvíc ran navíc, celkově za +4, jinak ten rozdíl v délce není tak znatelný.

Na dvojce jsem zatáhl ránu dřevem doprava, očekával jsem aut ale nějakým zázrakem zůstal ve hře a navíc celkem dobře hratelný na grýn.

20230802_160651.jpg


Pak jsem nějak přežil "údolí smrti" a nechal to krátký na šestce jak z týčka, tak chip z mokrý trávy - dabl.

Na 14. jsem zahrál lehce vlevo, pozice jak stvořená pro vysoký flop, říkám bráchovi aby to natočil, kdyby se to povedlo :D


Když to vypadalo na hru pod 80, vyhodil jsem drive na poslední jamce vlevo do písku, pak to trefil dřevem hranu a dabl.

Jinak grýny mají fantastický a písek v bukrech je evidentně nově doplněný, min. tam kde jsme byli.

1691055461335.png
 
Dneska skoro po 14 dnech na hřišti. Nebyla to žádná sláva. Hezky jsem se prošel, a nezmoknul. Vítr byl dost silný, že jsem přidával dvě hole a ještě to bylo skoro málo. Jsem rád, že jsem byl. Bohužel jsem dost rozlámanej. Je to čím dál tím horší. Když golf miluješ, tak není co řešit. Jdu přes mrtvoly. Doufám, že umřu na hřišti :D

1691077897157.png
 
Tak já dnes premiérově ve Vinoři......a moc se mi tam líbilo:):up:. Krásnej zvlněnej links, většina jamek zapamatovatelných a oddělených od sebe vizuálně, střídání krátkých a dlouhých jamek. Greeny velké a kvalitní a jezdily skoro tak rychle jako minulý týden v Kácově, fairwaye by mohly být na můj vkus trochu měkčí, ale dalo se v pohodě, bunkry a odpaliště taky výborný....roughy ani nevím, hledal jsem jen jednou, a to ještě na té skále mezi 3 a 4:D. Ale vypadaly z dálky "hledatelně".....i když ta dvojice přede mnou asi můj názor úplně nesdílela:D
Moje hra v brutálním větru a na neznámém hřišti byla takový podprůměrný bogey golf (bogey dost často proložené dablem či triplem) s jednou kaňkou na úplném konci....s větrem v zádech třetí ranou na pětiparu 20 m od fangle, pak čip trefenej špičkou do vody, která už v té době vůbec nebyla ve hře, z frustrace další čip po dropu pro změnu drbnutej....takže až sedmá na green a 2 puty:(:vomit:.............jsem se znovu nas..al jen jak to píšu.
No nic, mám tomu hřišti aspoň co vracet.....a vracet se tam budu fakt rád:)
 
Jsme s rodinou na týden na dovolený v Rakousku ve Schladmingu, takže jsem si logicky vzal hole s sebou. Vzhledem k předpovědi jsem ani nedoufal, že bych se hned dneska dostal na hřiště, ale nakonec počasí dovolilo a po programu s rodinou v Hopsilandu (mimochodem doporučuju, pro děti úplně pecka) jsem se rozhodl vyrazit na místní hřiště (5 minut jízdy z města).

Hřiště se mi moc líbilo, už od příjezdu na mě udělalo dojem. Sice je to celkem na rovině, ale hezky modelovaný, několik vodních ploch, hezký. Není to moc dlouhý, driver jsem vytahoval jen na pár jamkách. Greeny velký, hezký na pohled, ale pomalejší a ještě byly vidět stopy po aerifikaci. €80 za sunset je sice docela dost, ale co jsem koukal na ostaní hřiště, tak je to tady naprosto standardní cena. Jako negativum bych mohl zmínit hlavní silnici, která je hned vedle prvních jamek, takže auta jsou dost slyšet, ale díky stromům je zase nevidíte.

No a jak jsem zahrál? 17 jamek to vypadalo vlastně dost dobře, takový klidný bogie/par golf, byl jsem +11. No, jenže na 18. jamce jsem trefil snad jediný out na hřišti, pak ještě 2x vodu a bylo z toho kouzelných 12 ran, takže nakonec +18 (89), což už taková pecka není. Ale co, užil jsem si to a pršelo jen poslední 3 jamky, takže super :)

IMG_2543.JPG

IMG_2544.JPG

IMG_2545.JPG

IMG_2547.JPG
 
Už jsem vám vyprávěl o naší 7. jamce? To je vám taková křivá ošklivá záludná pí*a... V obou kolech jamkovky škrtnutá. V prvním kole 2x na jistotu 6ka železo doleva do autu, v druhém kole na jistotu 9ka do bunkeru, topinka pod stromy, výklep, topinka za green do autu,...

Snímek obrazovky 2023-08-05 v 18.18.07.png
 
Dnešní turnaj na Barboře byl jeden z nejlepších, na kterých jsem byl. Ne předvedenou hrou, ale kvalitou pořadatele, BMW, můj kamarád Lukáš. Cena 1190 kč za bohatou snídani, k svačině řízečky, sekaná, pečivo, okurčičky, cibulky a po hře oběd. Výběr ze tří chodů. A samozřejmě fíčko. Bohaté a hezké ceny pro první tři a longest a nírist. Pan Peca @Jerry se ve své kategorii umístil na bedně. Velká gratulace. Já byl na krásném 13 místě. Hřiště je v top kvalitě. Mohu jenom doporučit k návštěvě.

1691251807414.png
 
Turnaj na Slapech, moje hra jako na horske draze. Celkove jsem nebyl spokojen, sice jedno birdie a 5 paru, ale pak i nesmysly.
267D4E66-2891-4722-8475-FAEE343D38EF.jpeg

Pocasi destive, ale nebylo to tak hrozny.
Presto jsem musel susit veci…
CE71A843-3E3A-4B55-9BC0-3E31D121E0A2.jpeg
 
Mezi 8-9h jsem zůstal v rezervacich sám, všichni to zrušili. Realita? 8:00 bez deště, absolutně prázdné hřiště. Pak občas nějaké mrholeni ale nic hrozného. Při odjezdu už narvané parkoviště.

Hřiště i po deštích v klidu hratelné ani bunkry nebyly zatopené.
 
Normálně tady žádnou hru nesdílím, ale normálně takto nehraju:cool:
Pršelo, foukalo, 16 stupňů, na hřišti jsem byl sám, takže beze svědků :cry:
Už vím jak spolehlivě zahrát -1: stačí na 18. jamce minout krátký pat na -2 o_O :)
... bylo to ze žlutých
Prostě GOAT, tady doposud nejlíp 76.
Ještě zahrát HIO a můžu s klidem do golfového důchodu:);)
19246909-816C-456A-82FA-C444C20A37BB.png
 
Tak po 4 dnech opět na místě činu:D, a to ve Vinoři na seniorce. A začínám mít to hřiště fakt rád:D.........První devítku jsem totiž na sebe vystřihnul supr (45/22 Stb), na druhé už se to trochu zadrhlo (51/16 Stb) - ale celkem z toho vylezla na rány nejlepší letošní hra a na Stb. druhá nejlepší - holt mrcha vinořská moc ran k dobru nedává:D. Bylo z toho nakonec 1.místo....ale na seniorkách je většinou celoroční žebříček, takže jsem domů odjížděl pouze s dobrým pocitem:D:D .
I počasí oproti bídné předpovědi vyšlo - zmokli jsme jen na dvou jamkách. .........Jo a odměnil jsem se k obědu po hře těma líčkama jak tady někdo doporučoval......neměly chybu:up:
 
Tak po 4 dnech opět na místě činu:D, a to ve Vinoři na seniorce. A začínám mít to hřiště fakt rád:D.........První devítku jsem totiž na sebe vystřihnul supr (45/22 Stb), na druhé už se to trochu zadrhlo (51/16 Stb) - ale celkem z toho vylezla na rány nejlepší letošní hra a na Stb. druhá nejlepší - holt mrcha vinořská moc ran k dobru nedává:D. Bylo z toho nakonec 1.místo....ale na seniorkách je většinou celoroční žebříček, takže jsem domů odjížděl pouze s dobrým pocitem:D:D .
I počasí oproti bídné předpovědi vyšlo - zmokli jsme jen na dvou jamkách. .........Jo a odměnil jsem se k obědu po hře těma líčkama jak tady někdo doporučoval......neměly chybu:up:
Tak gratuluji:up:

Jenom k tomu dešti - kamarád mi kdysi říkal, že na dovolené mu za dva týdny pršelo jenom dvakrát - poprvé 6 dnů a pak 7 dnů...
 
Dnes po delší době na Čerňáku. Hřiště po těch deštích nebylo podmáčené, naopak v kondici, v jaké jsem ho dlouho nezažil.
Hlavně grýny, takovou rychlost zde nepamatuju.
Co mě mile překvapilo, byl maršál, který - když mě viděl hledat míček - přijel s tím, zda mi může pomoci hledat. To se mi ještě na golfu nestalo...mám na mysli tu nabídku pomoci :)
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom