Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak jste naposledy hráli (2023) - [uzamčeno]

Stav
Uzamčeno.
Ve středu premiéra na Albatrossu v turnaji ČGK. Byl jsem tam ale před pěti lety mrknout na Czech Masters, takže to nebylo úplně do neznáma.
Když pominu jednu rundu na domácím hřišti, kdy jsem se vyloženě urval, tak tohle byla jedna z mých lepších letošních her. Zahrál jsem na sebe, ale jen díky druhé devítce. První se mně moc nepovedla, kdy jsem se pral převážně s putterem (3x trojpat). Zlepšení HI na 14,8.
Všechno bylo super, až teda na grýny, které jsem na takovém hřišti čekal mnohem lepší. Byly po aerifikaci a na některých z nich byly dokonce modré kolíky. Spoluhráč z flajtu říkal, že je před pár týdny spálili a pomalu je dávají dohromady. Rychlost navzdory aerifikaci nadprůměrná. Ptal jsem se startéra na rychlost a říkal 10,3.
Bál jsem se rafu, ale nebyl zase tak hrozný. Vždycky jsme míčky našli a ve všech případech i v pohodě odehráli.
Co mě hodně příjemně překvapilo, byla šířka fervejí. Přijde mně, že čím lepší hřiště, tím velkorysejší ferveje. Např. Molitorov je v tomhle případě na facku, včetně rafu.
Já to mám obecně tak, že na kvalitnějších hřištích hraju lepší golf. Máte to někdo podobně?
PS. Gratulace @Tereza Harmatová k třetímu místu 😉
IMG_0596.jpeg

IMG_0580.jpeg

IMG_0584.jpeg

IMG_0590.jpeg
 
Lepší golf na kvalitnějších hřištích - to má asi každej. Já když tam hrál 2018 poprvé a taky na turnaji, tak jsem zahrál podobné číslo a na svůj HCP, i když je to dlouhé. Hřiště a hlavně greeny mě nadchlo. Na podzim jsem tam hrál rovněž na aerifikovaných greenech, ale vůbec to nevadilo. Troufám si tvrdit, že ledaskde jsou greeny o dost horší i bez zapískování.
 
1.6.2023.jpg


Včera Zlín devítečka. Zkusil jsem pokus: hrát max. 7W a žádná síla - údery úplně lehce skoro jen váhou hole. Čutal jsem to před sebou jak dámička :D.
No a výsledek nakonec na mě úplně super. Hřiště oproti minulému týdnu kdy bylo v zatopeném stavu, tak celkem slušné. Jen místy trochu voda.
Na 1. šance 5 stop putt do birdie a zase nic.
Na 4. Viktor Hovland: míček krásně na písku tak zkusím PW přestřelit hranu - nepovedlo se :confused: (nezapíchl se naštěstí), ale míček zpět letěl na de mnou obloukem. Takové sázené vejce, že jsem skoro vrch míčku neviděl (dle toho lze poznat, žýe bunkr byl krásně načechraný :up:). Bylo to na nehratelný, ale zkusil jsem vyrvat silou. No 1m za bunkr, ale skóre už v řiti.
Dále zase vše OK až na tu nešťastnou 9. - tam zahraji dobrý výsledek (bogey, double) jen vyjímečně. První úplně pokažený drajv z týčka (asi 80-ti metrová mrd..).
Ale na mou úroveň celkově velká spokojenost a šlo to i bez dlouhých holí.
 
Zobrazit přílohu 36183

Včera Zlín devítečka. Zkusil jsem pokus: hrát max. 7W a žádná síla - údery úplně lehce skoro jen váhou hole. Čutal jsem to před sebou jak dámička :D.
No a výsledek nakonec na mě úplně super. Hřiště oproti minulému týdnu kdy bylo v zatopeném stavu, tak celkem slušné. Jen místy trochu voda.
Na 1. šance 5 stop putt do birdie a zase nic.
Na 4. Viktor Hovland: míček krásně na písku tak zkusím PW přestřelit hranu - nepovedlo se :confused: (nezapíchl se naštěstí), ale míček zpět letěl na de mnou obloukem. Takové sázené vejce, že jsem skoro vrch míčku neviděl (dle toho lze poznat, žýe bunkr byl krásně načechraný :up:). Bylo to na nehratelný, ale zkusil jsem vyrvat silou. No 1m za bunkr, ale skóre už v řiti.
Dále zase vše OK až na tu nešťastnou 9. - tam zahraji dobrý výsledek (bogey, double) jen vyjímečně. První úplně pokažený drajv z týčka (asi 80-ti metrová mrd..).
Ale na mou úroveň celkově velká spokojenost a šlo to i bez dlouhých holí.
Nedávno jsem šel pár kol s gripem na driveru tak o palec a půl níž a fungovalo to. Všem doporučuju! Nebyl jsem zase tak o moc kratší, ale bylo to znatelně přesnější! Vloni jsem zase absolvoval turnaj na Kuňce z týčka max. hybridem a výsledek byl celkem v pohodě. Bylo to krátce po challenge tour, když sice dost posekali heavy rough, ale i tak tam všichni většinou marně hledali. Jenom mám problém, že i kratší holí vytvořím na odpališti, za kolo minimálně jednou, "úžasné umělecké dílo!":rolleyes:
 
Ve středu premiéra na Albatrossu v turnaji ČGK. Byl jsem tam ale před pěti lety mrknout na Czech Masters, takže to nebylo úplně do neznáma.
Když pominu jednu rundu na domácím hřišti, kdy jsem se vyloženě urval, tak tohle byla jedna z mých lepších letošních her. Zahrál jsem na sebe, ale jen díky druhé devítce. První se mně moc nepovedla, kdy jsem se pral převážně s putterem (3x trojpat). Zlepšení HI na 14,8.
Všechno bylo super, až teda na grýny, které jsem na takovém hřišti čekal mnohem lepší. Byly po aerifikaci a na některých z nich byly dokonce modré kolíky. Spoluhráč z flajtu říkal, že je před pár týdny spálili a pomalu je dávají dohromady. Rychlost navzdory aerifikaci nadprůměrná. Ptal jsem se startéra na rychlost a říkal 10,3.
Bál jsem se rafu, ale nebyl zase tak hrozný. Vždycky jsme míčky našli a ve všech případech i v pohodě odehráli.
Co mě hodně příjemně překvapilo, byla šířka fervejí. Přijde mně, že čím lepší hřiště, tím velkorysejší ferveje. Např. Molitorov je v tomhle případě na facku, včetně rafu.
Já to mám obecně tak, že na kvalitnějších hřištích hraju lepší golf. Máte to někdo podobně?
PS. Gratulace @Tereza Harmatová k třetímu místu 😉
Zobrazit přílohu 36171
Zobrazit přílohu 36172
Zobrazit přílohu 36176
Zobrazit přílohu 36177
Děkuju! :) Škoda, že jsme se nepozdravili/nepotkali. Či pravděpodobně potkali, ale já tě nepoznala, ani jsem nevěděla, že tam budeš/jsi. :)

Na lepších se mi hraje minimálně pocitově lépe. Uvolněněji. Ono i to zázemí je prostě jiný. A birdie karty mají prostě lepší. Podrobný. Ale moje hra je nestabilní a např. počet stb mi vůbec neodpovídá mému pocitu ze hry. 😃 I proto si to v průběhu počítám, abych měla lepší představu (byť 99 % lidí, co jsem potkala, tak od toho odrazuje, ale mně to vyhovuje a značně i pomáhá). Na Albatrossu se mi hrálo celkem slušně, sice to zázrak nebyl, ale 39 bodů padlo stejně jako v Beřovicích 39 v neděli, kde se mi hrálo lépe, kde i greeny byly v lepším stavu. Dnes hra na Slapech na body i tak nějak nic moc, jen flight byl fajn. Zítra na Terezíně to doufám bude lepší. 😁

Poslední turnaje mám pocit, že jsem rozehraná až tak ke konci. 😃😃😃 A že bych si pak odešla ještě jednou ten turnaj, když už mi to "jde". Jen dnes malá snídaně = velká únava, že půjdu tak akorát spát. A zítra na turnaj na Terezín s @Dana a @Sauron. :)
 
Děkuju! :) Škoda, že jsme se nepozdravili/nepotkali. Či pravděpodobně potkali, ale já tě nepoznala, ani jsem nevěděla, že tam budeš/jsi. :)
Já Tě zahlédl ve startovce, ale šla jsi až hodinu a půl po mně, takže jsme se nejspíš neviděli. Kdybych Tě potkal/poznal, tak bych se přihlásil. Třeba příště.
 
Já Tě zahlédl ve startovce, ale šla jsi až hodinu a půl po mně, takže jsme se nejspíš neviděli. Kdybych Tě potkal/poznal, tak bych se přihlásil. Třeba příště.
Jo, chodívám s posledními, ale už bych raději s těmi prvními. 😂 Poslední dobou celkem čekáváme. I aby se moje hra posunula a měla jsem nějakou motivaci.
 
Dnes jsem při cestě domů ze severomoravské golfové túry zadal do navigace "hledat golfové hřiště na cestě" a vyskočilo na mě "golfové hřiště Osík" kousek od Litomyšle. Nikdy jsem o něm neslyšel a protože bylo na půli 4hodinové cesty, udělal jsem si zde zastávku.
Hřiště schované za rybníkem mezi stromy, slyšel jsem odtamtud odpaly. Šlo o místního zakladatele, který byl překvapený, že vůbec někdo přijel :)
Zeptal se, zda chci hrát - že by šel posbírat míčky...vysvětlím... Dopadová zóna drivingu je totiž celé devítijamkové hřiště :)
Má 5 odpališť a 6 grýnů (na jednom píchnuté tři, na dalším dvě fangle).
Délky jamek 50 - 160 metrů, grýny chlupaté, odpaliště rohožky, fairwaye lepší louka. Ale hratelné. Přišly mi to trochu lepší Prštice na Moravě.
Klub nemá web ("zbytečně vyhozené peníze"), ani není v ČGF ("zbytečně vyhozené peníze") :D
Klub má přes 100 členů, z toho aktivních asi 30. Členství prý stojí 1500 Kč a součástí je košík s 25 drivingovými míči, které hráč může využívat a musí po sobě vždy posbírat. Na hřišti mohou v jeden čas hrát jen 4 hráči.
A když si prý chtějí zahrát pořádný golf, jezdí na 40 km vzdálenou Svratku.
Hřiště a vůbec celá ta atmosféra měla kouzlo. užil pěknou procházku, fajn golf a výborný pokec s místním členem. Více snad napoví fotky :)

20230602_111017.jpg 20230602_110834.jpg 20230602_105432.jpg 20230602_105318.jpg 20230602_104629.jpg 20230602_105244.jpg 20230602_105033.jpg 20230602_104558.jpg 20230602_103404.jpg 20230602_103545.jpg 20230602_103438.jpg 20230602_103349.jpg 20230602_103336.jpg
 
Já venku, u nás je teplo jak u @Sauron 😀 Který jistě pozná sklenici😀
Sklenici tak fajnovou nemám, ale zato obsah ano - Ryzlink rýnský 2020, Vinařství Ovčáčík (prosím s dlouhým "á", tzn. neplést se Zemanovou hlásnou troubou ...). A omlouvám se za příspěvek do tohoto vlákna, hrát budu až zítra, obdobně jako velká část tohoto fóra. Hezkou hru.
 
3.6.2023 • 9j. Hořehledy: 46 ran (by mGolf)

Dnes jen s Honzikem, on 73 ran z červených, tak ještě ho na Osvědčení nepustím. Až zahraje Hoře pod 70! Jasně že devítku. ;) Jsem kruťák! No nic. @kristyna trénink s p. Čelikovským - hodlá nás všechny za týden na Grabu rozsekat! Já výsledkově nic moc, musím říct, že už by to jaro mohlo zase skončit. Nějak si to kejchani letos moc neužívám. Hřiště už tvrdší, ale grýny super. Oceňuji, že mi rok co rok celkově přijde hřiště pořád líp a líp připravené... Prostě zraje. Trochu blbý pro mě ale teď díky projevujícímu se suchu je, že když těsně netrefím grýn, tak je to v Hoře díky zpravidla nešťastnému odrazu v autu nebo ve vodě. A to mě pak nějak nemotivuje. Jiným se to ale neděje. Podvod! Asi jsem v týdnu zlobil a teď mě karma trestá... Zítra na místní turnaj nepůjdu, mohl by to na mě mít následky, že bych sekl s golfem! A ještě sledovat, jak to ostatním jde! To určitě! :) Tůdle!

IMG_3681.jpeg IMG_3680.jpeg IMG_3678.jpeg

PS: Btw. trošku bolí bříško, k snídani jsem se přecpal na chatě rebarboro-meruňkovým koláčem, viz foto, k obědu jsem to pak dorazil ovocnými knedlíky... Meruňkovými! Na tohle je zase jaro moc fajn! 🍑😍
 
Upraveno:
Záznam ještě ze středy - 4 outy na prvních 3 jamkách jaksi nedávají dobrý základ pro slušný výsledek :D. Asi bych na turnaje neměl z práce odjíždět s mentálním nastavením "tak ještě dotáhnu tuhle drobnost a pak to doženu na dálnici... Kruci, zase nestíhám driving" :D Jo a k tomu mě míček tak na půlce jamek chtěl naučit, jak doklepávat 0.5cm 3-putty, člověka až napadá, čím to hřiště nas** tentokrát...

1685825653673.png


No nic, v Po odevzdám děti a jdu zkusit svoje první MIDy na neznámou Vinoř - konečně jsem svůj HI zase vyšperkoval na tu úroveň, kdy jsem nasazená jednička od konce a tedy mě nějaký double bogey golf nerozhodí :D

Jo a vlastně ještě jedno takové golfové poprvé: to si člověk na vysušeném hřišti užívá pocit skoro profi drajvu (jednoho z asi tak dvou trefených) na 285m Total, když v tom mu okolo hlavy proletí drive týpka s +HI z flightu za ním a dokutálí si to skoro na green 15ky 4-paru??? Slušná rána pro ego, a jak na to má člověk vlastně reagovat? Něco jako "to si dělá...? Aspoň ten FORE kdyby - jo když on je skoro na druhý straně zeměkoule, to by potřeboval snad rozhlasový vysílání aby to bylo něčemu platný :D
1685827458544.png
 
Upraveno:
Včera Slapy, trénink a mentální příprava na příští týden na Grabštejně.
Začnu mentální přípravou, kdy se mi zdá, že jsem připraven, hůl měla letecký den až na 15ce, dřív jsem se jen rozcvičoval. Ale počastoval jsem se už na 5ce, takže, svět je ještě v pořádku.
Celkově 102 ran, což mě trochu štve, po první devítce jsem věřil k pokoření stovky, po dlouhé době. Bohužel hned na 1ce jsem si dost věřil, drive nádhera a pak pos... dalších čtyři rány včetně nehratelného míče 🤦‍♂️ Pak to šlo až na 5ku, kdy první do vody, to už je vlastně takový kolorit. Krátce předtím jsem si pomyslel, že bych mohl splnit výzvu "bez ztráty míčku". Debilní karma :D Pak to celkem šlo, na devítce drive 250 m (ano, je sucho) kousek před green, bohužel to už byla třetí rána 🤦‍♂️ No a druhé devítce jsem to rozbalil, na 11ce odskok do leva až k autu 17ky, přestřelený green. Na 14ce jsem si vzal na drive 3w, abych splnil výzvu a proč já to nehraju? Krásný drive ani ne 50 m od greenu. 15ka nestojí za řeč, na této jamce ztráta 2 míčků, bože můj, to jsem ale ko... Pak už jsem to nějak došel, nicméně asi poprvé v životě uznávám, že 18ka je totálně zk...... jamka. Krásný drive, rovný, na úroveň stromu v ohybu (trochu deprimující je vidět, jak ten drive se z toho kopce vrací) a pak totálně dodrbané, stojím nad míčkem, jak nad propastí, to se prostě trefit nedá.
Ale potvrdilo se mi, že DDKK fakt funguje, z asi šesti pokusů všechny vyšly :D:D:D A jinak bylo i mnoho fakt krásných ran, někdy až nečekaných.
A doufám, že nejsem jediný, ale při odpalu jsem si drbnul a odražené týčko mi pěkně nafackovalo :D:D:D Asi jsem předtím nadával 🤷‍♂️

Hřiště v dobré kondici, ale už je vidět, že je fakt suchu, hodně to odskakuje, některé fairwaye tvrdší. Greeny bohužel ne všechny stejné, ale celkem jedou. Odpaliště standard na Slapech, někdy dost tvrdé, a celkem i rozbité. Ale hrát se tam dá dobře.
 
S mírným poklesem HCP se smiřuji, s tím, že občas přijde den či období, kdy na sebe fakt nezahraju. Sobota byl den jako korálek, ve flightu @Dana, @Tereza Harmatová a @bpetr .

Hrál jsem jako hovado. Drbance, outy, odešly mi i moje oblíbené wedge, prostě tam nebylo nic.

Na pětce jsem zahrál drive 11 cm. Ano, tak kvalitní drbanec jsem vyryl driverem.

11 cm:devil::eek:. TY PÝ.ČO ZE SAURONA, DŘEVĚNÁ, ČTYŘMOTOROVÁ, POBITÁ PLECHEM, 11 cmo_O:mad:.

26 stb.
 
S mírným poklesem HCP se smiřuji, s tím, že občas přijde den či období, kdy na sebe fakt nezahraju. Sobota byl den jako korálek, ve flightu @Dana, @Tereza Harmatová a @bpetr .

Hrál jsem jako hovado. Drbance, outy, odešly mi i moje oblíbené wedge, prostě tam nebylo nic.

Na pětce jsem zahrál drive 11 cm. Ano, tak kvalitní drbanec jsem vyryl driverem.

11 cm:devil::eek:. TY PÝ.ČO ZE SAURONA, DŘEVĚNÁ, ČTYŘMOTOROVÁ, POBITÁ PLECHEM, 11 cmo_O:mad:.

26 stb.
Nešlo nám to nikomu, no. Tak pokud se @Sauron pochlubil svým 11 cm driverem, tak já driverem asi jen 100 metrovým do bunkeru možná už na jiný fairwayi. Z bunkeru jsem trefila hrábě, které mi to odrazily zpět do bunkeru. Pak jsem se vyhrála z bunkeru do dalšího bunkeru jen dál už na naší fairwayi. Odtamtud jsem se vyhrála do vody, to už možná ani ostatní neviděli, protože hledali míčky. V tresný oblasti prošvih, a pak až před green.

Podobně to bylo na Albatrossu na 18. jamce. Driverem do vody, kde jsem ho viděla, ale vzala si trestnou, abych to zahrála opět do vody, beru si zas trestnou, abych to zahrála do vody a až pak na green. Ale 18. jamku Albatrossu jsem snad nikdy ještě nedohrála na body, tak jsem to chtěla aspoň dohrát, i kdybych tam měla vysypat všechny míčky. 😃 Na Albatrossu jsem to ještě nějak uhrála na body - celkem 39, na Terezíně už jen 31. Ale na to, jak blbě jsme všichni hráli, tak výsledky jsou nad očekávání. Ostatně na Terezíně se vždycky někdo urve s bodama a urval se jen kamarád se 44 a pak nic, nízký čísla celkově, a to bylo hezky, všechno. Nějak se nám všem, nejen ve flightu prostě nedařilo. Terezín se dá zahrát líp, proto to mrzí a bude dneska driving. Já hraju teď krátký rány a doleva, doprava, driverem, dřevem, to si musím spravit.
 
Dnes Hořehledská 🐭. Můj první větší turnaj a hezký zážitek. Spoluhráči super, měl jsem co odkoukat i když v mém případě to není nic platné. Ale cenu jsem získal hlavně díky šesté jamce. Z bunkeru 3x do vyššího břehu a pokaždé se s..ňa vrátila zpět. Až napočtvrté na green. Jsem si naprosto jistý, že to bylo díky dohledu přísného marshala @mkopcak. Příště si dropnu dozadu :D. Takže cena za nejhorší výsledek je doma 👍. A jde se trénovat 🤣
IMG_20230604_161959.jpg
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom