Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak jste naposledy hráli (2023) - [uzamčeno]

Stav
Uzamčeno.
... nezvyk hrát bezpečně když nemůžu po dvou ztracených balonech škrtnout jamku ...
To je právě "nebezpečí" hry pouze na STB. Člověk se pak nenaučí chovat tak, aby co nejvíc eliminoval ztráty. Daleko víc se pak snaží o "hero shot". Místo aby se např. z džihádu (jako je na Vinoři) jen vyseknul nejbližší cestou na fervej a obětoval jen vzdálenost, tak se snaží dostat "dopředu" jako by hrál z ferveje a obvykle se v tom džihádu pak zaseká. V úterý jsem to u spoluhráče, bohužel, viděl několikrát - vždy z toho byl výsledkový průšvih.

Pokud se chceš zlepšovat a golfově růst, tak se turnajům na rány nevyhýbej.
I když GPA Czech Mid & Senior Tour je zaměřena "sportovně" a nastavení hřišť bývá dost těžké.
Zejména pondělní návrty na Vinoři byly obzvlášť "vypečené". Myslím, že by s nima měli problém i čeští profíci 🙈
 
7.6.2023 • 12j. Hostivař: 55 ran, 22 patů (by mGolf)

IMG_3722.jpeg

Včera trénink večer na Vinoři pod dohledem trenéra a @RobertSlajs ... Trénoval hned vedle. A místo toho abych před ním náčelníkovsky machroval, tak jsem byl na rohožce nucen k 80% a 60% ranám železy. Takže ano, abych mu včas sebral vítr z plachet - jsem vemeno, i když to hraju zlehka. ;)

Dneska trochu deprese v práci, tak co nemohu posunout na zítřek, nechám si na další týden a šel jsem ten KOPR vybouchat na driving na Hostiku, ale bylo volno ná hřišti... No a co vám budu povídat, mistr ze mě díky zanedbanému tréninku nebude, šel jsem raději na hřiště - tam mě táhlo srdce. :) Výsledkově mi to docela vyšlo! Potěšilo mě po dlouhé době zahrané birdie a to na třetí Jamce. Zbytek hry jsem nikam nespěchal, nebylo kam, předemnou jsem došel dva flajty, takže pak ná každém grýnu jsem si místo čekání na dalším odpališti dál několik čipu navíc (za mnou bylo cca šest jamek prázdno).

Celkově jsem dneska zahrál výsledkově moc pěkně, tzn hezkou hru tohoto týdne jsem si vyčerpal, očekávám v sobotu na Grabštejně katastrofu! :-D Hostik hrací plochy super, grýny fantastický. Deště fervejím oproti minulému týdnu pomohly... :up:

IMG_3719.jpeg
 
No co bys chtěl slyšet? 🤔😅
Na drivingu to ještě šlo, nervozita ze singlistu docela opadla, ke konci košíku mi to i litalo tam kam jsem chtel. Puttování trochu rychlejší než jsem zvyklý, ale aspoň jsem konečně nenechaval putty krátké…
Po 1. Jamce začlo krapat a dost foukat, nedal jsem putt do birdie a pak začlo chcat a už neprestalo - nesnáším hru v dešti 😡.

Neznáme hřiště, mokrý gripy, nezvyk hrát bezpečně když nemůžu po dvou ztracených balonech škrtnout jamku a hledání v tom hnusnym džihádu, který způsobilo 13 jamek chůze s 5cm vody v botách a total prochcany kalhoty… K tomu se mi vrátil slajz a Tuček, protože jsem nemyslel na styl švihu ale na to jak nesnáším vodu 🤷🏻‍♂️. Taky jsem navštívil tak polovinu bunkru, místo písku už v desti skoro hlína, chip jsem netrefil snad ano jeden, buď drb nebo topina… Proste katastrofa za 115 🤪
Ke konci už jsem to chtel vzdát, ale bohužel/dík jsem už víc jak asi 15 míčů predtim neztratil 🤷🏻‍♂️.

Jelikož předpověď na úterý vypadala stejně, mám nataženy zada a rýmu, tak jsem se z druhého dne omluvil…
A z home office sledoval, jak neprší a vše postupně usycha zatímco já makam jak fretka 🤬.

Suma sumárum, zacatek týdne za všechny prachy 😂, na Midy nebo jakýkoliv jiný turnaj zas hned tak fakt nepůjdu…
Vinoř docela hezká, ale s těmi džihády to není hřiště pro jedince mého typu s rozptylem kompasu u Magnetek na lednici 🤷🏻‍♂️
Tohle má potenciál na nějaký blog nebo tak něco. Třeba "deník rekreačního golfisty". Číst mě to baví, tebe hrát už asi méně 😀
 
Byl jsem na MIDech, ne na Senior túře :D, tak snad to fakt bylo jen to drobné množství vody v půlmetrové trávě :eek:
Na fotce máš slušivé kraťasy, s těmi by se to nestalo;)
 
Byl jsem na MIDech, ne na Senior túře :D, tak snad to fakt bylo jen to drobné množství vody v půlmetrové trávě :eek:
V jednom, je život spravedlivý - že jednou budeš také senior :cool:
 
kamarád byl před časem poprvé na Senior túře na Zbraslavi...od té doby to má ve flajtu velmi težké s narážkami...malé děti a golfisti dokáží být krutí :)
Golf je báječný sport v němž „senior” může v pohodě herně a výsledkově smáznout „MIDa”, „pre-MIDa” či jiné nedochůdče 😜
 
Na fotce máš slušivé kraťasy, s těmi by se to nestalo;)
V kraťasech do dzihadu moc často nelezu, to se osypu i jako prakticky nealergik :eek:, a navic bych mel v botach krom vody jeste seminka travy... To uz je skoro jak kdyz holka vaří na zahradě "polívku" ze všeho, co se dá utrhnout :D

Golf je báječný sport v němž „senior” může v pohodě herně a výsledkově smáznout „MIDa”, „pre-MIDa” či jiné nedochůdče 😜
O tom žádná :), mě k vlastní porážce stačí už ta těžká koule na krku :cool:
 
Na Slovensku slovy klasika "chčije a chčije".....ale i tak odehráno včera hřiště Tři duby, celkem klika, zmoknul jsem jen na třech jamkach. Po pondělnich Tálích se těžko hodnotí, ale myslím, že hřiště obstálo se ctí......především velmi kvalitní greeny, ostatní plochy slušný průměr. Jinak je to naprostá placka, z jedné strany Hron, z druhé nějaká kasárna.....A jedna raritka, 5-ti par tvaru písmene U....by mě zajímalo, jestli to tam někdo zkouší poslat první ranou na green...cca 150-170 m.....ale naslepo přes les a za greenem voda.
Moje hra taková sterilní rekreační.......5 bogey, 8 double, 5 tripl. Prostě žádnej par:down:ani žádnej průser:up::D
 

Přílohy

  • 20230607_165139.jpg
    20230607_165139.jpg
    138,3 KB · Zobrazení: 63
  • 20230607_165100.jpg
    20230607_165100.jpg
    123,3 KB · Zobrazení: 63
  • 20230607_132506.jpg
    20230607_132506.jpg
    148,9 KB · Zobrazení: 60
A ještě pár fotek z Tále......jsem zapomněl přiložit:).........Ten kopec na 1,fotce je pořád ještě green:D:D
 

Přílohy

  • 20230605_120726.jpg
    20230605_120726.jpg
    129 KB · Zobrazení: 96
  • 20230605_121743.jpg
    20230605_121743.jpg
    122,5 KB · Zobrazení: 91
  • 20230605_121810.jpg
    20230605_121810.jpg
    115,6 KB · Zobrazení: 95
  • 20230605_165247.jpg
    20230605_165247.jpg
    137,4 KB · Zobrazení: 97
Tak poslední report z deštivého slovenského tripu, a to včerejší dvojboj Black Stork a Royal Valley, neboť hřiště dělí od sebe vzdušnou čarou 3,5 km (po silnici přes 14 km:().
Black Stork (foto 1-3) určitě kvalitou parádní hřiště, fairwaye nádherně celistvé a načechrané koberečky:up:, greeny srovnatelné s Tremi duby (na Tále asi jen tak něco nemá)....jen ten layout mě úplně neoslovil......asi jsem čekal víc, mírné zklamání je ale subjektivní a pramení i z toho, že ten "wow efekt" pohledu na Tatry chyběl (byl jen bouřkový:( - viz foto), nepřispělo ani dvojnásobné přerušení hry kvůli bouřce, špatná hra (114:vomit:).....atd.
Royal Valley (foto 4-6) je nový projekt, zatím devítka.....ale rovněž parádní:up:. Kvalita ploch vynikající, obrovská velkorysá odpaliště, širokánské fairwaye (to mám rád:D) typu Lipiny a poměrně značné převýšení hřiště (něco jak Karlštejn - klubovna nahoře a všechny jamky dolů). Jinak okolo zatím staveniště, cestičky, domky......atd. Výhled na Tatry lepší, než na Black Stork. Pár jamek mi uteklo, takže za 49.
No a aby to bylo úplný.....cestou domů Svratka. Hrál jsem poprvé a líbilo:up:........krásná poloha hřiště v přírodě, některé jamky skórovací (1, 2, 6, 7), některé zase hodně těžké (4, 5, 8). Od jamky 3 hráno celé v silném dešti, takže 3 pary a celkem 47 není na mě zas tak zlé:)......Jo a musí to tam být náročný při turnajích (např společná fairway pro první ránu jamky 4 a 6, skoro totéž u jamek 3 a 5 včetně společného greenu.....)
 

Přílohy

  • 20230608_170940.jpg
    20230608_170940.jpg
    92,9 KB · Zobrazení: 66
  • 20230608_165420.jpg
    20230608_165420.jpg
    133,6 KB · Zobrazení: 63
  • 20230608_163639.jpg
    20230608_163639.jpg
    87,2 KB · Zobrazení: 63
  • 20230608_150045.jpg
    20230608_150045.jpg
    146,1 KB · Zobrazení: 65
  • 20230608_131634.jpg
    20230608_131634.jpg
    85 KB · Zobrazení: 68
  • 20230608_105630.jpg
    20230608_105630.jpg
    124,6 KB · Zobrazení: 61
Dnes to byl pro mne na turnaji 19 jamky na Grabštejně takový golfový očistec :D Hrál jsem jako hovádko ;) 40 patů nemohu svádět na greeny, protože to byly jenom moje chyby. Z odpaliště a v poli jsem byl darebnej až běda :cry: Jediné co fungovalo byly čipy :up: Jakékoli železo, z týčka, ferveje nebo rafu tragédie. Jediné co bylo super byl náš VIP flajt...Kristýnka @kristyna , Robert @RobertSlajs a já. Týnka i Robert hráli hezky a jejich umístění mluví za vše :up::up: Díky za příjemnou společnost. Já byl také na bedně, ale odzadu :D
Hřiště bylo ve velmi dobré kondici, až na greeny. To ale nebyla taková tragédie. Co musím vychválit, tak byla strava. Vejce, párečky, slaninka a tiramisu k snídani. Ovoce, voda a 7 days na hru. Po hře vynikající grilovaný steak s bramborem, dvěma druhy salátu. No prostě vynikající žranice ;);)
Díky Michalovi @requo a Honzovi @HonzaS za tento zážitek :up::up:
 
Včera na prvním letošním turnaji - Grabštejn. Trénink s panem Čelikovským v Hořehledech je vidět. Nejde jen o čísla, ale provedení ran. Je to příjemný pocit, když je rána krásná. Šla jsem ve skvělém flajtu s @jumbodedek a @RobertSlajs. Kluci, díky moc! :up: Počasí téměř ideální, hřiště dobře připravené, jen někde horší gryn.
První devítka poprvé pod 50. Na dvojce par, první na pětiparu. Druhou devítka jsem šla vůbec poprvé, je úplně odlišná. Ta už mi tolik nešla, ale nejhůř jsem zapisovsla 9. Nakonec to bylo za 44STB a vítězství.
Pak nás čekalo výborné jídlo a vyhlášení. Gratuluji dalším vítězům @HonzaS a @Sauron. 🥂Třetímu @RobertSlajs. A @requo za nearest.🍀

IMG_8619.jpeg

A když bylo hřiště prázdné, šli jsme s @requo ještě celé hřiště jednou. Bylo to super, jen o 3rány horší než v turnaji. A dva další pary- 5, 13.
A protože si chtěl Michal ještě splnit hru na akademii, tak jsme šli ještě tam. Ale to už pro mě bylo moc. Na Grabstejn jsme přijeli v 8 a odjížděli jsme ve 20.15.
Byl to krásný golfový den. Děkuji všem, kteří k němu přispěli. ❤️

IMG_8620.jpeg
 
Já včera přijel na Grabštejn po celodenní deštivé a předčasné cestě ze Slovenska (včetně golfu na Svratce) a víceméně probdělé noci, neb mě chytla ledvina:(........no a šup, vystřihnul jsem první devítku za 46 (20 Stb):). Na druhé mě ale už nejspíš dostihla únava (na něco se vymluvit musím:D), na čtyřech jamkách přišly velké průšvihy, na zbylých zahrány jen dabláče.....a bylo vymalováno (63 ran, 7 Stb.:vomit:).
I tak ale naprosto supr den se skvělými lidmi a jídlem:up:........určitě lepší, než se kopat nudou do pr..ele na hotelovém pokoji a čumět, jak venku leje:D:D
 
Včera na prvním letošním turnaji - Grabštejn. Trénink s panem Čelikovským v Hořehledech je vidět. Nejde jen o čísla, ale provedení ran. Je to příjemný pocit, když je rána krásná. Šla jsem ve skvělém flajtu s @jumbodedek a @RobertSlajs. Kluci, díky moc! :up: Počasí téměř ideální, hřiště dobře připravené, jen někde horší gryn.
První devítka poprvé pod 50. Na dvojce par, první na pětiparu. Druhou devítka jsem šla vůbec poprvé, je úplně odlišná. Ta už mi tolik nešla, ale nejhůř jsem zapisovsla 9. Nakonec to bylo za 44STB a vítězství.
Pak nás čekalo výborné jídlo a vyhlášení. Gratuluji dalším vítězům @HonzaS a @Sauron. 🥂Třetímu @RobertSlajs. A @requo za nearest.🍀

Zobrazit přílohu 36312
A když bylo hřiště prázdné, šli jsme s @requo ještě celé hřiště jednou. Bylo to super, jen o 3rány horší než v turnaji. A dva další pary- 5, 13.
A protože si chtěl Michal ještě splnit hru na akademii, tak jsme šli ještě tam. Ale to už pro mě bylo moc. Na Grabstejn jsme přijeli v 8 a odjížděli jsme ve 20.15.
Byl to krásný golfový den. Děkuji všem, kteří k němu přispěli. ❤️

Zobrazit přílohu 36313
Koukám, že @requo důsledně plní golfovou výzvu, ještě s přidanou hodnotou :D:D
 
Včera taktéž Grabštejn.
No, co si budeme povídat, úvaha po cestě v autě, že bych se rád dostal do TOP5, společně s "úklidem" bagu v podobě přendání nových míčku do jedné "kabelky", zavání slušným průs.rem.
Ještě na jedničce to vypadalo dobře, GIR a par mě nabudilo. A od té doby jsem se vrátil nohama na zem, hřiště mě nakopalo a vysvětlilo mi, že fakt neumím.
Dvě škrtnuté jamky zamrzí, ale cenu to nemělo dohrávat, ale aspoň jsem to pěkně rozdělil a na každé devítce škrtl třetí jamku :D:D
Pak jsem několikrát špatně zvolil hůl a místo klidného postupu směr na jamku jsem volil nemožnou cestu přes rafy a auty.
Dva pary potěší, mohlo jich být více, ale jsem .....
Na druhou stranu tam bylo i pár ran, které vysloveně potěšily a sedly tak, jak měly. Takže je na čem stavět a teď to jen vyladit (dávám tomu tak deset let:D:D).
Ale beru to tak, že to byl turnaj, kde vždy hraju hůře, a minulý rok byl ke mě Grabštejn přívětivý. Teď už se zase těším na rovnání účtů v ČL, akorát se bojím, že hřiště bude mít ten účet vyšší 😢😢

Flight super, klidné osoby @Sauron a @ligi vs. cholerik já :D:D:D Chápu, že sem tam byly ve vzduchu cítit salvy smíchu, nicméně musím pochválit jejich slušnost, vždy se otočili, aby se mi nesmáli do ksichtu :up::up::up: A bavilo mě to pošťuchování, věřím, že si nikdo nic nebral osobně ;);)

Jinak hřiště na Grabštejně v mnoha aspektech šlo, i mě to sem tam překvapilo oproti tomu, co jsem již dříve slyšel. Bohužel mě trochu mrzí ty grýny, na některých celkem velké fleky, ale jezdily celkem rychle. A potěšilo mě, že na mnoha místech byly vystříhané rafy, takže se míček dal najít, matně si pamatuji, že minulý rok to bylo více zarostlé.
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom