Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jak jste naposledy hráli (2023) - [uzamčeno]

Stav
Uzamčeno.
5.5.2023 • 9j. Hořehledy: 46 ran, 17 patů (by mGolf)

Tak zpátky na zem. Ale pod 50 to je. Začátek 2 bogey, pak par, pak double, těsné bogey no a na šestce jsem na týčku zlomil šestku. Resp. urvala se hlava hole. Stalo se mi to už asi celkové po pátý. Je to hrozně nepříjemný pocit. Nebyl jsem schopen celou Jamku pak pořádně trefit míč. Triple. Takže letos dvě zlomené hole hlavy - devítka a šestka. Děs, nic to nevydrží. :-D (co čekat po cca sedmi letech, že). A za druhý - s půlsetem to taky není nic moc, když po driveru máte pak nejdelší už jen osmičku. Sedmička stála za prd, osmička prima. Povedený drive, chtěl jsem jít šestkou druhou do grýnu a... prd. Není. Osmička by byla do stromu, takže péčko na 70 metrů, 56 na grýn, dva paty. Par. Nuda, zívačka. :) Kecám, moc mě to potěšilo. ;)

Hřiště prima, ferveje boží, rafy místy dost husté. Grýny aktuálně aerifikované. Tak to patování bude tento víkend v Hoře taková loterie. Ale info na stránkách bylo, věděl jsem, takže no problém. Honzík zatím s ostatními dětmi trénoval. Má radost - povedl se mu v jeho skupince nejdelší odpal na čtyřce. Vyhrál míček. Tak září jak sluníčko a prý že mi to zítra ukáže. Tak musím mu do toho kejchnout, nebo tak něco... ;)

IMG_3438.jpeg IMG_3437.jpeg IMG_3439.jpeg IMG_3441.jpeg
 
Upraveno:
co čekat po cca sedmi letech, že
Uz sme to tu resili pri posledni “uletu” to lepidlo pokud je spravne udelany vydrzi 50+ let. Tohle evidentne neudelal nekdo dobre. Taky se mi to parkrat stalo, spatne sem to smichal nebo nechal spicku shaftu mastnou a pri testovani se hlava zacne hejbat. Ale protoze to cekam, po par ranach to kontroluju. Nechal bych si ty zbyly hole co jeste nejsou opraveny prelepit. Pak muzes hrat s cistou hlavou. A nebo to zkus sam, me to moc bavi. A za pul set:up:
 
6.5.2023 • 9j. Hořehledy: 48 ran, 18 patů (by mGolf)

Každý by měl mít hřiště, kde hraje jak kokot. Je to dobrý na karmu, místo sebebičování. Doporučuju ještě si ho platit jako domácí! :)

Já su takový... Pamatujete, jak jsem se včera chválil za povedenou osmičku v paru? Tak dneska začátek osmý dobrý. Driver ještě lepší jak včera, péčko na 60 metrů k fangli. Trochu přes stromy, ale pohoda... Už vidím to birdie, přinejhorším par! Mno, takže topinka do stromu. Mírný odraz. Ok, znovu do stromu. Kurna. Další rána - hrana bunkeru. Shit... Devět. Útok na birdie a je z toho devět!!!

Mno a v naší rodině nastala další etapa života. Honzík poprvé hrál z červených. Za 71, ale dal to. Naštěstí jsem vyhrál... Pravda, trochu brblal, že mu hole kloužou, aby ne, když nám došel kvůli tomu na chatě olej, a pak že si nemyslí, že se z červených hraje s prasklým míčkem.... :p

IMG_3445.jpeg
 
Upraveno:
Dnes neplánovaně Líšnice. Začalo to dobře, par na jedničce. No a pak to zase sklouzlo do mojí klasické hry na Líšnici. Bylo to jak sinusoida, ale většinou jsem byl v oblouku dole. No, některé jamky jsem horko těžko dopočítával, ofiko by se ani počítat snad nedaly.
Na šestce tři míčky v autu vlevo, tak jsem si řekl, že když to půjdu podruhé budu mířit směrem na dámské odpaliště a ono to klapne na fairway. Neklaplo, trefil jsem ten strom míček nenašel :D:D:D
Jako záblesky tam byly, končit parem se mi taky líbilo, ale spíše to byla tragédie.
Takže, @requo, myslím, že tě trumfnu, zjistil jsem, že jako kokot hraju v podstatě na jakémkoliv hřišti :D:D
Jinak mě trochu překvapilo chování jednoho člena, chápu, že jsem si to rezervoval na TT hodinu a čtvrt předem, ale na čas jsem vyrazil a tento borec se vklínil mezi mě a následující flight. Nicméně nikdy jsme se nesešli na odpališti, abych ho pustil, ale bylo to nepříjemné. Ale myslím, že jsem neudělal nic špatně, on prostě šel bez rezervace a podle mě ho neměli pustit.
Jinak hřiště celkem v pohodě, měkké fairwaye (když jsem tam zrovna byl, greeny zrychlovaly, jak to schlo, odpaliště tradičně horší. Mnoho bunkerů zarostlých, trochu o to hřiště bojím.

Přikládám pár fotek, jen bych chtěl podotknout, že míčky s logem 19. jamky prostě nekončí na fairwayi (a přitom tak krásná rána osmičkou). Ten druhý míček v rafu u bunkeru je u toho hlubokého bunkeru na čtyřce :rolleyes::rolleyes:
 

Přílohy

  • 20230506_083502.jpg
    20230506_083502.jpg
    122,2 KB · Zobrazení: 67
  • 20230506_095516.jpg
    20230506_095516.jpg
    133,4 KB · Zobrazení: 62
  • 20230506_095527.jpg
    20230506_095527.jpg
    117,1 KB · Zobrazení: 63
  • 20230506_095536.jpg
    20230506_095536.jpg
    138,1 KB · Zobrazení: 64
  • 20230506_103120.jpg
    20230506_103120.jpg
    196,5 KB · Zobrazení: 66
  • 20230506_112648.jpg
    20230506_112648.jpg
    152,6 KB · Zobrazení: 73
V pátek a v sobotu v Hořehledech. Už bych zase potřebovala trenéra. Tělo, hůl i míček se nějak nedokázali domluvit. Tedy až na pár výjimek. Nemá smysl psát nějaká čísla, kdo by to četl.
Povedl se mi 1.par sezóny. Na dvojce přes vodu první ranou na gryn a pak dvě do jamky. 👍
Hřiště je krásně upravené, barevné. Moc flajtů kolem nebylo a bylo tam krásně ticho. (Odpočinek pro uši po pracovním týdnu ke konci školního roku.😉)
B4951C5D-031B-4D15-A897-246C69BADEDD.jpeg
 
Upraveno moderátorem:
Dnes neplánovaně Líšnice. Začalo to dobře, par na jedničce. No a pak to zase sklouzlo do mojí klasické hry na Líšnici. Bylo to jak sinusoida, ale většinou jsem byl v oblouku dole. No, některé jamky jsem horko těžko dopočítával, ofiko by se ani počítat snad nedaly.
Na šestce tři míčky v autu vlevo, tak jsem si řekl, že když to půjdu podruhé budu mířit směrem na dámské odpaliště a ono to klapne na fairway. Neklaplo, trefil jsem ten strom míček nenašel :D:D:D
Jako záblesky tam byly, končit parem se mi taky líbilo, ale spíše to byla tragédie.
Takže, @requo, myslím, že tě trumfnu, zjistil jsem, že jako kokot hraju v podstatě na jakémkoliv hřišti :D:D
Jinak mě trochu překvapilo chování jednoho člena, chápu, že jsem si to rezervoval na TT hodinu a čtvrt předem, ale na čas jsem vyrazil a tento borec se vklínil mezi mě a následující flight. Nicméně nikdy jsme se nesešli na odpališti, abych ho pustil, ale bylo to nepříjemné. Ale myslím, že jsem neudělal nic špatně, on prostě šel bez rezervace a podle mě ho neměli pustit.
Jinak hřiště celkem v pohodě, měkké fairwaye (když jsem tam zrovna byl, greeny zrychlovaly, jak to schlo, odpaliště tradičně horší. Mnoho bunkerů zarostlých, trochu o to hřiště bojím.

Přikládám pár fotek, jen bych chtěl podotknout, že míčky s logem 19. jamky prostě nekončí na fairwayi (a přitom tak krásná rána osmičkou). Ten druhý míček v rafu u bunkeru je u toho hlubokého bunkeru na čtyřce :rolleyes::rolleyes:
Mám to tam rád, je to ideální tréninkové hřiště, chodím tam poměrně často. Kdybys chtěl příště pomoct s hledáním, dej vědět ... Rád se přidám:)
 
Dnes jsem si dal plánované Slapy. A opět to byl zase průs.. v podstatě stejný průběh jako včera. Asi mě rozhodil trojputt na čtyřce, táhlo se to se mnou až na sedmičku 🤦‍♂️ Největší šrot byl na pětce, zvládl jsem jsem aut i vodu i trojputt, no paráda. Nevím, proč zkouším ko....ny, když pak zahraju krásnou ránu 8i.
Od 16ky už jsme byl nějaký unavený (sekvence golf +- sekání zahrady - golf je celkem náročná), spíš to dotrpět.
Ale celkem dost ran zase ušlo, určitě je na čem stavět. Identifikoval jsem si nějaké chyby (dělám jich spoustu, ale aspoň něco), vím, jak to srovnat, tak se tomu budu muset pověnovat.
Hřiště v pohodě, vše zelené.
 
Dnešní příprava v Poděbradech.
Musím říct, že hřiště je po přestavbě víc friendly než dřív. 👍
Ale kondice špatná. FW přerostlé, greeny taky a plesnivé. Nechávají to zarůst a na ligu to snad pořádně posekaji. Byla sleva na fee 40%.
 

Přílohy

  • IMG_0245.jpeg
    IMG_0245.jpeg
    199,4 KB · Zobrazení: 82
  • IMG_0244.jpeg
    IMG_0244.jpeg
    170,4 KB · Zobrazení: 72
  • IMG_0248.jpeg
    IMG_0248.jpeg
    144,5 KB · Zobrazení: 79
  • IMG_0250.png
    IMG_0250.png
    29,7 KB · Zobrazení: 81
8.5.2023 • Terasy - Ústí n.L.: 110 ran, 28 patů (by mGolf)

Dnes jsem si po práci a 280 km za volantem šel zahrát turnaj ČGK na Terasách. Ve flajtu jsem šel s Terezou @Tereza Harmatová Petrem @bpetr a Honzou. Super lidičky, se kterými se šlo na pohodu. Počasí bylo super. Ferveje dobré, rafy husté a vysoké. Byl problém tam najít míček. Jako flajt jsme šli skoro celou první devítku hezky. Bohužel druhou jsme se všichni přepli do módu prasení a skoro pořád jsme hledali po rafech míčky. Co mne zklamalo jsou greeny. Jsou hrbolaté a nehezké. Sice jsem nedal trojpat, ale to nemění nic na tom , že jsou nepěkné. Pokud někoho zajímá moje skórka, tak si ji najděte na ČGF :D:D
Teď si ještě zahraji v sobotu v České Lípě a potom hurá na Darovou ;)
 
V neděli bylo první kolo matchplaye na Diamondu. Uz jsem myslel, ze vypadnu v prvnim kole neboť po pulce jsem byl o 3 jamky dole... ale na 16 jsme to srovnal a na 17 par - kolega +jedna, na 18 - každý dal první ránu pres vodu na green a rozhodovalo se kdo lepe zapatuje z podobne dalky ... vysel mi par, kolega opět plus jedna ... cili boj do poslední rany :):):)

Akorát nevím jak se postupuje, když to skončí remízou .... zatim všechny hry skončily bez prodlouzeni
Ale někde mi odešla hra s driverem a uz několik turnaju ho nemuzu najít :(
 
Po 14 denni nucene pauze s narazenymi zebry, jsem dnes vyrazil do Molitorova zjistit stav. Zebra se ozyvala, ale vydrzel jsem.
Moje hra stejny stav, takze 94. Celkem me drzela hra z tycka. Ale strasne se to tahlo, uz od jednicky jsem cekali na kazdem odpalisti. Aspon ze bylo pekne.
 
8.5.2023 • Terasy - Ústí n.L.: 110 ran, 28 patů (by mGolf)

Dnes jsem si po práci a 280 km za volantem šel zahrát turnaj ČGK na Terasách. Ve flajtu jsem šel s Terezou @Tereza Harmatová Petrem @bpetr a Honzou. Super lidičky, se kterými se šlo na pohodu. Počasí bylo super. Ferveje dobré, rafy husté a vysoké. Byl problém tam najít míček. Jako flajt jsme šli skoro celou první devítku hezky. Bohužel druhou jsme se všichni přepli do módu prasení a skoro pořád jsme hledali po rafech míčky. Co mne zklamalo jsou greeny. Jsou hrbolaté a nehezké. Sice jsem nedal trojpat, ale to nemění nic na tom , že jsou nepěkné. Pokud někoho zajímá moje skórka, tak si ji najděte na ČGF :D:D
Teď si ještě zahraji v sobotu v České Lípě a potom hurá na Darovou ;)
Já děkuji za hru. Byla moc fajn. Na začátku jsem měla za cíl, abych hlavně tebe jako nižší hendikep nezdržovala a nehodila první ránu někam do háje a neztrapnila se před tebou hned takhle na začátek. 😃 Takže dobrý, ale musela jsem si máknout, před námi rychlíci, co po našem odpalu už odcházeli z greenu čtyřparu. 😃 A za námi taky velmi rychlí flight. (Ráno tam bylo plno nových lidí, které neznám, až mě to překvapilo.) Prvních 7 jamek jsem hrála asi i díky tobě jako v životě ne. 😃 (25 bodů na prvních 8 jamkách, na další jamkoškrty se neptejte. 😃)

Měla jsem motivaci a takový ten zdravý hec hrát dobře. Byl to hodně pohodový flight a zábavný díky tobě. I naučný. Počasí vyšlo nádherně, fakt škoda těch ztracených míčů - všech, které se prostě nedali najít ani 2 metry od kratší trávy ferveje, v té hustší trávě a stále širokém poli třeba na 11. Těch takhle a podobně ztracených míčů bylo moc. Hrozný. :( Přitom se hřiště od loňska změnilo. Keře prostříhané, nové zídky, tráva posekaná. Fakt je to moc hezké a udržované hřiště. Greeny byly vizuálně nehezké, ale paradoxně hratelné.

Pocitově mi hřiště přišlo krátké, ale to od loňska nějak všechna hřiště, takže je to čistě subjektivní pocit. Fairwaye jsou úzké, a s přibývajícími špatnými ranami se zdá, že jsou ještě užší. 😃 Stejně jako jamka s druhým puttem. :)

P. S. Po téhle osmnástce bych si hned zahrála další osmnáctku. Nějak mě ta hra a příjemná společnost - která se snad bude opakovat někdy třeba na Darové, nebo jiném turnaji - nabyla energií.
 
Zajímala, tak jsem si ji našel. 😉
Ovšem Hujere, ty tři kaňky v tvym věku... 😂

Terez, @Tereza Harmatová prvních 7 jamek famozních! 👌
Od osmičky mám podezření, že do tebe Petr nalil nějaký jeho dobroty 🍺🥃 a začalo ti to lítat jako mně. 😂

I ty kecko. Jak si hrál Ypsilonku a Botaniku, určitě si neměl zimní grýny a obojí s rezervou pod 90!

Jinak já včera Hořehledy, znovu - skvrny na slunci. Poslal jsem to do kopru na každé jamce. Už na trojce jsem tušil, že to bude stát za prd. Tak vám sem dám fotku sebe, jako vzor šťastného golfisty, který má formu, elán, vidí, že každá rána stojí za to a je vzorem pro všechny budoucí generace golfistů!


c9eb126b-0aaa-4669-b279-a1d0c2cc2509.jpeg


PS: Ale pořád to na syna stačilo .:-D
 
I ty kecko. Jak si hrál Ypsilonku a Botaniku, určitě si neměl zimní grýny a obojí s rezervou pod 90!

Jinak já včera Hořehledy, znovu - skvrny na slunci. Poslal jsem to do kopru na každé jamce. Už na trojce jsem tušil, že to bude stát za prd. Tak vám sem dám fotku sebe, jako vzor šťastného golfisty, který má formu, elán, vidí, že každá rána stojí za to a je vzorem pro všechny budoucí generace golfistů!


Zobrazit přílohu 35756


PS: Ale pořád to na syna stačilo .:-D
Koukám jsem se trefil do jediného dne, kdy jsi v Hořehledech nebyl...a zrovna to šlo;)
 
Jak si hrál Ypsilonku a Botaniku, určitě si neměl zimní grýny a obojí s rezervou pod 90!
Ale kdepak. Detail je v mGolfu, za větší komentář to nestojí. 🤦🏻
Jeden postřeh z Ypsilonky mám. Buď hrajte po fervejích, nebo při hledání míčku mimo fervej koukejte pod nohy. Pořádně! 😳
 

Přílohy

  • IMG_20230507_115207.jpg
    IMG_20230507_115207.jpg
    301,2 KB · Zobrazení: 116
Ale kdepak. Detail je v mGolfu, za větší komentář to nestojí. 🤦🏻
Jeden postřeh z Ypsilonky mám. Buď hrajte po fervejích, nebo při hledání míčku mimo fervej koukejte pod nohy. Pořádně! 😳
Hledám na té fotce míček a ejle... ona je tam ZMIJE :D
 
V pondělí den jako malovaný, takže po 14 dnech bez golfu Ypsilonka. Ráno příjemné chladno, slunce a bezvětří...to je nejlepší počasí na golf...šel jsem s kamarádem, hned před námi dvojflajt, na 5tce nás ukázkově pouštěli...chvílemi jsme čekali, protože šel před námi ještě jeden 2flajt a pak 4flajt - ale 4flajt šel normálně ve svém čase, takže si stěžovat nemůžu - poušteli nás na stánku na desítce, koupili jsme rychle plechovkové a kámoš neunesl tlak 8 očí a poslal to krásně doleva do rafu - tímto se ještě jednou omlouvám 4 flajtu, pustili nás a pak koukali, jak hledáme (našli jsme skoro hned)...poté už krásně v tempu za 3:50 :up: hřiště super, fw by ještě mohly být hustší, rafy hratelné, greeny již podstatně lepší, ale pomalé (opět jsem tak v 60% nedojel - jsem jelito)...k mojí hře - na jedničce hned klika FW5 lehce skrz vršek stromů na 85m, na 4ce (3 par) jsem to pěkně poslal zátahem dopravého svahu nad jamkou a pěkně mi to sjelo na forgreen...jak jsem zde již psal, mám nový driver Titleist TSi2 s prémiovým shaftem - koupeno demo naslepo, aniž bych měl v ruce - a pracuje skvěle - 3x 230m, pouze 1x pod 200m...jen prostě nejsem zvyklý hrát do greenu nižší hole a nedokázal jsem využívat...i když na Ypsilonce nejde driver tak často do hry (3x FW5)...co nešlo, bylo patování - 4x trojpat je sakra hodně, jen na 12tce mi spadl 4 metry, jinak nic...tři šance na birdie a 0...tam jsou rezervy obrovské...železa jsem trefoval pěkně, jednou topinka, jinak dobrý...celkem 85, jamkovku jsem vyhrál, už na 10 kámoš kupoval pivo :) Ypsilonku mohu jen doporučit!
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom