Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Gripy - měníte? jak často?

Cp2-Wrap: mám skoro už asi 5 let, nebo déle? Jednou obnovené. Nechci jiné. Jsou ná železech skvělé. Díky nim jsem loni i přestal hrát s rukavici a nadále už jen pěkně na ostro. 🥰
 
Jo jo, strašně mi "brousí" kůži, je to nepříjemné. Zítra to dám do Berouna na výměnu. Live is a lesson:)
omlouvam se predem, ze se asi ptam na to, na co jsi uz v podstate odpovidal, ale at mam 100% jistotu .. ty jsi predtim fakt pouzival konkretne gripy MCC, nebo nejake jine (treba Velvety)? Protoze MCC jsou proste drsnejsi samy o sobe ... i originaly pochopitelne.

Docela jsi me totiz navnadil tou koupi z "Alika" a chtel jsem to zkusit. Tudiz me zajima, zda je to fakt jen nekvalitni cinska kopie (nekvalitni = jine vlastnosti nez original). Protoze prave tyhle gripy mi prijdou jako "klasika"- GolfPride si to necha delat v Cine, kde se to od PO-PA vyrabi pro nej/zakaznika a v SO a NE si to Cinan na stejne lince dela pro sebe a sup s tim na Alika.
 
a jeste jeden dotaz obecne ... poradite cim nahradit "Solvent"? Z diskuzi na netu pisou ze pouzivaji "white spirit", coz ale popravde moc netusim co to je?? Google napovida ze snad "lakovy benzin", ale nikdy jsem o necem podobnym neslysel .. coz je klidne mozny, ja neslysel o hodne vecech ... ale at nejsem v Bauhausu zbytecne za blbce az to budu shanet, nebo at mi neporodaji neco jinyho, nevhodnyho :)

* a ano, vim ze hodne lidi namisto solventu pouziva stlac. vzduch, ale radeji bych do zacatku sel klasickou cestou ..
 
... poradite cim nahradit "Solvent"?
Používám normální technický benzín
 
@Mirek_62 - bezva. To uz vim co je a dokonce kde to v tom Bauhausu i najdu :) Diky:up:

mmch .. optam se s dovolenim jeste na jeden detail. Prochazel jsem ruzna videa na YTb a videl chlapika, ktery vubec nepouzival tu spec. oboustranou lepici pasku. Pouzival normalne "masking tape"- jednostranou s tim, ze kdyz pod grip dava treba 2 nebo 3 vrstvy, tak ji nepotrebuje .. ze to drzi samo o sobe. Je mi jasny, ze tohle bude hodne o vzajemne velikosti saft/grip, ale jestli jsi to nekdy nezkousel .. nebo zda vzdy "lepis"?
 
... "lakovy benzin", ale nikdy jsem o necem podobnym neslysel ..
Citace of Microsoft Copilot:

Lakový benzín (také známý jako nefras C4-155-200) je benzínové rozpouštědlo získané primární destilací ropy. Název pochází z angličtiny, kde se nazývá “white spirit” (doslovný překlad zní jako “bílý duch”). Strukturně patří mezi lehké frakce ropy, konkrétně mezi druh petroleje nebo čištěný dehydrovaný benzin (vysokovroucí frakce benzinu). Lakový benzín spadá do skupiny směsných rozpouštědel (označení “C”) a obsahuje přibližně 5 % uhlovodíků1.

Technické vlastnosti lakového benzínu zahrnují:

  • Bod vzplanutí v uzavřeném kelímku: Není nižší než 33 °C.
  • Anilinový bod: Nevyšší než 65 °C.
  • Hmotnostní podíl síry: Ne více než 0,025 %.
  • Těkavost pro xylen: 3,0-4,5.
  • Hustota při 20 °C: Ne více než 795 kg/m³.
  • Obsah aromatických uhlovodíků není vyšší než 16 %1.
Lakový benzín se v průmyslu barev a laků používá k ředění alkydových emailů, laků, olejových barev, pryžových a bitumenových tmelů. Dále slouží jako odmašťovač při přípravě povrchů před nátěrem a lakem, zejména na kovových materiálech. Tato látka také pomáhá odstraňovat staré skvrny od barvy, tmelu, oleje a mastnoty. Je vhodná i pro odmašťování přírodní kůže. Vzhledem k absenci chlóru nemá vliv na texturu, barvu ani vlastnosti materiálu. U dřeva se lakový benzín používá jako prostředek pro základní nátěr a antibakteriální ochranu, protože dobře proniká do pórů a ničí plísně a bakterie23.
 
@Mirek_62 - bezva. To uz vim co je a dokonce kde to v tom Bauhausu i najdu :) Diky:up:

mmch .. optam se s dovolenim jeste na jeden detail. Prochazel jsem ruzna videa na YTb a videl chlapika, ktery vubec nepouzival tu spec. oboustranou lepici pasku. Pouzival normalne "masking tape"- jednostranou s tim, ze kdyz pod grip dava treba 2 nebo 3 vrstvy, tak ji nepotrebuje .. ze to drzi samo o sobe. Je mi jasny, ze tohle bude hodne o vzajemne velikosti saft/grip, ale jestli jsi to nekdy nezkousel .. nebo zda vzdy "lepis"?
Vždy lepím, ale já dávám jednu pásku.
 
@Mirek_62 - bezva. To uz vim co je a dokonce kde to v tom Bauhausu i najdu :) Diky:up:

mmch .. optam se s dovolenim jeste na jeden detail. Prochazel jsem ruzna videa na YTb a videl chlapika, ktery vubec nepouzival tu spec. oboustranou lepici pasku. Pouzival normalne "masking tape"- jednostranou s tim, ze kdyz pod grip dava treba 2 nebo 3 vrstvy, tak ji nepotrebuje .. ze to drzi samo o sobe. Je mi jasny, ze tohle bude hodne o vzajemne velikosti saft/grip, ale jestli jsi to nekdy nezkousel .. nebo zda vzdy "lepis"?
S tím tech. benzínem je třeba pracovat rychleji než s „origo solventem".
On se totiž rychleji odpařuje a tak ta „aktivace pásky" trvá kratší dobu.
Ona ta „aktivace" je vlastně stav, kdy se ta páska stane kluzkou (vlastně naopak lepidlo deaktivuje) a jde tak grip lehčeji nasunout a také se s ním dá po určitou dobu hýbat, aby se srovnal do správné pozice. Jakmile se solvent odpaří, tak lepidlo na pásce zase lepí a s gripem už nehneš.
 
S tím tech. benzínem je třeba pracovat rychleji než s „origo solventem".
On se totiž rychleji odpařuje a tak ta „aktivace pásky" trvá kratší dobu.
Ona ta „aktivace" je vlastně stav, kdy se ta páska stane kluzkou (vlastně naopak lepidlo deaktivuje) a jde tak grip lehčeji nasunout a také se s ním dá po určitou dobu hýbat, aby se srovnal do správné pozice. Jakmile se solvent odpaří, tak lepidlo na pásce zase lepí a s gripem už nehneš.
Tak ja ten benzin taky zkusim. Vadi mi jak je vsechno opatlany od solventu. Jen teda kluzkost solventu je zadouci, davam dve pasky a midsize grip a na zacatku se mu tam moc nechce kdyz neni poradne namazanej:D Ted budu delat putter tak to zkusim s benzinem.
 
omlouvam se predem, ze se asi ptam na to, na co jsi uz v podstate odpovidal, ale at mam 100% jistotu .. ty jsi predtim fakt pouzival konkretne gripy MCC, nebo nejake jine (treba Velvety)? Protoze MCC jsou proste drsnejsi samy o sobe ... i originaly pochopitelne.

Docela jsi me totiz navnadil tou koupi z "Alika" a chtel jsem to zkusit. Tudiz me zajima, zda je to fakt jen nekvalitni cinska kopie (nekvalitni = jine vlastnosti nez original). Protoze prave tyhle gripy mi prijdou jako "klasika"- GolfPride si to necha delat v Cine, kde se to od PO-PA vyrabi pro nej/zakaznika a v SO a NE si to Cinan na stejne lince dela pro sebe a sup s tim na Alika.

Měl jsem tam jiné původně, nicméně ty z Alíka jsem nechal na dřevu, hybridu a wedžích které po sezóně končí. Možná to byl jen můj pocit, že jsou drsnější, pro vlastní klid jsem se ale rozhodl je sundat.
Pokud se rozhodneš je koupit, myslím, že ti poslouží.
 
přispěji svoji troškou do mlýna.
FAKE mcc gripy jsou minimalne ve 2 kvalitach ta lepsi je fakt dobra kopie a ty horsi sou fakt spatne, pokud kupujete na alliex tak je to hop nebo trop co prijde, kdyz budou lepsi je dobre pak brat z toho sameho shopu
ROZDILY v hrubosti mezi originalem a fakem jsem temer nerozpoznal
ROZDILY v kvalite materialu se projevi vice u MIDSIZE a vetsich gripu kde je pochopitelne vice toho mene kvalitniho materialu, krasne to jde poznat na materialu gumy te zadni cepicky.
DALE se rozdil v kvalite materialu projevi vice na mekcich gripech jako CP2xxx nez ma MCC a skoro neni poznat na Zgripech ty sou fak hrube.
DALE muze byt u fake gripu rozdil ve velikostech, bacha na to, třeba Zgrip patriot midsize fake jsou vic jako ogriginaly se 3 podlepama (měřeno šuplerou), doporucuji nagripovat jeden kus vyzkouše a pak pokračovat. ty fake MCC se mi zdaji taky hubenejsi nez originaly, samozrejme zalezi i ma shaftech.
Nicmene po dlouhem zkoušení jsem dospěl k názoru, že lepší fake než osmekaný original grip (nekdo ho ma za rok nekdo za 3r).
Kdyz uz jsme u gripovani, nezapomente ze i grip vyznamny vliv na tuhost hole, třeba ten Zgrip kdyz date na regular shaft, tuhost se zvysi temer na stiff v porovnani s tim kdyby na tom samem regularu by tour velvet grip.
technicak funguje a musis mit rychlou a sikovnou ruku...na te sade 13 gripu se to středně šikovny jedinec dokaze naucit, ale nejakej grip na to padne.
KDO BY MEL ZAJEM NABIDNU VELKE MNOZSTVI GRIPU hlavne ORIGINALY ale I FAKE, UKAZU ROZDIL NECHAM VYZKOUŠET, nagripiju celou sadu zadobře, min 7 holí.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom