Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Gripy - měníte? jak často?

Měním 1xročně.

A proč vlastně měníš gripy 2x ročně. Omotávky nefungují? 🤭
Ano měníme 2x ročně nejvíce užívané hole samosebou používáme GT užíváme
volnost bez rukavic. Proč měníme, hrajeme hodně , skoro denně začali jsme 24.2 a od té doby mám 180 hracích dnů .
 
Dotaz na znalec.
Po dvou trénincích mám na rukou mozoly jako nikdy před tím. Jasně, držím to blbě a silně, ale se starými gripy jsem to neznal... Fakt je v tom takový rozdíl?
Doteď jsem měl klasické gumové Golfpride gripy.
1641463222385.png

Na nových holích mám MCC plus 4
1641463179202.png
 
Dotaz na znalec.
Po dvou trénincích mám na rukou mozoly jako nikdy před tím. Jasně, držím to blbě a silně, ale se starými gripy jsem to neznal... Fakt je v tom takový rozdíl?
Doteď jsem měl klasické gumové Golfpride gripy.
Zobrazit přílohu 28336
Na nových holích mám MCC plus 4
Zobrazit přílohu 28335
Sice nejsem znalec,ale mě se dělají mozoly,když netrefuji čistě míček ;);)
 
Dotaz na znalec.
Po dvou trénincích mám na rukou mozoly jako nikdy před tím. Jasně, držím to blbě a silně, ale se starými gripy jsem to neznal... Fakt je v tom takový rozdíl?
Doteď jsem měl klasické gumové Golfpride gripy.
Zobrazit přílohu 28336
Na nových holích mám MCC plus 4
Zobrazit přílohu 28335
Ano - MCC jsou daleko drsnější než Velvet.
Ostatně už název Velvet (samet) napovídá, že jsou jemnější.
Osobně používám MCC prakticky od začátku mého hraní (vyjma 1.roku) a mohu zodpovědně říci, že ruce si zvyknou 🤭
Občas udivím okolí tím, že jako „bílý límeček” mám ruce jak horník 😂

S tím „blbě a silně” bych vypíchl to „silně”. I když budeš hůl držet dobře, tak tam kontakt s kůží bude a mozoly vznikat budou - a to i při slabším držení (samozřejmě v závislosti na četnosti hraní či trénování).
Výhoda MCC je v tom, že i při slabém stisku (což pozitivně ovlivní úder) máš jistotu, že hůl nevyklouzne. A druhá výhoda je u vhkého gripu, kdy drží lépe. Píšu vlhký, nikoliv mokrý - to bys musel mít drátěnku 😉
 
Sice nejsem znalec,ale mě se dělají mozoly,když netrefuji čistě míček ;);)
Mozoly se dělají i při čistě trefovaném míčku, stačí kouknout na ruce profíků - mezi gripem a kůží vˇzdy bude nějaké tření.
Nicméně v případě nečistého kontaktu se dělají mozoly rychleji - prostě nečistý kontakt s míčkem způsobuje větší torzi hole.
 
Tak už to z Alíka dorazilo vše a dnes jsem to vyměnil, stačilo mrknout na 5 min. návod na YT a šlo se do akce.
Za 1,5h jsem sundal staré gripy, pásky a nasadil nové na celkem 12 holí.
Překvapilo mě, jak jednoduché to je. Jde to i v domacích podmínkách.
Celkové náklady 1600 Kč ( 14 gripů a sada na výměnu ). 4i a 5W jsem zatím nechal na starých, nejsou teď v bagu.

20240303_125823.jpg
20240303_141143.jpg
 
Tak už to z Alíka dorazilo vše a dnes jsem to vyměnil, stačilo mrknout na 5 min. návod na YT a šlo se do akce.
Za 1,5h jsem sundal staré gripy, pásky a nasadil nové na celkem 12 holí.
Překvapilo mě, jak jednoduché to je. Jde to i v domacích podmínkách.
Celkové náklady 1600 Kč ( 14 gripů a sada na výměnu ). 4i a 5W jsem zatím nechal na starých, nejsou teď v bagu.

Zobrazit přílohu 41178Zobrazit přílohu 41179
A pocitově jsou ty gripy origo nebo to spíš vypadá na kopii?
 
Tak už to z Alíka dorazilo vše a dnes jsem to vyměnil, stačilo mrknout na 5 min. návod na YT a šlo se do akce.
Za 1,5h jsem sundal staré gripy, pásky a nasadil nové na celkem 12 holí.
Překvapilo mě, jak jednoduché to je. Jde to i v domacích podmínkách.
Celkové náklady 1600 Kč ( 14 gripů a sada na výměnu ). 4i a 5W jsem zatím nechal na starých, nejsou teď v bagu.

Zobrazit přílohu 41178Zobrazit přílohu 41179
Udělám si doma ledacos, ale tohle bych na koleni asi nedal. Musí být asi nějaký šetrný upínák, obyč. svěráku bych to nesvěřil?
 
Udělám si doma ledacos, ale tohle bych na koleni asi nedal. Musí být asi nějaký šetrný upínák, obyč. svěráku bych to nesvěřil?
Použiješ normální svěrák a použiješ tuto pomůcku
 
Udělám si doma ledacos, ale tohle bych na koleni asi nedal. Musí být asi nějaký šetrný upínák, obyč. svěráku bych to nesvěřil?
V té sadě je i taková gumová "čelist" do svěráku ale ten nebyl potřeba, šlo to nasadit velmi snadno.
Na YT je spousta videí jak to udělat doma na koleni.

1709537330285.png
 
V té sadě je i taková gumová "čelist" do svěráku ale ten nebyl potřeba, šlo to nasadit velmi snadno.
Na YT je spousta videí jak to udělat doma na koleni.

Zobrazit přílohu 41204
Tak ono je to uchycení ve svěráku pohodlnější a lépe se pak i grip usazuje, aby byl správně zarovnán s lící hole (zejména u gripů, které mají nějakou tu rysku nebo typ Align).
Ale stačí úplně i malý svěráček, lehce přimontovatelný na normální stůl.
Koupil jsem takový a má i gumovou násadu na čelisti, takže netřeba výše uvedenou gumovou vložku.

IMG_9609.jpeg
 
Tak jdou dolů, nesedí mi, jsou takový hrubý, nechám je akorát na wedžích ( ty na konci roku stejnou jdou do světa ) a na dřevech, ty hraju párkrát za kolo.
Holt poučení, že nejsem tak bohatý abych si kupoval levné věci.
 
Tak jdou dolů, nesedí mi, jsou takový hrubý, nechám je akorát na wedžích ( ty na konci roku stejnou jdou do světa ) a na dřevech, ty hraju párkrát za kolo.
Holt poučení, že nejsem tak bohatý abych si kupoval levné věci.
Jako že hrubší než „origo” MCC?
 
Ja jsem ted vymenil po 2 letech standardni tour velvet se kterymi hole prisly za CPX a jsem zatim nad miru spokojeny :)

13272_golf-pride-cpx-mekky-grip-na-golfove-hole.jpg
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom