Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Dropování na green

Fox

Nováček
Jméno
Ondřej
Klub
ČGK
HI (HCP)
18+-
Ahoj,
dneska jsem byl na Slapech. Na trojce jsem to poslal do vody za green, ale hlavně to bylo kousek za navrtanou jamku.
Vodní překážka, červená, takže se dalo na dvě hole dál od jamky, v tomto případě byla možnost do boku, a dropnout. Co mě teď doma ale napadlo jestli jsem nemohl jít po línii zpět a dropnout si to pěkně na green? Navrtáno bylo totiž vzadu a ve předu po línii byl ještě velký kus grýnu. Takže bych byl dál od jamky, ale za to na greenu. Projížděl jsem pravidla a v nich je, že můžu míč spustit do jakékoliv oblasti.

Co si o tom myslíte?

Díky za názory
 
Ahoj,
dneska jsem byl na Slapech. Na trojce jsem to poslal do vody za green, ale hlavně to bylo kousek za navrtanou jamku.
Vodní překážka, červená, takže se dalo na dvě hole dál od jamky, v tomto případě byla možnost do boku, a dropnout. Co mě teď doma ale napadlo jestli jsem nemohl jít po línii zpět a dropnout si to pěkně na green? Navrtáno bylo totiž vzadu a ve předu po línii byl ještě velký kus grýnu. Takže bych byl dál od jamky, ale za to na greenu. Projížděl jsem pravidla a v nich je, že můžu míč spustit do jakékoliv oblasti.

Co si o tom myslíte?

Díky za názory
Nejdes po linii zpet, ale delas linii ve smeru jamka -> misto vstupu do TO -> kamkoli dozadu.

Takze pokud chapu popsanou situaci spravne, spoustel bys po linii nekam na FW 5ky
 
Pravidlo 17.1d(2) Úleva dozadu po spojnici. Hráč může spustit původní nebo jiný míč mimo danou trestnou oblast, přičemž odhadnutý bod, kde původní míč naposledy překročil okraj dané trestné oblasti, se musí nacházet na spojnici mezi jamkou a místem, kam je míč spuštěn ...

Takže linie jen v tomto pořadí: JAMKA - MÍSTO, KDE MÍČ PŘEŠEL HRANICI TRESTNÉ OBLASTI - MÍSTO SPUŠTĚNÍ. Vysvětlil to už Martin. Ale ne jak píšeš ty, Ondro, kdy bys chtěl jamku "uprostřed".

A ještě pozor na jednu věc, i když to tak úplně nesouvisí - na grýnu se míč při braní úlevy (např. od abnormálního stavu hřiště) vždy UMISŤUJE ! Nikdy se nespouští!
 
A ještě pozor na jednu věc, i když to tak úplně nesouvisí - na grýnu se míč při braní úlevy (např. od abnormálního stavu hřiště) vždy UMISŤUJE ! Nikdy se nespouští!
Nerad bych se pletl, ale pokud by to v tomto popisovanem pripade vychazelo na green (klidne i nespravny), tak bys zcela urcite spoustel…
 
Nerad bych se pletl, ale pokud by to v tomto popisovanem pripade vychazelo na green (klidne i nespravny), tak bys zcela urcite spoustel…
A pak by od nesprávného grýnu bral povinnou úlevu 😉
 
Nerad bych se pletl, ale pokud by to v tomto popisovanem pripade vychazelo na green (klidne i nespravny), tak bys zcela urcite spoustel…
Vidíš, to mě hned nenapadlo. Ano, mohlo by se to stát, kdyby poblíž byl jiný grýn, hráč by pak byl povinen vzít úlevu od nesprávného jamkoviště, jak psal Mirek. Nebo by šlo o tentýž grýn ve tvaru fazole, uprostřed zvláštně zakrojený trestnou oblastí, s jamkou na jednom z jeho okrajů a spojnice by pak vedla k druhému okraji.
Šlo mi o princip, který reagoval i na nadpis vlákna.
 
Upraveno:
Zjednodusene lze rict, ze mic, ktery se mel dle pravidla spustit/ dropnout, se bude takto spoustet i v pripade, zemisto spusteni bude na greenu. A analogicky - mic, ktery se mel umistit/ polozit, se bude pokladat i v pripade, ze dane misto vyjde mimo green…
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom