Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Cart bag OGIO

ulilee

Guru fóra
Klub
ČGK
HI (HCP)
14,9
Moc rád bych znal zkušenosti s používáním cart bagu značky OGIO a zdali jsou vhodné pro vozíky značky clicgear.
 
Ogio jsem jeden měl, zatím nejlepší bag, sice dražší ale litovat nebudeš. Ohledně clicgearu neporadím ale nevidím důvod proč by nepasoval.
 
Ogio jsem jeden měl, zatím nejlepší bag, sice dražší ale litovat nebudeš. Ohledně clicgearu neporadím ale nevidím důvod proč by nepasoval.
Díky moc! Mám bezva cart bag Clicgear, ale odešla mi vnitřní výztuž. Snad u všech bagů uvádějí, že jsou vhodné na všechny vozíky ale chtěl bych to mít potvrzené od někoho a tak trochu doufám, že se někdo ozve!:up:
 
Díky moc! Mám bezva cart bag Clicgear, ale odešla mi vnitřní výztuž. Snad u všech bagů uvádějí, že jsou vhodné na všechny vozíky ale chtěl bych to mít potvrzené od někoho a tak trochu doufám, že se někdo ozve!:up:

A co takhle? Mají ho v nějakém kamenném krámu? Dojdi tam a a že se rozhoduješ a že prostě potřebuješ vědět, jak pasuje na tvůj vozík. A že buď mají Clicgear v tom obchodě, tak vyzkoušet nebo požádat, jestli by si si to. nemohl vyzkoušet na svém vozíku. To, že formálně něco pasuje, ještě neznamená, že bude úplně na milimetr zapadat a že tě to pak nebude dlouhodobě štvát. Měl jsem těch kombinací vozíků a různých barů celou řadu... a už ta očekávání v realitě u rozdílných značek mám hodně nízko, že to bude tak, jak předpokládám, to znamená - bezchybně.

Třeba těch aktuálně... bag sedí dobře, ale upevňovací popruhy jdou přes přesky, tak je to trošku opruz, nic neřešitelného, ale být to trošku o pár cm jinde, vůbec by mi to nevadilo. :)
 
Upraveno:
Já Ogio měl, byl super, akorát hrozně těžký. Na Clicgear v pohodě.
 
A co takhle? Mají ho v nějakém kamenném krámu? Dojdi tam a a že se rozhoduješ a že prostě potřebuješ vědět, jak pasuje na tvůj vozík. A že buť mají Clicgear v tom obchodě, tak vyzkoušet nebo požádat, jestli by si si to. nemohl vyzkoušet na svém vozíku. To, že formálně něco pasuje, ještě neznamená, že bude úplně na milimetr zapadat a že tě to pak nebude dlouhodobě štvát. Měl jsem těch kombinací vozíků a různých barů celou řadu... a už ta očekávání v realitě u rozdílných značek mám hodně nízko, že to bude tak, jak předpokládám, to znamená - bezchybně.

Třeba těch aktuálně... bag sedí dobře, ale upevňovací popruhy jdou přes přesky, tak je to trošku opruz, nic neřešitelného, ale být to trošku o pár cm jinde, vůbec by mi to nevadilo. :)
Díky! To vyzkoušení mě samozřejmě taky napadlo. Je to další možnost. Mají ho např. v bestgolfu, ale byl by k mání jinde podstatně levnější. Chtěl jsem využít místní komunity, doufám, že to nevadí?:confused:
 
Díky! To vyzkoušení mě samozřejmě taky napadlo. Je to další možnost. Mají ho např. v bestgolfu, ale byl by k mání jinde podstatně levnější. Chtěl jsem využít místní komunity, doufám, že to nevadí?:confused:

Proč by to vadilo? Takhle to každopádně nebylo myšleno. Úplně stejně bych se tě mohl zeptat, jestli ti moje odpověď a osobní dobře míněná rada/zkušenost nevadí? ;)

Od toho přeci forum je a otázka to je super, díky za ní :up:. Já jsem přidal - stejně jako ostatní na tvoji otázku - jen svoji zkušenost, jak bych k tomu se snažil přistupovat ze své zkušenosti. To, co sedí jednomu a neřeší, neznamená pro mě, že bude sedět a vidět úplně stejně bezchybně já. Při letmém pohledu - cart bagu ogie je více, starší, mladší... aktuální nebo loňský model, light nebo nepromok? Řešení může být jiné. Myslíš clickgear 3.5 nebo 4? Kam dáváš ručníky, nebude to překážet? Atp. Prostě nevím. Pro mě osobně investice do nového bagu je poměrně významná částka a budu ho aktivně chtít používat mnohokrát za rok a proto bych to už teď řešil tak, jak jsem popsal výše, prakticky - když mám možnost výběru. A když ostatní mohou mít trochu jinou kombinaci (verze) bagu/voziku. Samozřejmě bych si nechal nejdřív taky doporučit tady... jestli obecně ok. Třeba já mám i oblíbený deštník - když už bych to chtěl, tak bych řešil, jestli se mi tam deštník pohodlně vejde a jde dobře vyndat a nebude tomu vozík bránit... Putter -nezapadne moc? Atp. Ostatní určitě mají jiný deštník, nebo třeba pláštěnku atp. A to je celé, nic víc za tím nehledej. Jak s moji radou/názorem - resp. sdílenou osobní zkušeností naložíš, je skutečně čistě a pouze jen tvá věc. Dokonce se ani nijak neurazím, když ji budeš úplně ignorovat. :up:
 
Upraveno:
Proč by to vadilo? Takhle to každopádně nebylo myšleno. Úplně stejně bych se tě mohl zeptat, jestli ti moje odpověď a osobní dobře míněná rada/zkušenost nevadí? ;)

Od toho přeci forum je a otázka to je super, díky za ní :up:. Já jsem přidal - stejně jako ostatní na tvoji otázku - jen svoji zkušenost, jak bych k tomu se snažil přistupovat a své zkušenosti. To, co sedí jednomu a neřeší, neznamená pro mě, že bude sedět a vidět úplně stejně bezchybně já. Při letmém pohledu - cart bagu ogie je více, starší, mladší... aktuální nebo loňský model, light nebo nepromok? Řešení může být jiné. Myslíš clickgear 3.5 nebo 4? Kam dáváš ručníky, nebude to překážet? Atp. Prostě nevím. Pro mě osobně investice do nového bagu je poměrně významná částka a budu ho aktivně chtít používat mnohokrát za rok a proto bych to už teď řešil tak, jak jsem popsal výše, prakticky - když mám možnost výběru. A když ostatní mohou mít trochu jinou kombinaci (verze) bagu/voziku. Samozřejmě bych si nechal nejdřív taky doporučit tady... jestli obecně ok. Třeba já mám i oblíbený deštník - když už bych to chtěl, tak bych řešil, jestli se mi tam deštník pohodlně vejde a jde dobře vyndat a nebude tomu vozík bránit... Putter -nezapadne moc? Atp. Ostatní určitě mají jiný deštník, nebo třeba pláštěnku atp. A to je celé, nic víc za tím nehledej. Jak s moji radou/názorem - resp. sdílenou osobní zkušeností naložíš, je skutečně čistě a pouze jen tvá věc. Dokonce se ani nijak neurazím, když ji budeš úplně ignorovat. :up:
Já to nemyslel nějak špatně! Jen že mi to tady nedávno trošku ulítlo s tou rotační sekačkou:oops:, tak jestli tady nemáme třeba nějakou kolonku: "Zbytečné dotazy".;)
 
mozna bych si jen odkontrolovala spodni gumicuky .. ogio je hodne siroke a na clicgearu 4 jsou jine uchyty nez byly na 3. Jinak tam urcite pujde
 
Já si kupoval bag před měsícem, měl jsem v merku asi 2. Nakráčel jsem s vozíkem (mám tuším BagBoy) do obchodu a oba favorizované bagy na vozík prostě nepasovaly. Jeden měl základnu spíše čtvercovou a do spodního i horního úchytu mi sedí kruhové pruřezy a druhý měl cosi v místě horního upínání. Nakonec jsem tam našel nějaký do WilsonStaffu, byl i levnější a vše si sedlo.
Takže rozhodně doporučuji vyzkoušet před koupí.
 
Tak jsem to nafotil
IMG_4693.jpeg

IMG_4697.jpeg
IMG_4699.jpeg
 
Když vytahujes hul, nenici ty drzaky grip?
Nevím přesně, jaký držáky myslíš.
Ale dnes mi přišel, tak jen částečné info pro případné zájemce. Bag vypadá celkem robustně, hlavně při pohledu zhora, díky uspořádání 15. komor na jednotlivé hole, ale je překvapivě lehký. Teď jsem měl clicgear cart bag a to taky nebylo žádné tintítko. Zaujalo mě právě to rozdělení komor po celé výšce a jak to ve skutečnosti funguje mě hodně potěšilo, přesně tak jsem si to představoval. Hole se nedotýkají a manipulace je skvělá. U starého bagu jsem někdy musel hole pracně přerovnávat, aby zapadly až na dno nebo naopak, aby šly vůbec vyndat. Občas to byla docela otrava a taky hrozilo poškození gripů, čehož jsem se nyní snad zbavil. Možná zítra vyzkouším poprvé bag při hře, ale myslím, že to bude ok.
Jestli myslíš ty uši nahoře, tak ty ničemu nevadí a zase perfektně ulehčují případnou manipulaci s bagem. Uspořádání kapes a jejich funkčnost vyzkouším až v provozu, ale myslím, že pro běžného, rekreačního golfistu bude vše v pořádku.
 
Když vytahujes hul, nenici ty drzaky grip?
Pokud teda myslis ty silent zarazky tak zatim nee. Mam na holich dokonce i garmin koncovky a je to OK. Ale ja hlavne miluju to ticho, kdyz hole o sebe nebouchaji ani v cartu ani v buggy 😉

… nicmene uvidime po sezone jak budou gripy vypadat. Na Kaskade pripadne poreferuju 😉😉
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom