Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

GolfDigest.cz 10 PRAVIDEL, která při rekreační hře neřešíme

Jamka R. Reader

Admin
19.jamka
Robot 19.jamky
10 PRAVIDEL, která při rekreační hře neřešíme (GolfDigest.cz)

ČASOPIS > DOUFÁM, ŽE TÍMTO tvrzením nikoho neurazím, ale na veřejných hřištích si golfisté postrkávají míčky do lepší pozice častěji než hráči v soukromých klubech. Myslím, že to docela dokážu posoudit, protože jsem hrál půlku života na veřejných hřištích a půlku na privátních.

Pokračovat ve čtení...
 
Na tomhle článku se mi líbí tvrzení: "Bobby Jones tvrdil, že existují tři druhy golfu: všední golf, soutěžní golf a vrcholový golf."

Asi k tomu pomalu taky už sem tam inklinuji. Akorát tomu všednímu golfu možná víc říkám tréninkové kolo... protože v podstatě velmi často, když se nejedná o soutěžní golf a tak a je chvilka času, tak v podstatě i při takové té obyčejné hře občas vytáhnou druhý míček z kapsy a zkusím si úplně stejný zpravidla krátký čip, nebo příhru do grýnu opakovaně. Případně, když jdu sám, tak nehraju zpravidla dvěma míčky celé hřiště, ale v okolí grýnu občas ano. Nebo někdy poprosím i kamaráda - že bych si to chtěl ještě jednou tu ránu v okolí grýnu zkusit, když jsem ji předtím pokazil.

Vlastně ve výsledku neodcházím z hřiště tak frustrovaný, protože občas díky tomu druhému pokusu, který si tedy nepočítám do skóre, nemám tak hrozný pocit, že to vůbec neumím. Ale jen pocit... umím to, ale pečlivě to skrývám, abych neprozradil okolí své geniální golfové dovednosti! :-D
 
Na tomhle článku se mi líbí tvrzení: "Bobby Jones tvrdil, že existují tři druhy golfu: všední golf, soutěžní golf a vrcholový golf."

Asi k tomu pomalu taky už sem tam inklinuji. Akorát tomu všednímu golfu možná víc říkám tréninkové kolo... protože v podstatě velmi často, když se nejedná o soutěžní golf a tak a je chvilka času, tak v podstatě i při takové té obyčejné hře občas vytáhnou druhý míček z kapsy a zkusím si úplně stejný zpravidla krátký čip, nebo příhru do grýnu opakovaně. Případně, když jdu sám, tak nehraju zpravidla dvěma míčky celé hřiště, ale v okolí grýnu občas ano. Nebo někdy poprosím i kamaráda - že bych si to chtěl ještě jednou tu ránu v okolí grýnu zkusit, když jsem ji předtím pokazil.

Vlastně ve výsledku neodcházím z hřiště tak frustrovaný, protože občas díky tomu druhému pokusu, který si tedy nepočítám do skóre, nemám tak hrozný pocit, že to vůbec neumím. Ale jen pocit... umím to, ale pečlivě to skrývám, abych neprozradil okolí své geniální golfové dovednosti! :-D
V tomto s tebou Michale plně souhlasím.Dělám úplně to samé.Tréninkové kolo je ten správný název.Občas hraji některé rány dvěma holema.Podle výsledku ran,zvolím potom v soutěžním kole tu správnou strategii,která bohužel někdy nevyjde ;) Občas se s kamarády před hrou domluvíme podle počasí na stavění a pod. Od toho ty procházky po hřišti jsou.Užít si hru a společnost :)
 
Na tomhle článku se mi líbí tvrzení: "Bobby Jones tvrdil, že existují tři druhy golfu: všední golf, soutěžní golf a vrcholový golf."

Asi k tomu pomalu taky už sem tam inklinuji. Akorát tomu všednímu golfu možná víc říkám tréninkové kolo... protože v podstatě velmi často, když se nejedná o soutěžní golf a tak a je chvilka času, tak v podstatě i při takové té obyčejné hře občas vytáhnou druhý míček z kapsy a zkusím si úplně stejný zpravidla krátký čip, nebo příhru do grýnu opakovaně. Případně, když jdu sám, tak nehraju zpravidla dvěma míčky celé hřiště, ale v okolí grýnu občas ano. Nebo někdy poprosím i kamaráda - že bych si to chtěl ještě jednou tu ránu v okolí grýnu zkusit, když jsem ji předtím pokazil.

Vlastně ve výsledku neodcházím z hřiště tak frustrovaný, protože občas díky tomu druhému pokusu, který si tedy nepočítám do skóre, nemám tak hrozný pocit, že to vůbec neumím. Ale jen pocit... umím to, ale pečlivě to skrývám, abych neprozradil okolí své geniální golfové dovednosti! :-D
Dělám to úplně stejně.....prvním míčkem odehraju celé hřiště a počítám si skóre......a u nepovedených ran si hodím další míček (či míčky:D) a zkouším to znova a lépe.
Dříve jsem občas když bylo hřiště prázdné hrál celé hřiště dvěma míčky....a počítal tak 2 skóre. Ale to už mě přešlo, při mé nepřesnosti lítat sem a tam po fairway i mimo nebylo úplně to pravé......
 
Tak budu asi v menšině, ale já tyto tzv. ,,tréninková kola'' vůbec nehraju. Neříkám, že jsem si několikrát třeba nezopakoval bunkershot, ale běžně to nedělám.
Pro vlastní golfový rozvoj je to určitě dobré - to bez debat.
Nehledě na to, že to FEE-čko opravdu využiješ dvojnásobně :) (pokud teda nejsi na domovském hřišti, kde máš plné členství 😁).
Čekat ovšem na flajt před sebou, kdy dvojička každý odehrává po 3 míčích je za trest.
Horší je ještě nehrání jamek v pořadí jak jdou - taky častý jev se kterým se setkávám :rolleyes:.
Pokud si na hřišti široko daleko sám a nikoho neovlivňuješ, tak je to úplně jedno, ale jsou prostě tací, kteří tímto způsobem ,,tréninku'' brzdí provoz na hřišti a to už moc fajn není.
A co na to provozovatelé hřišť, kterým za cenu jednoho FEE udělá hráč na hřišti trojnásobek řízků, protože hraje 3 míčky - třeba mu to nevadí a počítá s tím a pak je vše v pořádku, ale je to trochu jako kdybych si zaplatil jedno sklouznutí na toboganu a místo toho jel třikrát :oops:.
 
A co na to provozovatelé hřišť
V podstatě jak sám píšeš: je-li hráč na hřišti "sám", ať si tam dělá v podstatě co chce. Tím, že mám celodenní vstup, je mi vlastně dost jedno kolik ran a jamek oběhne a kolik u toho naplácá ran. Ale když mám plné hřiště, očekávám že tomu všichni svou hru přizpůsobí a budou hrát tak, jak se běžně má.

A je pravda, že těch kličkujících a různě předbíhajících hráčů není zrovna málo. Běžným nešvarem je pak hra z jamek kolem drivingu, místo aby došli na 1ku...
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom