Oaks Prague

Popis

OAKS PRAGUE (18j)

Krátký popis, kontakty a foto přejaté z
www.oaksprague.cz:

Naše golfové hřiště PGA National vytvořil přední architekt v oboru Kyle Phillips. Kyle navrhoval hřiště na všech kontinentech včetně tří ze světových top 100 – Kingsbarns ve Skotsku (42.), California Golf Club v USA (74.) a South Cape v Jižní Koreji (92.) a také YAS Links ve Spojených arabských emirátech (jednička na Středním východě), The Grove v Anglii (hostitel turnaje Amex WGC 2006) a Dundonald ve Skotsku (hostitel turnaje Scottish Open 2017).

Oaks Prague 3.jpg Oaks Prague 4.jpg Oaks Prague 1.jpg Oaks Prague 2.jpg

Kontakty:

Nová hodnocení

Super výzva
Datum mojí hry
19.9.2020
Moje úroveň HI (HCP)
Elite (19,9 - 10 HI)
Na hřišti hraju
výjimečně
Pochválil bych
 • Fantastický greeny
 • Super fairwaye
 • Fungující maršál
 • Je to prostě výzva
Nelíbilo se mi
 • Stále provizorní parking a klubovna
 • Chybějící plánky a vzdálenostní kolíky
 • Jen půlka jamek v Garmin hodinkách
Dle mého - LAYOUT HŘIŠTĚ
hvězdičky: 5.00
Dle mého - GRÝNY
hvězdičky: 5.00
Dle mého - FERVEJE
hvězdičky: 5.00
Dle mého - BUNKERY
hvězdičky: 5.00
Dle mého - RAFY
hvězdičky: 5.00
Dle mého - ODPALIŠTĚ
hvězdičky: 5.00
Dle mého - PERSONÁL
hvězdičky: 5.00
Dneska odehráno v rámci turnaje konečně všech 18 jamek. Kvalita fantastická, o tom už nemá smysl psát. Greeny dneska údajně rychlost 11 a 3/4 stop, což asi můžu potvrdit, protože jezdili naprosto neuvěřitelně, ale férově, žádný nerovnosti, krásně po nich míček roluje.

Na těch letos otevřených jamkách je poznat, že ještě nejsou tak vyzrálé jako ty, co se otevírali už loni na podzim. Fairwaye na nich byly lehce zapískovaný. Obecně tráva nebyla tak hustá a pěkná. Ale kromě vizuálního aspektu si nemyslím, že by to na hru mělo jakýkoliv vliv. Nové jamky jsou asi o trochu nudnější než ty starší, protože jsou vlastně všechny na jedné louce, nicméně i tam se dají najít hezký jamky.

Škoda chybějících cedulí s plánkem jamky, na tom se prý v budoucnu nic nezmění. Stejně tak chybí vzdálenostní kolíky, takže člověk musí hledat sprinklery apod. A navíc v Garmin hodinkách je zatím jen ta starší půlka jamek. Tady je ale chyba prý na straně Garminu, který má už několik měsíců všechny údaje k dispozici. Tak snad to co nejdříve přidají.

Stále se využívá pouze provizorní parkoviště a klubovna, nicméně oproti předchozí návštěvě už aspoň funguje nová příjezdová cesta.

Přílohy

Užitečné pro 2 jamkaře/ů.
Surová výzva
Datum mojí hry
2.9.2020
Moje úroveň HI (HCP)
Amateur (36-20 HI)
Na hřišti hraju
poprvé
Pochválil bych
 • naprosto skvělé všechny hrací plochy
 • příjemný, profesionální personál
 • prostě jiný, dokonalý golf
 • sportovní pojetí hřiště
Nelíbilo se mi
 • chybějící mapy a vzdáleností kolíky
 • chybějící WC u drivingu, úzké odpalovací kóje
 • krátké hrábě
Dle mého - LAYOUT HŘIŠTĚ
hvězdičky: 4.00
Dle mého - GRÝNY
hvězdičky: 5.00
Dle mého - FERVEJE
hvězdičky: 5.00
Dle mého - BUNKERY
hvězdičky: 5.00
Dle mého - RAFY
hvězdičky: 5.00
Dle mého - ODPALIŠTĚ
hvězdičky: 5.00
Dle mého - PERSONÁL
hvězdičky: 5.00
Tohle osobní hodnocení hřiště je pro mě oříšek. Myslím, že jsem nikdy nebyl na hřišti, kde by byly tak dokonalé hrací plochy, jako tady. A to všechny. Rychlé a velké grýny, ukázkově vyřezané jamky, tvrdé ferveje, bunkery včetně vizuálně krásně zakončených hran. Odpaliště velká, prostorná, rovná. Grýny - moc pěkné, předvidatelné po celé ploše. Je to skoro až nuda hodnotit, jak je to dokonalé. A podrobně to shrnul @JardaK v předchozí recenzi, pod což bych se podepsal a lépe to nenapsal.

No a to je pro mě ten problém. Je to prostě tak dokonalé, že celek na mě působí příliš sterilně - takový ten jiný, lepší, profesionální svět. Až skoro nemám pocit, že jsem venku, ale že chodím po dokonalém koberci v nějaké virtuální realitě. Ale to hřiště za to nemůže. Je prostě krásné a překonalo hracími plochami mé očekávání po všech stránkách a to jsem čekal hodně. Je hodně sportovní, je to surová, nelítostná výzva, kde se hraje jiný golf, než zatím hraju já. Vyžaduje to velkou přesnost, schopnost hrát poměrně dlouhé a dobře umístěné rány a žádné chyby v okolí grýnů vám hřiště s ohledem na jejich rychlost neodpustí. Hluboké bunkery hlídající grýny jsou zatraceně blízko k jejich okraji - což je někdy smrtící kombinace. Hrál jsem zatím prvních 12 jamek. Líbily se mi jamky 1, 2, 3 svým zasazením do krajiny a potom až 10, 11, 12. To mezitím bylo pro mě slabší a i layoutem mírně fádnější - ale věřím, že jak bude okolí dostavěné a stromky povyrostou, bude to minimálně vizuálně v rozhledech líbivější. Těším se na Jamky 13 a dál, které už mají okolí a výhledy lepší. No, shrnu to. Hřiště plochami se snahou o sjedou trochu objektivní zhodnocení je prostě dokonalé a to okolí je prostě jen subjektivní vjem.

Ale jsou věci, které mi nevyhovují. A uvědomuji si, že je to pravděpodobně jen můj problém a budu v menšině, né-li osamocený. Ale co. Ven s tím.
 • chybějící mapy na jamkách a vzdálenostní kolíky: no, ano, vím, že je to standard pro toto hřiště, že by jim to kazilo design. Mně se to nelíbí a nevyhovuje mi to. Chybějící mapky bych ještě přežil, vzdálenostní kolíky mi vadí více. Orientuji se podle nich při hře a aktuálně se snažím si přihrávat na stovkový kolík, což mi tady chybělo. Celkově mi to dává vizuálně i určitou perspektivou vzdáleností na jamce na hřišti. Birdie karta za 250 Kč je v podstatě nutností, dálkoměr nebo hodinky taky. Moc tomu nerozumím - odpadkové koše u odpališť být mohou, proč tohle ne? A proč v ceně fee není už automaticky birdie karta... jako je myslím vcelku jedno, jestli se koupí, nebo doplatí - ale tady není šance bez ní hrát na poprvé dobře a ne naslepo. Případně, alespoň pokud jde člověk poprvé, tak by mu jí na recepci měli automaticky nabídnout ze zdůvodněním - bacha, na hřišti se nic nedozvíte. Ano, vím - na všech sprinklerech jsou vzdálenosti. Btw. jen pro info: vždy a na všech jamkách směřují na střed grýnu.
 • driving, cvičné plochy a chybějící WC: přijedu na parkoviště, jdu na dočasnou recepci, tam se odbavím, pak jdu na driving a cvičné plochy, které jsou mimochodem moc krásný, ale plus mínus několik set metrů vzdálené. Což je v pořádku. Dokud se vám během odpalování nezačne chtít na záchod. Tak jsem koukal, kam bych šel... no, jediná možnost - hurá zpátky na recepci. Není to úplně za rohem. Driving je kompletně otevřený, na trávě - žádné zastřešení, žádné rohožky (což bych asi přežil), vizuálně je to moc pěkné, takové minimalistické. Prakticky jsem ale rád, že jsem nepřijel v dešti - že bych chtěl trénovat mimo alespoň nějaké lehké zastřešení, případně z rozmáčené půdy - nechtěl. A že se mi na záchod nechce zatím často. Zároveň mi vadily úzké odpalovací prostory, žádné oddělení, ani nízké. Když jsem tam byl sám, v pohodě, to je šumák. Když pak přišly s trénerem dvě děti a občas jim to ulítlo ne příliš daleko od mých kotníků... není to příjemný pocit. Mně se to tedy stát taky může - nerad bych, abych někoho hodně pokaženou ranou špičkou hole trefil, kdo stojí zády ke mně.
 • krátké hrábě: to je dobrá volovina, (uvědomuji si) a je to subjektivní, ale jak jsem byl v bunkerech docela často, vcelku jsem se nahrabal. :)
Shrnutí: Dokonalý "jiný" svět. Hrací plochy bez připomínek - jedno velké vau. Dokonalé, vážně. Okolí zatím rozestavěné, ale to se doladí. A z toho běžného provozního pohledu - přijde mi, že forma a snaha o dokonalý design občas vyhrává nad praktičností, proto za mě ztráta hvězdičky za celkový dojem, byť za vše ostatní je to full house. Ale třeba se to ještě doladí a nebo to prostě je jedno a tohle je standard, který bude místním po všech stránkách vyhovovat a i mě v budoucnu, až budu lepším hráčem a dokážu si hřiště po všech jeho sportovních stránkách a nesporných kvalitách vychutnat. Myslím, že jsem k tomu ještě svojí úrovní hry a svým pojetím hobby golfu ještě nedozrál abych si toto hřiště byl schopen herně plně užít a využít.

IMG_6463.jpg IMG_6464.jpg IMG_6465.jpg IMG_6466.jpg IMG_6467.jpg IMG_6470.jpg IMG_6472.jpg IMG_6477.jpg IMG_6478.jpg IMG_6480.jpg IMG_6484.jpg IMG_6487.jpg IMG_6488.jpg IMG_6489.jpg 6E3855DB-D0E2-4AF1-B27F-0A2B988C3345.jpeg
Upraveno:
hypik
hypik
Proč jsi hrál jen 12 jamek? Myslel jsem, že je už otevřených celých 18. Hrál jsem tam zatim jen devítku a ještě letos jsem chtěl zajet na 18, tak se ptám, jak to teda aktuálně je.
requo
requo
@hypik: protože jsme do tmy večer už víc nestihli. Ano, je možné hrát 18 jamek. :)
 • To se mi líbí, Shot!
Reactions: hypik
Top
Datum mojí hry
28.8.2020
Moje úroveň HI (HCP)
Amateur (36-20 HI)
Na hřišti hraju
poprvé
Pochválil bych
 • kvalitu všech hracích ploch
 • layout jamek
Nelíbilo se mi
 • chybějící značení (mapky)
 • servis v občerstvení
Dle mého - LAYOUT HŘIŠTĚ
hvězdičky: 5.00
Dle mého - GRÝNY
hvězdičky: 5.00
Dle mého - FERVEJE
hvězdičky: 5.00
Dle mého - BUNKERY
hvězdičky: 5.00
Dle mého - RAFY
hvězdičky: 5.00
Dle mého - ODPALIŠTĚ
hvězdičky: 5.00
Dle mého - PERSONÁL
hvězdičky: 4.00
Na tohle jsem se těšil a nezklamalo. Okolní krajina mě moc neuchvátila, ale hřiště ano. Tady je vidět, že si architekt pohrál s každou drobností. Trefit prostředek fairwaie ještě neznamená zůstat na ní. A trefit začátek greenu povedenou ranou 9i taky neznamená, že na něm zůstanete.
Hráli jsme ze stříbrných, hřiště je v tom případě přes 6km dlouhé a je to znát. Hrát do greenů dlouhými železy s mojí výkonností fakt není dobrý nápad.
Jamky pěkně navazují, přechody nejsou vlastně žádné.
Vyplatí se strávit před hrou čas na cvičném greenu. Dnes rychlost 11,25 :)
Odpaliště: znám nejedno hřiště, které nemá takové greeny. Super.
Fairwaie: Tvrdé, hodně běhají. Trefit krásnou ránu doprostřed někdy znamená, že skončíte o 50m dál a 30m stranou v bunkeru. Nebo ještě hůře v heavy roughu. Údržba funguje parádně, všechny divoty opravené směsí se semínky.
Rough(semi): šťavnatý úzký pás kolem fairwaie, který umí chytit za hůl víc, než vypadá.
Heavy Rough: srovnatelný s nejhorším, který jsem zažil asi na Castle Course ve Skotsku. Ač vypadá na většině jamek absolutně nehledatelně, z mých 5 pokusů jsem čtyřikrát našel (nebo někdo z flightu) a vyhrál.
Bunkery: naprosto skvělé. Písek dovezený (snad z Ománu) bílý, jemný a bez kamení. Ovšem bunkery si člověk užije, hlavně kolem greenů.
Greeny: skvělé. Na těch naposled otevřených jamkách je to ještě znát, jsou zapískované a ne tak krásné. Ale jezdí jen o malinko pomaleji než ty starší, možná to byl jen pocit. Hrál jsem 36 puttů, 2xtroj, 2xjedno (jeden do birdie:)), a to nejsem s putterem žádná hvězda. Takové bych bral všude. Pitchmarky se tvoří minimální, ale i tak se najdou joudové, kteří po sobě neopraví.
Občerstvení: servírka pomalá, lístek jsme dostali po 10 minutách, na pití se přišla zeptat po dalších 10. Vyměnit! Nebo naučit. Kafe dobré, plechovka ochuceného birela teplá. Ceny i jídel srovnatelné s jinými hřišti, čekal bych dražší.
Ostatní: chybějící mapky i vzdálenostní kolíky. Mají jen vzdálenosti na sprinklerech. Už mají birdie kartu na celé hřiště, ale čekal bych, že ji dostanu, ne že ji budu kupovat. Zvlášť na hřišti této kategorie bez mapek na odpalištích.
Tady si zahraji rád kdykoliv. Kvalita odpovídá ceně, možná bych i čekal v budoucnu podstatné zdražení, až bude vše hotové. Pokud tam teda balíky jako mě budou vůbec pouštět.
Užitečné pro 6 jamkaře/ů.
Ferrry
Ferrry
Jardo, my si s @6david8 ty dva zbylé od tebe koupíme, schovej nám je. 😉 Naplánujeme nějakou spolhru.
JardaK
JardaK
Guarneri
Guarneri
Ty kolíky je prý záměr - aby hezké hřiště nekazily hnusnými kolíky. Co jsem pochopil, mají to všude na hřištích Troonu.
Víc ví asi @JanKostalCZE .
WebGolf.cz

Info o položce

Kategorie
ČR - Střed
Přidáno
requo
Zobrazení
146
Hodnocení
4
Upraveno
Hodnocení
hvězdičky: 4.75 4 hodnocení

Více v ČR - Střed

 • Zlonín
  ZLONÍN (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z www.golfzlonin.cz...
 • Yard-Předboj
  YARD RESORT PŘEDBOJ (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z...
 • Úholičky
  GOLF SNAIL KLUB ÚHOLIČKY (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z...
 • Štiřín
  ŠTIŘÍN (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z www.stirin.cz a...
 • Stará Boleslav
  STARÁ BOLESLAV (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z...

Více od requo

Sdílet položku

Velký dík za spolupráci a podporu 19.jamky v roce 2020 patří (více info):
Nahoru Bottom