• Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
  Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo přihlašte.

Oaks Prague

Popis

OAKS PRAGUE (18j)

Krátký popis, kontakty a foto přejaté z
www.oaksprague.cz:

Naše golfové hřiště PGA National vytvořil přední architekt v oboru Kyle Phillips. Kyle navrhoval hřiště na všech kontinentech včetně tří ze světových top 100 – Kingsbarns ve Skotsku (42.), California Golf Club v USA (74.) a South Cape v Jižní Koreji (92.) a také YAS Links ve Spojených arabských emirátech (jednička na Středním východě), The Grove v Anglii (hostitel turnaje Amex WGC 2006) a Dundonald ve Skotsku (hostitel turnaje Scottish Open 2017).

Oaks Prague 3.jpg Oaks Prague 4.jpg Oaks Prague 1.jpg Oaks Prague 2.jpg

Kontakty:

Nová hodnocení

I bezchybná dokonalost má své nevýhody
Datum mojí hry
17.5.2022
Moje úroveň HI (HCP)
Master (<10)
Na hřišti hraju
poprvé
Pochválil bych
 • stav veškerých hracích ploch
 • ochota a úslužnost personálu
 • tréninkové zázemí
Nelíbilo se mi
 • značení hřiště
Dle mého - LAYOUT HŘIŠTĚ
hvězdičky: 3,00
Dle mého - GRÝNY
hvězdičky: 5,00
Dle mého - FERVEJE
hvězdičky: 5,00
Dle mého - BUNKERY
hvězdičky: 5,00
Dle mého - RAFY
hvězdičky: 5,00
Dle mého - ODPALIŠTĚ
hvězdičky: 5,00
Dle mého - PERSONÁL
hvězdičky: 5,00
Mám odehráno poměrně hodně kvalitních hřišť u nás a pár v zahraničí a musím zodpovědně říci, že takto kvalitní hrací plochy jsem ještě nezažil. Skutečně v běžném hracím režimu nenarazíte na jedinou chybu, nedokonalost (a věřte že jsem hledal intenzivně). To v kombinaci s tím, že jde o mladé hřiště stavěné a orientované na sportovní golfisty, přináší zcela nový rozměr přemýšlení nad ranami.

Na většině hřišť jsem zvyklý, že FW pasti a bunkery v klidu přestřeluji. Zde jsou designovány tak, že hrají pro všechny kategorie hráčů - většina FW bunkerů má délku přesahující 40 m.

Greeny míčky absolutně nepodrží a byť mi pocitově při puttech nepřišly nijak rychlé (dle mého měly místo deklarovaných 10 stop maximálně 8,5), tak příhry musí člověk opravdu důkladně plánovat a promýšlet. Zajímavou komplikací pro mne při puttech byla samotná dokonalost povrchu. Jsem zvyklý si zaměřit na nějaký flek či stéblo trávy, to na Oaks bohužel nenajdete. Díky jednolitosti povrchu tak pro mne byly greeny velmi obtížně čitelné, což lze věřím opakovanými návštěvami dostat do ruky.

Layout hřiště mi u jamek 1 - 3 a 12 - 18 přijde perfektní. Je ve hře terén, okolní příroda, stromy, jamky se hezky vlní krajinou. Ta mezihra 4 - 11 je nudné a nezáživné pole, kterých máme v ČR víc než dost a nenutí hráče nad ničím extra přemýšlet - prostě to napal pokud možno rovně a co nejdál. Až dorostou za 30 let vysazené stromy, bude to konečně tak, jak to architekt naplánoval. Hru mi tu do té doby bude komplikovat akorát vítr a moje vlastní neschopnost.

Co je ale zcela mimo moje chápání u hřiště této úrovně je značení. Mám své zkušenosti s architekty a zde je to jasné vítězství designu nad použitelností (sláva černým háčkům na černé stěně v Čeladné).

Přijde mi nepochopitelné na jedné straně lidem leštit hole po každé ráně na drivingu a dávat jim odznáčky s vyrytým jménem po dohrání hřiště a přitom je nechat slepě tápat v orientaci jak je co daleko a kde vlastně jsem.

Z řady hřišť víme, že mapky mohou vypadat velmi esteticky a zapadnout do krajiny a přitom plnit svůj základní účel, stejně tak vzdálenostní ukazatele po krajích FW.

Místo toho jsem vždy na odpališti prostáli 2-3 minuty nad debatou, jak je co daleko a kam nejlépe hrát, abychom to vždy po odehrané ráně toho kterého nebožáka museli přehodnotit, protože se ukázalo, že tam kde to vypadalo na solidní dopad, tak je terénní zlom. A já po FW nachodil určitě kilometr navíc, když jsem hledal nejbližší sprinkler, abych z něj přečetl vzdálenost. A co čert nechce, v lese ani v heváči sprinklery nemaj:-D.

Samostatnou kapitolou je pak samotná cena hry - je nezpochybnitelné, že ta kvalita tyhle prachy prostě stojí. Otázkou je, kolik lidí si ji může dovolit opakovaně platit...


IMG_6096.jpg
IMG_6089.jpg
IMG_6090.jpg
IMG_6091.jpg
IMG_6092.jpg
7 members found this helpful.
TOP zážitek
Datum mojí hry
6.10.2021
Moje úroveň HI (HCP)
PRO
Na hřišti hraju
poprvé
Pochválil bych
 • Vše...
Dle mého - LAYOUT HŘIŠTĚ
hvězdičky: 4,00
Dle mého - GRÝNY
hvězdičky: 5,00
Dle mého - FERVEJE
hvězdičky: 5,00
Dle mého - BUNKERY
hvězdičky: 5,00
Dle mého - RAFY
hvězdičky: 5,00
Dle mého - ODPALIŠTĚ
hvězdičky: 5,00
Dle mého - PERSONÁL
hvězdičky: 5,00
Včera jsem byl poprvé hrát na Oaksu, přes to, že už se tam chystám od jeho otevření. Jednoznačně nejlepší hřiště, co jsem kdy hrál, co do stavu hracích ploch a celkové údržby. Hrál jsem z černých odpališť a čtyřpary měřící 460metrů daly opravdu zabrat, holt driver a 5 železo do greenu není něco, na co by bych byl normálně zvyklý :D.

Plochy - greeny byly zapískované, ale i tak jim nebylo co vytknout. Tady se na rozdíl od jiných hřišť volí správný písek a nepřipadám si pak jako v bunkru. Co mě nadchlo byla tvrdost a struktura fairwayí - zajímavé je, že prostě ať člověk zahraje sebevětšího krtka, tak prostě neudělá řízek hlubší, než půl centimetru. Tráva je sice dost nízce sečena, ale díky tomuhle se z toho hraje naprosto perfektně. Bunkry - TOP! Myslím, že všude jinde by se mohli učit, šel jsem po dešti a i tak byly bez problému hratelné, holt kvalitní písek a založení...

Personál milý, všichni ochotní a snaží se vyjít vstříc. Líbí se mi i teetime po 12 minutách, že se nesnaží tlačit na pilu aby tam nacpali za každou cenu co nejvíc lidí. Dokonce schvaluji i nápad ponechání drivingu a cvičných ploch pouze pro členy, nebo hráče před hrou. Nemá cenu, aby si zbytečně ničili tak hezké plochy za ziskem pár drobných. Nehledě na to, že v okolí je spousta jiných hřišť, které mají super cvičné plochy

Jediná výtka je to, že na žádné jamce ještě není mapka s popisem jamky 😕, když zde hraju poprvé, tak prostě dost často na slepo (nenapadlo mě si koupit birdie kartu). Dost možná ještě fakt, že druhá polovina první devítky je na první pohled dost strohá, chybí mi tu nějaká voda, nebo celkově překážka pro oživení - jamky 4-9 dost splývají (proto layout "jen" 4 hvězdičky) Nicméně prý to byl záměr architekta, že nechtěl do krajiny prý nic přidávat, co tam nepatří.

Celkově super zážitek, co se týče ceny za fee, tak bych nečekal, že tohle řeknu, ale opravdu za tu cenu dostanete odpovídající služby. Na rozdíl od jiných českých "prémiových" hřišť ;).
2 members found this helpful.
JardaK
JardaK
Ty mapky tam nejsou záměrně a ani nebudou..
Krásné, ale těžké
Datum mojí hry
20.7.2021
Moje úroveň HI (HCP)
Elite (19,9 - 10 HI)
Na hřišti hraju
poprvé
Pochválil bych
 • Fantasticky grýny
 • Skvělé odpaliště a FW
 • Profesionální a milý personál
Nelíbilo se mi
 • Bankry
Dle mého - LAYOUT HŘIŠTĚ
hvězdičky: 5,00
Dle mého - GRÝNY
hvězdičky: 5,00
Dle mého - FERVEJE
hvězdičky: 5,00
Dle mého - BUNKERY
hvězdičky: 3,00
Dle mého - RAFY
hvězdičky: 5,00
Dle mého - ODPALIŠTĚ
hvězdičky: 5,00
Dle mého - PERSONÁL
hvězdičky: 5,00
Dnes poprvé plných 18 jamek na Oaks
Pocity:
Při příjezdu hned na parkovišti mi bylo vysvětleno, kde je klubovna, driving, první týčko
Klubovna provizorní, ale útulná, s milou recepční
Záchody á la Toi Toi, ale v luxusním provedení a čisté
Driving velkorysý, kvalitní míčky, dopadové zóny reálné a krásné grýny. U drivingu je člověk, který nabízí očištění hole, když s holí dotrénujete
Hřiště krásné, grýny pekelně rychlé a hladké, FW a odpaliště v lepší kondici než grýny většiny českých hřišť. Slabší byly bankry, měly jen minimální vrstvu písku a hned pod ním byl tvrdý podklad

Suma sumárum: nádherné a luxusně upravené hřiště v pěkné přírodě. Na mě ale vcelku dlouhé a náročné na přesnost, takže v tuto chvíli nemám potřebu se hned zítra vrátit.

20210720_141108.jpg 20210720_143728.jpg 20210720_100459.jpg 20210720_102755.jpg 20210720_144010.jpg 20210720_110606.jpg 20210720_130755.jpg 20210720_140352.jpg 20210720_132138.jpg
2 members found this helpful.
JanKostalCZE
JanKostalCZE
Bunkery ted destema dostaly hodne zabrat, ale i tak si myslim, ze lepsi bunkery u nas nejsou :)
 • To se mi líbí, Shot!
Reactions: fous
M
mava_cz
souhlas s JanKostalCZE - takhle perfektni bunkery s piseckem jak z presypacich hodin u nas jinde nepotkame .. byl jsem v patek a cele hriste je v neskutecne kondici (vc. bunkeru)
WebGolf.cz

Info o položce

Kategorie
ČR - Střed
Přidáno
requo
Zobrazení
3.012
Watchers
1
Hodnocení
8
Upraveno
Hodnocení
hvězdičky: 4,88 8 hodnocení

Více v ČR - Střed

 • Zlonín
  ZLONÍN (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z www.golfzlonin.cz...
 • Yard-Předboj
  YARD RESORT PŘEDBOJ (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z...
 • Úholičky
  GOLF SNAIL KLUB ÚHOLIČKY (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z...
 • Štiřín
  ŠTIŘÍN (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z www.stirin.cz a...
 • Stará Boleslav
  STARÁ BOLESLAV (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z...

Více od requo

 • Nebeská Rybná
  Nebeská Rybná (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z...
 • Sedin
  Sedin (18j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z www.golfsedin.sk...
 • Black River - Bernolákovo
  Black River - Bernolákovo (27j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté...
 • White Eurovalley - Malacky
  White Eurovalley - Malacky (27j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté...
 • Penati
  Penati (36j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z...

Sdílet položku

Velký dík za spolupráci a podporu 19.jamky v roce 2022 patří (více info):
Nahoru