• Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
  Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo přihlašte.

Liberec - Machnín

Popis

LIBEREC - MACHNÍN (18j)

Krátký popis, kontakty a foto přejaté z www.gc-liberec.cz:


Golfové hřiště nedaleko centra Liberce se rozkládá na ploše 40 ha, na kterých je v současné době vybudováno 18 normovaných jamek s celkovým handicapem 68. Přemýšlíte, že začnete hrát golf a nevíte jak na to? V Golf Club Liberec Vám rádi poradíme, pomůžeme a naučíme nebo i případně zabalíme do krásného dárkového balíčku, abyste mohli obdarovat blízké, kamarády, spolupracovníky. Pravidelně pořádáme zajímavé turmaje o atraktivní ceny. Sledujte naše upoutávky a hlaste se do turnajů.

1.jpg 2.jpg 3.JPG 4.jpg


Kontakty:

Nová hodnocení

Opět milé překvapení
Datum mojí hry
20.5.2022
Moje úroveň HI (HCP)
Elite (19,9 - 10 HI)
Na hřišti hraju
sem tam
Pochválil bych
 • Skvělé grýny
 • Přátelský personál
 • Zasazení v přírodě
Nelíbilo se mi
 • Přechod mezi jamkami 2 a 3
Dle mého - LAYOUT HŘIŠTĚ
hvězdičky: 4,00
Dle mého - GRÝNY
hvězdičky: 5,00
Dle mého - FERVEJE
hvězdičky: 5,00
Dle mého - BUNKERY
hvězdičky: 4,00
Dle mého - RAFY
hvězdičky: 4,00
Dle mého - ODPALIŠTĚ
hvězdičky: 4,00
Dle mého - PERSONÁL
hvězdičky: 5,00
Dle mého - JÍDLO
hvězdičky: 4,00
Nevím proč, ale tohle hřiště mám zařazené mezi low costová. Přitom jsem se opakovaně přesvědčil, že nízká je zde jen cena fíčka. Kvalita hřiště je excelentní, personál úžasný a kratší 5pary dávají i kratším hráčům šanci dosáhnout druhou ranou grýn.
Navíc je hřiště nezáludné, vždy zde zahraju výborný výsledek.
Ano, pár jamek se může zdát fadních a přechod mezi jamkami 2 a 3 (potažmo 17 a 18) otravný, nic to nemění na tom, že na Machníně dostanete za málo peněz hodně muziky 🙂

20220520_161236.jpg 20220520_154118.jpg 20220520_145915.jpg 20220520_150239.jpg 20220520_145837.jpg 20220520_144942.jpg 20220520_141605.jpg 20220520_140040.jpg
4 Jamkaři/ů označili toto hodnocení jako velmi užitečné.
Machnín čím dál tím lepší.....
Datum mojí hry
4.8.2021
Moje úroveň HI (HCP)
Amateur (36-20 HI)
Na hřišti hraju
sem tam
Pochválil bych
 • greeny
 • fairwaye
Nelíbilo se mi
 • se mtam nějaké odpaliště
Dle mého - GRÝNY
hvězdičky: 5,00
Dle mého - FERVEJE
hvězdičky: 5,00
Dle mého - BUNKERY
hvězdičky: 4,00
Dle mého - RAFY
hvězdičky: 4,00
Dle mého - ODPALIŠTĚ
hvězdičky: 3,00
Dle mého - PERSONÁL
hvězdičky: 4,00
Letos poprvé v Liberci na Machníně, a to hřiště se mi líbí čím dál tím více. I když po vydatných deštích které libereckem prošly, tak supr greeny i fairwaye.....prostě můžu hru tady jen doporučit.
1 Jamkař označil toto hodnocení jako velmi užitečné.
 • To se mi líbí, Shot!
Reactions: requo
Krátká příměstská paráda
Datum mojí hry
25.7.2020
Moje úroveň HI (HCP)
Amateur (36-20 HI)
Na hřišti hraju
poprvé
Pochválil bych
 • stav hřiště celkově - odpaliště, ferveje i grýny
 • grýny, protože dávalo smysl se snažit je číst
 • výhledy po okolí a na Ještěd
 • jamka č. 9
 • rozumná cena za fee (800/so-ne)
 • automat na nápoje na desítce
Nelíbilo se mi
 • sekvence posledních 3 jamek
 • příjezd k hřišti (před odpalištěm 18j)
Navštíveno hned další den po Myštěvsi, kdy jsem byl varován, že hřiště je taky "sem tam na poli". Ale zážitek nakonec parádní. Hřiště v den mojí návštěvy mi přišlo ve skvělém stavu - ferveje všude zelené, grýny rozumně rychlé, upravené, bez pitchmarků, ale hlavně se chovaly jako grýny, tzn. dávalo smysl se snažit je číst. Tím, jak je hřiště krátké, necelých 4800 metrů a par 68 mi přijde jako ideální pro hobby hru, třeba i pro kratší hráče, nebo hráče, které mají "rozbité" dlouhé hole. I tak se dá zahrát moc hezké skore, které musí potěšit každého s vyšším/středním HI - možná vyjma těch, pro které je to příliš krátké. Mně se zadařilo, takže ano - bude to nekriticky pochvalná recenze ovlivněna pro mě skvělým výsledkem :p

Nám v sobotu vyšlo počasí, bylo pod mrakem, takže první devítka byť je to "náhorní louka", tak jsem se jen kochal a rozhlížel po okolních kopcích, v dáli na nás svítil Ještěd. A jen tak pohodově jsem si to tam plácal. I zkažená rána byla zpravidla nalezitelná (i když sem tam poměrně malých džihádů tam je - ale docela daleko od ferveje, tak akorát). A pak mě překvapila jamka č. 9, třípar dolu do rokle. Ten jsem po té rovince vůbec nečekal. Třípar propast dolů, vedle grýnu rybníček... no, netrefil jsem rybníček, ale bunker na druhé straně, bál jsem se té vody moc. Ale pěkná jamka! Obohatila mi hru.

Druhá devítka je různorodější. Škoda jen mírně podmáčeného odpaliště desítky a aktuálně zkráceného odpaliště u jamky č. 14 (byli jsme i před červenými, jako pětipar to už moc nevypadalo). Ale snad jen dočasně. Jamky 16, 17, a 18 mě už nebavily. Tato závěrečná sekvence tří tříparů za sebou mi přišla pocitově hodně akademická. Celkově se mi layout jamek až na ten konec ale docela i líbil a i když je to někdy stejné, tak třípary v průběhu hru obohacují. Hřiště mi nepřijde nijak záludné, ideální pro rodinný pohodový golf. Trochu se bojím, že když bude foukat vítr, tak dojem z horních jamek bude úplně rozdílný - střelnice. A snad poslední, co se mi jako nemístňákovi nelíbilo, byl příjezd k hřišti myšleno mezi odpalištěm 18j a a grýnem. Tu ceduli, nebo nějaké upozornění pro řidiče by tam dát mohli. Kdybych řídil, tak bych si možná odpalujících lidí na 18j ani pořádně nevšiml a autem bych jim vjel do rány. Teď už budu vědět.

Restaurace nevím, dali jsme si jen pití. Posezení venku pod střechou ale vypadá moc pěkně a hlavně prostorně.

Takže za mě: nemám vlastně co hřišti vytknout. Vyšlo počasí (nefoukalo a ani nebylo extrémní vedro, slunko na nás vykukovalo sem tam), hrací plochy jsme měli dobře připravené, hratelné a i vizuálně pěkné, krátké hřiště umožňovalo slušné číslo na konci. Nebýt toho, že jsme na deváté jamce došli poslední flajt z turnaje (měl 50 minut náskok), tak by to bylo i pocitově bez ztráty hvězdičky. Víkendová cena 800 Kč ok. Zbývá mi tedy jen povzdech - kéž by takové hezky upravené i kratší 18j a hobby hratelné hřiště bylo někde i u Prahy v podobné cenové hladině. Za sebe Liberec Machnín mohu s klidným svědomím doporučit. Určitě sem někdy vytáhnu i celou rodinu, když bude hezky, zalito a nevětrno. :up:

Edit: Doplňuji, co jsem si vzpomněl později - trochu mi na první devítce na jamkách 4 a dál sem tam vadily cedule u červených odpališt. Obava z jejich trefení a nepříjemného odrazu ze žlutých odpališť díky jejich umístění ve směru odpalu sem tam byla.

IMG_5814.jpg IMG_5818.jpg IMG_5825.jpg IMG_5827.jpg IMG_5829.jpg IMG_5834.jpg IMG_5844.jpg IMG_5845.jpg IMG_5848.jpg IMG_5850.jpg IMG_5852.jpg IMG_5855.jpg
Upraveno:
TP_79
TP_79
Já musím souhlasit s recenzí, Machnín se mi líbil, nedávno jsem na něm byl (celkově podruhé) a obě hry byly fakt příjemné. A člověk si tam dokáže spravit náladu po nějakém masakru (u mě po Ypsilonce) :D
 • To se mi líbí, Shot!
Reactions: requo
U
ulilee
Je to hřiště, které mám společně s GC Ještěd nejblíž. Měl jsem tam dva roky roční fee, bylo to v době, kdy jsem hrál nejčastěji a i když tam poslední dva roky už tak často nehraju, tak skutečnost, na kterou se tam dá skoro vždy spolehnout je kvalita greenů. Posledních cca 4 - 5 let jsou super dokonce i ty u potoka! Ono hodně golfistů Machnín podceňuje a nepovažují ho za plnohodnotné hřiště. Ano, je krátké. Pro bombery chybí výzva. Já měl před časem roční fee i na Ypsilonce a ten rok jsem tam hrál fakt často: super kvalita, nádherná příroda, spousta úžasných zážitků, ale... Y je těžká, i když poslední dobou už ne tak moc, jako třeba před 10. lety! Možná to zní divně, ale já osobně radši hraju v Machníně, kde mám větší šanci zahrát birdie nebo dokonce eagle a mám tak ze hry občas radost a kde to není jen velký a často marný boj o par a většinou dokonce o bogey nebo i double, jako nad Fojtkou!
U
ulilee
Dnes jsem hrál Machnín po dlouhé době a byl jsem absolutně spokojen: Hrál jsem hodně pomalu za starší paní a před ní pomalým flajtem. Hra trvala 3 hodiny. Když mi nikdo nepřekáží, tak jsem i s cestou zpátky doma pod 3 hodiny a to na hřišti NEBĚHÁM! :)
Ještě bych chtěl dodat: už několik let se hraje v Machníně v pondělí za 250,-! A to je myslím hodně pozitivní a sympatická informace pro někoho, kdo to má třeba do Liberce trošku dál a chtěl by si tam přesto zahrát!
Poslední věc: trošku fádní pasáž jamek 4, 5, 7, 8, "na louce" je možná pro mnohé nudná, ale na kterém hřišti nenajdete něco podobného? A poslední tři jamky, jak zmiňuje requo, akademické!
Kdo je zahraje, společně s jamkou č. 15 v paru je u mě KRÁL! :)
WWW.GOLFPROVSECHNY.CZ

Info o položce

Kategorie
ČR - Sever
Přidáno
requo
Zobrazení
2.187
Hodnocení
3
Upraveno
Hodnocení
hvězdičky: 5,00 3 hodnocení

Více v ČR - Sever

 • Harrachov
  HARRACHOV (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z...
 • Bítozeves
  BÍTOZEVES (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z...
 • Teplice - Cínovec
  TEPLICE - CÍNOVEC (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z...
 • Semily
  SEMILY (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z www.gcsemily.cz...
 • Krásný Dvůr
  KRÁSNÝ DVŮR (6j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z...

Více od requo

 • Lhotka (6j)
  Golf Park Lhotka (6j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z...
 • Vinoř
  GOLF VINOŘ (18j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z...
 • Holešov
  Holešov (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z www.gkhol.cz...
 • Slušovice
  Slušovice (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z www.dgcs.cz...
 • Nebeská Rybná
  Nebeská Rybná (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z...

Sdílet položku

VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří v roce 2023 těmto Jamkařům a
Back
Nahoru