• Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
  Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo přihlašte.

Lázně Kostelec

Popis

Lázně Kostelec (9j)

Krátký popis, kontakty a foto přejaté z
www.gclk.cz:

Kostelecké hřiště je přírodního typu, respektuje charakteristický ráz okolní krajiny. Je do ní velmi citlivě zasazeno a s místní přírodou se dobře doplňuje. Hřiště není vůbec jednoduché. Od roku 2012 bylo hřiště výrazně prodlouženo a svou délkou přes 5 km se zařadilo mezi standardně dlouhá hřiště. Navíc jeho kopcovitý profil a členitost jednotlivých drah vyžaduje hlavně rozvahu, chladnou hlavu a taktické golfové uvažování. Horké hlavy hřiště snadno trestá. Greeny jsou spíše menší. Na některé z nich je nelehký přístup, ale jsou většinou dobře čitelné. Zdolání tohoto hřiště vyžaduje jistou fyzickou odolnost, za kterou vás odmění krásnými výhledy a bezprostředním kontaktem s okolní přírodou.

1.jpg 2.jpg 3.jpg

Foto z webu: www.hotel-kostelec.cz

Kontakty:

Nová hodnocení

Čtyřdenní výlet
Datum mojí hry
31.7.2020
Moje úroveň HI (HCP)
Elite (19,9 - 10 HI)
Na hřišti hraju
poprvé
Pochválil bych
 • Kvalita hracích ploch
 • Prázdné hřiště
 • Možnost skočit po hře do bazénu
 • Nalezeno mnoho skoro nových míčků :-)
Nelíbilo se mi
 • V zásadě nemám až tak moc co vytknout za danou cenu :-)
Už nějaký čas jsme měli s drahou polovičkou a mladým zálusk na to navštívit Lázně Kostelec i s ubytováním, jelikož zde máte v podstatě vše, kde se mohou i děti vyřádit a nemusíte se pro většinu aktivit řešit zásadní přesun a při té příležitosti vyzkoušet i místní hřiště.

Toto hřiště má jednu zajímavost a to, že odpaliště první jamky je z rohože a to na terase klubovny (viz foto) - ideální varianta pro introverty :D Je skvělé když tam stojíte před Vámi strmý kopec dolů a za Vámi terasa plná lidí sedících pod slunečníky a čekající na dalšího golfového magora jak se předvede. Jen pro představu strmosti - hrál jsem SW, kterou při tříčtvrtečním a volném švihu posílám do vzdálenosti cca 90 m - střed greenu první jamky je vzdálen cca 122 m. A přesně tam jsem skončil. Je to fakt hra do jámy :D

Velmi mile mne překvapila kvalita hracích ploch, FW a greeny v super kvalitě - deště letos prostě pomáhají všem hřištím. Greeny byly vcelku rychlé a hlavně jezdilo to na všech v podstatě stejně. FW krásně zelené, pouze na pár místech začínaly být tvrdší - takže se ojediněle stalo, že míček dost odskočil proti očekávání. Každopádně nic co by zásadně kazilo hru. Bunkery byly po našem příjezdu (dojeli jsme v pátek) až na pár vyjímek spláchnuté dešti, takže půda v opravě, ale v neděli už byli všechny opět hratelné. Chce to si jen pohlídat menší kamínky, ale jinak písku dostatek, takže hratelné bez větších potíží.

Pokud tam jde člověk poprvé, tak některé jamky docela záludné (hlavně pěti pary), jelikož ikdyž máte nastudované hřiště a po ruce caddie aplikaci, tak minimálně na prvním pěti paru pokud nedáte první ránu dost daleko, zmateně koukáte kam vlastně hrát tu další :) Ale i to ke hřištím podle mne patří a dodává jim to zase jiný náboj. Stejně jako to, že zde najdete i jamky, kde hledat jakoukoliv rovinu, je docela zbytečné. A k tomu ještě když hrajete ránu naslepo. Prostě FW šikmá jak střecha a podobné srandičky :) Nicméně pokud zvládnete projít všech 8 jamek, tak na Vás čeká odměna v podobě 9 jamky. Zde ikdyž pošlete ránu do svahu po levé straně stejně skončíte krásně na středu FW a nebo až na jejím pravém konci - sklon je zde vážně zábavný. Pokud dostanete míček dostatečně daleko, nejlépe až k skoro na konec FW a jste na její levé straně (ano i to se mi povedlo :D ), tak před Vámi stojí druhá rána do greenu cca 100-110 m. Docela snadná rána, jen kdyby ten green nebyl na brutálním kopci, kde máte pocit, že ten kopec na Vás snad padá a uprostřed je opravdu velkej a vysokej strom. Už jen ten kopec vylézt i bez bagu s holemi, dá fakt silně zabrat, navíc když za sebou máte 8 jamek v docela parném létě. Bohužel poslat to druhou ranou až na green, potřeboval bych zahrát asi svoji ránu roku. A ta fakt nepřišla. Takže pak skončíte vždy v tom brutálním kopci v rafu se sklonem, že to už fakt není hezký a navíc než se těch pár metrů doplazíte ke svému míčku, už moc sil na aspoň ránu roku č. 2 prostě není :) Odměnou po zdolání této hory Vám může být možnost padnou do místního bazénu, který je od greenu nejen kousek, ale hlavně už jen z kopce!

Hřiště určitě stojí za to jej navštívit, nečekejte kvalitu jako na TOP hřištích, ale za cenu fee, kterou tam chtějí, je poměr cena/výkon a s ní spojený zážitek určitě hodný návštěvy. Ještě dodatek, skoro na většině jamek jsou sloupy a dráty elektrického vedení - pokud toto někomu zásadně kazí zážitek ze hry, asi jeďte jinam :)

Jelikož jsme tam byly i ubytovaní, tak mohu hodnotit jak jídlo, tak i ostatní zázemí a pro nás bylo vše naprosto v pohodě. Jídla dostatek a chutné, pití to samé a ubytování čisté. Takže asi tak :)

PS: tu 9 jamku jsem nakonec porazil - ale dalo to zabrat :D

Přílohy

 • IMG_1605.JPG
  IMG_1605.JPG
  238,6 KB · Zobrazení: 176
 • IMG_1606.JPG
  IMG_1606.JPG
  155,5 KB · Zobrazení: 162
 • IMG_1608.JPG
  IMG_1608.JPG
  129,2 KB · Zobrazení: 169
 • IMG_1609.JPG
  IMG_1609.JPG
  156,8 KB · Zobrazení: 178
2 members found this helpful.
Paudr
Zdeněk
Zdeněk
Myslím, že kdyby to byla jedna z prvních jamek, tak to nebude mít takový efekt, ale na závěr je to fakt kvalitní výzva :) Já mám rád podobné jamky, kde i přes super příhru první ranou nemáš vyhráno. A ikdyž se cítíš na druhou ránu do greenu, je lepší si přihrát a útočit na par, než se útokem zakopat a zahrát nejlépe dabláče. Tři hry mi trvalo, než jsem přišel na to, kam si druhou ranou přihrát do toho brutální kopce, abych mohl relativně bezpečně útočit na par. Odměnou pak bylo, že daná třetí rána skončila po doskoku v jamce. Pomohlo i navrtání blíže spodnímu okraji. Nicméně tuto jamku, jsem si fakt užíval i když jsem tam zahrál v prvním kole 8 ran :D
 • To se mi líbí, Shot!
Reactions: requo
Zdeněk
Zdeněk
Ten pocit jak se ti jamka směje, protože ti tvé ego nedovolí hrát na jistotu, je skvělý! Jedna z věcí, která mne na golfu opravdu baví. Dříve jsem byl pouze schopen nadávat, být nasraný a obviňovat toho idiota, který tu jamku takto navrhl, ale dnes už se vždy začnu sám sobě smát a těším se na další možnost porovnat s takovou jamkou své schopnosti. Ten pocit, kdy ji pak porazíš, je prostě nejvíc.

PS: myslím, že mé zajásání po té co se míček dokutálel do jamky, muselo být slyšet až u bazénu :D
WebGolf.cz

Info o položce

Kategorie
ČR - Morava
Přidáno
requo
Zobrazení
968
Watchers
1
Hodnocení
1
Upraveno
Hodnocení
hvězdičky: 4,00 1 hodnocení

Více v ČR - Morava

 • Hukvaldy
  Hukvaldy (11j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z...
 • Kšírovka
  Kšírovka (6j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z www.ksirovka.cz...
 • Jezera - Ostrožská Nová Ves
  Jezera - Ostrožská Nová Ves (9j) Krátký popis, kontakty a foto...
 • Búřov
  Búřov (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z www.golfburov.cz...
 • Komárno
  Komárno (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z www.golfburov.cz...

Více od requo

 • Nebeská Rybná
  Nebeská Rybná (9j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z...
 • Sedin
  Sedin (18j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z www.golfsedin.sk...
 • Black River - Bernolákovo
  Black River - Bernolákovo (27j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté...
 • White Eurovalley - Malacky
  White Eurovalley - Malacky (27j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté...
 • Penati
  Penati (36j) Krátký popis, kontakty a foto přejaté z...

Sdílet položku

Velký dík za spolupráci a podporu 19.jamky v roce 2022 patří (více info):
Nahoru