Wedge

JanKostalCZE

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Jan
Přijmení
Košťál
Rok ZK
2009
Klub
Prague City Golf
HI (HCP)
0,4
P/L
Pravák
Značka
Mizuno
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
Jaké je podle Vás ideální složení wedgí v bagu?? Já mám klasické 52° 56° 60°, ale potrebuji to zredukovat na dve, abych mohl pridat hul mezi hybrid a 4železo. Možnosti, nad kterými přemýšlím :)

Upraveno moderátorem:
Tento problém jsem taky řešil a vyřešil jsem to vyřazením 4- železa. Takže nyní 5-W , 52,56,60, 3+5 dřevo, 2 hybrid patr a driver. Je to hodně taky o tom kolik je P, potom bych to kombinoval , ja mam u PINGU S59 W48, takže proto mám i 52. Jinak, co jsem viděl u ostatních , kde P- 50 mají obvykle 56+60.

JanKostalCZE

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Jan
Přijmení
Košťál
Rok ZK
2009
Klub
Prague City Golf
HI (HCP)
0,4
P/L
Pravák
Značka
Mizuno
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
Tento problém jsem taky řešil a vyřešil jsem to vyřazením 4- železa. Takže nyní 5-W , 52,56,60, 3+5 dřevo, 2 hybrid patr a driver. Je to hodně taky o tom kolik je P, potom bych to kombinoval , ja mam u PINGU S59 W48, takže proto mám i 52. Jinak, co jsem viděl u ostatních , kde P- 50 mají obvykle 56+60.
Ja mam PW 46°, takze 52 58 mi prijde idealni, 4 zelezo urcite vyrazovat nebudu, bud doplnim 3 zelezo nebo utility iron, urcite potrebuju jednu wedge vyradit :(

RazoR

Aktivní člen
19.jamka:
Představení
WITB
Honzo, ty tvoje Mizuna mají PW = 46 ne? Pak bych šel do 52 58, ať jsou mezery hezky pravidelné :)...

Osobně jsem řešil tento problém několikrát a vystřídal všechny tebou uvedené varianty. Nejuniverzálnější mi přišlo právě 52 / 58 pro systém dvou wedží.
Každopádně jsem měl problém hrát s 58 dostatečně vysoké loby, takže pak jsem přešel na stávající set 52 / 57 / 62, kde 5st mezera mi přišla jako ideální stav. No a dlouhá železa / hybridy / dřeva jsem zredukoval z jednoho prostého důvodu - řekl jsem si kolikrát za kolo je hraju? A kolikrát hraju wedge? Ano, když člověk začne hrát z bílých, tak na některých parech 3 začne mít občas problémy, ale těch situací je poměrně málo oproti tomu, jak často hraju wedgemi... ideální je mít všechny varianty a střídat to podle hřiště na které zrovna jdu hrát :D... No ale nejsme přeci profíci, že...

Za sebe doporučuji nechat aktuální set (případně si nechat upravit lofty napříč celým setem želez a wedží, aby ti seděli vzdálenostní mezery když máš ty nový železa) a spíš se zamyslet na rozumnějším rozložení dlouhých holí... Můj názor :)

Vojtas

Nováček+
19.jamka:
Představení
WITB
Měl jsem pw (myslím, že má 46°), 52, 56, 60 a nevyhovovaly mi mezery mezi vzdálenostmi. Už rok mám pw (120m), 54 (100m), 60 (80m) a tahle kombinace mi vyhovuje.

JanKostalCZE

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Jan
Přijmení
Košťál
Rok ZK
2009
Klub
Prague City Golf
HI (HCP)
0,4
P/L
Pravák
Značka
Mizuno
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
jelikoz hraju prirozene vysoke rany (nekdy az moc), tak posledni dobou 60 moc nepouzivam, radsi otevru 52. takze premyslim o te 58. ale nevim jaky bounce :(

Vojtas

Nováček+
19.jamka:
Představení
WITB
jelikoz hraju prirozene vysoke rany (nekdy az moc), tak posledni dobou 60 moc nepouzivam, radsi otevru 52. takze premyslim o te 58. ale nevim jaky bounce :(
Ty hraješ o dost vyšší rány no, 7i jak já pw :( . Každopádně používám spíš menší bounce, 54-09, 60-08.

RazoR

Aktivní člen
19.jamka:
Představení
WITB
takze premyslim o te 58. ale nevim jaky bounce :(
Značku máš vybranou? ne vždy je to jen o bounce, ale taky o "Grindu"... Obecně bych bral ale nějakou střední 8 až 10, C grind - dobrá jak do písku, tak na flopy...

JanKostalCZE

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Jan
Přijmení
Košťál
Rok ZK
2009
Klub
Prague City Golf
HI (HCP)
0,4
P/L
Pravák
Značka
Mizuno
19.jamka:
Představení
WITB
Můj švih
urcite bud sezenu do setu co mam mizuno T5 nebo pockam a koupim vsechny stejne nove pristi rok

Toams

Aktivní člen
19.jamka:
Představení
WITB
Tak to tu zase trochu otvorime ... profici si wedge poriesili, PW maju cca 47-48 stupnove, takze zacinaju na 52.
Ale totalnym amaterom s novym setom a silnymi loftami, ako je teraz dobrym zvykom, konci PW na 45 stupnoch.
Takze aku dvoj- a trojkombinaciu?
(45)-50-55-60 alebo 50-54(a otvarat)-60?
(45)-52-58?

Tomáš Kloud

Aktivní člen
Rok ZK
2015
P/L
Levák
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
No ja mam 60-56 a ted pujdu do 52. Stejne :) jako amater je to pomalu jedno jakou holí, blbě se postavím k míčku a topnu to, nebo podeberu. Ten rozptyl v délce je stejně tak velký, že rozdíl v těch stupních není pro amatery podstatny.

JardaK

Guru fóra
Klub
Beřovice
19.jamka:
Představení
No já mám 52,56,60. 52 mám dost dlouho mimo hru (potřebuje přilepit, protaci se hlava na shaftu) a dost mi chybí na rány kolem 80-90m..

jan

Guru fóra
Klub
Pysely
HI (HCP)
26.7
P/L
Pravák
Značka
Mizuno, Cobra, Cleveland, Bettinardi
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
Nosil jsem 52*50-56-60-64.
Vyhodil jsem 50. Nejak s tim nic nehraji, radeji chytnu P nize. 60 a 64 maji jiny bounce.
Ted mam novou 60, uvidime :)

Toams

Aktivní člen
19.jamka:
Představení
WITB
Vyhodil jsem 50.
A kam si ju vyhodil? Skocim si po nu, 50 akurat znaham :D

Nova akvizicia? Zase Mizuno? Alebo Cleveland :)

Toams

Aktivní člen
19.jamka:
Představení
WITB
TaylorMade M2 - PW 43.5° :confused: ... takže oprava, 48 - 54 - 60, 52 - 60 (50-58, 52-58) ?

Svet sa zbláznil, predávam driver a počkam si na železa 2018, 3i bude mať podľa dobre overených zdrojov 12° o_O

jan

Guru fóra
Klub
Pysely
HI (HCP)
26.7
P/L
Pravák
Značka
Mizuno, Cobra, Cleveland, Bettinardi
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
A kam si ju vyhodil? Skocim si po nu, 50 akurat znaham :D

Nova akvizicia? Zase Mizuno? Alebo Cleveland :)
Mizuno mp t10, chces ji? :)
Mam kdyztak i cleveland 588 rtg 51*.

Toams

Aktivní člen
19.jamka:
Představení
WITB
TaylorMade M2 - PW 43.5° :confused: ... takže oprava, 48 - 54 - 60, 52 - 60 (50-58, 52-58) ?

Svet sa zbláznil, predávam driver a počkam si na železa 2018, 3i bude mať podľa dobre overených zdrojov 12° o_O
Nojo ... srandičky, srandičky a dnes idem vyskúšať nedávno zmienené M2 :D ak sadnú, tak pribudne nová fotka do WITB ;)

requo

Guru fóra
Tým 19.jamky
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Rok ZK
2015
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 23
P/L
Pravák
Značka
Ping
Rozhodčí ČGF
III.třída
19.jamka:
Představení
WITB
Mé recenze
Tak a potkalo mě to. Nesnáším své wedge - je to venku. Mám Cleveland a prostě nějak postupem času se mi přestaly líbit. Stalo se vám někdy, že prostě ste si postupně k nějaké holi od počátečního nadšení vypěstovali vztah, že u jste otráveni, kdy si jí berete do ruky? Děs. Tím pádem, půjdou do světa - tipy na wedge pro začátečníka? Myslím, že to chvíli budu plácat zase s jednou :) Pokukoval jsem po wedge od Cobry, je to něco na tuto hůl netradičního... Škoda, že golfprofi nedělalo i test wedgí. :(

JardaK

Guru fóra
Klub
Beřovice
19.jamka:
Představení
A že jsem tak zvedavej, jak se to stalo?
Nedaří se ti s nima nebo proč je nesnášíš?

WebGolf.cz
Velký dík za spolupráci a podporu 19.jamky v roce 2020 patří (více info):
Nahoru Bottom