Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Tours Waste Management Phoenix Open

doktordee

Guru fóra
Na tenhle turnaj jsem se celkem těšil. Hřiště se mi moc líbí. Pro mě spousty nových jmen. Na nová pravidla, hlavně na fangli v jamce a možnost na grýnu upravit v podstatě cokoli, si už zvykám. Chtěl bych si to hřiště zahrát? Ano. Neodmítl bych. Hřiště s vodními plochami mám rád. Jamku 16 bych si vyloženě užil. Být tam diváci. Jsem exhibicionista od přirození [emoji41]

Co mě ale překvapilo, že koukat se na ten, a vlastně jakýkoli jiný, turnaj mě tak nějak už moc nebaví. Asi stárnu. Nevidím v záběrech své oblíbence. Možná proto, že mi o to více chybí hra venku... [emoji17]

Druhá věc je, a možná se to tu už někdy někde rozebíralo, že se mi změnil názor na svou oblíbenou ránu. Asi to tak měla v začátcích většina a měla nejoblíbenější ránu ránu driverem z týčka. Tu ránu mám stále rád, pro diváky je taková nejvděčnější. Časem jsem mezi své oblíbené rány řadil rány wedgemi. Jsou to elegantní rány hrané hlavou (mozkem [emoji6]). A ještě loni bych řekl, že jsou mé nejoblíbenější. Bez ohledu na to, jestli je umím, jestli se povedly nebo ne.

Dnes řeknu Středně dlouhý pat co by měl skončit v jamce. Dlouhý pat ne, takové primárně hraju k jamce. Chtít ho zavěsit je zbytečný tlak a stres. Krátký pat ne, ten v jamce skončit "musí". Ale takový ten mezi... ten má pro mě všechno. Větší přípravu. Více emocí a očekávání. Mnohem větší radost když tam skončí. Drobné zklamání když ne, ale nic kvůli čemu bych byl na sebe naštvaný. Mnohem více si užívám jeho cestu k / do jamky než u těch ostatních.

Ta rána má velmi velmi velmi konkrétní cíl. Driver +/- vpravo vlevo žádný problém. Wedge vlastně to samé. Ano, když skončím metr od jamky tak to potěší. To ale metr a půl taky. I 2 3. Ale ten pat. TEN PAT... Potěší mě míček a padne tam, přestože mu neustále dávám po čumáku? Dá mi najevo, že to dnes nebudu mít zas tak jednoduché a při olíznutí jamky nechá jazyk venku, aby ho ukázal i mým směrem se škodolibým výrazem VEDLE! [emoji12]

Jak já se na tu hru Kdo s koho těším!!! [emoji7][emoji7][emoji7]
 
Tak myslím, že postupem času a počtem odehraných rund, dospěje k podobnému závěru většina golfistů. Prostě ono okřídlené “Drive is funny, putt is money” je pravdivé.
Apropo - co kdo říká na neortodoxní švih (zejména jeho záhájení) u 19 letého amatéra Matthewa Wollfa ;)
Jen to potvrzuje, že je v podstatě jedno, jak šviháte, pokud je ten švih konzistentní :cool:
 
Všiml jsem si. Rozhodně zaujal. Švih jak ze staré školy! Je mi to neskutečně sympatické. Že si do něj nenechá kecat od kdejakého trenéra...

Vždycky se mi líbil švih Adama Scotta. Rory - radost pohledět. Ale tenhle švih má prostě své kouzlo. Mám rád tyhle odlišnosti. Stejně tak je mi sympatický Ollie Schniederjans, že nenosí kšiltovku [emoji41]

Rickiemu ta zelená sluší více než jeho tradiční oranžová [emoji106]

(No homo) [emoji6]
 
Všiml jsem si. Rozhodně zaujal. Švih jak ze staré školy! Je mi to neskutečně sympatické. Že si do něj nenechá kecat od kdejakého trenéra...

Vždycky se mi líbil švih Adama Scotta. Rory - radost pohledět. Ale tenhle švih má prostě své kouzlo. Mám rád tyhle odlišnosti. Stejně tak je mi sympatický Ollie Schniederjans, že nenosí kšiltovku [emoji41]

Rickiemu ta zelená sluší více než jeho tradiční oranžová [emoji106]

(No homo) [emoji6]
S tou kšiltovkou je to zajímavé, zejména z finančního hlediska. Je to totiž “nejdražší reklamní plocha”. Pokud se nepletu na na European tour nenosí čepici či kšilt Robert Rock.
Co se týče švihu Wollfa, tak zejména zdvižená pata přední nohy při nápřahu asi hodně trenérů musí iritovat. I když stejně to dělá i Bubba.
Osobně mi lehce zdvižená pata přední nohy pomáhá správně zahájit švih dolů, neboť začnu tím, že tu patu “zašlápnu do země” a tím si zajistím, že švih zpět jde od nohou vč. správného přenesení hmotnosti.
 
Ten přenos je divný. Hrozné ticho. Takové mrtvé. Bez ohledu na počasí. Nemyslel jsem, že to někdy řeknu, ale chybí mi Bosák a ty jeho komentáře. [emoji23]
 
Za co dostal tu druhou trestnou na 11? Teď jsem to teprve pustil v TV a na netu se dívám na jeho skorku.
 
Za co dostal tu druhou trestnou na 11? Teď jsem to teprve pustil v TV a na netu se dívám na jeho skorku.
Dropnul míček, šel se podívat, kam hrát na grýn a míček se (zřejmě vlivem větru) rozjel zpět do vody. Být to na grýnu, tak ho dal na původní místo bez trestu. Ale byl mimo grýn, takže 1 trestná. Docela kuriózní situace. Kdyby mu tam ujel hned po dropu, tak nic. Ale míč už byl v klidu a pak se rozjel :confused:
 
Dropnul míček, šel se podívat, kam hrát na grýn a míček se (zřejmě vlivem větru) rozjel zpět do vody. Být to na grýnu, tak ho dal na původní místo bez trestu. Ale byl mimo grýn, takže 1 trestná. Docela kuriózní situace. Kdyby mu tam ujel hned po dropu, tak nic. Ale míč už byl v klidu a pak se rozjel :confused:
Tak to jsem snad ještě nikdy neviděl
 
S tou kšiltovkou je to zajímavé, zejména z finančního hlediska. Je to totiž “nejdražší reklamní plocha”. Pokud se nepletu na na European tour nenosí čepici či kšilt Robert Rock.
Co se týče švihu Wollfa, tak zejména zdvižená pata přední nohy při nápřahu asi hodně trenérů musí iritovat. I když stejně to dělá i Bubba.
Osobně mi lehce zdvižená pata přední nohy pomáhá správně zahájit švih dolů, neboť začnu tím, že tu patu “zašlápnu do země” a tím si zajistím, že švih zpět jde od nohou vč. správného přenesení hmotnosti.
Mě třeba zdvihnutá pata přední nohy v nápřahu nevadí..... dokonce to sám učím v U3V.
 
Takový Čejkův syndrom se mi zdá...
Taky jsem si na to vzpomněl. [emoji16] ten chip, co s končil ve vodě, nebyl úplně špatný. Asi trochu agresivní, asi chtěl zachránit par... druhá voda byla vyloženě smůla. Gravitace blbá! Co jsem ale vůbec nepochopil byl drive na 18 jamce. To mi přišlo jako naprosto zbytečné riziko. Prohrát si to tímhle, tak se mu budou smát snad do konce kariéry... [emoji849]
 
Upraveno:
Taky jsem si na to vzpomněl. [emoji16] ten chip, co s končil ve vodě, nebyl úplně špatný. Asi trochu agresivní, asi chtěl zachránit par... druhá voda byla vyloženě smůla. Gravitace blbá! Co jsem ale vůbec nepochopil byl drive na 18 jamce. To mi přišlo jako naprosto zbytečné riziko. Prohrát si to tímhle, tak se mu budou smát snad do konce kariéru... [emoji849]
Taky mě tím překvapil. Když jsem viděl, z čeho bude hrát, už jsem čekal play-off. Ale zahrál to famózně:up:
 
Taky jsem si na to vzpomněl. [emoji16] ten chip, co s končil ve vodě, nebyl úplně špatný. Asi trochu agresivní, asi chtěl zachránit par... druhá voda byla vyloženě smůla. Gravitace blbá! Co jsem ale vůbec nepochopil byl drive na 18 jamce. To mi přišlo jako naprosto zbytečné riziko. Prohrát si to tímhle, tak se mu budou smát snad do konce kariéry... [emoji849]
Nechápal jsem to už na 17. jamce, když bral do ruky driver, navíc po těch předchozích zkušenostech. Na druhou stranu klobouk dolu před tím, jak se dokázal zvednout při tom jak se trápil :up:
 
Nechápal jsem to už na 17. jamce, když bral do ruky driver, navíc po těch předchozích zkušenostech. Na druhou stranu klobouk dolu před tím, jak se dokázal zvednout při tom jak se trápil :up:
Tam podle mě musel. Aby se chytil a měl ještě šanci. Tam mi to smysl celkem dávalo.
 
Ta 11 jamka, to byla neskutečná smůla... http://www.golfextra.cz/detail/5115/fowler-schytal-spoustu-ran-paty-titul-ale-vydrel#

Drive na 18 riziko nebylo. Fowler vedl o 2 rány a stačilo mu zahrát bogey na výhru. Pokud by chtěl hrát při zdi, měl spíše hrát defenzívně jamku 17, kde je voda kterou trefil Grace . Věděl, že mu na této kraťoučké jamce stačí par, aby šel do vedení.
Taky mě tím překvapil. Když jsem viděl, z čeho bude hrát, už jsem čekal play-off. Ale zahrál to famózně:up:

Po drivu na 18. jamce byl sice v těžké pozici, ale 100 metrů od tyče a na vítězství potřeboval zahrát bogey.To by fakt neměl být pro hráče PGA problém...
 
Tam podle mě musel. Aby se chytil a měl ještě šanci. Tam mi to smysl celkem dávalo.

Na krátké 17 byl ten driver mnohem větší riziko než na 18. jamce. Stačily mu tam 2 krátká železa, aby měl pohodlný par a jisté vedení o 1 ránu. Na 18. jamce ten driver byl sjeho délkou ran minimální riziko, na vítězství mu stačilo bogey, takže když přehrál vodu ( což je délkově jistější driverem ), měl to v kapse.
 
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom