Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

TÚRA: 19. jamka IndoorCup 2017/18

V kalendáři akcí 19.jamky: 10 dates

Stav
Uzamčeno.
Příští rok bych se túry rád účastnil také a tak přispěji svým názorem. Když koukám do pravidel a vidím, že je plný odpočet HCP, tak je to samozřejmě pro nízké HCP krajně nevýhodné. Chápu tedy @doktordee . Túra, které jsem se účastnil poslední tři zimní sezóny, se hrála na 1/2 odečet HCP. To mi zase přijde nefér vůči vyšším HCP. Podle mě je ideál 2/3 (možné ještě i 3/4) odečet HCP. Jak psal @Lefty jedná se o VIDEOHRU (i když s reálným golfem to má minimálně společné to, že musíš ten míček trefit), a tak podle mého názoru se rozdíly mezi nízkým a vysokým HCP mírně zmenšují.
Ale samozřejmě o vítěze jde až na posledním místě, takže to berte jen jako názor. Rád se túry zúčastním v jakémkoliv formátu hodnocení ;)
 
Jeden blbej dotaz. Proč tedy v jednotlivých kolech nepočítat klasicky stejbly a pořadí dělat podle stejblů s tím že hráči s vyšším HCP než 36 hrají na 36. Pokud by někdo namítal, že se to těžko počítá, tak já namítnu, že existuje free aplikace pro android pro turnajovou hru. Už jsem jí testoval vloni na spolhře v MB a funguje. Jen to nějak po americku dopočítává hrací HCP hráčů. Z těch cca 15-ti lidí, co se zůčastnilo to u jednoho hráče ubralo jednu ránu oproti standardní tabulce resortu. Upravil jsem mu tedy o jednu vstupní HCP a bylo to.
 
Upraveno:
1. Je to jen VIDEOHRA, která nemá s reálným golfem "pranic" společného a já bych si přál přiblížit se venku alespoň na deset ran k tomu co hraju v indooru :-D

2. Má jít o zábavu, tak @doktordee překousni, že nejsi jednou na bedně (a můžeš si za to sám, protože sis "pokakal" poslední turnaj :-D

3. Jednoduchý systém - hrát na úpravu jako letos, ale - hodit limit HCP na 36 (kdo má vyšší, hraje a i snižuje od 36), dát vyrovnání například jen 2/3 HCP...takže i mě (n)zadrženci by se na prvním turnaji odečitalo "jen" 24 ran...ale pro příští kolo počítat HCP s full odečtem
Příklad 1 : hráč s HCP 27 zahraje 88 ran na hřišti s parem 72 - bude tedy mít netto 70 ran (88-18*) a HCP pro příští kolo bude mít 21,5 (27-11**/2)
Příklad 2: hráč s HCP 54 zahraje 94 ran, bude tedy mít netto 70 ran (94-24*) a HCP pro příští kolo bude mít 29 (36-14***/2)
*2/3 z 27 resp z 36
**72-(88-27)
***72-(94-36)

4. Mít kategorii BRUTTO a NETTO

5. zase bych to moc nepřekombinovával a nekomplikoval :)

Co se týká mě tak ano, pokakal jsem si to sám. :D Letos jsem si to ale užil více naž ty 2 vítězné ročníky předtím. Když v půlce túry víš, že to más v kapse tak tě to taky už moc nebaví. O protiháčích nemluvě. Jde o ty extrémy @Lefty. Nic osobního. Lepší hráče s nízkým HCP jsme už tak nějak vychytali. S tím druhým extrémem jsem vlastně nepočítali. Rád bych našel nastavení které by bylo ok a zábavné pro většinu.

Pokud by mělo jít jen o zábavu pak se nemusí nikde nic počítat ani zapisovat. To tu asi nikdo neche. Co jsem tak viděl. Sesadit mě z trůnu byla pro některé větší výzva než to celkově vyhrát. Což mi velmi lichotí. A to by bez počítání nešlo.

Limit na 36 myslím hozený byl.

Komplikovat to nikdo nehce. Jen doladit a ošetřit ty extrémy. ;)
 
Jeden blbej dotaz. Proč tedy v jednotlivých kolech nepočítat klasicky stejbly a pořadí dělat podle stejblů s tím že hráči s vyšším HCP než 36 hrají na 36. Pokud by někdo namítal, že se to těžko počítá, tak já namítnu, že existuje free aplikace pro android pro turnajovou hru. Už jsem jí testoval vloni na spolhře v MB a funguje. Jen to nějak po americku dopočítává hrací HCP hráčů. Z těch cca 15-ti lidí, co se zůčastnilo to u jednoho hráče ubralo jednu ránu oproti standardní tabulce resortu. Upravil jsem mu tedy o jednu vstupní HCP a bylo to.

Asi by se dalo. Jen mně osobně přijde hra na rány sportovnější. Hrát dobře celých 18 jamek je prostě něco jiného. To škrtání nepovdené jamky je takové "srabácké" ;)
 
Asi by se dalo. Jen mně osobně přijde hra na rány sportovnější. Hrát dobře celých 18 jamek je prostě něco jiného. To škrtání nepovdené jamky je takové "srabácké" ;)
Máš pravdu, není to tak chlapský a taky to trochu znevýhodňuje hráče s nízkým HCP, protože je u nich menší pravděpodobnost, že nějakou jamku zeserou totálně. Ale možnost to je.
 
Diskuse je přínosná a je dobré, že vzniknou případně nové podněty. Současný systém je evolucí předchozích dvou, kdy se o něco hraje a neznamená, že je dokonalý. Doplním, neodečítal se vždy celý HCP, ale pro výpočet odečítaných ran se bere/bral HCP 36 - přičemž zůstával aktuální hcp i tedy např. 54. Dokážu si představit, že by byl ponechán současný systém, s mírnou korekcí, tzn. že nejvyšší vstupní HCP by byl 36 (i pro ty vyšší). To se mi zatím jeví jako přínosná drobná úprava, ničemu nevadící.

Určitě nevidím jako šťastné zjišťovat vstupní hcp nějakým jiným komplikovaným pravidlem na základě reálných her. A asi ani určující první reálnou hrou, byť mě to už taky napadlo. Že by první hra určila hráčův HCP, tzn. že by nezlepšoval ani nezhoršoval - je v tom přílišné riziko v tom, že by se hra nepovedla (znám to sám), zahrajete 120 ran a rázem máte příliš velkou výhodu na další kola, v daném systému.

Hodně soudím z divize REAL, víceletých zkušeností - určitě není dlouhodobě dobře, když hráči hrají kolem 100 ran a přesto se umístí na bedně kola, protože ostatním těm lepším se to trochu nepovedlo. To pak pro nás horší, motající se standardně kolem stovky taky není úplně motivace se snažit... protože kolem stovky to tak nějak uplácám vždy - a otrávenej z toho jsem taky vždy. Takže jasně, i odečet stylem 2/3 by mohl pomoci... na toto. Možná.

Co mě více trápí a nepřišel jsem na řešení, je zapojení náhodných účastníků, více se týká/týkalo divize REAL. Sem tam dorazí někdo na jednu, dvě hry a bohužel to může mít docela i vliv na tabulku výsledků, zvlášť pokud je hra a celková tabulka vyrovnaná. První místa jsou bonusová (+5,+3,+1) a pokud náhodný/jednorázový účastník tento bonus slízne, je to docela mrzuté pro další vývoj celé součtové tabulky. Moc jsem nepřišel na to, co s tím. Dokážu si představit, že těch pár jednotlivců řekne, že je to jen na zkoušku, ale co když si to v průběhu rozmyslí atp? Mrzuté. Na druhou stranu, možná nejjednodušší - je s nimi prostě nepočítat. A jednorázoví hráči, neúčastnící pravidelně tour = rozuměj, sami vědí, že nebudou hrát pravidelně, by měli status "host". Hrají s námi, ale prostě mimo.

Další podněty vítány. Zároveň ale prosím, hlavně, VIRTUALové, nezapomeňte na finálové kolo! Do příští neděle!
 
Upraveno:
Mě osobně přijde přílišné snižování o 0,5 bez rozdílu, zvlášť vůči nízkým HCP. Co takhle do 18.1 o 0,5 a pak už jen o 0,2.
 
Co mě více trápí a nepřišel jsem na řešení, je zapojení náhodných účastníků, více se týká/týkalo divize REAL. Sem tam dorazí někdo na jednu, dvě hry a bohužel to může mít docela i vliv na tabulku výsledků, zvlášť pokud je hra a celková tabulka vyrovnaná. První místa jsou bonusová (+5,+3,+1) a pokud náhodný/jednorázový účastník tento bonus slízne, je to docela mrzuté pro další vývoj celé součtové tabulky. Moc jsem nepřišel na to, co s tím. Dokážu si představit, že těch pár jednotlivců řekne, že je to jen na zkoušku, ale co když si to v průběhu rozmyslí atp? Mrzuté. Na druhou stranu, možná nejjednodušší - je s nimi prostě nepočítat. A jednorázoví hráči, neúčastnící pravidelně tour = rozuměj, sami vědí, že nebudou hrát pravidelně, by měli status "host". Hrají s námi, ale prostě mimo.
Co tedy do tabulky započítávat pouze ty, kteří odehrají minimálně 5 her?
 
Co tedy do tabulky započítávat pouze ty, kteří odehrají minimálně 5 her?
To nezabráni tomu, že ti nějakej lufťák ukradne body. Leda že bys je vyškrt dodatečně pro finálovém kole a celou tabulku pořadí kompletně přepočet, jako by vůbec nehráli.
 
Mě osobně přijde přílišné snižování o 0,5 bez rozdílu, zvlášť vůči nízkým HCP. Co takhle do 18.1 o 0,5 a pak už jen o 0,2.

Spíše ne. Nemá smysl korigovat něco, co se neprojevuje jako problém. Proklikej si jednotlivé výsledky divize VIRTUAL (je tam lidí víc, a všichni z REAL) - zmíněná skupina 18,1 a níže nijak výrazně nesnižovala skorem nikdy. A pokud ano, korekce 1-2 ran nehrála zas až takovou roli v systému x nejlepších výsledků. Kdyby v dané kategorii bylo více lidí, desítky, pak to smysl má. V tomto mixu účastníků bych řekl, že zrovna toto "rozbité" není.

Co tedy do tabulky započítávat pouze ty, kteří odehrají minimálně 5 her?

Je to možnost. Jen to je pitomé v pravidelné údržbě. Protože nevidíš aktuální stav. Tzn. přepočítávat zpětně a udělovat body samozřejmě lze, ale je to i zbytečně pracné (ono se to nasčítá - ty na začátku nemusíš vědět, že to po pár kolech lufťák zabalí). Takže bych to zatím viděl na tom statusu hosta. Zpravidla se ukázalo, že ti jednorázoví nemají problém s tím - že nebudou v celkové túře. A pak je to asi jedno, stát se může cokoli. Ten "host" těch pár lidí už podchytí.
 
To nezabráni tomu, že ti nějakej lufťák ukradne body. Leda že bys je vyškrt dodatečně pro finálovém kole a celou tabulku pořadí kompletně přepočet, jako by vůbec nehráli.
To je fakt, bylo by to komplikovanější. Musely by být dvě tabulky, jedna zohledňující i uvedené pravidlo...
 
Já teda nevím, ale na venkovní tůru ti taky přijde někdo třeba jen na jeden turnaj a slízne výhru a pak na další kola nepřijde, ale v celkovém pořadí je vedený...
Ty body sebere všem :)
Statusy host, prémium, VIP apod už mi přijde trochu ulítlé :)
Co mi přijde ještě jako vcelku ok je, že ti někdo přijde na reál a řekne že hraje mimo soutěž, že si prostě jde pokecat a zahrát jedno kolo a ty jeho výsledek nikam nezapíšeš.
Jasné, tím neelimijueš někoho, kdo předpokládá, že bude chodit a nakonec nechodí, ale statusy host apod....to je fakt úlet :-D
 
Co se týká mě tak ano, pokakal jsem si to sám. :D Letos jsem si to ale užil více naž ty 2 vítězné ročníky předtím. Když v půlce túry víš, že to más v kapse tak tě to taky už moc nebaví. O protiháčích nemluvě. Jde o ty extrémy @Lefty. Nic osobního. Lepší hráče s nízkým HCP jsme už tak nějak vychytali. S tím druhým extrémem jsem vlastně nepočítali. Rád bych našel nastavení které by bylo ok a zábavné pro většinu.

Pokud by mělo jít jen o zábavu pak se nemusí nikde nic počítat ani zapisovat. To tu asi nikdo neche. Co jsem tak viděl. Sesadit mě z trůnu byla pro některé větší výzva než to celkově vyhrát. Což mi velmi lichotí. A to by bez počítání nešlo.

Limit na 36 myslím hozený byl.

Komplikovat to nikdo nehce. Jen doladit a ošetřit ty extrémy. ;)

Dej hranici HCP 36 ( i na odečet), vyrovnání 2/3 (3/4) ale s celkovým odpočtem pro zlepšení a hráče s HCP 30+ máš po max dvou turnajích snížené na reálnou hodnotu.
Na téhle videohře hraju minimálně o 10 ran míň než venku v reálu.
Tady zahraješ early hit, který letí 130m+ a venku by z toho byl akorát vídeňák přes celý talíř a míček metr před tebou (a že jich za to kolo dám)...2m gimme taky venku nedáš pokaždé (je jasné, že patovat na simu pod 2 metry je nesmysl), ale tohle všechno dělá v součtu mnohem lepší skore než venku...minimálně pro hráče s HCP 24+, u singlistů mi to přijde skoro naopak :)

Nějaký extrém asi vždy najde a objeví se až v průběhu...
 
Dej hranici HCP 36 ( i na odečet), vyrovnání 2/3 (3/4) ale s celkovým odpočtem pro zlepšení a hráče s HCP 30+ máš po max dvou turnajích snížené na reálnou hodnotu.
Na téhle videohře hraju minimálně o 10 ran míň než venku v reálu.
Tady zahraješ early hit, který letí 130m+ a venku by z toho byl akorát vídeňák přes celý talíř a míček metr před tebou (a že jich za to kolo dám)...2m gimme taky venku nedáš pokaždé (je jasné, že patovat na simu pod 2 metry je nesmysl), ale tohle všechno dělá v součtu mnohem lepší skore než venku...minimálně pro hráče s HCP 24+, u singlistů mi to přijde skoro naopak :)

Nějaký extrém asi vždy najde a objeví se až v průběhu...

Ono totiž 2m nebo 1,83m gimmie ... já v reálu na 18 jamkách vždy zpravidla takovýhlech puttů do 2 m nedám cca těch 8-10 :D
 
Jinak na indooro hraju vždy pod 36 puttů na celé kolo ... občas chip do gimmie, občas trefený jednoputt ... ale v reálu se dostávám na čísla okolo 45
 
Já teda nevím, ale na venkovní tůru ti taky přijde někdo třeba jen na jeden turnaj a slízne výhru a pak na další kola nepřijde, ale v celkovém pořadí je vedený...
Ty body sebere všem :)
Statusy host, prémium, VIP apod už mi přijde trochu ulítlé :)
Co mi přijde ještě jako vcelku ok je, že ti někdo přijde na reál a řekne že hraje mimo soutěž, že si prostě jde pokecat a zahrát jedno kolo a ty jeho výsledek nikam nezapíšeš.
Jasné, tím neelimijueš někoho, kdo předpokládá, že bude chodit a nakonec nechodí, ale statusy host apod....to je fakt úlet :-D

Ano, status host označuje a bude označovat i v rámci túr a dalších vícekolových akcí pořádané 19.jamkou někoho, kdy je organizačně zaznamenané jméno, pokud je to potřeba, např. pro odhad počtu flajtů, simulátorů atp. Jedná se o označení, které vcelku často organizačně využívám pro účely, kdy z nějakého důvodu není zapojen do celkového bodování.

O dalších tebou zmíněných stavech nic nevím - kde a kdo je zmiňuje prosím? Viz tvrzení: "Statusy host, prémium, VIP apod už mi přijde trochu ulítlé"
 
Upraveno:
@Lefty, @Helldriver, @HonzaS, @Mirda - vím, venku jaro, vedro k zalknutí, nicméně pokud stihnete do neděle odehrát ještě jeden indoor - výsledek sem. V pondělí ukončuji VIRTUAL.

A samozřejmě jste zváni do Prahy, na večírek vítězů - čt 29.3. :)
Ta moje hlava...
Odehráno už minulý týden ve čtvrtek
DSC_0993.JPG
 
Stav
Uzamčeno.
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom