Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

ČR - Střed Štiřín

Uprimne jen blb by menil ikonickou jamku, co je sama o sobe legendou... navic zrozenou prirozene, nikoliv na nejaky popud mkt dept.
To, ze ta jamka vetsinu lidi vykosi, to je pravda. A ano, je to hodne kontrast s tim, ze ma Stirin jinak kratsi jamky. Nicmene ja a vetsina mych znamych se na ni vzdy tesime... pokud hrajem na rany, pak se proste lame chleba tam. A uprimne ta radost kdy atakujete par na teto jamce, to je proste super... byt zatim mam ve sbirce jen bogey.
 
tak konečně jsem se dozvěděl že já a mých cca 20 kamarádů, jsme blbové ......:D:D:D:D:D díky, konečně je nám to jasný...
 
Upraveno:
tak konečně jsem se dozvěděl že já a mých cca 20 kamarádů, jsme blbové ......:D:D:D:D:D díky, konečně je nám to jasný...
Mel jsem na mysli uhel provozovatele... ale najdi si v tom co chces.
 
No já mluvím od začátku o tom, jakým způsobem by bylo možno zpříjemnit tuto, objektivně nejtěžší jamku par 5, v ČR, a rybník jsem vůbec nezmiňoval. Ten beru jako součást jamky. A tedy ještě jednou zopakuji, že pro mě bylo posunutí greenu o 50-70 metrů blíže k vodě řešením, při zachování paru 5. Nic víc, nic míň.

Pánové já problém vidím v tom, že se snažíte hrát tu jamku na PAR hřiště, nikoliv na svůj OSOBNÍ PAR.
PAR 5 je to až pro hráče s HCP <2, všem ostatním to ránu (rány) přidává. Takže v čem je problém? A pokud se dá (jako že se dá) voda obehrát, tak už se není vůbec o čem bavit. Proč neřešíte jamku č.4 (PAR3), která se hraje celá přes vodu a pokud si pamatuji (hrál jsem tam někdy před 6lety) se “obejít” nedá.
Bohužel spousta golfistů se snaží všechny jamky hrát na PAR hřiště (i když tomu jejich výkonnost neodpovídá) a pak jsou naštvaní, že zase nezahráli par.
Jen připomenu, že PAR je zkratka z anglického Professional Average Result. Tak u golfu přemýšlejte a hrajte podle svých možností, budete si pak hru více užívat
 
Upraveno:
Pánové já problém vidím v tom, že se snažíte hrát tu jamku na PAR hřiště, nikoliv na svůj OSOBNÍ PAR.
PAR 5 je to až pro hráče s HCP Bohužel spousta golfistů se snaží všechny jamky hrát na PAR hřiště (i když tomu jejich výkonnost neodpovídá) a pak jsou naštvaní, že zase nezahráli par.
Jen připomenu, že PAR je zkratka z anglického Professional Average Result. Tak u golfu přemýšlejte a hrajte podle svých možností, budete si pak hru více užívat
To máš jednoduchý. Když jsem schopnej zahrát s hcp cca 22 na jedný jamce vodu, aut a trojpat a zapsat 10 nebo 11, někde ty body nahnat musím. Počítám že ostatní to mají podobně..
 
To máš jednoduchý. Když jsem schopnej zahrát s hcp cca 22 na jedný jamce vodu, aut a trojpat a zapsat 10 nebo 11, někde ty body nahnat musím. Počítám že ostatní to mají podobně..
A nejlepší k nahnání těch bodů je vybrat si nejtěžší jamku, protože nejvíc přidává
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
A nejlepší k nahnání těch bodů je vybrat si nejtěžší jamku, protože nejvíc přidává
To říkáš ty, já o tom nemluvil.
Na každé jamce se snažím zahrát co nejlepší výsledek a neřeším, jak je těžká.
Stejně s kamarády hrajeme na rány.
 
To říkáš ty, já o tom nemluvil.
Na každé jamce se snažím zahrát co nejlepší výsledek a neřeším, jak je těžká.
Stejně s kamarády hrajeme na rány.
A to je chyba, že neřešíš jak je těžká, zejména pokud hraješ na rány. Golf je také o strategii, pokud to hraješ “hlava-nehlava”, tak se pak nediv vysokým číslům
 
A to je chyba, že neřešíš jak je těžká, zejména pokud hraješ na rány. Golf je také o strategii, pokud to hraješ “hlava-nehlava”, tak se pak nediv vysokým číslům
To vím taky. Hlava nehlava nehraju.
Ale taky nehodlám hrát na dabláče, jak bych podle tebe na spoustě jamek měl :)
 
To vím taky. Hlava nehlava nehraju.
Ale taky nehodlám hrát na dabláče, jak bych podle tebe na spoustě jamek měl :)
To samozřejmě nemusíš. Jsou jamky, kde můžeš útočit a naopak, kde musilš bránit. Ale stačí jedno - víc trénovat
 
To samozřejmě nemusíš. Jsou jamky, kde můžeš útočit a naopak, kde musilš bránit. Ale stačí jedno - víc trénovat
To opět vím.
Jen si prostě nemyslím, že hrát na osobní pár je buhvíjak dobra rada :)
 
To opět vím.
Jen si prostě nemyslím, že hrát na osobní pár je buhvíjak dobra rada :)
A v čem je špatná? Pokud už na týčku jdeš do toho, že budeš hrát PAR na jamce, na kterou nemáš výkonnost, tak se zbytečně dostáváš pod tlak a většinou i podle toho dopadne výsledek. Toť vše k danému tématu.
 
A v čem je špatná? Pokud už na týčku jdeš do toho, že budeš hrát PAR na jamce, na kterou nemáš výkonnost, tak se zbytečně dostáváš pod tlak a většinou i podle toho dopadne výsledek. Toť vše k danému tématu.
Každý to má jinak, někomu vyhovuje hrát opatrně, někomu ne.
Já pokud se snažím hrát opatrně na jistotu, přinesu obvykle horší výsledek. Říkám tomu přizdisráčství :) Jediné, co mi v rámci "hry na jistotu" šetří rány je netlačit se k vlajce když je navrtáno někde blbě na kraji, protože moje hra z bunkeru nestojí za nic.
Malý příklad ze dneška:
Beřovice devítka pětipar , na mě parádní drive cca 80m před vodu. Pak přizdisráčská příhra k vodě (zkažená), 40m před vodou. Pak další rána, míček zatlučený doskákal těsně před vodu. Totální frustrace, rána železem do vody. Šestá rána z dropzóny na green dva paty a 8. Kdybych dělal co obvykle, zkusil druhou přes vodu dřevem nebo trefit dropzónu železem a nepovedlo se, odcházel jsem v každém případě s bogey.
Já neříkám, že hraju na par všude, svoji výkonnost znám. Říkám, že se snažím hrát v rámci přijatelného rizika na 3 body. Na nejtěžší jamce na hřišti od sebe par nečekám, ale bogey potěší.
Zrovna na Štiříně jsem hrál jen jednou, první sezónu a tuhle jamku si pamatuju jako pro mě nesmysl. Jak bych ji hrál dnes netuším.

To už máme skoro na samostatné vlákno @requo, něco jako course management ne?
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Každý to má jinak, někomu vyhovuje hrát opatrně, někomu ne.
Já pokud se snažím hrát opatrně na jistotu, přinesu obvykle horší výsledek. Říkám tomu přizdisráčství :) Jediné, co mi v rámci "hry na jistotu" šetří rány je netlačit se k vlajce když je navrtáno někde blbě na kraji, protože moje hra z bunkeru nestojí za nic.
Malý příklad ze dneška:
Beřovice devítka pětipar , na mě parádní drive cca 80m před vodu. Pak přizdisráčská příhra k vodě (zkažená), 40m před vodou. Pak další rána, míček zatlučený doskákal těsně před vodu. Totální frustrace, rána železem do vody. Šestá rána z dropzóny na green dva paty a 8. Kdybych dělal co obvykle, zkusil druhou přes vodu dřevem nebo trefit dropzónu železem a nepovedlo se, odcházel jsem v každém případě s bogey.
Já neříkám, že hraju na par všude, svoji výkonnost znám. Říkám, že se snažím hrát v rámci přijatelného rizika na 3 body. Na nejtěžší jamce na hřišti od sebe par nečekám, ale bogey potěší.
Zrovna na Štiříně jsem hrál jen jednou, první sezónu a tuhle jamku si pamatuju jako pro mě nesmysl. Jak bych ji hrál dnes netuším.

To už máme skoro na samostatné vlákno @requo, něco jako course management ne?
Hrát rozumně neznamená zrovna opatrně. Hraju plnou ránu, ale holí na bezpečnou vzdálenost. A to je rozdíl ;-)
Ale chápu tě, taky jsem při HCP kolem 20 šel skoro do každého rizika, jenže jsem najednou zjistil, že se nikam neposouvám. Tak jsem začal víc přemýšlet a snažit se o course management a hle - čísla šla dolů. A právě jamka č. 9 je o course managementu. Tot´můj názor.
 
Hrát rozumně neznamená zrovna opatrně. Hraju plnou ránu, ale holí na bezpečnou vzdálenost. A to je rozdíl ;-)
Ale chápu tě, taky jsem při HCP kolem 20 šel skoro do každého rizika, jenže jsem najednou zjistil, že se nikam neposouvám. Tak jsem začal víc přemýšlet a snažit se o course management a hle - čísla šla dolů. A právě jamka č. 9 je o course managementu. Tot´můj názor.
V tom případě vlastně nejsme v rozporu, jen to každý říkáme jinak.
Já se taky neposouvám, možná to bude tím, že turnaje nehraju letos vůbec. Hraju jen pro radost. Kdybych turnaje hrál, hcp by velmi pravděpodobně byl níže už.
 
Dovolím si k 9. jamce Štiřínské něco podotknout. Přesto, že golf, včetně zdejších diskuzí o hřištích, holích či course managementu, jsou převážně doménou golfistů, mužů, pár žen nás tu na jamce taky je. Troufám si tvrdit, že dost velká část golfistek bude mít problém ten rybník ( podle údajů na golfcourses.cz o šířce zhruba 90 m) přepálit. Pokud nejsou zrovna @Míša ;).
 
Každý to má jinak, někomu vyhovuje hrát opatrně, někomu ne.
Já pokud se snažím hrát opatrně na jistotu, přinesu obvykle horší výsledek. Říkám tomu přizdisráčství :) Jediné, co mi v rámci "hry na jistotu" šetří rány je netlačit se k vlajce když je navrtáno někde blbě na kraji, protože moje hra z bunkeru nestojí za nic.
Malý příklad ze dneška:
Beřovice devítka pětipar , na mě parádní drive cca 80m před vodu. Pak přizdisráčská příhra k vodě (zkažená), 40m před vodou. Pak další rána, míček zatlučený doskákal těsně před vodu. Totální frustrace, rána železem do vody. Šestá rána z dropzóny na green dva paty a 8. Kdybych dělal co obvykle, zkusil druhou přes vodu dřevem nebo trefit dropzónu železem a nepovedlo se, odcházel jsem v každém případě s bogey.
Já neříkám, že hraju na par všude, svoji výkonnost znám. Říkám, že se snažím hrát v rámci přijatelného rizika na 3 body. Na nejtěžší jamce na hřišti od sebe par nečekám, ale bogey potěší.
Zrovna na Štiříně jsem hrál jen jednou, první sezónu a tuhle jamku si pamatuju jako pro mě nesmysl. Jak bych ji hrál dnes netuším.

To už máme skoro na samostatné vlákno @requo, něco jako course management ne?
Ty Berovice 9 jsem letos podelal obdobne. :D
Mj. ta jamka je vzdaleny pribuzny Stirinske 9.
 
Dovolím si k 9. jamce Štiřínské něco podotknout. Přesto, že golf, včetně zdejších diskuzí o hřištích, holích či course managementu, jsou převážně doménou golfistů, mužů, pár žen nás tu na jamce taky je. Troufám si tvrdit, že dost velká část golfistek bude mít problém ten rybník ( podle údajů na golfcourses.cz o šířce zhruba 90 m) přepálit. Pokud nejsou zrovna @Míša ;).
Asi ano... tak to proste zvednu a hodim za vodu. Vsak jsem to zazival sam.
Pri turnaji na tom vytecou vsichni v dane kategorii a nebo se naucim "zabky" :)

Jamek, kde clovek potrebuje dlouhou ranu je vsude plno. Pokud je to do 100m, tak je to dle meho ok..
 
Asi ano... tak to proste zvednu a hodim za vodu. Vsak jsem to zazival sam.
Pri turnaji na tom vytecou vsichni v dane kategorii a nebo se naucim "zabky" :)

Jamek, kde clovek potrebuje dlouhou ranu je vsude plno. Pokud je to do 100m, tak je to dle meho ok..
.....pokud tam k tomu není voda :cool:
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
Ty Berovice 9 jsem letos podelal obdobne. :D
Mj. ta jamka je vzdaleny pribuzny Stirinske 9.
Nevim, těžká zas tak není.
Ale je to jedna z jamek, který mi naznačují, že potřebuju laser. Vědět, že to mám přes vodu třeba 130m, uklidním se a 9 z 10 bude dobrejch. Pak by možná i fungovala ta příhra před vodu, vědět kolik potřebuju v tý příhře zahrát. Ještě to nemám tak nahrané to hřiště..
 
  • To se mi líbí
Reactions: jan
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom