Nové
  • Prohlížíte si 19.jamku jako neregistrovaný uživatel s omezeným přístupem.
    Pro vytvoření nových témat, přístupu do neveřejných částí fóra, možností reakcí atp. se zdarma zaregistrujte nebo se přihlašte.

Jamka Jamka 011 - Štiřín j. #9 - PAR 5

Jamka 011 - Štiřín j. #9 - PAR 5

  • Jiné (upřesním ve vlákně) :)

    Hlasy: 0 0,0%
  • + mé nejčastější skore jamky: BIRDIE

    Hlasy: 0 0,0%

  • Hlasovalo
    16

requo

Guru fóra
19.jamka
Jméno
Michal
Přijmení
Šatal
Klub
Hořehledy
HI (HCP)
+- 17
Jamka 011 - Štiřín j. #9 - PAR 5
HCP: 2, 516/461 m


Štiřín.jpg


Popis jamky: Jednoznačně nejtěžší jamka štiřínského hřiště. Pohled z odpaliště říká: úzká, dlouhá jamka přes rybník s řadou překážek. Dopadová zóna první rány je velice nerovná, malá a sebemenší chyba znamená nemožnost druhou ranou překonat devadesáti metrovou vodní hladinu. Za vodní překážkou je řada vysokých dubů, které omezují dopad míčů na fervej. I když fervej za vodou je široká jen z pravé poloviny lze atakovat grýn. Z levé strany ferveje limituje ránu vysoká borovice. Slunný velký rovný grín, za kterým se tyčí nádherný převislý buk.

zdroj: https://www.stirin.cz/golf/golfove-hriste/#1466154792043-62ee1f23-c9d1

---
+ Pro zajímavost, návodné video k Jamce z roku 2011. :)

---

Co vy a tahle jamka, máte ji rádi? Nebo se vám nelíbí? Těšíte se na ní? Riskujete první ranou, nebo hrajete na jistotu?
 
Upraveno:
Jamka se mi líbí, první rána je u mě všeobecně risk, proto beru driver (abych nebyl naštvanej, že jsem vyhodil do lesa konzervativní železo:)). A když sedne, tak pokazím druhou nebo třetí ránu. Par jsem zde tuším ještě nezahrál... :(
 
Jamku herně nemám rád. Na hřiště se mi nehodí, nesedí mi k němu. Po předchozích jamkách, kde to pomalu je vše hratelné středními železy přijde rázem tenhleten úzkej a dlouhej nesmysl. Kdyby místo toho byla prodloužena předchozí jamka, a tahle jamka začínala někde až u vody, dávalo by mi to větší smysl, s ohledem na zbytek hřiště. Díky tomu, že jamku nemám rád - tak tady samozřejmě vždy zahraju hrozně. Máme prostě spolu takový pěkný vztah - já jí nemám rád, ona mě nemá ráda... tak to společné vyvrcholení vždycky nějak nechtěně přežijeme a oba si odfrkneme (hurá, už je pryč/hurá, už je to za mnou).

Ale abych jen nehanil - vizuálně se mi jamka líbí moc. Na procházku. :up:

Poslední dobou se snažím hrát: 5i někam k vodě a doufat, že se to tam do té vody nedokutálí při blbých odrazech a zároveň to zůstane někde uprostřed ideálně mimo přesahující větve. Protože se to pravidelně nepodaří a skončí to někde na kraji rafu za stromem, tak následuje vyklepnutí někam rozumějc na fervej - ideálně tak, abych stál v kopci na nějakém hrbolku. Mám to tak prostě rád, když mám míček nad nebo pod. Další ránu zahraju do vody, protože mám rád i ty chechtající se kachny, které ten můj výkon pravidelně tady komentují. Přičtu si tedy ránu a další po všeobecném kachním potlesku tedy už konečně zahraju přes vodu někam do toho kopce (s 50% šancí na variantu B, viz níže). Frustrován, jak mi to zase dneska jde, přejdu s keepsmajlingem + upřímnýmPřánímHezkéHryTZN.AťJdouVšichniDoPr... kolem dalších golfistů jdoucích na sedmičku na druhou stranu a hledám míček někde v tom krpálu za vodou - najdu zpravidla na holině těsně za drnem. Vždy mi tady mihne hlavou, že bych to mohl další ranou poslat na sedící hosty v restauraci. Takže vezmu raději kratší hůl... a povedeným drbancem to pošlu 20 metrů před sebe. Následující rána dává blýsknout schovanému geniovi ve mně - pošlu to (samozřejmě plánovaně) na metr k fangli, no a následuje nudný jednopat. Prd. Ještě si ta jamka do mě kopne, takže míček se zastaví 5 cm na tom chlupatým koberci před jamkou. Míček zvednu a hrdě odcházím radši s myšlenou devítkou... co kdyby z toho bylo deset.

Varianta B: Když je jo vydařenej den, tak za vodou i tou opravnou ranou přes vodu trefím i strom, kterej mi to odrazí zase zpátky do vody. Následující postup je stejný, jako již popsaný, akorát +2.

Tak. A mám za sebou další prima den na golfu. :-D
 
Upraveno:
VELKÝ dík za spolupráci a podporu 19.jamky patří těmto Jamkařům a
Back
Nahoru Bottom